Російська музика: слухати чи ні? Думки бахмутських музикантів

Семаковська Тетяна 16:28, 27 Квітня 2023

audience g66966a318 1920 6982dВійна в Україні триває вже 9 років, повномасштабна фаза понад рік. Попри те,  в українському інфопросторі досі лунає російська музика: її можна почути в таксі, на вулиці в підлітків або в українському YouTube. Чи має право на життя російська музика в період повномасштабної війни?

Редакція «Бахмут. IN.UA» опитала бахмутян, які працюють у музичній сфері чи доречною сьогодні є російська музика

Сергій Бурцев музикант з Бахмута

Бахмутянин Сергій Бурцев — музикант, чоловік професійно займається музикою. На думку героя сьогодні говорити про повну відмову від російської музики, зокрема й в освітній програмі ще рано. Натомість російську сучасну попсу потрібно забирати з українського інфопростору, вважає чоловік.

«До російської сучасної попси я негативно відношуся, це має зникнути з медійного простору України. Особливо пропагандисти, які підтримують це все мають не з’являтися у нашому телебаченні. Це відбувалося поступово, ще в 2014 році почали зникати з ефірів Баскови, Кіркорови. Ось це зникло й стало легше. Росіяни, які виступають проти війни – їх можна слухати. Це вже справа кожного. Той же «Бумбокс» — це українська група, але вона має російськомовні пісні», — каже Сергій Бурцев.

Щодо російських композиторів в українській освітній програмі бахмутянин запевняє, що про це говорити не часі, краще такі процеси втілювати вже після Перемоги. Крім того, каже Сергій Бурцев, такі теми сварять суспільство.

«Класику б не чіпав, зокрема Чайковського. Це були по-своєму теж революціонери, які зібрали біля себе молодь», — запевняє музикант.

Бахмутянин наголошує, що зараз важливо підтримувати українських виконавців, які торують собі шлях до музики.

Людмила Бойко — викладачка музики

Screenshot 663 ae9a5

Людмила Бойко. Фото: Фейсбук

Людмила Бойко викладає в Бахмутському коледжі мистецтв, за сумісництвом вона займається з дітьми в у Центрі культури та мистецтв ім.Є.Мартинова у вокальній студії. Бахмутянка каже, що зараз із вихованцями вони перейшли на український репертуар й відкривають для учнів цікавих виконавців.

«Я особисто кажу, щоб діти не слухали російську музику і сама працюю над цим. Вихованцям рекомендую українську пісню. Більшість дітей свідомо ставлять до цього питання, деяким все одно, але це поодинокі випадки», — каже Людмила Бойко.

Читайте також: Поетеса з Бахмута Валерія Глущенко розповіла про перші творчі вечори, Вільний мікрофон та евакуацію

На думку викладачки, швидко змінити музичну програму освіти у вищих навчальних закладах, не вийде. Однак, кроки до цього вже роблять.

«Ми вже це робимо. У нас в репертуарі вже є українська музика, яка раніше не була така популярна. Українська класика дуже цікава, й не гірша за російську», — каже Людмила Бойко.

Думка студентки

зображення viber 2023 03 20 14 39 29 288 cda64

Олександра Церне. Фото: особистий архів героїні

Олександра Церне навчається під кураторством Людмили Бойко, дівчина займається офлайн, грає на народних інструментах разом із пані Людмилою. 

Дівчина переконана, що зараз слухати російську музику не доречно, бо потребує підтримки наразі саме український виконавець, і сама Україна. Студентка додає, що слухати або не слухати російську музику — це вибір кожної людини.

«Вважаю, що це не обов’язково, але українську класику обов’язково потрібно вивчати і грати, бо українська класика нічим не гірша, і теж корисна у навчанні музикою», — відповідає Олександра на писання, чи потрібно прибирати російських композиторів із навчальної програми, замінюючи їх українськими.

Фото: фотосток

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Семаковська Тетяна 17:00, 23 Квітня 2024
Комунальні послуги / фото ілюстративне

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни були змушені покидати домівку. Через прильоти росіян у місті поступово зникали світло, вода та газ. Будинки також знищувалися один за одним. Втім попри те, що будинків та комунікацій могло не бути — бахмутяни повідомляли про те, що їм надходять борги за комуналку.

Редакція Бахмут.IN.UA поспілкувалася з директором КП “Бахмутської житлової управляючої компанії” Олександром Бондарєвим щодо цього питання.

Неіснуючі борги за комуналку

Олександр Бондарєв каже, що споживачі зазвичай розуміють під терміном “комуналка” — всі послуги, які вони отримують, використовуючи свої приміщення як житлові. Це тепло, вода, газ, світло, квартплата та вивезення сміття. 

Основним законом, який регулює взаємовідносини споживачів та виконавців таких послуг є Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Цей закон надає таку класифікацію послуг (стаття 5):

 • житлова послуга — послуга з управління багатоквартирним будинком;
 • комунальні послуги — послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Саме так правильно називаються зараз ці послуги, які мешканці називають комуналкою. Я наголошую на цьому, тому що по різним видам послуг відрізняються порядки нарахування та перерахунку за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Що змінилося з початку повномасштабної війни питаннях несплати та заборгованості за послуги

Торгова-промислова палата України засвідчила форс-мажорною обставиною військову агресію РФ проти України, це стало підставою введення воєнного стану 24 лютого 2022 року. 

Це означає, що війна – форс-мажор – обставина непереборної сили, яка звільняє особу від відповідальності у випадку несплати чи несвоєчасної сплати за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Він додає, що d умовах воєнного стану Кабмін постановою від 5 березня 2022 року заборонив:

 • нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню), інфляційні нарахування, проценти річні, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
 • припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Така заборона діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Коли споживач має право на неоплату житлово-комунальних послуг

Споживач має право “на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) в період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг”.

Громадяни, які скористаються цим правом, можуть розраховувати, що постачальник послуг зробить перерахунок. Тоді оплату спишуть або буде переплата. 

До слова, Сергій Логвінов директор ТОВ “БАХМУТ-ЕНЕРГІЯ” також у коментарі редакції підтвердив, що якщо особі продовжують нараховуватися борги за комунальні послуги слід звернутися до постачальника послуг.

Як оформити послугу

Для оформлення списання або переплати за комунальні послуги потрібно звернутися із заявою до постачальника і надати довідку про відсутність у своїй оселі. 

Такою довідкою може бути:  

 • довідка внутрішньо переміщеної особи; 
 • довідка про проходження лікування; 
 • довідка про проходження військової служби.

Законом не визначено порядок несплати за постачання теплової енергії та за житлову послугу — послугу з управління багатоквартирним будинком.

Що відбулося в Бахмуті з комунальними послугами

З 24 лютого 2024 року у Бахмуті по кожному виду житлово-комунальних послуг було декілька етапів: 

 • надання послуги у повному обсязі;
 • надання послуги у неповному обсязі;
 • ненадання послуг. 

Через постійні обстріли поступово у місті припинялись послуги газопостачання, електропостачання, водопостачання та вивезення побутових відходів.

Відповідно, постачальники послуг повинні були виконати перерахунки споживачам з дати відсутності відповідної послуги.

Що стосується нашого підприємства. Комунальне підприємство “Бахмутська житлова управляюча компанія” надавало житлову послугу мешканцям половини багатоквартирних будинків міста. Другою половиною багатоквартирних будинків управляли інші управителі або ОСББ. По будинках, що знаходились в нашому управлінні, виконано перерахунок за період з березня по серпень 2022 року. З 1 вересня 2022 року нарахування за житлову послугу зупинене наказом по підприємству по усім будинкам, що знаходились в управлінні КП “Бахмутська ЖУК”,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Микола Ситник 13:00, 23 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 24 квітня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

 • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
 • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
 • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
 • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
 • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

 • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
 • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

desktop WN6F 0011 subsydiya komunalka gaz groshi gryvni taryfy stanchak 1 4781e

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

13:00, 23.04.2024 Микола Ситник
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

13:00, 21.04.2024 Куряча Марія
IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

4 04caa

Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго

Вже згодом в Україні починається сезон ягід. Саме в цей період з травня по вересень чимало господинь почнуть готувати варення на зиму з полуниці, малини, […]