“Любовне гніздечко Геббельса за 8 млн євро”: новий фейк роспропаганди про родину Зеленського

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 17:08, 4 Січня 2024
Володимир Зеленський з дружиною Оленою
Володимир Зеленський та його дружина Олена / фото ОП

Іноземне видання “The Intel Drop” поширило інформацію, що нібито президент Володимир Зеленський придбав маєток радника Адольфа Гітлера, колишнього міністра пропаганди часів Другої світової війни Йозефа Геббельса за 8 мільйонів євро (336 мільйонів гривень). Видання використало відео начебто колишньої співробітниці агенства нерухомості BIM Сабіна Мелс, яка розповідає про акт купівлі-продажу вілли у жовтні 2023 року офшором Олени Зеленської.

Цей фейк розвінчує журналіст видання Бахмут IN.UA Данило Вінниченко. 

Родина Зеленського придбала віллу Геббельса за 8 мільйонів євро

Видання “The Intel Drop” поширюють фейки російської пропаганди. Інформація про придбання нерухомості в Німеччині також є фейком. 

Примітка. “Haus am Bogensee” — 70-кімнатна вілла на березі озера Богензе, яку Гітлер подарував міністру пропаганди Йозефу Геббельсу у 1936 році на його 39-річчя.

Фейк про родину Зеленського
Іноземне видання поширило новий фейк про Зеленського / скриншот

Як аргумент, що Зеленський причетний до купівлі нерухомості у жовтні 2023 року, пропагандисти прикріпили скан документів нібито договору куплі-продажу. На самому документі більшість інформації приховали, залишили тільки основні пункти та назву компанії, яка придбала маєток — Film Heritage Inc. 

Виписка про нерухомість
Скан договору купівлі-продажу маєтку у Німеччині / скриншот

Офшорна компанія Film Heritage Inc, яка зареєстрована в Белізі, дійсно належить Олені Зеленській. Про це зазначено у декларації Володимира Зеленського за 2020 рік. 

Декларація Зеленського
Витяг декларації Зеленського, який підтверджує належність компанії Film Heritage Inc. Олені Зеленській / скриншот

Однак іншої інформації, яка б підтверджувала, що саме родина Зеленських або їхні родичі мають стосунок до купівлі нерухомості немає. Автори статті акцентують лише на назві компанії. Сам договір має сумнівне походження та підозрілий вигляд, що є підставою стверджувати, що документ може бути несправжнім.

Про що розповіла Сабіна Мелс?

Пропагандисти поширили відео буцімто колишньої співробітниці агентства нерухомості “BIM”, яке управляє муніципальною власністю Берліна. Членкиня антифашистського руху “Antifaschistische aktion” Сабіна Мелс розповіла про історію будівлі, її власника та те, що саме компанія, яку пов’язують з Зеленським, придбала нерухомість. 

Сабіна Мелс
Сабіна Мелс записала маніпулятивне відео / скриншот

Примітка. Antifaschistische aktion (антифашистська акція) — це войовнича антифашистська організація у Веймарській республіці, заснована членами Комуністичної партії Німеччини (КПН), яка існувала з 1932 по 1933 роки. Вона в основному діяла як кампанія КПН під час Федеральних виборів в Німеччині в липні 1932 року і федеральних виборів в листопаді 1932 року. Організація була описана КПН як “червоний єдиний фронт під керівництвом єдиної антифашистської партії, КПН”.

Сабіна Мелс, в брендованій футболці руху, також наголосила на тому, що під час війни, коли Україна захищає свої землі, а Німеччина вкладає гроші в захист країни, Зеленський та його родина наче порушують принципи боротьби з корупцією та купляють маєток за кордоном. На цьому наголосили й пропагандисти видання “The Intel Drop”. 

Результати пошуку
Мелс маніпулює на темі корупції в Україні / скриншот

На ресурсах агенства нерухомості BIM знайти відомості про продаж маєтку Геббельса компанії Зеленської та нібито колишню співробітницю у відкритому доступі нам не вдалось. Це є підставою вважати, що людини, на ім’я Сабіна Мелс, насправді не існує, а особа на відео — підставна.

Пошук
Результати пошуку
На сайті BIM немає ніяких відомостей про Сабіну Мелс, або Володимира Зеленського / скриншот

Реакція російської пропаганди 

Російські пропагандистські медіа одразу підхопили цю інформацію та почали розповсюджувати фейк іноземних пропагандистів.

Фейк про родину Зеленського
За запитом у Google можна знайти матеріали відомих пропагандистських змі / скриншот

Деякі блогери у своїх Telegram-каналах зробили нібито аналітику, що купівля вілли на березі озера Богензе Володимиром Зеленським — це підготовка до “втечі” президента з країни через великі втрати українського війська та можливий програш на війні. 

Фейк про родину Зеленського
Російський воєнкор розмірковує, навіщо Зеленському вілла / скриншот

Реакція України

На поширення цього фейку одразу відреагував Центр протидії дезінформації (ЦПД). Фахівці зазначили, що інформація є фейковою та не відповідає дійсності. У дописі додали, що цей фейк поширили інші іноземні видання, які попередньо публікували проросійські наративи.

Фейк про родину Зеленського
ЦПД спростував фейк про купівлю маєтку Геббельса / ілюстрація Telegram ЦПД

Згодом фейк про віллу поширили ворожі ресурси, нігерійське видання Independent та вебсайт OKV e.V., наповнення якого відповідає проросійській риториці,

додали // в ЦПД

Зазначимо, що видання “The Intel Drop”, яке позиціонує себе як ісландське медіа, насправді було створено та зареєстроване у 2022 році в Нідерландах росіянами задля поширення проросійських наративів на західну аудиторію. Раніше ми розвінчували фейк цього змі про благодійний фонд Олени Зеленської, який нібито займався викраданням та вивезенням дітей за кордон педофілам. 

Росіяни продовжують активну кампанію з дискредитації Володимира Зеленського та його родини. Користуючись корупційними скандалами в країні, росіяни намагаються переконати громадян західних країн, що поки вони вкладають гроші зі своїх податків на захист України, влада витрачає їх на власні потреби. Це потрібно загарбникам, щоб завадити Україні вступити до Європейського Союзу та НАТО, де боротьба з корупцією є однією з пріоритетних умов для членства. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як росіяни зомбують дітей на ТОТ та популяризують війну серед молоді

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 14:30, 1 Березня 2024
Малеча грається у війну
Діти з іграшковими автоматами / фото Reuters

У росії та на ТОТ загарбники продовжують впроваджувати пропаганду війни в дошкільних та навчальних закладах. Окупанти популяризують мову ворожнечі та антиукраїнську пропаганду. Особливо росіяни приділяють увагу дітям з ТОТ: там застосовують тиск, щоб ті “забули” про те, що вони є українцями, а самої держави не має існувати. Щоб це ефективніше відбувалось, загарбники всіляко популяризують військових зс рф, радянські звичаї та свята, російське “походження” українців та інші антиукраїнські тези. 

У цьому матеріалі Бахмут IN.UA розглядає, як росіяни просувають пропаганду війни серед дітей, зокрема на ТОТ та як впроваджують так зване патріотичне виховання серед підлітків. 

День захисників України святкують 14 жовтня

Нещодавно в росії відбувся так званий день захисника вітчизни, який зазвичай ще з радянських часів щорічно відзначають 23 лютого. Зазначимо, що в Україні було скасовано святкування цієї події, натомість указом Президента України від 14 жовтня 2014 року було установлено свято — День захисника України, яке відзначають 14 жовтня щорічно. 

Якщо в росії це свято є нормальним звичаєм, то на окупованих територіях — це насильницьке нав’язування радянських цінностей: у школах дітям проводили тематичні заняття та класні часи. Також розповсюдженою практикою є запрошення військових, нібито задля того, щоб “вдячні” школярі могли побачити терористів та зробити приємні подарунки. Таким чином, це свято використовують як черговий акт нав’язування війни та розповсюдження мови ворожнечі.

Свято 23 лютого на ТОТ

Як, наприклад, подібні зустрічі організували на окупованій Донеччині, де саме — пропагандисти не розголошують, та і діти на фотографіях з замазаними обличчями. Однак, якщо це герої, які “врятували” мирну Донеччину і діти можуть жити у безпеці, на думку росіян, тоді навіщо така секретність? Відповіді, на жаль, ми знайти не змогли. На фотографіях діти з замазаними обличчями стоять у футболках з логотипом організації “рух перших (движение первых)” та скриньками з літерами “z”. Це один з прикладів, як окупанти влаштовують промивку мізків дітей.

Окупанти в донецькій школі
Окупанти зустрілися зі школярами на окупованій Донеччині / фото з росджерел

Примітка.рух перших (движение первых)” — це сотні унікальних програм виховання і становлення особистості, активної та відповідальної молодіжної спільноти, для якої важлива повага до традицій і культур народів Росії, історична спадкоємність і причетність до долі країни, в якій головною цінністю була, є і буде — сім’я. Ця інформація опублікована на офіційному сайті руху. 

У другу річницю повномасштабного вторгнення зустрічі з загарбниками проходили на інших окупованих територіях України: у Криму, на Херсонщині, Запоріжжі, Донеччині та Луганщині. Там військові зс рф розповідали про нібито дворічну історію “спеціальної військової операції (сво)”, хронологію подій окупації українських територій з 2014 року та інші загарбницькі тези, які направлені виключно на ненависть серед дітей до України. 

Окупанти в луганській школі
Загарбники в школі на окупованій Луганщині / фото з росджерел

Окрім зустрічей у школах проводили відповідні заходи, на яких наряджали дітей у військову форму радянських часів, де діти малювали “патріотичні” малюнки з символікою рф та днр, російськими військовими та кремлем, проводили різні псевдопатріотичні концерти. Нещодавно ми розповідали у нашому дайджесті новин з окупованих територій, як подібні заходи відбувались у донецьких школах. Зокрема детально про це на своїх ресурсах писав олексій кулємзін, окупаційний мер міста Донецьк. 

Діти у формі
Дітей наряджають у військову форму заради пропаганди / фото з росджерел

Звісно, що шабаш під назвою “день захисника вітчизни” є частиною нібито виховної роботи з молодим поколінням, яке вразливе та можна будь-що нав’язати. Окупаційна адміністрація налаштована на те, щоб діти доносили на батьків з проукраїнською позицією. Це одне з завдань руху “рух перших”, куратори якої займаються начебто ідеологічною підготовкою учнів. Що говорить про те, як відрізняються погляди у закладах освіти та вдома. Подібна агітація та пропаганда в школах застосовувалась під час диктатури сталіна. В сучасні часи з батьками проводять спеціальні виховні “бесіди” за участю представників силових структур, зокрема федеральної служби безпеки. 

Російські школи: розмови про важливе

20 червня 2022 року в росії було оголошено про появу у школах та коледжах так званих “розмов про важливе” — обов’язковий урок, який проводиться раз на тиждень. На цих заняттях, як наголошують пропагандистські джерела, розглядають та обговорюють конкретну тему і яка є загальною для всіх класів та шкіл, зокрема це теми, пов’язані з “громадянсько-патріотичним вихованням”:

  • історична пам’ять;
  • спадкоємність поколінь;
  • патріотизм — любов до батьківщини;
  • доброта, добрі справи;
  • сім’я і сімейні цінності;
  • культура росії;
  • наука на службі батьківщини.

По факту ці заходи, які проводяться на ТОТ також зосереджені на пропаганді цінностей росії, у тому числі виправдовування війн росії проти інших держав, популяризація радянщини та російської військово-політичного устрою. Попри це, тема так званої “сво” є пріоритетною при обговоренні. Урок починається з підняття російського прапору та прослуховування гімну рф. 

Тема “дня захисника вітчизни” також обговорюється серед всіх класів. Зокрема після прослуховування пропагандистських матеріалів, учням пропонують виконати інтерактивне завдання, щоб начебто закріпити знання. 

Окрім тем про війну та радянського минулого, учням нав’язують постійне лідерство у всіх галузях та “поважне” ставлення до країни у світі. Однак на цих уроках не обговорюється з учнями справжня картина сучасної росії — міжнародно ізольованої, під великою купою санкцій, де російські солдати — вбивці та мародери й що росія сьогодні вчиняє найбільший геноцид з часів Другої світової війни, позначаючи це “захистом родини”. 

Спікерами стають російські топ-чиновники, актори, військові терористи та педагоги шкіл. Хоч ці “уроки” є нібито факультативом та за законами самої рф подібні заходи не є обов’язковими, працівники освіти в регіонах рф підкреслюють, що не відвідування цих занять є прогулом. 

Розмови про важливе
Що розповідають на уроках “розмови про важливе” / скриншот

Діти з автоматами та у військовій формі

Нещодавно російський ліберальний Telegram-канал опублікував відео про іграшковий ракетний комплекс “Іскандер”. Ця іграшка призначена для дітей від 2 до 6 років та може стріляти маленькими пластиковими ракетами. Першоджерелом відео є один з іграшкових магазинів Казані. 

Допис у соцмережі
Іграшковий “Іскандер” / скриншот

В дитячому садку російського міста Первоуральск в одному з дитячих садків міста дітей змусили повзати по снігу з іграшковими автоматами. За словами організаторів цього явища, це проводилось у рамках військово-патріотичного свята, яке нібито дало дітям “бурю емоцій”.

“Це військово-спортивне свято, яке дає дітям бурю емоцій, це чудова нагода весело провести час, проявити свої здібності та отримати корисні навички”, — коментують цей захід організатори. 

Діти з автоматами
Вихованці дитсадка з іграшковими автоматами / фото з росджерел

Після повномасштабного вторгнення окупаційна влада намагалась всіляко впровадити в систему освіти на ТОТ заняття з “освободітєлями”, які б мали розповідати школярам про “мужність” російських військових, проводити різні заходи, а головне — познайомити школярів зі зброєю. Ми вже розповідали у попередніх матеріалах, наскільки активно та водночас небезпечно проводити такі заходи, але заради пропаганди та агітації окупанти нікого з дітей жаліти не збираються, бо вони, на їхню думку є майбутніми “захисниками вітчизни”, тобто гарматним м’ясом у війні проти України, або у майбутніх заходах з “освобожденія” чужої держави, а по факту, окупації. 

Таким чином, в начебто ігровій формі дітей знайомлять з їх майбутнім приладом — зброєю. Необов’язково, що ця зброя буде використовуватись проти українців, бо росіяни за понад 30 років змогли спричинити не один військовий конфлікт: починаючи з вторгнення у Молдову та створення там квазіутворення придністровська народна республіка, потім — війна в Чечні, яка сумарно йшла понад 12 років та призвела до повної окупації частини Кавказу, вторгнення у Грузію у 2008 році та створення абхазії та південної осетії, та вторгнення в Україну у 2014 році, де війна триває дотепер. 

Кадетські класи в школах

Ще до повномасштабного вторгнення на окупованих територіях почали вводити таку систему, як “кадетські класи”. Зокрема це спостерігалось у Криму, на окупованих Донеччині та Луганщині (л/днр). Якщо у Криму ці класи утворювались вже по російських системах, то в так званих л/днр лише за “підтримкою” росіян. Після анексії територій у 2022 році силові структури рф активізувались у відкритті спеціалізованих класів на окупованих територіях.

Вони створені задля створення майбутнього кадрового резерву в держоргани рф, зокрема в місцеві мвд, мчс, прикордонні служби, в слідчий комітет (слідком) росії, фсб та в інші силові структури. Під час навчання в таких корпусах учні проходять посилену фізичну підготовку, поводження зі зброєю та патріотичне виховання. Також учні продовжують засвоювати класичну шкільну програму. 

Слідком росії у 2023 році заявив про відкриття кадетських класів у так званому Луганському навчально-виховному комплексі імені льотчика-космонавта г. т. берегового. В цих закладах мають навчати майбутніх держслужбовців-зрадників, які будуть давати присягу росії та служити проти України. 

Діти розбирають автомат
Дівчата у формі навчаються розбирати автомат / фото з росджерел

У 2021 році Сергій Горбатенко, журналіст Донбас.Реалії у своєму матеріалі розповів про кадетські корпуси у школах так званої лнр. Він опублікував матеріал про те, що в окупованому Антрациті на Луганщині за ініціативою партії “єдіная росія” (єр) буде відкритий кадетський корпус для хлопців та дівчат. Зокрема ініціатором став віктор водолацький, який є депутатом держдуми від цієї фракції. За задумом загарбника, кадетський корпус мав би стати “найкращим кадетським закладом у росії”.

Віктор водолацький
Депутат держдуми віктор водолацький / фото з росджерел

“Сьогодні “єдіная росія” надає максимальну підтримку і допомогу жителям Донбасу. Ми відкриваємо ще один кадетський корпус, тепер уже в Антрациті. Він буде унікальний. Я сподіваюся, він стане найкращим у росії”, — зазначив депутат від “єр” водолацький. 

Цей корпус мав відкритись ще у 2021 році, коли л/днр не були анексовані росією, а контролювались лише місцевими ватажками, а росія нібито на той момент не визнала ці псевдореспубліки.

Тобто ще до повномасштабного вторгнення росія розглядала можливість відкриття спеціалізованих навчальних закладів за власною каденцією. Скоріш за все випускники, яким вже на момент вторгнення було 18 років і вони стали частиною “держорганів л/днр”, або були студентами спеціалізованих вищих навчальних закладів, були відправлені на фронт. Росія всіляко використовувала можливості використати не тільки власну регулярну армію, а ще залучити молодих людей з окупації, які надалі стануть бійцями “народних міліцій л/днр”. 

Кадети у формі
Учні кадетських класів нібито дають присягу / фото з росджерел

Російська “юнармія”

Ще одне мілітарне молодіжно-військове об’єднання у рф, яке пропагандує військову справу та участь у війні проти України — “юнармія”. Туди також активно залучають молодь віком від 8 до 18 років. Ця організація діє на окупованих територіях і туди теж долучають школярів. У попередньому дайджесті ми вже розповідали, як школярів зі Старобільщини привозять у Сорокине (Красний Луч) щоб дати клятву “юнармійця”. Теж саме відбувається в інших навчальних закладах Луганщини та інших окупованих територій. Ця організація здійснює військовий вишкіл серед молодиків та нав’язують ідеологію рашизму та ненависті до України. 

Примітка. Юнармія — це всеросійський дитячо-юнацький військово-патріотичний громадський рух, створений 2016 року з ініціативи міністра оборони рф сергія шойгу. Символіка “юнармії” — птах з зіркою, яка зображена посередині. Це як шанування звичаїв з радянських часів, зокрема, з часів існування піонерів.

На момент січня 2022 року у Криму та Севастополі було створено 874 загони “юнармії”, куди входять понад 29 тисяч дітей, скільки зараз там учасників достеменно невідомо, однак окупаційні органи влади продовжують активно залучати молодь.

У 2022 році прокуратура АР Крим та Севастополя зазначила, що куратори руху планують залучити кожного 10 школяра.

“Серед цілей функціонування цього руху: “виростити покоління, здатне захищати вітчизну зі зброєю в руках”. Та й про добровільність такого “навчання” мова не йде. За даними прокуратури автономії, до кінця 2024 року окупанти запланували прийняти до лав “юнармії” кожного десятого школяра. Усі ці факти фіксуються в рамках кримінальних проваджень прокуратури автономії”, — йдеться у повідомленні прокуратури від 17 січня 2022 року. 

Підлітки маршують
Дівчата з лав “юнармії” маршують у формі / фото з росджерел

Пропаганда війни серед дітей: воєнний злочин рф

Подібні дії українська влада кваліфікує як воєнний злочин, зокрема через військову пропаганду та залучення до руху. 

“Ми кваліфікуємо такі дії окупантів, як воєнний злочин, за ст. 438 ККУ (порушення законів та звичаїв війни), оскільки пропаганда, спрямована на забезпечення добровільного вступу в армію цивільного населення, заборонена статтею 51(1) Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року”, — пояснюють у прокуратурі АР Крим та Севастополя. 

Куратори та ті, хто пов’язаний з залученням дітей до мілітарного об’єднання, отримують підозри від українських правоохоронних органів. 21 лютого 2024 року було повідомлено про підозру керівниці штабу “юнармії” на окупованій Луганщині. Жінка пропагандувала серед молоді ідеологію рашизму, організовувала псевдопатріотичні заходи та залучала школярів вступати у мілітарний рух. Наприкінці 2023 року підозру також отримала олена романовська, заступниця окупаційного голови Криму аксьонова, яка теж займалась розвитком руху в АР Крим. 

Так зване патріотичне виховання у школі та пропаганда серед вразливих верств населення — пріоритетна задача кремля. “Виховуючи” підростаюче покоління подібними способами, росіяни створюють потенційний “спротив” ЗСУ та українській владі, вкладаючи правильну, з боку кремля, ідеологію рашизму та шовіністичні настрої під виглядом “руского міра”. Діти, які ще на стадії формування як особистості ще не сприймають пагубність ситуації та наслідки, тому їм легко нав’язати пропаганду під виглядом “гри у війну”. Зараз ця наче гра для деяких переросла у реальність: ті окупанти, які застали окупацію ще у 2014 році, у шкільні роки, сьогодні зі справжньою зброєю у руках вбивають свій народ.

Але ми маємо пам’ятати, що діти на окупованій території України стали заручниками ситуації — їх не можна звинувачувати у діях російських військ, кремлівських кураторів, педагогів або ідеологічно налаштованих батьків. Вони ретранслюють те, що їм кажуть дорослі та ще не в змозі все проаналізувати. Але найгірше, коли немає альтернативи та дитина своє подальше життя має жити з ненавистю до інших людей, народів. Сподіваємось, що згодом діти з ТОТ зможуть опинитися в Україні: якщо їх повернуть на вільну територію або ЗСУ зможуть звільнити окуповані землі та відновити конституційний лад.

Раніше ми розповідали, як окупанти мілітаризують освіту та які заходи проводять російські військові в школах на ТОТ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українська влада забирає з прифронтових міст архіви: що відбувається

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 13:00, 27 Лютого 2024
Обстріл Курахового
Обстріл Курахового 24 серпня 2023 / фото прокуратура Донеччини

Проросійські пропагандисти поширюють інформацію, що у прифронтових містах українська влада та силові структури нібито покидають місто, при цьому, вони нібито ще забирають архівні дані. Це відбувається на тлі наступу росіян по лінії фронту.

Українська влада тікає з Курахового?

Проросійські Telegram-пабліки 21 лютого 2024 року опублікували інформацію, що нібито з Донеччини проводиться евакуація архівних документів, силових структур та влади. Однак цю інформацію жодним чином не можна підтвердити достеменно: загарбники не наводять жодних доказів цьому. Посилаються лише на так званого радника глави днр яна гагіна, який начебто стверджує, що з Курахового Донецької області вивезли все цінне. Це підхопили лише росЗМІ. 

Повідомлення в соцмережі
Пропагандисти поширили слова радника ватажка днр / скриншот

Наразі Курахівська міська рада ніяк не коментувала “евакуацію”. 8 лютого 2024 року на каналі Суспільне.Донбас вийшло інтерв’ю з Романом Падуном, начальником Курахівської міської військової адміністрації в самому місті, однак чи знаходиться чиновник там зараз — невідомо. Про евакуацію силовиків та архівних документів також нічого не відомо. 

Колаборант гагін не уточнив, які саме архівні документи були евакуйовані. Єдиний архів, який був у Кураховому – трудовий, у серпні 2022 року він був перенесений у Лубни на Полтавщину. На офіційному сайті Державного архіву Донецької області немає жодної інформації про інші архіви, які б належали Курахівській міськраді. Тому можемо вважати цю інформацію безпідставною. 

Україні варто зберегти архіви

Анатолій Хромов, голова Державної архівної служби згадав, що вже під час повномасштабного вторгнення були знищені архіви в місцях, де йшли запеклі бої, зокрема на Чернігівщині та на Херсонщині, на Київщині окупанти вдались до вандалізму. Хромов також зазначив, що багато архівних матеріалів знаходиться на окупованій території. Архів за міжнародним правом є об’єктом культурної спадщини, на цьому наголосив голова Держархіву. 

Так трапилося, що у нас частина документів опинилася на окупованих територіях, зокрема в районних архівних відділах. Якщо говорити про міжнародне право, то окупант несе відповідальність за збереження культурної спадщини, якою є архіви. Однак ми не маємо віри, що росіяни ставитимуться до документів у рамках міжнародного права,

підкреслив Анатолій Хромов // голова Державної архівної служби

Розуміючи всю важливість збереження документів, в містах, які постійно під обстрілами росіян, зокрема в Донецькій та Луганській області, їх було евакуйовано в інші міста. 

“Де це можливо, ми координуємо і допомагаємо військовим адміністраціям з евакуацією фондів. По тим процесам, які завершені уже я можу повідомити, що державні архіви Луганської та Донецької областей фактично повністю евакуйовані в інші місця. Куди саме — не говоритиму. Це ж стосується й окремих колекцій, котрі через рік-два мають бути передані в архів, ми теж вивезли зі сходу”, — розповів Хромов. 

Архів
Курахівський архів евакуювали до Лубен на Полтавщину / скриншот

Тому можемо зробити висновок, що у будь-якому випадку, якщо архів знаходиться поруч з лінією зіткнення, то збереження архівних документів є однією з пріоритетних задач, а не ознакою, що українська влада готова начебто здавати населенні пункти росіянам.

Курахове Донецької області постійно під обстрілами росіян, у томи числі були зафіксовані удари ракетами “Іскандер”. Серед обстріляної інфраструктури були заклади освіти, комунальні підприємства, Курахівська теплова електростанція, де можуть зберігатись важливі документи. Тож евакуювати важливу документацію з міста є цілком логічним та правильним рішенням, щоб зберегти важливу інформацію про місто та громадян.

Чи триває евакуація у Кураховому

На території області триває обов’язкова евакуація цивільних. Вадим Філашкін, голова Донецької ОВА у своєму відеозверненні від 24 лютого 2024 року зазначив, що перебування на території області є вкрай небезпечним та закликав евакуюватись цивільних у безпечні міста країни. 

Обов’язкова евакуація з Донеччини триває. Також продовжимо евакуацію в примусовий спосіб родин із дітьми,

Вадим Філашкін // голова Донецької ОВА про евакуацію цивільних

Росіяни продовжують наступати вздовж лінії фронту. Багато інформаційно-психологічних спецоперацій, які росіяни розкручують тільки навколо подій в Авдіївці направлено на те, щоб дестабілізувати ситуацію зсередини: посіяти сумнів у населення щодо втримання територій та подальшої перемоги. Тому закликаємо довіряти тільки офіційним джерелам інформації та не вестись на тези ворожої пропаганди.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Малеча грається у війну

Як росіяни зомбують дітей на ТОТ та популяризують війну серед молоді

У росії та на ТОТ загарбники продовжують впроваджувати пропаганду війни в дошкільних та навчальних закладах. Окупанти популяризують мову ворожнечі та антиукраїнську пропаганду. Особливо росіяни приділяють […]

Обстріл Курахового

Українська влада забирає з прифронтових міст архіви: що відбувається

Проросійські пропагандисти поширюють інформацію, що у прифронтових містах українська влада та силові структури нібито покидають місто, при цьому, вони нібито ще забирають архівні дані. Це […]

Артилеристи ЗСУ

РосЗМІ поширюють інформацію про втрати ЗСУ в Авдіївці: що не так

Російські пропагандистські медіа поширили коментар користувача Facebook, автором якого є нібито народний депутат Верховної Ради (ВР) Петро Дербаль. Коментар був про події навколо Авдіївки та […]

Навальний і Крим

“Крим нє бутєрброд” та курорти Луганська”: як російський опозиціонер навальний просував антиукраїнські тези

16 лютого 2024 року помер російський так званий опозиційний блогер олексій навальний. Про його смерть повідомила російська служба виконання покарань. Блогер перебував у колонії в […]

Допомога Силам оборони

Ліжка з дитбудинку на фронт: росЗМІ поширили неправду про допомогу ЗСУ

Проросійські Telegram-канали поширили інформацію, що Микола Конопелько, депутат Київської міської ради разом з гуманітарною допомогою передав ліжка нібито вихованців Дарницького дитячого будинку на користь ЗСУ. […]