Як виправдати любов до російського контенту: інструкція від поціновувачів “болотного гімна”

Ірина Бенцак 14:35, 25 Січня 2024
Колаж Бахмут IN.UA про росконтент
Ілюстрація Бахмут IN.UA

700 днів повномасштабного вторгнення, кривавий та жорстокий терор триває, росія щодня обстрілює українські міста та вбиває мирне населення і військових. Тим часом деякі українці продовжують споживати російський контент і спонсорувати ракети та дрони для армії рф.

Як поціновувачі низькосортного російського контенту виправдовують свої дешеві смаки, досліджувала SMM-менеджерка Бахмут IN.UA Ірина Бенцак.

Скільки дронів для росії оплатили українці

24 січня українська компанія Top Lead опублікувала інфографіку з цікавим розрахунками. Згідно з дослідженням “Економічної правди”, українці за останній рік поповнили гаманці російських блогерів та виконавців на 81,6 мільйона доларів. Зазначимо, що ці гроші спрямовані не на розвиток української музичної чи культурної індустрії, творців відеоконтенту, журналістів та медіа, а на підтримку розвитку інфопростору ворожої держави та статків росіян. При цьому податок, який потрапив безпосередньо у бюджет агресора, складає 5 мільйонів доларів.

За цю суму ворог може придбати близько 10 тисяч fpv-дронів (вартість одного дрона складає близько 500 доларів).

Проте цікавою є не так любов деяких українців до самознищення, себто споживання “узького” контенту та поповнення ворожого бюджету, як недолугі виправдовування та перекидання відповідальності. Майже всіх “захисників” російського контенту можна поділити на ключові категорії: зміст їхніх повідомлень однаковий, проте викладений різними словами. Серед “виправдовувань” часто трапляється й вороже ІПСО.

А як же корупція, а що депутати…

Ще у серпні 2023 року Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що у кремлі затвердили тематику нового етапу інформаційної війни проти України. Згідно з їхніми даними, 25 серпня в адміністрації путіна відбулась нарада щодо чергового етапу інформаційної війни. Темою “зустрічі” стали наративи, спрямовані на дискредитацію України та вплив на партнерів у світі.

У списку опинилась “Тотальна корупція”: держава не бореться з корупцією, бюджет розкрадається, закупівлі не проводяться, покарань для корупціонерів немає. Очевидно, жнива цієї кампанії ми маємо змогу споживати сьогодні.

Звісно, ми не заперечуємо існування корупції в українських владних структурах, проте сьогодні маємо чимало інструментів для її виявлення. Ми можемо вимагати покарання для корупціонерів, привертати увагу до масштабних розкрадань і змушувати владу та органи контролю діяти. 

Деякі коментатори згадували скандальну сім’ю львівських бізнесменів Гринкевичів, які  за інформацією Міноборони завдали збитків на майже мільярд гривень. Не без суспільного розголосу цю справу не вдалось “зам’яти”. Після скандалів Міністерство оборони все ж розірвало угоди з компаніями, пов’язаними з Гринкевичами, які є одними із найбільших їхніх постачальників. Нині головний фігурант справи — бізнесмен Ігор Гринкевич — перебуває під вартою. Його затримали під час спроби дати хабар у 500 тисяч доларів. 

Син Роман також був затриманий, як і інші троє підозрюваних у справі. Всі вони перебувають під вартою. Мораль історії не в тому, що черговий корупціонер вирішив нажитись на державних грошах, а в тому, що суспільний розголос призвів до виявлення та затримання бізнесменів. Існування в українському інфопросторі таких новин говорить не про збільшення корупції, а безпосередньо сприяє її зменшенню, кожна людина може на це впливати. Більше про важливість моніторингу використання бюджетних грошей розповідала експертка Надія Бабинська у нашому матеріалі.

Тож, використання аргументів про корупцію та зловживання посадовців — це замилювання очей, за допомогою якого можна перенести відповідальність на інших. Відвертати увагу від своїх “гріхів” чужими — дуже зручно. Тож, встановити причинно-наслідкові зв’язки між споживанням російського контенту та корупцією в Україні — неможливо. Ці факти не пов’язані між собою і відповідальність за це несе особисто кожен: чи то кримінальну, чи то моральну.

У росіян вимкнена монетизація каналів YouTube

І це правда, але не спішіть радіти, адже на українцях вони все-таки продовжують заробляти. Ще у березні 2022 року стало відомо про те, що YouTube відключив монетизацію для своїх користувачів з рф, зокрема неможливими стали передплати Premium, Music Premium, спонсорство, суперчат, суперстікери та “мерч”. Видання Економічна правда звернула увагу на важливу деталь: обмеження стосувались лише користувачів, які перебувають на території рф. Ті, хто споживають контент за кордонами болотів, продовжать спонсорувати російських блогерів.

Скриншот Економічна правда

Окупанти навчились обходити санкції й всередині країни, тож просять глядачів вмикати VPN. Щодо призупинення створення нових AdSense (це сервіс, який власне дозволяє заробляти на рекламних показах чи передплатах Premium), ті, що були створені раніше, продовжують працювати, а нові легко можна купити. З виводом зароблених коштів теж проблем немає: залишаються банки, через які можна проводити SWIFT-розрахунки.

Тож саме українці нині є важливою жилкою для поповнення гаманців росіян: їх і просити не треба про вмикання VPN. 

Для тих, хто хоче позбутись згубної звички вживати російський контент, український розробник Тарас Сливка запустив сайт, де можна завантажити безкоштовне браузерне розширення stopRU. Це допоможе оперативно виявляти на платформі YouTube російськомовний контент та більше не рекомендувати його.

Дудь не зрадник 

Історію цього “ліберала” та “іноагента” досліджували Свідомі ще у 2022 році. Загалом Юрій Дудь не надто відрізняється від своїх колег по “ліберальному цеху”. Навіть найгірша версія рф буде завжди в пріоритеті для блогерів, ніж найкраща Україна. “Нєвсьотакоднозначно” так і просочується крізь тези про війни в Україні. Якось у своєму дописі в Instagram Дудь нібито підтримав Україну, користуючись неправдивими твердженнями щодо війни в тимчасово окупованих. Писав, що: “було багато несправедливого і жахливого з обох сторін”. 

У 2019 році Дудь в розмові з Дмитром Гордоном агресію рф назвав “класичною сваркою, коли винні обидва”. У 2014-му, півтора місяця після того, як росія розпочала незаконне вторгнення на територію Криму, Дудь у Twitter написав: ”Класна кар’єра вийшла у Ряана Гіггза: починалася — коли Крим ще наш, закінчувалася — коли Крим вже наш”.

Скриншот твіта Дудя / джерело Свідомі

Примітка. Раян Гіггз — валлійський футболіст, який розпочав свою кар’єру за англійський клуб “Манчестер Юнайтед” в 1990 році. У травні 2014 року спортсмен оголосив про завершення кар’єри. 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила закон, яким в межах території Кримської області відновлювалася Кримська АРСР у складі УРСР.

Щодо Революції Гідності, у 2016 році під час свого виступу на російському фестивалі “TIME CODE” Дудь наголосив, що “українська Революція Гідності виявилась не такою вже і гідною”. Також у розмові з Іваном Рудським заявив, що “не все так однозначно”.

Загалом Дудь аж дуже схожий на продукт російської пропаганди, який працює дещо ретельніше, впливаючи на українську молодь. Від радше сповідує тотальну ідею виправдання злочинів рф, розмиває правду про те, що росія — агресор, а всі росіяни причетні до вбивств українців.

Про інших “жертв-лібералів” на росії і те, як вони розносять пропаганду, ми розповідали у нашому матеріалі.

Це проплачене “замилення очей”, щоб відволікти від “реальних” проблем

Що може бути більш реальним, ніж фінансування українцями російської армії та свідоме споживання ворожого контенту, просоченого наративами? Ця проблема є настільки ж реальною, як і інші проблеми, які наразі існують в українському суспільстві. Це  міна відкладеної на невизначений термін дії. Ви фактично сьогодні купуєте собі снаряди на завтра, який може вбити вас чи вашу близьку людину. 

Нині ми боремось за свою ідентичність, повертаємось до своїх культурних надбань, які століттями росія намагалась приховати терором та вбивствами. Ми проходимо період тотальної сепарації від росії, її контенту, товарів та впливу. Відтак дозволяємо бути та розвиватись українському. Тож замість російського ви можете подивитись відео українського сегмента і підтримати бюджет своєї країни чи авторів у простий спосіб.

А як же транзит російського газу через Україну

Знову повертаємось до причинно-наслідкових зв’язків. Хоч це й не пов’язане з вибором деяких українців відпочивати під російський шлак, ми вирішили пояснити ситуацію з транспортуванням російського газу в Європу через Україну.

Вентиль, який перекриває трубу, фізично розташований на території рф, проте це далеко не головна причина російського транзиту. Україна не припиняє це тому, що має певні зобов’язання перед ЄС, зокрема тими його членами, які ще не встигли знайти альтернативні джерела постачання. Дія договору про транзит російського газу триватиме до кінця 2024 року. У Міністерстві енергетики неодноразово наголошували, що підписувати новий контракт не збираються. Підтвердив цю інформацію й Нафтогаз.

Я ще раз хочу підкреслити, що ми не будемо ініціювати продовження цього транзиту. Контракт завершиться — транзит зупиниться,

 

заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода” Олексій Чернишов // голова правління НАК “Нафтогаз”

Розірвання достроково транзитного договору чи його невиконання матиме погані наслідки для України. І не тільки репутаційні. 

“Є щонайменше три причини, чому нам доводиться, на жаль, виконувати цей контракт. Перша відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язана сприяти організації транзиту й забезпечувати його. Друга — відповідно до транзитного контракту, у разі невиконання зобов’язань Україні можуть висунути позови. І Газпром, і європейські споживачі. Це великі суми. І третя — ми зараз отримуємо кошти за транзит. Хоч і не в повному обсязі”, — пояснив директор спеціальних проєктів у Науково-технічному центрі “Психея” Геннадій Рябцев LB.ua.

Я грошей не скидаю, значить не спонсорую! Контент ж безкоштовний

Як працює монетизація YouTube, розповідає проєкт “По той бік новин”. Автор підключає монетизацію, розставляє рекламу впродовж відео і YouTube показує її глядачам. Потім виводить ціну за 1000 переглядів. Наприклад, канал проєкту “По той бік новин” отримує за 200 тисяч переглядів близько 200 доларів.

Заробляють музиканти також і на стрімінгових платформах, наприклад, Spotify, Apple Music тощо. Репер jockii druce, чий воєнний хіт “Шо ви браття” набрав понад 5 мільйонів прослуховувань, розповів виданню BirdInFlight, що отримує зі стримінгів 2000–3000 доларів на місяць. Згідно з даними Best Music, автори треків, які потрапляли до десятки, можуть заробити в квартал до 18 000 доларів. Ті, хто не були на найвищих сходинках чартів, але залишались у сотні найпопулярніших, заробляли 3000-7000 доларів у квартал.

Тож виходить зараз українці можуть спонсорувати росію на YouTube, а самі росіяни не можуть. До того ж кожен перегляд дає можливості більшій авдиторії побачити “узький” контент, адже YouTube далі рекомендує це відео українцям.

Ми щодня дня маємо вибір: підтримувати діячів з країни, яка нас знищує, або ж підтримати українців. Чимало українських блогерів та виконавців після повномасштабного вторгнення свідомо перейшли на українську мову та почали створювати україномовний контент, розвивати свої потужності всередині українського інфопростору, зробили вибір в сторону цінностей, які переважили заробітки на російських глядачах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезонні захворювання: бахмутський лікар Сергій Старусєв розповів, як вберегтися від застуд

Семаковська Тетяна 16:50, 26 Лютого 2024
Сезонні захворювання / фото Бахмут IN.UA

Профілактика сезонних захворювань навесні має важливе значення для збереження здоров’я. Особливо це стосується захворювань, таких як грип, ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) та інших хвороб, які можуть активізуватися весною. 

Редакція Бахмут IN.UA розпитала бахмутського лікаря Сергія Старусєва про те, як вберегти своє здоров’я та запобігти захворюванням протягом весняного періоду.

Профілактика сезонних захворювань

Сергій Старусєв, сімейний лікар амбулаторії №11 у місті Києві, розповів, що сезонні простудні захворювання супроводжують нас щороку. Вони викликані різними різновидами респіраторних вірусів та поширюються передусім в холодний період року. Лікар пояснив, що із настанням такої погоди з’являється також й ризик отримання таких хвороб, як цистити або ниркові патології.

Основне правило профілактики сезонних застуд та багатьох хвороб це слідкувати за тим, щоб ваш організм завжди був у комфортних температурних межах та не переохолоджувався.

Потрібно одягатися в погоді, уникати переохолодження, якісно, вибирати взуття. Якщо це стосується простудних захворювань, то у нас переохолодження починається через що? Або намокли ноги, або перемерзли. Все йде з ніг, і від цього ми переохолоджуємось,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Також, важливо не забувати про дотримання правил гігієни, а саме: 

 • мити руки
 • носити маску у людних місцях
 • прикривати рот та ніс під час кашлю і чхання
 • намагатися не торкатися обличчі брудними руками
 • уникати контакту з хворими
Сезонні хвороби негативно впливають на якість та ритм життя / фото ілюстративне

Правила профілактики сезонних вірусних хвороб також містять в собі базові поради щодо правильного збалансованого харчування, чіткого режиму сну та балансу між роботою та відпочинку. Це важливо для того, щоб не виснажувати свій організм, адже через зміну погоди, раціону та графіку життя він і так знаходиться під впливом стресу, а імунітет знижується. 

З метою профілактики респіраторних захворювань Сергій також радить спробувати техніку загартовування. Це поступове зниження температури води під час купання.  Адже таким чином людина може натренувати свій організм та його стійкість.  

Кожен вибирає як йому зручніше. Комусь зручніше зараз це почати, комусь у літній період. Найефективніша методика – робити це поступово. Тобто, знижувати температуру, допустимо, на 1 градус. Спочатку починається з теплої температури, припустимо, 38-37 градусів. А потім, наприклад, через тиждень чи два ви поступово знижуєте її на 1 градус весь час. Тобто організм загартовується шляхом поступового зниження температури. Зрозуміло, що якщо людина відразу стрибне в холодну воду і просидить там годину, нічого хорошого від цього не буде,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Як захистити дитину від сезонних хвороб

Захист дитини від вірусних захворювань та інших хвороб, які проявляються з приходом холодів, важлива частина батьківських клопотів. Лікар розповідає, що поради для дітей щодо профілактики епідемічних захворювань досить сильно схожі на ті, що існують для дорослих. В першу чергу, дитині треба добре харчуватися. Це особливо стосується продуктів, що містять вітаміни групи B, вітаміни С тощо. 

Як і для дорослих, дітям потрібно підбирати якісне взуття для відповідних погодних умов та одяг. Проте, профілактичні заходи ГРВІ та інших захворювань не є панацеєю. Сергій розповідає, що головною порадою як для дітей, так і для дорослих є те, щоб люди не займалися самолікування при появі симптомів зараження якоюсь хворобою. 

Єдине, чого я привчаю пацієнтів, щоб вони не займалися самолікуванням, особливо якщо це стосується дітей. Краще звернутися до педіатра. Діти бувають різні, а самолікування або народні методи можуть їм зашкодити. Є, наприклад, немовлята. У новонароджених дітей імунна система практично не розвинута, тому вона залежить від материнського молока. Тобто, якщо дитина на грудному вигодовуванні, вона ще більш-менш захищена. Тому що з молоком матері дитина отримує імунітет. Фактично ця дитина залежить від матері й до цього часу її молоко захищає її від зовнішніх факторів та інфекцій,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Самолікування шкодить здоров’ю / фото ілюстративне

Вакцинація, як основний метод профілактики

Профілактичні заходи, які описані вище можуть підтримати ваш організм та зміцнити імунітет. Втім, найбільш ефективним методом профілактики сезонних хвороб є вакцинація. 

Я рекомендую вакцинуватися. На жаль, в нашій країні вакцинація проти грипу здійснюється платно, але це дуже хороший метод захисту. Тільки треба суворо дотримуватися процедури. Адже просто так купити в аптеці вакцину і принести її до лікаря не можна, там треба дотримуватися температурного режиму,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

В Україні така вакцина з’являється зазвичай наприкінці вересня або в жовтні. Кожен може звернутися до свого сімейного лікаря та дізнатися про наявність вакцин, які марки вакцин є в Україні, їх вартість та процедуру здійснення щеплень. 

Вакцинація є найефективнішим методом профілактики сезонних захворювань / фото ілюстративне

Крім того, не варто забувати про COVID-19, який досі існує і на який досі хворіють люди. Вакцинація від цієї хвороби в Україні безплатна. Її можна зробити у найближчому центрі вакцинації. Варто також перевіряти свій календар щеплень та дотримуватися графіка вакцинації для дітей та дорослих. Раніше ми писали про те, які щеплення потрібні людині, чому це важливо та коли їх потрібно робити.

Сергій закликає, що при виникненні перших симптомів хвороби не треба намагатися провести лікування самостійно, якщо у вас немає профільної освіти. Важливо звернутися до лікаря та отримати від нього консультацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги ЦНАПу: у Вінниці прийматимуть фахівці з Бахмута

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:45, 26 Лютого 2024
Вінниця / фото з відкритих джерел

У п’ятницю, 1 березня, у Вінниці працюватимуть фахівці Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради. Вони прийматимуть бахмутян, які тимчасово проживають у місті та області.

Про це повідомили представники Бахмутської військової адміністрації у Facebook.

Які послуги надає Бахмутський ЦНАП у Вінниці

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

 • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
 • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
 • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
 • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
 • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

За необхідністю, представник ЦНАПу надаватиме допомогу щодо стану наявних у вас документів про право власності на нерухоме майно та у подачі заяв до КП “Бахмутське БТІ” щодо довідок про право власності на нерухоме майно, які виникли до 1 січня 2013 року. Скористатися послугою можуть мешканці наступних громад:

 • Бахмута;
 • Часів Яру;
 • Соледара;
 • Сіверська;
 • Званівки.

Як потрапити на прийом

Прийом бахмутян здійснюватиметься у п’ятницю, 1 березня, в Консультативно-координаційному центрі підтримки населення “Бахмутський район єднає”, що розташовується за адресою: місто Вінниця, вулиця Космонавтів, 30, 4 поверх, офіс 412. Працюватиме ЦНАП з 09:00 до 16:00.

Консультації за вказаними послугами можна отримати за попереднім записом:

 • +38 (098) 850 0561;
 • +38 (099) 667 9206.

Записатися можна буде з 10:00, 26 лютого до 16:00, 28 лютого.

Отримати консультацію можна й у дистанційному форматі з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 16.00 за номерами телефонів:

 • +38 (098) 850 0561;
 • +38 (099) 667 9206;
 • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Або звернувшись на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезонні захворювання: бахмутський лікар Сергій Старусєв розповів, як вберегтися від застуд

Профілактика сезонних захворювань навесні має важливе значення для збереження здоров’я. Особливо це стосується захворювань, таких як грип, ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) та інших хвороб, […]

Послуги ЦНАПу: у Вінниці прийматимуть фахівці з Бахмута

У п’ятницю, 1 березня, у Вінниці працюватимуть фахівці Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради. Вони прийматимуть бахмутян, які тимчасово проживають у місті та […]

13:45, 26.02.2024 Скопіч Дмитро

Чи можуть військові з інвалідністю претендувати на грошову допомогу

Військовослужбовці, які мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності через поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання, можуть отримати одноразову грошову допомогу від держави. […]

12:16, 26.02.2024 Скопіч Дмитро

Гріємося вдома: рецепти чаїв, які легко приготувати

Зима та рання весна часто можуть стати викликом для людини, адже далеко не кожен здатний комфортно себе почувати в холодну пору. В такий період не […]

Послуги в ЦНАП

ЦНАП для бахмутян у Дніпрі: як записатися

У середу, 28 лютого, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

14:00, 25.02.2024 Микола Ситник