Російська музика: слухати чи ні? Думки бахмутських музикантів

Семаковська Тетяна 16:28, 27 Квітня 2023

audience g66966a318 1920 6982dВійна в Україні триває вже 9 років, повномасштабна фаза понад рік. Попри те,  в українському інфопросторі досі лунає російська музика: її можна почути в таксі, на вулиці в підлітків або в українському YouTube. Чи має право на життя російська музика в період повномасштабної війни?

Редакція «Бахмут. IN.UA» опитала бахмутян, які працюють у музичній сфері чи доречною сьогодні є російська музика

Сергій Бурцев музикант з Бахмута

Бахмутянин Сергій Бурцев — музикант, чоловік професійно займається музикою. На думку героя сьогодні говорити про повну відмову від російської музики, зокрема й в освітній програмі ще рано. Натомість російську сучасну попсу потрібно забирати з українського інфопростору, вважає чоловік.

«До російської сучасної попси я негативно відношуся, це має зникнути з медійного простору України. Особливо пропагандисти, які підтримують це все мають не з’являтися у нашому телебаченні. Це відбувалося поступово, ще в 2014 році почали зникати з ефірів Баскови, Кіркорови. Ось це зникло й стало легше. Росіяни, які виступають проти війни – їх можна слухати. Це вже справа кожного. Той же «Бумбокс» — це українська група, але вона має російськомовні пісні», — каже Сергій Бурцев.

Щодо російських композиторів в українській освітній програмі бахмутянин запевняє, що про це говорити не часі, краще такі процеси втілювати вже після Перемоги. Крім того, каже Сергій Бурцев, такі теми сварять суспільство.

«Класику б не чіпав, зокрема Чайковського. Це були по-своєму теж революціонери, які зібрали біля себе молодь», — запевняє музикант.

Бахмутянин наголошує, що зараз важливо підтримувати українських виконавців, які торують собі шлях до музики.

Людмила Бойко — викладачка музики

Screenshot 663 ae9a5

Людмила Бойко. Фото: Фейсбук

Людмила Бойко викладає в Бахмутському коледжі мистецтв, за сумісництвом вона займається з дітьми в у Центрі культури та мистецтв ім.Є.Мартинова у вокальній студії. Бахмутянка каже, що зараз із вихованцями вони перейшли на український репертуар й відкривають для учнів цікавих виконавців.

«Я особисто кажу, щоб діти не слухали російську музику і сама працюю над цим. Вихованцям рекомендую українську пісню. Більшість дітей свідомо ставлять до цього питання, деяким все одно, але це поодинокі випадки», — каже Людмила Бойко.

Читайте також: Поетеса з Бахмута Валерія Глущенко розповіла про перші творчі вечори, Вільний мікрофон та евакуацію

На думку викладачки, швидко змінити музичну програму освіти у вищих навчальних закладах, не вийде. Однак, кроки до цього вже роблять.

«Ми вже це робимо. У нас в репертуарі вже є українська музика, яка раніше не була така популярна. Українська класика дуже цікава, й не гірша за російську», — каже Людмила Бойко.

Думка студентки

зображення viber 2023 03 20 14 39 29 288 cda64

Олександра Церне. Фото: особистий архів героїні

Олександра Церне навчається під кураторством Людмили Бойко, дівчина займається офлайн, грає на народних інструментах разом із пані Людмилою. 

Дівчина переконана, що зараз слухати російську музику не доречно, бо потребує підтримки наразі саме український виконавець, і сама Україна. Студентка додає, що слухати або не слухати російську музику — це вибір кожної людини.

«Вважаю, що це не обов’язково, але українську класику обов’язково потрібно вивчати і грати, бо українська класика нічим не гірша, і теж корисна у навчанні музикою», — відповідає Олександра на писання, чи потрібно прибирати російських композиторів із навчальної програми, замінюючи їх українськими.

Фото: фотосток

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 12 Травня 2024
Допомога / фото ілюстративне

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

Про це повідомляє Міжнародна організація з міграції

Ознаки примусової праці 

Якщо роботодавець дивно поводиться під час найму, наприклад вимагає ваші документи чи чинить психологічний тиск, то перед вами недоброчесний підприємець чи компанія, також можуть бути такі ознаки:

  • роботодавець обманув щодо обіцяних умов роботи;
  • затримка або невиплата зарплати;
  • обмеження свободи пересування;
  • примус до понаднормової праці без оплати;
  • ізоляція та постійний нагляд;
  • небезпечні умови праці;
  • борги, які потрібно “відпрацьовувати”;
  • застосування фізичного або психологічного насильства.

Що не можна роботи влаштовуючись на роботу

  • нікому не віддавайте документи та мобільний телефон;
  • регулярно інформуйте близьких про ваше місцеперебування;
  • майте електронні копії документів, надішліть їх родичам;
  • шукайте роботу й житло через надійні джерела;
  • не пересувайтеся поодинці, тримайтеся групами;
  • погоджуйтеся лише на офіційну роботу за трудовим договором, написаним зрозумілою вам мовою;
  • не сідайте в транспорт до незнайомців; 
  • у крайньому разі, сфотографуйте номер авто й надішліть знайомим;
  • у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції.

Корисні контакти: гарячі лінії 

Якщо ви опинилися у складній ситуації телефонуйте за номерами:

Україна — +380 (80) 050 5501; 527

Молдова — 0 800 777 77; + 373 22 23 29 40

Польща — +48 22 628 99 99;  +48 605 68 77 50

Румунія — +40 21 313 31 00;  0 800 800 678

Словаччина — +421 800 800 818

Угорщина — +36 80 20 55 20

Німеччина — +49 911 943-0

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

Семаковська Тетяна 12:00, 12 Травня 2024

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує її на свій розсуд. Мінімальної суми внеску немає.

Сьогодні Центри готовності цивільних діють у Луцьку, Києві, Рівному, Житомирі, Полтаві, Чернігові, Тернополі, Харкові, Хмельницькому, Одесі, Кривому Розі, Умані, Чернівцях, Франківську, Львові, Дніпрі, Вінниці та у Черкасах.

Повний перелік посилань на центри знайдете тут

Учасники, які перекинуть донат БФ (ред. необхідно зробити скрін суми, або ж перекинути її на рахунок фонду перед початком тренінгу), можуть опанувати тренінги зі стрілецької справи, тактичної медицини, військового зв’язку, основи аеророзвідки, користування військовою оптикою й інші. 

Редакція дізнавалася, які тренінги можна пройти у Дніпрі, Києві та Полтаві.

Київ

У столиці можна пройти тренінги з домедичної допомоги, основи гранатометної справи або ж дізнатися про інструменти кібербезпеки. Важливо, для того, щоб пройти тренінг обовязковою є реєстрація на нього, тож слідкуйте за анонсами тренінгів у соцмережі Центру.

Дніпро

У Дніпрі проводять тренінги на тему управління стресом на лінії фронту, вчать азів стрілецької справи та тактмеду. Всі анонси можна дивитися тут.

Полтава

В Полтаві цивільні також матимуть змогу пройти тренінг “Домедична допомога. Алгоритм M.A.R.C.H. для цивільних”. Тривалість заняття 4 години, також проводять тренінги на тему “Інженерна справа. Основи фортифікації” або ж можна дізнатися основи поводження з гранатометами і ПТРК. За анонсами подій слідкувати можна тут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує […]

Полуниця, огірки та гриби: що можна заморозити на зиму розповідає бахмутянка

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі […]

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від […]

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.