Чи потрібно громаді знати про зарплати управлінців. Пояснення експертки

Семаковська Тетяна 15:30, 23 Листопада 2023
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Чи повинна громадськість стежити за бюджетом свого міста? Чому це важливо, та що з опублікованими цифрами може зробити пересічний громадянин?

Редакція дізнавалася у експертки з відкритих даних Надії Бабинської.

Чому треба знати зарплати посадовців?

Надія Бабинська — експертка з відкритих даних, вона пояснює, що громада має повне право знати про зарплати посадовців.

Насправді ми, як громадяни наймаємо нашу владу, щоб вона виконувала певні функції з врядування там. Тобто, щоб прибирали сміття правильно, робили ремонти в комунальній сфері. Коли ми наймаємо працівника якогось, навіть у наш будинок, хіба нам не цікаво, скільки ми платимо? Влада — це ж майже те саме, тільки цей будинок, — це наше місто, громада, країна,

Надія Бабинська // екпертка з відкритих даних

Чи впливає воєнний стан на зарплати посадовців?

Пані Надія зауважує, що у громади не повинно виникати питання про зарплати місцевих посадовців, про формування бюджету тощо. Адже ці дані громадяни повинні знати, й воєнний стан в Україні цьому не перешкоджає. Крім того, законом не передбачена подібна заборона.

@bahmut.in.ua У міській раді прокоментували, куди саме пішли 17 мільйонів, витрачені на підприємства #бахмут #бахмутinua #бахмутськийрайон #бахмутцеукраїна #донецькаобласть ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA

Ми знаємо, скільки ми платимо військовим за роботу, скільки вони отримують бойових, скільки вони отримують коштів, якщо вони працюють в зоні бойових дій. То чому ми не маємо знати, скільки отримує мер та його заступник, які в них премії? А якщо вони отримують премії, то ми маємо право знати за що саме?

пояснює екпертка // Надія Бабинська

Крім того, громада має право знати про зарплату не тільки мера, чи керівництва, а про виплати кожного працівника. Адже така інформація не є державною таємницею та ніяк не порушує соціальну цілісність.

Фахівчиня наводить простий приклад, коли господар наймає ремонтну бригаду, щоб полагодити помешкання. Попередньо, для цього він повинен сформувати кошторис та знати, хто скільки зароблятиме, які функції виконуватиме тощо. Так само й громада має знати, хто за що відповідає у міській владі, хто скільки за це отримує.

“Ще раз, бюджетних коштів немає, це є наші з вами гроші. Монополії на інформацію теж немає, це є наша з вами інформація, правда є звичайно деякі обмеження, але вони мають бути обґрунтовані”, — каже Надія Бабинська.

Що робити громаді, якщо зарплати влади здаються їй недоцільними?

У випадку, якщо громадянин не погоджується з виплатами, які отримує мер, керівництво, працівники — він може ініціювати петицію, звернення чи громадські слухання. Людина повинна аргументувати свою позицію, наприклад, що в умовах воєнного часу такі премії, надбавки, зарплати, вона вважає недоцільними.

Громадяни можуть робити дискусії, просити пояснення щодо цих зарплат тощо. Це все наші права, можна працювати з депутатами, пропонувати розв’язання проблеми: скорочення штату, доцільність премій,

каже екпертка // у коментарі виданню

Пані Надія додає, що велику роль у цьому процесі має громадський сектор, який може стати рушійною силою та робити зміни в спільноті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 15:02, 30 Червня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 22 Червня 2025
Житомир / фото з Вікіпедії

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир.

Про це повідомляє пресслужба перевізника.

Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та розклад від “Укрзалізниця”

З 27 червня до Житомира з Києва можна буде доїхати за 2 години. Це стане можливим завдяки запуску нового регіонального експреса.

Електропоїзд курсуватиме щодня у будні. З 27 червня відправлення з Києва відбуватиметься о 17:48. Далі поїзд вирушить до Фастова, а з нього — о 18:30 — до Житомира. Прибуття на кінцеву станцію — о 19:58.

З 30 червня розпочнеться відправлення з Житомира до Києва. Відправлення з початкової станції заплановано на 06:18. Далі потяг вирушить до Фастова, а з нього — о 07:49 — до Києва. Прибуття на кінцеву станцію — о 08:44.

Зазначається, що квиток на залізничний експрес коштуватиме майже у 2,5 раза дешевше, ніж проїзд у маршрутці між містами.

На маршруті курсуватиме сучасний електропоїзд, у якому передбачені:

  • інклюзивний салон із місцями для людей з інвалідністю;
  • місця для велосипедів;
  • сповивальні столики;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • можливість заряджати гаджети.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Добропілля ремонт садка

11 млн на укриття: Добропільська громада ремонтує укриття

У місті Добропілля, Покровського району з жовтня цього року розпочали капремонт укриття, що знаходиться у підвальному приміщенні дитячого садку. На його ремонт виділили 11 мільйонів гривень. […]

Бахмутське бюро технічної інвентаризації

Скільки коштів виділили на Бахмутське БТІ у 2023 році

Бахмутське бюро технічної інвентаризації працює в евакуації у місті Київ. Серед основних послуг, які надають фахівці: це довідки про правову належність нерухомого майна, яка виникла […]

Сили оборони України

Скільки коштів спрямувала Бахмутська міська рада на оборону України

У 2023 році Бахмутська громада вклала в оборону та допомогу ЗСУ понад 120 мільйонів гривень. Кошти спрямували на нарощування боєздатності військових частин та діяльність правоохоронних […]

16:51, 22.11.2023 Микола Ситник