Компенсації за зруйноване житло: Шуляк розповіла про процедуру

Семаковська Тетяна 12:48, 6 Листопада 2023
Олена Шуляк / Слуга Народу

Донецька область входить у програму компенсації єВідновлення. Так, станом на сьогодні, мешканцям регіону вже виплатили 159 мільйонів гривень.

Про це повідомила Олена Шуляк, очільниця партії “Слуга Народу”.

Донецька область лідирує

За словами Олени Шуляк, Донецька область — лідер за кількістю об‘єктів, які були внесені у спеціальний реєстр пошкодженого та знищеного майна через напад росіян на Україну. Кількість звернень від громадян сягає вже понад 54 тисячі. Загалом людям виплатили близько 159 мільйонів гривень.

Вона також наголосила, що така ситуація спонукає жителів приєднуватись до державних програм на компенсацію.

Від жителів Донеччини сьогодні отримано 3917 заяв на компенсацію, причому по 1894 заявам погоджено виплату. Найбільше подали заяв у Слов‘янській і Краматорській громадах. Найменше — у Білозерський, Гродівський та Мирноградській громадах,

Олена Шуляк // нардепка

Перші рішення та перспективи

Очільниця партії “Слуга Народу” розповіла, що за результатами розгляду заяв вже сформовано перші 50 рішень. Згідно з ними жителі Донеччини зможуть отримати сертифікати для обміну на нове житло. 

У випадку, якщо людина захоче придбати квартиру, а не відбудувати новий приватний будинок, то вона зможе отримати її в будь-якій частині України, а не лише у Донецькій області.

Шуляк додала, що зараз держава працює над розширенням програми єВідновлення. Уряд намагається запустити етап, згідно з яким громадяни, чиє житло розташоване на територіях, які були тимчасово окуповані протягом 2022 року або перебувають в оточенні, чи в районі проведення воєнних дій — змогли отримати компенсацію.

Перші 2 мільярди гривень вже зафіксовані, як ті гроші, що будуть направлятися за цією програмою,

Олена Шуляк // про кошти, які будуть надані українцям

Як працює механізм оформлення заявок?

Нотаріус допоможе з документами / фото з відкритих джерел

Депутатка також розповіла про те, як працює механізм оформлення заявок. 

Відтак у серпні 2023 року почали працювати спеціальні комісії при органах місцевого самоврядування, які перевіряють власність в реєстрі речових прав, а також факт пошкодження або руйнації житла за допомогою цифрових інструментів та інших технічних засобів. Маючи ці дані, вони вже формували житлові сертифікати.

Якщо ваше житло не зареєстровано в реєстр речових прав, то потрібно звернутися до нотаріуса або до державного реєстратора і внести туди право власності. Компенсація за пошкоджене або зруйноване житло буде надаватися лише тоді, коли в цьому реєстрі є відповідні дані,

нардепка // про етапи компенсації

Компенсація за ремонт власним коштом

Окремо Шуляк відзначила етап програми компенсацій, коли громадяни почнуть отримувати кошти від держави, за ремонт, зроблений за власні гроші. Він почне діяти вже 1 січня 2024 року.

Нардепка також анонсувала розробку спрощеного судового порядку для людей, які хочуть скористатися механізмом отримання компенсацій, але мають при цьому проблеми з підтвердженням власності через брак документів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстрація на зустріч

Компенсація за житло: як бахмутянам зареєструватися на публічні обговорення

У вересні та жовтні для громадськості відбудуться публічні консультації щодо покращення механізму компенсацій за майно. Долучитися до обговорення можуть громадяни, житло яких було пошкоджене або […]

14:40, 14.09.2023 Микола Ситник
Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

Компенсація за зруйнований бізнес: чи розглядає уряд таку можливість?

Чимало українців після початку повномасштабного вторгнення втратили не тільки житло, але приміщення, які вони використовували для підприємництва. За оцінкою KSE Institute переважна кількість зруйнованих та […]