Житлові сертифікати на новий дім: як обміняти в Дії

Микола Ситник 13:58, 26 Грудня 2023
Дія
Послуги в Дії / фото Дія

Українці, які мають житлові сертифікати за знищене майно, можуть подати заяву на бронювання коштів для придбання нової домівки. Зробити це можна в межах державної програми єВідновлення у застосунку Дія.

Про це народна депутатка та голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк повідомила у своєму Telegram-каналі.

Обмін житлових сертифікатів на житло

Нагадаємо, минулого тижня президент Володимир Зеленський анонсував важливу новину для всіх громадян України, які внаслідок агресії рф повністю втратили житло — обмін житлового сертифіката на нове житло. Минулий тиждень був тестовий. Відтепер українці, які мають житлові сертифікати як компенсацію за знищене майно, можуть подати заяву на бронювання коштів для придбання нової домівки.

Олена Шуляк зазначила, що наразі Україна стоїть тільки на початковому етапі вирішення надзвичайно складного питання відновлення житла чи надання компенсацій. За її словами, пріоритетом державного фінансування є Сили оборони України. Нардепка також наголосила, що влада прикладає максимум зусиль, щоб не залишити наодинці людей, яких окупанти повністю “звільнили” від житла.

Складність проблеми полягає не лише в факті знищення житла, але і в тому, що люди, опинившись у розпачі, втрачають віру у здатність держави їх підтримати. Вони не знають, що робити з повністю знищеним чи пошкодженим житлом. Тому можливість держави приходити на допомогу своїм громадянам — це не лише про соціальну справедливість, але й про віру в наше майбутнє, в якому ми зможемо все відновити і відбудувати,

написала в Telegram-каналі // Олена Шуляк

Як обміняти сертифікат на житло?

Щоб скористатись цією можливістю, треба:

 1. Оновити застосунок Дія до останньої версії.
 2. У розділі “єВідновлення” відкрити вкладку “Сертифікати на житло” та натискати “Забронювати кошти”.
 3. Протягом 5 робочих днів вам надійде підтвердження у застосунку Дія про те, що кошти заброньовані.
 4. Після цього у вас буде 30 днів на оформлення угоди купівлі-продажу нової житлової нерухомості. Якщо ви не встигнете за цей час, то доведеться повторно подавати заяву на бронювання коштів.

За даними реєстру пошкодженого і знищеного майна, станом на зараз наявна наступна інформація:

 • подано 7 781 заяву;
 • оброблено 3 179;
 • сформовано 1 636 сертифікатів;
 • загальна сума 3 006 137 341,06 гривень;
 • площа майна 119,1 тисячі квадратних метрів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

Семаковська Тетяна 16:51, 3 Липня 2024
Коппенсація для фермерських угідь розпочнеться із запуску реєстру / фото Pexels

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок російської агресії.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Компенсація аграріям

Мінагрополітики планує розширити програми підтримки аграріїв у 25-кілометровій прифронтовій буферній зоні. У 2024 році планується запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих господарствам та підприємствам внаслідок російської агресії.

Крім того, аграрії будуть автоматично звільнятися від сплати податків, йдеться про ті сільськогосподарські землі, які знаходяться в зоні активних бойових дій або активних бойових дій, де працюють реєстри.

Якщо угіддя розташовані в межах можливих бойових дій або заміновані, треба звернутися до місцевих органів самоврядування, які ухвалять рішення про звільнення від всіх податків у зв’язку з забрудненістю вибухонебезпечними предметами.

Ситуація в аграрному секторі Донеччини

За даними, озвученими на нараді, на Донеччині 347 агропідприємств зазнали пошкоджень,
а сума збитків перевищила 5 мільярдів гривень. Посівна площа у 2024 році склала понад 300 тис. га
прогнозована врожайність зернових складає 24 ц/га. Також у регіоні працює 18 тваринницьких підприємств, до повномасштабного вторгнення їх було 67.

У Міністерстві планують надавати допомогу аграріям, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, вони зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар.

Також фермери, що утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову та 2 тисячі ті, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Також планують надавати компенсацію до 80% вартості проведення робіт з розмінування, знижку до 30% на залізничні перевезення сільгосппродукції для подальшого експорту та компенсацію вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:30, 27 Червня 2024
Часів Яр
Зруйновані рф будинки в Часів Ярі / фото Головне управління Нацполіції в Донецькій області

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або знищене майно, розташоване на окупованих територіях або в зонах бойових дій.

Про це повідомляє Дія.

Бета-тест Реєстру збитків

Міністерство цифрової трансформації України оголосило про запуск бета-тестування нового етапу Реєстру збитків у застосунку “Дія”. 

Це допоможе українцям, житло яких розташоване на ТОТ або в зонах активних бойових дій подавати заяви.

Основна мета цієї ініціативи – створити всеосяжну базу даних про збитки, завдані російською агресією, яка стане основою для майбутніх репарацій та відновлення країни. 

Новий етап дозволяє подавати заяви навіть у випадках, коли:

 • право власності на майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
 • відсутній акт про пошкодження майна і власник не подавався на програму єВідновлення;
 • майно розташоване на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Для участі в бета-тестуванні запрошуються громадяни України, які є повнолітніми та мають картку платника податків. Зареєструватися на тестування можна за спеціальним посиланням у Telegram.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок […]

Часів Яр

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або […]

1000 гривень у руках

Сертифікат на придбання житла є, але купити його не можна: з чим стикаються українці, які отримали компенсацію

Програма “єВідновлення” дозволила близько 70 тисячам українських родин отримати компенсацію за зруйноване внаслідок російської агресії житло. Однак переселенці з Високопілля, це Херсонська область, які отримали […]

Бахмут теж: ОВА зобов’язали дати оцінку про зруйноване та пошкоджене житло

Обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зобов’язані організувати збір, оцінку та узагальнення інформації про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків. Таке […]

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно […]