Як виправдати любов до російського контенту: інструкція від поціновувачів “болотного гімна”

Ірина Бенцак 14:35, 25 Січня 2024
Колаж Бахмут IN.UA про росконтент
Ілюстрація Бахмут IN.UA

700 днів повномасштабного вторгнення, кривавий та жорстокий терор триває, росія щодня обстрілює українські міста та вбиває мирне населення і військових. Тим часом деякі українці продовжують споживати російський контент і спонсорувати ракети та дрони для армії рф.

Як поціновувачі низькосортного російського контенту виправдовують свої дешеві смаки, досліджувала SMM-менеджерка Бахмут IN.UA Ірина Бенцак.

Скільки дронів для росії оплатили українці

24 січня українська компанія Top Lead опублікувала інфографіку з цікавим розрахунками. Згідно з дослідженням “Економічної правди”, українці за останній рік поповнили гаманці російських блогерів та виконавців на 81,6 мільйона доларів. Зазначимо, що ці гроші спрямовані не на розвиток української музичної чи культурної індустрії, творців відеоконтенту, журналістів та медіа, а на підтримку розвитку інфопростору ворожої держави та статків росіян. При цьому податок, який потрапив безпосередньо у бюджет агресора, складає 5 мільйонів доларів.

За цю суму ворог може придбати близько 10 тисяч fpv-дронів (вартість одного дрона складає близько 500 доларів).

Проте цікавою є не так любов деяких українців до самознищення, себто споживання “узького” контенту та поповнення ворожого бюджету, як недолугі виправдовування та перекидання відповідальності. Майже всіх “захисників” російського контенту можна поділити на ключові категорії: зміст їхніх повідомлень однаковий, проте викладений різними словами. Серед “виправдовувань” часто трапляється й вороже ІПСО.

А як же корупція, а що депутати…

Ще у серпні 2023 року Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що у кремлі затвердили тематику нового етапу інформаційної війни проти України. Згідно з їхніми даними, 25 серпня в адміністрації путіна відбулась нарада щодо чергового етапу інформаційної війни. Темою “зустрічі” стали наративи, спрямовані на дискредитацію України та вплив на партнерів у світі.

У списку опинилась “Тотальна корупція”: держава не бореться з корупцією, бюджет розкрадається, закупівлі не проводяться, покарань для корупціонерів немає. Очевидно, жнива цієї кампанії ми маємо змогу споживати сьогодні.

Звісно, ми не заперечуємо існування корупції в українських владних структурах, проте сьогодні маємо чимало інструментів для її виявлення. Ми можемо вимагати покарання для корупціонерів, привертати увагу до масштабних розкрадань і змушувати владу та органи контролю діяти. 

Деякі коментатори згадували скандальну сім’ю львівських бізнесменів Гринкевичів, які  за інформацією Міноборони завдали збитків на майже мільярд гривень. Не без суспільного розголосу цю справу не вдалось “зам’яти”. Після скандалів Міністерство оборони все ж розірвало угоди з компаніями, пов’язаними з Гринкевичами, які є одними із найбільших їхніх постачальників. Нині головний фігурант справи — бізнесмен Ігор Гринкевич — перебуває під вартою. Його затримали під час спроби дати хабар у 500 тисяч доларів. 

Син Роман також був затриманий, як і інші троє підозрюваних у справі. Всі вони перебувають під вартою. Мораль історії не в тому, що черговий корупціонер вирішив нажитись на державних грошах, а в тому, що суспільний розголос призвів до виявлення та затримання бізнесменів. Існування в українському інфопросторі таких новин говорить не про збільшення корупції, а безпосередньо сприяє її зменшенню, кожна людина може на це впливати. Більше про важливість моніторингу використання бюджетних грошей розповідала експертка Надія Бабинська у нашому матеріалі.

Тож, використання аргументів про корупцію та зловживання посадовців — це замилювання очей, за допомогою якого можна перенести відповідальність на інших. Відвертати увагу від своїх “гріхів” чужими — дуже зручно. Тож, встановити причинно-наслідкові зв’язки між споживанням російського контенту та корупцією в Україні — неможливо. Ці факти не пов’язані між собою і відповідальність за це несе особисто кожен: чи то кримінальну, чи то моральну.

У росіян вимкнена монетизація каналів YouTube

І це правда, але не спішіть радіти, адже на українцях вони все-таки продовжують заробляти. Ще у березні 2022 року стало відомо про те, що YouTube відключив монетизацію для своїх користувачів з рф, зокрема неможливими стали передплати Premium, Music Premium, спонсорство, суперчат, суперстікери та “мерч”. Видання Економічна правда звернула увагу на важливу деталь: обмеження стосувались лише користувачів, які перебувають на території рф. Ті, хто споживають контент за кордонами болотів, продовжать спонсорувати російських блогерів.

Скриншот Економічна правда

Окупанти навчились обходити санкції й всередині країни, тож просять глядачів вмикати VPN. Щодо призупинення створення нових AdSense (це сервіс, який власне дозволяє заробляти на рекламних показах чи передплатах Premium), ті, що були створені раніше, продовжують працювати, а нові легко можна купити. З виводом зароблених коштів теж проблем немає: залишаються банки, через які можна проводити SWIFT-розрахунки.

Тож саме українці нині є важливою жилкою для поповнення гаманців росіян: їх і просити не треба про вмикання VPN. 

Для тих, хто хоче позбутись згубної звички вживати російський контент, український розробник Тарас Сливка запустив сайт, де можна завантажити безкоштовне браузерне розширення stopRU. Це допоможе оперативно виявляти на платформі YouTube російськомовний контент та більше не рекомендувати його.

Дудь не зрадник 

Історію цього “ліберала” та “іноагента” досліджували Свідомі ще у 2022 році. Загалом Юрій Дудь не надто відрізняється від своїх колег по “ліберальному цеху”. Навіть найгірша версія рф буде завжди в пріоритеті для блогерів, ніж найкраща Україна. “Нєвсьотакоднозначно” так і просочується крізь тези про війни в Україні. Якось у своєму дописі в Instagram Дудь нібито підтримав Україну, користуючись неправдивими твердженнями щодо війни в тимчасово окупованих. Писав, що: “було багато несправедливого і жахливого з обох сторін”. 

У 2019 році Дудь в розмові з Дмитром Гордоном агресію рф назвав “класичною сваркою, коли винні обидва”. У 2014-му, півтора місяця після того, як росія розпочала незаконне вторгнення на територію Криму, Дудь у Twitter написав: ”Класна кар’єра вийшла у Ряана Гіггза: починалася — коли Крим ще наш, закінчувалася — коли Крим вже наш”.

Скриншот твіта Дудя / джерело Свідомі

Примітка. Раян Гіггз — валлійський футболіст, який розпочав свою кар’єру за англійський клуб “Манчестер Юнайтед” в 1990 році. У травні 2014 року спортсмен оголосив про завершення кар’єри. 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила закон, яким в межах території Кримської області відновлювалася Кримська АРСР у складі УРСР.

Щодо Революції Гідності, у 2016 році під час свого виступу на російському фестивалі “TIME CODE” Дудь наголосив, що “українська Революція Гідності виявилась не такою вже і гідною”. Також у розмові з Іваном Рудським заявив, що “не все так однозначно”.

Загалом Дудь аж дуже схожий на продукт російської пропаганди, який працює дещо ретельніше, впливаючи на українську молодь. Від радше сповідує тотальну ідею виправдання злочинів рф, розмиває правду про те, що росія — агресор, а всі росіяни причетні до вбивств українців.

Про інших “жертв-лібералів” на росії і те, як вони розносять пропаганду, ми розповідали у нашому матеріалі.

Це проплачене “замилення очей”, щоб відволікти від “реальних” проблем

Що може бути більш реальним, ніж фінансування українцями російської армії та свідоме споживання ворожого контенту, просоченого наративами? Ця проблема є настільки ж реальною, як і інші проблеми, які наразі існують в українському суспільстві. Це  міна відкладеної на невизначений термін дії. Ви фактично сьогодні купуєте собі снаряди на завтра, який може вбити вас чи вашу близьку людину. 

Нині ми боремось за свою ідентичність, повертаємось до своїх культурних надбань, які століттями росія намагалась приховати терором та вбивствами. Ми проходимо період тотальної сепарації від росії, її контенту, товарів та впливу. Відтак дозволяємо бути та розвиватись українському. Тож замість російського ви можете подивитись відео українського сегмента і підтримати бюджет своєї країни чи авторів у простий спосіб.

А як же транзит російського газу через Україну

Знову повертаємось до причинно-наслідкових зв’язків. Хоч це й не пов’язане з вибором деяких українців відпочивати під російський шлак, ми вирішили пояснити ситуацію з транспортуванням російського газу в Європу через Україну.

Вентиль, який перекриває трубу, фізично розташований на території рф, проте це далеко не головна причина російського транзиту. Україна не припиняє це тому, що має певні зобов’язання перед ЄС, зокрема тими його членами, які ще не встигли знайти альтернативні джерела постачання. Дія договору про транзит російського газу триватиме до кінця 2024 року. У Міністерстві енергетики неодноразово наголошували, що підписувати новий контракт не збираються. Підтвердив цю інформацію й Нафтогаз.

Я ще раз хочу підкреслити, що ми не будемо ініціювати продовження цього транзиту. Контракт завершиться — транзит зупиниться,

 

заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода” Олексій Чернишов // голова правління НАК “Нафтогаз”

Розірвання достроково транзитного договору чи його невиконання матиме погані наслідки для України. І не тільки репутаційні. 

“Є щонайменше три причини, чому нам доводиться, на жаль, виконувати цей контракт. Перша відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язана сприяти організації транзиту й забезпечувати його. Друга — відповідно до транзитного контракту, у разі невиконання зобов’язань Україні можуть висунути позови. І Газпром, і європейські споживачі. Це великі суми. І третя — ми зараз отримуємо кошти за транзит. Хоч і не в повному обсязі”, — пояснив директор спеціальних проєктів у Науково-технічному центрі “Психея” Геннадій Рябцев LB.ua.

Я грошей не скидаю, значить не спонсорую! Контент ж безкоштовний

Як працює монетизація YouTube, розповідає проєкт “По той бік новин”. Автор підключає монетизацію, розставляє рекламу впродовж відео і YouTube показує її глядачам. Потім виводить ціну за 1000 переглядів. Наприклад, канал проєкту “По той бік новин” отримує за 200 тисяч переглядів близько 200 доларів.

Заробляють музиканти також і на стрімінгових платформах, наприклад, Spotify, Apple Music тощо. Репер jockii druce, чий воєнний хіт “Шо ви браття” набрав понад 5 мільйонів прослуховувань, розповів виданню BirdInFlight, що отримує зі стримінгів 2000–3000 доларів на місяць. Згідно з даними Best Music, автори треків, які потрапляли до десятки, можуть заробити в квартал до 18 000 доларів. Ті, хто не були на найвищих сходинках чартів, але залишались у сотні найпопулярніших, заробляли 3000-7000 доларів у квартал.

Тож виходить зараз українці можуть спонсорувати росію на YouTube, а самі росіяни не можуть. До того ж кожен перегляд дає можливості більшій авдиторії побачити “узький” контент, адже YouTube далі рекомендує це відео українцям.

Ми щодня дня маємо вибір: підтримувати діячів з країни, яка нас знищує, або ж підтримати українців. Чимало українських блогерів та виконавців після повномасштабного вторгнення свідомо перейшли на українську мову та почали створювати україномовний контент, розвивати свої потужності всередині українського інфопростору, зробили вибір в сторону цінностей, які переважили заробітки на російських глядачах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Семаковська Тетяна 16:10, 22 Липня 2024
Cтворення звернення / фото ілюстративне

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф.

Про це омбудсман Дмитро Лубінець розповів в Telegram.

Пошук полонених цивільних українців

За словами Уповноваженого ВР з прав людини, найперше, що потрібно зробити членам сім’ї затриманого чи викраденого рф — це звернутися із заявою про розшук особи до відповідного підрозділу Національної поліції України.

Вони також можуть звернутися до наступних організацій:

  • Національного інформаційного бюро. Контакти: чат-бот — @nib_uncp_bot, гаряча лінія — 1648, номер для дзвінків з-за кордону — +38 (044) 287 8165;
  • Міжнародного комітету Червоного Хреста. Контакти: гаряча лінія — +38 (044) 392 3210, e-mail — kyi_kyiv@icrc.org;
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Контакти: гаряча лінія — +38 (095) 412 7424, e-mail — koord@gur.gov.ua;
  • Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ. Контакти: гаряча лінія — +38 (067) 650 8332 або +38 (098) 321 1121, e-mail — united_center@ssu.gov.ua;
  • Уповноваженого ВР з прав людини. Контакти: гаряча лінія — 0 800 501 720, e-mail — hotline@ombudsman.gov.ua.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Збори, сітки та булочки: як Бахмутський центр профосвіти допомагає ЗСУ

Микола Ситник 11:35, 21 Липня 2024
Бахмутський ЦПТО
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Бахмутський центр професійно-технічної освіти, який релокувався на Рівненщину, допомагає Силам оборони наближати Перемогу. Діти та викладачі закладу роблять збори коштів, плетуть маскувальні сітки, печуть пиріжки та булочки для військових.

Заступниця директора Бахмутського центру професійно-технічної освіти з навчально-виробничої роботи Людмила Калініченко розповіла редакції Бахмут IN.UA, як заклад підтримує українських захисників.

Бахмутський ЦПТО у Гощі

Для Бахмутського центру профосвіти підтримка наших захисників стала вже традицією. Училище продовжує всіляко допомагати Силам оборони України. Йдеться і про збори коштів, і про шиття форми, сумок тощо.

До слова, у Гощі коледж відкрив своє учнівське кафе, де здобувачі освіти з професії кухар-кондитер роблять кондитерські вироби, печуть пиріжки та булочки для військових. Також діти готують вареники для захисників.

Учні коледжу
Майбутні кухарі-кондитери / фото Facebook
Підтримка військових
Булочки для захисників / фото надала Людмила Калініченко

Наша допомога ЗСУ не просто продовжується, вона нарощується. Ми все запаковуємо і веземо в місце, де треба допомогти пораненим. Відправляємо наші вироби для військових, які лікуються. На постійній основі плетемо маскувальні сітки, робимо окопні свічки. Є колеги, які пішли на фронт захищати нашу країну. Тому тісно підтримуємо зв’язок з цими підрозділами та допомагаємо їм. Діти та батьки охоче залучаються до цієї важливої справи,

Людмила Калініченко // розповіла про допомогу ЗСУ

Підтримка армії
Коледж підтримує ЗСУ / фото Facebook

Працівники закладу наголошують: “Заради майбутнього нашої країни, заради перемоги, ми не просто релокувалися, а і розвиваємося, щоб бути корисними у період розбудови рідної землі”.

Підтримка армії
Створення окопних свічок для захисників / фото Facebook

Раніше ми писали, що Бахмутський центр професійно-технічної освіти вже оголосив набір учнів на навчання за престижними робітничими професіями. Про особливості вступу та що пропонує заклад своїм майбутнім учням, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф. Про це омбудсман […]

Бахмутський ЦПТО

Збори, сітки та булочки: як Бахмутський центр профосвіти допомагає ЗСУ

Бахмутський центр професійно-технічної освіти, який релокувався на Рівненщину, допомагає Силам оборони наближати Перемогу. Діти та викладачі закладу роблять збори коштів, плетуть маскувальні сітки, печуть пиріжки […]

11:35, 21.07.2024 Микола Ситник
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

22 та 24 липня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. […]

Що купити дитині перед школою: перелік найважливіших речей

Підготовка першокласника до школи для багатьох батьків стає додатковим стресом, адже крім фінансових витрат постають й проблеми вибору. Що слід купувати для першого куласу, а […]

Знищений будинок

Відбирають житло на ТОТ: куди телефонувати

Окупанти погрожують конфіскувати нерухомість українців на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). Міністерство реінтеграції та правоохоронні органи надають інструкції, як діяти у таких випадках та куди повідомляти […]