Російська музика: слухати чи ні? Думки бахмутських музикантів

Семаковська Тетяна 16:28, 27 Квітня 2023

audience g66966a318 1920 6982dВійна в Україні триває вже 9 років, повномасштабна фаза понад рік. Попри те,  в українському інфопросторі досі лунає російська музика: її можна почути в таксі, на вулиці в підлітків або в українському YouTube. Чи має право на життя російська музика в період повномасштабної війни?

Редакція «Бахмут. IN.UA» опитала бахмутян, які працюють у музичній сфері чи доречною сьогодні є російська музика

Сергій Бурцев музикант з Бахмута

Бахмутянин Сергій Бурцев — музикант, чоловік професійно займається музикою. На думку героя сьогодні говорити про повну відмову від російської музики, зокрема й в освітній програмі ще рано. Натомість російську сучасну попсу потрібно забирати з українського інфопростору, вважає чоловік.

«До російської сучасної попси я негативно відношуся, це має зникнути з медійного простору України. Особливо пропагандисти, які підтримують це все мають не з’являтися у нашому телебаченні. Це відбувалося поступово, ще в 2014 році почали зникати з ефірів Баскови, Кіркорови. Ось це зникло й стало легше. Росіяни, які виступають проти війни – їх можна слухати. Це вже справа кожного. Той же «Бумбокс» — це українська група, але вона має російськомовні пісні», — каже Сергій Бурцев.

Щодо російських композиторів в українській освітній програмі бахмутянин запевняє, що про це говорити не часі, краще такі процеси втілювати вже після Перемоги. Крім того, каже Сергій Бурцев, такі теми сварять суспільство.

«Класику б не чіпав, зокрема Чайковського. Це були по-своєму теж революціонери, які зібрали біля себе молодь», — запевняє музикант.

Бахмутянин наголошує, що зараз важливо підтримувати українських виконавців, які торують собі шлях до музики.

Людмила Бойко — викладачка музики

Screenshot 663 ae9a5

Людмила Бойко. Фото: Фейсбук

Людмила Бойко викладає в Бахмутському коледжі мистецтв, за сумісництвом вона займається з дітьми в у Центрі культури та мистецтв ім.Є.Мартинова у вокальній студії. Бахмутянка каже, що зараз із вихованцями вони перейшли на український репертуар й відкривають для учнів цікавих виконавців.

«Я особисто кажу, щоб діти не слухали російську музику і сама працюю над цим. Вихованцям рекомендую українську пісню. Більшість дітей свідомо ставлять до цього питання, деяким все одно, але це поодинокі випадки», — каже Людмила Бойко.

Читайте також: Поетеса з Бахмута Валерія Глущенко розповіла про перші творчі вечори, Вільний мікрофон та евакуацію

На думку викладачки, швидко змінити музичну програму освіти у вищих навчальних закладах, не вийде. Однак, кроки до цього вже роблять.

«Ми вже це робимо. У нас в репертуарі вже є українська музика, яка раніше не була така популярна. Українська класика дуже цікава, й не гірша за російську», — каже Людмила Бойко.

Думка студентки

зображення viber 2023 03 20 14 39 29 288 cda64

Олександра Церне. Фото: особистий архів героїні

Олександра Церне навчається під кураторством Людмили Бойко, дівчина займається офлайн, грає на народних інструментах разом із пані Людмилою. 

Дівчина переконана, що зараз слухати російську музику не доречно, бо потребує підтримки наразі саме український виконавець, і сама Україна. Студентка додає, що слухати або не слухати російську музику — це вибір кожної людини.

«Вважаю, що це не обов’язково, але українську класику обов’язково потрібно вивчати і грати, бо українська класика нічим не гірша, і теж корисна у навчанні музикою», — відповідає Олександра на писання, чи потрібно прибирати російських композиторів із навчальної програми, замінюючи їх українськими.

Фото: фотосток

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:05, 26 Липня 2024
Консультація психолога / фото ілюстративне

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”.

Про це редакції Бахмут IN.UA розповіли в БФ “Право на захист”.

Безплатна психологічна допомога українцям

Наразі представники та представниці БФ “Право на захист” проводить широку просвітницьку кампанію, метою якої є розповісти про основні аспекти й етапи проживання горя, заохочуючи українців не відкладати тему власного психологічного стану на інші дні, тижні чи місяці. 

В межах кампанії також надаватиметься безплатна психологічна допомога від спеціалістів.

Як отримати психологічну допомогу

Психологічна допомога тривалістю 50 хвилин надаватиметься в очному та онлайн форматах як дорослим, так і дітям. 

Для того, щоб отримати безплатну психологічну допомогу, потрібно  заповнити спеціальну форму за посиланням. При цьому треба надати наступну інформацію:

  • ім’я та прізвище;
  • статус заповнювача анкети;
  • очна чи онлайн консультація психолога;
  • якщо очно, то треба вказати місто (Київ, Полтава, Чернігів, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Павлоград, Миколаїв, Одеса, Чернівці, Житомир);
  • мобільний номер телефону.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених […]

13:30, 25.07.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

29 та 31 липня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. […]

Карітас Дніпро: чим займається організація та де вона розташована

“Карітас” — це велика міжнародна організація, чия діяльність направлена на допомогу вразливим категоріям населення. Від початку російського вторгнення допомогу від “Карітасу” отримали тисячі переселенців, й […]

13:00, 24.07.2024 Скопіч Дмитро