Компенсації за зруйноване житло: Шуляк розповіла про процедуру

Семаковська Тетяна 12:48, 6 Листопада 2023
Олена Шуляк / Слуга Народу

Донецька область входить у програму компенсації єВідновлення. Так, станом на сьогодні, мешканцям регіону вже виплатили 159 мільйонів гривень.

Про це повідомила Олена Шуляк, очільниця партії “Слуга Народу”.

Донецька область лідирує

За словами Олени Шуляк, Донецька область — лідер за кількістю об‘єктів, які були внесені у спеціальний реєстр пошкодженого та знищеного майна через напад росіян на Україну. Кількість звернень від громадян сягає вже понад 54 тисячі. Загалом людям виплатили близько 159 мільйонів гривень.

Вона також наголосила, що така ситуація спонукає жителів приєднуватись до державних програм на компенсацію.

Від жителів Донеччини сьогодні отримано 3917 заяв на компенсацію, причому по 1894 заявам погоджено виплату. Найбільше подали заяв у Слов‘янській і Краматорській громадах. Найменше — у Білозерський, Гродівський та Мирноградській громадах,

Олена Шуляк // нардепка

Перші рішення та перспективи

Очільниця партії “Слуга Народу” розповіла, що за результатами розгляду заяв вже сформовано перші 50 рішень. Згідно з ними жителі Донеччини зможуть отримати сертифікати для обміну на нове житло. 

У випадку, якщо людина захоче придбати квартиру, а не відбудувати новий приватний будинок, то вона зможе отримати її в будь-якій частині України, а не лише у Донецькій області.

Шуляк додала, що зараз держава працює над розширенням програми єВідновлення. Уряд намагається запустити етап, згідно з яким громадяни, чиє житло розташоване на територіях, які були тимчасово окуповані протягом 2022 року або перебувають в оточенні, чи в районі проведення воєнних дій — змогли отримати компенсацію.

Перші 2 мільярди гривень вже зафіксовані, як ті гроші, що будуть направлятися за цією програмою,

Олена Шуляк // про кошти, які будуть надані українцям

Як працює механізм оформлення заявок?

Нотаріус допоможе з документами / фото з відкритих джерел

Депутатка також розповіла про те, як працює механізм оформлення заявок. 

Відтак у серпні 2023 року почали працювати спеціальні комісії при органах місцевого самоврядування, які перевіряють власність в реєстрі речових прав, а також факт пошкодження або руйнації житла за допомогою цифрових інструментів та інших технічних засобів. Маючи ці дані, вони вже формували житлові сертифікати.

Якщо ваше житло не зареєстровано в реєстр речових прав, то потрібно звернутися до нотаріуса або до державного реєстратора і внести туди право власності. Компенсація за пошкоджене або зруйноване житло буде надаватися лише тоді, коли в цьому реєстрі є відповідні дані,

нардепка // про етапи компенсації

Компенсація за ремонт власним коштом

Окремо Шуляк відзначила етап програми компенсацій, коли громадяни почнуть отримувати кошти від держави, за ремонт, зроблений за власні гроші. Він почне діяти вже 1 січня 2024 року.

Нардепка також анонсувала розробку спрощеного судового порядку для людей, які хочуть скористатися механізмом отримання компенсацій, але мають при цьому проблеми з підтвердженням власності через брак документів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстрація на зустріч

Компенсація за житло: як бахмутянам зареєструватися на публічні обговорення

У вересні та жовтні для громадськості відбудуться публічні консультації щодо покращення механізму компенсацій за майно. Долучитися до обговорення можуть громадяни, житло яких було пошкоджене або […]

14:40, 14.09.2023 Микола Ситник
Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

Компенсація за зруйнований бізнес: чи розглядає уряд таку можливість?

Чимало українців після початку повномасштабного вторгнення втратили не тільки житло, але приміщення, які вони використовували для підприємництва. За оцінкою KSE Institute переважна кількість зруйнованих та […]