Як виправдати любов до російського контенту: інструкція від поціновувачів “болотного гімна”

Ірина Бенцак 14:35, 25 Січня 2024
Колаж Бахмут IN.UA про росконтент
Ілюстрація Бахмут IN.UA

700 днів повномасштабного вторгнення, кривавий та жорстокий терор триває, росія щодня обстрілює українські міста та вбиває мирне населення і військових. Тим часом деякі українці продовжують споживати російський контент і спонсорувати ракети та дрони для армії рф.

Як поціновувачі низькосортного російського контенту виправдовують свої дешеві смаки, досліджувала SMM-менеджерка Бахмут IN.UA Ірина Бенцак.

Скільки дронів для росії оплатили українці

24 січня українська компанія Top Lead опублікувала інфографіку з цікавим розрахунками. Згідно з дослідженням “Економічної правди”, українці за останній рік поповнили гаманці російських блогерів та виконавців на 81,6 мільйона доларів. Зазначимо, що ці гроші спрямовані не на розвиток української музичної чи культурної індустрії, творців відеоконтенту, журналістів та медіа, а на підтримку розвитку інфопростору ворожої держави та статків росіян. При цьому податок, який потрапив безпосередньо у бюджет агресора, складає 5 мільйонів доларів.

За цю суму ворог може придбати близько 10 тисяч fpv-дронів (вартість одного дрона складає близько 500 доларів).

Проте цікавою є не так любов деяких українців до самознищення, себто споживання “узького” контенту та поповнення ворожого бюджету, як недолугі виправдовування та перекидання відповідальності. Майже всіх “захисників” російського контенту можна поділити на ключові категорії: зміст їхніх повідомлень однаковий, проте викладений різними словами. Серед “виправдовувань” часто трапляється й вороже ІПСО.

А як же корупція, а що депутати…

Ще у серпні 2023 року Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що у кремлі затвердили тематику нового етапу інформаційної війни проти України. Згідно з їхніми даними, 25 серпня в адміністрації путіна відбулась нарада щодо чергового етапу інформаційної війни. Темою “зустрічі” стали наративи, спрямовані на дискредитацію України та вплив на партнерів у світі.

У списку опинилась “Тотальна корупція”: держава не бореться з корупцією, бюджет розкрадається, закупівлі не проводяться, покарань для корупціонерів немає. Очевидно, жнива цієї кампанії ми маємо змогу споживати сьогодні.

Звісно, ми не заперечуємо існування корупції в українських владних структурах, проте сьогодні маємо чимало інструментів для її виявлення. Ми можемо вимагати покарання для корупціонерів, привертати увагу до масштабних розкрадань і змушувати владу та органи контролю діяти. 

Деякі коментатори згадували скандальну сім’ю львівських бізнесменів Гринкевичів, які  за інформацією Міноборони завдали збитків на майже мільярд гривень. Не без суспільного розголосу цю справу не вдалось “зам’яти”. Після скандалів Міністерство оборони все ж розірвало угоди з компаніями, пов’язаними з Гринкевичами, які є одними із найбільших їхніх постачальників. Нині головний фігурант справи — бізнесмен Ігор Гринкевич — перебуває під вартою. Його затримали під час спроби дати хабар у 500 тисяч доларів. 

Син Роман також був затриманий, як і інші троє підозрюваних у справі. Всі вони перебувають під вартою. Мораль історії не в тому, що черговий корупціонер вирішив нажитись на державних грошах, а в тому, що суспільний розголос призвів до виявлення та затримання бізнесменів. Існування в українському інфопросторі таких новин говорить не про збільшення корупції, а безпосередньо сприяє її зменшенню, кожна людина може на це впливати. Більше про важливість моніторингу використання бюджетних грошей розповідала експертка Надія Бабинська у нашому матеріалі.

Тож, використання аргументів про корупцію та зловживання посадовців — це замилювання очей, за допомогою якого можна перенести відповідальність на інших. Відвертати увагу від своїх “гріхів” чужими — дуже зручно. Тож, встановити причинно-наслідкові зв’язки між споживанням російського контенту та корупцією в Україні — неможливо. Ці факти не пов’язані між собою і відповідальність за це несе особисто кожен: чи то кримінальну, чи то моральну.

У росіян вимкнена монетизація каналів YouTube

І це правда, але не спішіть радіти, адже на українцях вони все-таки продовжують заробляти. Ще у березні 2022 року стало відомо про те, що YouTube відключив монетизацію для своїх користувачів з рф, зокрема неможливими стали передплати Premium, Music Premium, спонсорство, суперчат, суперстікери та “мерч”. Видання Економічна правда звернула увагу на важливу деталь: обмеження стосувались лише користувачів, які перебувають на території рф. Ті, хто споживають контент за кордонами болотів, продовжать спонсорувати російських блогерів.

Скриншот Економічна правда

Окупанти навчились обходити санкції й всередині країни, тож просять глядачів вмикати VPN. Щодо призупинення створення нових AdSense (це сервіс, який власне дозволяє заробляти на рекламних показах чи передплатах Premium), ті, що були створені раніше, продовжують працювати, а нові легко можна купити. З виводом зароблених коштів теж проблем немає: залишаються банки, через які можна проводити SWIFT-розрахунки.

Тож саме українці нині є важливою жилкою для поповнення гаманців росіян: їх і просити не треба про вмикання VPN. 

Для тих, хто хоче позбутись згубної звички вживати російський контент, український розробник Тарас Сливка запустив сайт, де можна завантажити безкоштовне браузерне розширення stopRU. Це допоможе оперативно виявляти на платформі YouTube російськомовний контент та більше не рекомендувати його.

Дудь не зрадник 

Історію цього “ліберала” та “іноагента” досліджували Свідомі ще у 2022 році. Загалом Юрій Дудь не надто відрізняється від своїх колег по “ліберальному цеху”. Навіть найгірша версія рф буде завжди в пріоритеті для блогерів, ніж найкраща Україна. “Нєвсьотакоднозначно” так і просочується крізь тези про війни в Україні. Якось у своєму дописі в Instagram Дудь нібито підтримав Україну, користуючись неправдивими твердженнями щодо війни в тимчасово окупованих. Писав, що: “було багато несправедливого і жахливого з обох сторін”. 

У 2019 році Дудь в розмові з Дмитром Гордоном агресію рф назвав “класичною сваркою, коли винні обидва”. У 2014-му, півтора місяця після того, як росія розпочала незаконне вторгнення на територію Криму, Дудь у Twitter написав: ”Класна кар’єра вийшла у Ряана Гіггза: починалася — коли Крим ще наш, закінчувалася — коли Крим вже наш”.

Скриншот твіта Дудя / джерело Свідомі

Примітка. Раян Гіггз — валлійський футболіст, який розпочав свою кар’єру за англійський клуб “Манчестер Юнайтед” в 1990 році. У травні 2014 року спортсмен оголосив про завершення кар’єри. 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила закон, яким в межах території Кримської області відновлювалася Кримська АРСР у складі УРСР.

Щодо Революції Гідності, у 2016 році під час свого виступу на російському фестивалі “TIME CODE” Дудь наголосив, що “українська Революція Гідності виявилась не такою вже і гідною”. Також у розмові з Іваном Рудським заявив, що “не все так однозначно”.

Загалом Дудь аж дуже схожий на продукт російської пропаганди, який працює дещо ретельніше, впливаючи на українську молодь. Від радше сповідує тотальну ідею виправдання злочинів рф, розмиває правду про те, що росія — агресор, а всі росіяни причетні до вбивств українців.

Про інших “жертв-лібералів” на росії і те, як вони розносять пропаганду, ми розповідали у нашому матеріалі.

Це проплачене “замилення очей”, щоб відволікти від “реальних” проблем

Що може бути більш реальним, ніж фінансування українцями російської армії та свідоме споживання ворожого контенту, просоченого наративами? Ця проблема є настільки ж реальною, як і інші проблеми, які наразі існують в українському суспільстві. Це  міна відкладеної на невизначений термін дії. Ви фактично сьогодні купуєте собі снаряди на завтра, який може вбити вас чи вашу близьку людину. 

Нині ми боремось за свою ідентичність, повертаємось до своїх культурних надбань, які століттями росія намагалась приховати терором та вбивствами. Ми проходимо період тотальної сепарації від росії, її контенту, товарів та впливу. Відтак дозволяємо бути та розвиватись українському. Тож замість російського ви можете подивитись відео українського сегмента і підтримати бюджет своєї країни чи авторів у простий спосіб.

А як же транзит російського газу через Україну

Знову повертаємось до причинно-наслідкових зв’язків. Хоч це й не пов’язане з вибором деяких українців відпочивати під російський шлак, ми вирішили пояснити ситуацію з транспортуванням російського газу в Європу через Україну.

Вентиль, який перекриває трубу, фізично розташований на території рф, проте це далеко не головна причина російського транзиту. Україна не припиняє це тому, що має певні зобов’язання перед ЄС, зокрема тими його членами, які ще не встигли знайти альтернативні джерела постачання. Дія договору про транзит російського газу триватиме до кінця 2024 року. У Міністерстві енергетики неодноразово наголошували, що підписувати новий контракт не збираються. Підтвердив цю інформацію й Нафтогаз.

Я ще раз хочу підкреслити, що ми не будемо ініціювати продовження цього транзиту. Контракт завершиться — транзит зупиниться,

 

заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода” Олексій Чернишов // голова правління НАК “Нафтогаз”

Розірвання достроково транзитного договору чи його невиконання матиме погані наслідки для України. І не тільки репутаційні. 

“Є щонайменше три причини, чому нам доводиться, на жаль, виконувати цей контракт. Перша відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язана сприяти організації транзиту й забезпечувати його. Друга — відповідно до транзитного контракту, у разі невиконання зобов’язань Україні можуть висунути позови. І Газпром, і європейські споживачі. Це великі суми. І третя — ми зараз отримуємо кошти за транзит. Хоч і не в повному обсязі”, — пояснив директор спеціальних проєктів у Науково-технічному центрі “Психея” Геннадій Рябцев LB.ua.

Я грошей не скидаю, значить не спонсорую! Контент ж безкоштовний

Як працює монетизація YouTube, розповідає проєкт “По той бік новин”. Автор підключає монетизацію, розставляє рекламу впродовж відео і YouTube показує її глядачам. Потім виводить ціну за 1000 переглядів. Наприклад, канал проєкту “По той бік новин” отримує за 200 тисяч переглядів близько 200 доларів.

Заробляють музиканти також і на стрімінгових платформах, наприклад, Spotify, Apple Music тощо. Репер jockii druce, чий воєнний хіт “Шо ви браття” набрав понад 5 мільйонів прослуховувань, розповів виданню BirdInFlight, що отримує зі стримінгів 2000–3000 доларів на місяць. Згідно з даними Best Music, автори треків, які потрапляли до десятки, можуть заробити в квартал до 18 000 доларів. Ті, хто не були на найвищих сходинках чартів, але залишались у сотні найпопулярніших, заробляли 3000-7000 доларів у квартал.

Тож виходить зараз українці можуть спонсорувати росію на YouTube, а самі росіяни не можуть. До того ж кожен перегляд дає можливості більшій авдиторії побачити “узький” контент, адже YouTube далі рекомендує це відео українцям.

Ми щодня дня маємо вибір: підтримувати діячів з країни, яка нас знищує, або ж підтримати українців. Чимало українських блогерів та виконавців після повномасштабного вторгнення свідомо перейшли на українську мову та почали створювати україномовний контент, розвивати свої потужності всередині українського інфопростору, зробили вибір в сторону цінностей, які переважили заробітки на російських глядачах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

10 закладів Києва, де смачно та недорого поїсти: найкращі місця

Семаковська Тетяна 10:05, 5 Квітня 2025
Київ увечері
Вечірній Київ / фото ілюстративне

Якщо ви плануєте провести вихідні в Києві, чудовою ідеєю буде влаштувати гастротур містом. Це не тільки можливість відчути ритм столиці, а й шанс провести час із рідними та друзями, відкриваючи для себе нові смаки. Де у Києві можна скуштувати дешеві устриці, знайти сніданок за 1 гривню чи замовити бюджетний велетенський батон із фалафелем або спробувати пиріжок з сосискою за 50 гривень? Ми зібрали найкращі заклади, де смачно, доступно та атмосферно.

Де в києві можна смачно і недорого поїсти, шукайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Київська перепічка

Київська перепічка / фото Вікіпедія

Київська перепічка – це не просто вулична їжа, а справжній гастрономічний символ столиці. Відкритий ще у 1986 році, цей заклад залишається популярним серед киян та туристів, адже тут можна скуштувати легендарний пиріжок із сосискою всього за 50 гривень.

Київська перепічка / фото Вікіпедія

Ніжне тісто, апетитна скоринка та аромат, що зачаровує – ось чому цей смаколик підкорює гурманів. Попри доступність, перепічка вже давно стала частиною київської культури, а її справжній рецепт залишається таємницею.

Заклад розташований за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 3. Якщо ви ще не куштували – обов’язково варто спробувати!

Фалафель у Хасана за 110 гривень

261191514 4583205211800763 7150967036317733909 n 16dbb

Хасан. Фото: з відкритих джерел

Фалафель у Хасана” — це невеликий МАФ, де вже роками працює уродженець Іраку — пан Хасан, чоловік був змушений покинути домівку через війну. Він приїхав в Україну 25 років тому й відкрив в столиці славнозвісну фуд-зону, де створює лише фалафель у батоні. . 

Що представляє собою фалафель від пана Хасана? Це півбатона в авторському соусі, всередину якого кладуться нутові (ред. рідновид бобових) котлети, салат з огірків, томатів та перцю, смажена картопля, та соус. Вся начинка пропікається на грилі й у такому вигляді подається гостю. 

З початку війни заклад тимчасово зупинив роботу, але зараз скуштувати фірмовий фалафель можна на території арт-заводу “Платформа” за адресою вулиця Якова Гніздовського, 1-а. Кафе працює з 11:00 до 20:00 у фуд-зоні “Вхід 6”, у понеділок Хасан не працює.

Фалафель у Хасана, меню: є кілька опцій, це веганський фалафель, фалафель з куркою, фалафель з печінкою.

Фалафель у Хасана, розклад роботи:

понеділокЗачинено
вівторок12:00–19:00
середа12:00–19:00
четвер12:00–19:00
пʼятниця12:00–19:00
субота14:00–19:00
неділя12:00–19:00

Книгарня “Сенс” на Хрещатику

Книгарня “Сенс” на Хрещатику

Де почитати та недорого поїсти в центрі столиці. У 2024 році на Хрещатику відкрилася книгарня-кафе “Сенс”, створена підприємцем Сергієм Ерінчаком. Це місце для тих, хто цінує книги, затишну атмосферу та смачну їжу за доступними цінами.

Попри те, що головний акцент тут зроблено на книжковий асортимент, заклад пропонує бюджетне меню. Сніданок у центрі Києва обійдеться менше ніж у 200 гривень. Наприклад:

  • Лляна каша – 190 грн
  • Вегетаріанський круасан – 185 грн
  • Сендвіч з індичкою чи шинкою – 175 грн

Широкий вибір страв та комфортна атмосфера роблять “Сенс” ідеальним місцем для тих, хто хоче поєднати читання та гастрономічне задоволення. Знайти заклад можна за адресою вулиця Хрещатик, 34.

Хот-дог, устриця, й кава з круасаном за 200 гривень

Адреси закладу у столиці. Фото: скріншот

Якщо ви мріяли спробувати устриці, але не за всі гроші світу — Київ пропонує таку нагоду від сім’ї ресторанів Дмитра Борисова. В закладі “Білий Налив” подають устрицю лише за 49 гривень. В меню є й дорожчі позиції, але починати радять з класики. Тут також можна знайти смачні хот-доги за 69 гривень, лате за 35 гривень та круасан з шоколадом за 39 гривень

Якщо ви шукали де можна бюджетно та вишукано поїсти, то “Білий налив” можна назвати одним з таких місць. Заклади працюють переважно із 10 до 22, графік роботи залежить від адреси.

Кафе “Ярослава”

Screenshot 846 4e385

Булочки з вишнею та свіжа кава у кафе Ярослава. Фото: з соцмереж

Столичне кафе “Ярослава” працює вже десятки років. Місцеві люблять снідати тут свіжою випічкою та кавою. Ціни у кафе дуже демократичні пиріжки вартують в середньому 20 гривень в залежності від начинки. Також в меню є піца та курячий бульйон. Гостей чекають за адресою вул. Ярославів Вал, 13. Заклад працює з понеділка по суботу  з 9:00 до 22:00.

Сніданок за 1 гривню в “Mastro”

Screenshot 847 1c5b6

Сирнички в столичному кафе. Фото: з соцмереж

Чи можливо смачно поїсти в столиці лише за 1 гривню? Заклад “Mastro” впевнений, що так. За 1 гривню тут можна з’їсти повноцінний сніданок. Для цього слід лише замовити гарячий напій (ред. ціна від 50 гривень. На вибір пропонують:

  • яйце Бенедикт;
  • сирники;
  • або ж бельгійська вафля.

Зверніть увагу, що акція “Сніданок за 1 гривню” діє лише з 10:00 до 12:00, тоді як сам заклад працює кожного дня з 10:00 по 21:00.

Veterano Pizza — кілограмова піца за 375 грн

Screenshot 848 65b7e

Різновиди піци в закладі. Фото: з соцмереж

Veterano Pizza — це не тільки заклад, де смачно та недорого можна поїсти, але й підтримати бізнес ветеранів. Кафе заснував ветеран АТО, щоб дати робочі місця учасникам війни. Всі кухарі у закладі також пройшли війну. До слова, цей заклад відвідав голлівудський актор Шон Пенн.

Заклад працює за адресою вул. Софіївська з понеділка по неділю, з 10:00 по 21:30. Піца коштує від 120 гривень та вище. Наприклад, за 375 гривень можна придбати майже кілограм піци Американської.

“Пузата Хата” — комплексні обіди

Пузата Хата в Києві. Фото: з відкритих джерел

Пузата Хата” — безперечно фаворит серед киян у дешевій та смачній кухні. Тут можна комплексно поїсти за 200 гривень, включаючи перше, друге, компот та десерт. Місцеві рекомендують спробувати борщ з картопляним пюре та котлетою, а на десерт взяти млинці з вишнями.

Пузата хата: адреси в Києві

Всі адреси закладів та години їх роботи:

  • вул. Сирецька, 9. З 10:00 до 19:00;
  • м. Виставковий центр ЖК Standard One вул. Васильківська, 100-А. З 08:00 до 21:00;
  • м. Вокзальна, вул. Кірпи, 3 (Південний термінал). З 08:00 до 22:00;
  • м. Героїв Дніпра ТЦ OASIS, Оболонський проспект, 47/42. З 08:30 до 21:00;
  • м. Дарниця ТЦ DOMA Центр вул. Будівельників, 40. З 09:00 до 21:00;
  • м. Дорогожичі вул. Іллєнка, 83 Д. З 09:00 до 20:00;
  • м. Житомирська, ТЦ Хіт Mall, проспект Берестейський, 134/1. З 09:00 до 21:00;
  • м. Контрактова площа вул. Верхній Вал, 28-30. З 08:00 до 21:00;
  • м. Контрактова площа Контрактова площа, 2/1. З 09:00 до 21:00;
  • м. Лівобережна вул. Раїси Окіпної, 3. З 09:00 до 22:00;
  • м. Лук’янівська ТЦ Квадрат вул. Білоруська, 2. З 10:00 до 21:00;
  • м. Льва Толстого Бесарабська площа вул. Басейна, 1/2. З 09:00 до 21:00;
  • м. Льва Толстого вул. Велика Васильківська, 40. З 08:00 до 21:00;
  • м. Майдан Незалежності, ТЦ Globus, 2га лінія. З 10:00 до 20:00;
  • м. Майдан Незалежності ТЦ Globus Майдан Незалежності, 1. З 10:00 до 21:00;
  • м. Мінська ТРЦ Dream yellow, проспект Оболонський, 1 Б. З 10:00 до 21:00;
  • м. Осокорки ТК ARKADIA Дніпровська набережна, 33. З 10:00 до 21:00;
  • м. Палац Спорту вул. Шота Руставелі, 16. З 09:00 до 21:00;
  • м. Позняки ТРЦ Піраміда вул. Мишуги, 4 А. З 10:00 до 22:00;
  • м. Політехнічний інститут ТРЦ Smart Plaza проспект Берестейський, 24. З 09:00 до 22:00;
  • м. Почайна ТЦ Gorodok Gallery проспект Спепана Бандери, 23. З 10:00 до 21:00;
  • м. Святошин вул. Святошинська, 3 А. З 08:30 до 21:00;
  • м. Хрещатик торговий квартал Пасаж вул. Хрещатик, 15/4. З 09:00 до 21:00;
  • м. Шулявська ТЦ Точка вул. Довженка 1 В. З 09:00 до 21:00;
  • ТРК КВАДРАТ NEO, бульвар Перова, 36. З 10:00 до 21:00;
  • ТЦ Дарниця проспект Соборності, 2/1 A. З 10:00 до 20:30;
  • ТЦ Квадрат вул. Гната Юри, 20. З 09:00 до 21:00;

Кав’ярня від бахмутянки

288020293 7603920226345155 2351398187053886490 n 1 d9724

Наталя Булгакова. Фото: Фейсбук

Coffee.stories.kiev” — затишний заклад в столиці від бахмутянки Наталії Булгакової. Кав’ярня знаходиться за адресою: місто Київ, Голосіївський район. ЖК “Нова Англія”. Тут можна придбати десерти та солоні перекуси, як от сендвічі та пироги. Звісно, в закладі можна випити й хорошої кави. Все разом буде коштувати 200 гривень.

Сніданок у McDonald’s

У McDonald’s повернули сніданки / фото пресслужба McDonald’s

З березня 2025 року McDonald’s повернув у меню сніданки. Тепер сніданок у Києві замовити можна з початку роботу закладу та до 10:30 в закладі та до 10:15 через доставку. Сніданковий рол або Макмафін можна замовити у закладах Києва.

Реберня на узвозі

356684499 840601837574906 6385188567950408316 n 924d1

У столиці можна скуштувати справжні м’ясні делікатеси. Набір ситний. Фото: з відкритих джерел

Реберня розташувалася за адресою вул. Андріївський узвіз 2а. У меню страви з м’яса, також є солодкі штруделі та наливки. 400 грамів ребрець із соусом обійдуться у 279 гривень, проте сюди краще йти компанією. Наприклад за 495 гривень можна взяти кілограмовий “Набір ситний” — це порція ребер з соусом на вибір, картопля на грилі з яйцем та беконом та овочі гриль.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

6042a289a49a2 Київ a0de4

10 закладів Києва, де смачно та недорого поїсти: найкращі місця

Якщо ви плануєте провести вихідні в Києві, чудовою ідеєю буде влаштувати гастротур містом. Це не тільки можливість відчути ритм столиці, а й шанс провести час […]

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро