Українське відродження: у Святогірській громаді відновлюють вцілілу школу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 24 Січня 2024

В селі Хрестище Донецької області почалося відновлення школи, єдиної з-поміж п’яти шкіл Святогірської громади, яка вціліла за час війни. Її планують зробити опорою усього навчального процесу для дітей, які проживають в регіоні.

Про це повідомляють в репортажі проєкту “Свої”.

Остання школа Святогірської громади

Школі у селі Хрестище вже понад 50 років. У навчальному закладі працюють 23 педагоги, загалом тут здобувають освіту 153 учні. Сам процес наразі проходить в дистанційному форматі, утім вже незабаром планується відновлення очного навчання.

Навчальні заклади Святогірської громади були майже повністю знищені. Ця ж постраждала найменше. За час проведення активних бойових дій на території громади, у цій школі зафіксували лише вибиті шибки, пошкодженні батареї та проблеми з системою опалення.

Відбудова шкіл на Донеччині

Як зазначається в репортажі, ремонт будівля вжтриває. Завдяки допомозі Святогірської міської військової адміністрації (МВА) оновили дах. У школі також облаштували сучасне укриття на 60 осіб, в якому є усі необхідні речі, як, наприклад:

  • аптечки;
  • генератори;
  • баки для води.

Цю допомогу надали різні гуманітарні організації.

В планах отримати допомогу від благодійників “Сильна Україна” та відновити вікна та опаленням. На цей проєкт виділять 1 мільйон 200 тисяч гривень. А от скільки грошей потрібно на всю будівлю поки що невідомо — це питання вирішує обласна влада.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли в Святогірську відкриють відбудований міст до Лаври

Микола Ситник 12:20, 29 Грудня 2023
Святогірськ
Міст у Святогірську після ремонту / скриншот

Сьогодні, 29 грудня, в Святогірську урочисто відкриють відбудований міст через річку Сіверський Донець, який зруйнували окупаційні війська рф.

Відома бахмутянка Інна Гайдай опублікувала цю інформацію у своєму Telegram-каналі з дозволу волонтера Дмитра Артемова.

Примітка. Дмитро Артемов — відомий волонтер із Харківщини. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну він розвозить по Донеччині та Харківщині гуманітарну допомогу, а також евакуює людей.

Міст до Святогірської Лаври

Переправа через Сіверський Донець, яка веде з деокупованого міста до села Тетянівка та Святогірської Лаври, повністю була зруйнована внаслідок бойових дій.

Раніше тогочасний заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко повідомляв, що влада планувала розпочати реконструкцію мосту навесні 2023 року. За його словами, фахівці мали виконувати всі роботи з огляду на безпекову ситуацію. Під час ремонту для місцевих мешканців облаштували тимчасовий об’їзд.

Святогірський міст
Зруйнований міст у Святогірську / фото Кирило Тимошенко

За інформацією від волонтерів, відбудований міст відкривають сьогодні. Допис у соціальній мережі з анонсом події з’явився напередодні.

Завтра (ред. 29 грудня) у Святогірську урочисто відкривають новенький міст до Лаври,

йдеться в дописі // у Telegram-каналі “Бахмут”

Святогірськ
Так виглядає відбудований міст у Святогірську / скриншот

Зруйнована туристична перлина Донеччини

До повномасштабної війни Святогірськ був місцем для паломників. Щороку сюди приїжджали віряни, а туристичні бази були одним із видів заробітку для місцевих мешканців. Окупанти захопили його 7 червня 2022 року, а 1 жовтня Сили Оборони України звільнили Святогірськ. Місто було в окупації близько 4-х місяців та зазнало значних руйнувань.

Нагадаємо, активіст та військовий з Донеччини Віталій Овчеренко ініціював процес звернення від громади Донеччини до президента і Верховної Ради з проханням передати до ПЦУ Святогірську Лавру. Зауважимо, що храм і досі підпорядковується московському патріархату.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компанія Ріната Ахметова безкоштовно розробить проєкт відбудови мікрорайону в Бахмуті

Микола Ситник 17:46, 30 Листопада 2023
Концепція
Концепція відбудови Бахмута / фото Метінвест

Бахмутська міськрада звернулась до Групи Метінвест Ріната Ахметова з ініціативою розробити генеральний план житлового масиву в місті-фортеці. Невдовзі жителям Бахмута запропонують перший реальний концепт проєкту відбудови “Сталева Мрія”. Відбудова міста почнеться з мікрорайону “Ювілейний”, де зможуть жити 18 тисяч мешканців.

Про це повідомляє група компаній Метінвест.

“Сталева Мрія Бахмут”

Розробкою генплану займуться фахівці проєктного офісу Метінвест-СМЦ. Пріоритетами концепту є: максимальна функціональність простору, комфортна забудова та зручні умови для жителів району. Для розробки концепту фахівці обрали земельну ділянку мікрорайону “Ювілейний”, площею майже 88 гектарів. Зазначимо, що наразі всі будівлі цього кварталу мають значні пошкодження або повністю зруйновані російськими окупантами. 

Команда проєкту безкоштовно розробить план житлової забудови, соціальної сфери та інфраструктурних об’єктів. Очікується, що будинки різної поверховості зроблять район каскадним.

будинок
2-й житловий будинок майбутнього / фото Метінвест
будівля
Гуртожиток майбутнього / фото Метінвест

До слова, раніше заступник мера Олександр Марченко в коментарі Бахмут IN.UA розповів, що над пілотним проєктом відбудови міста працюватимуть досвідчені архітектори.

Ми знайшли групу досвідчених архітекторів з України, які зможуть представити пілотну візію, на прикладі одного з мікрорайонів Бахмута. Зараз ми працюємо над технічним завданням. У нас буде календарний план, який ми обов’язково опублікуємо згодом. Також попередньо буде опитування мешканців з території, яку планують візуалізувати,

Олександр Марченко // про візію Бахмута

Після сталої перемоги України, повної деокупації міста та за умови затвердження громадою даного концепту, на руїнах може з’явитися новий житловий масив, що планують звести зі сталі за сучасними світовими технологіями з урахуванням інклюзивності та енергоефективності”, — запевняють в Метінвест.

Як виглядатиме Бахмут після перемоги?

Концепт передбачає:

  • дитячі садочки; 
  • школи; 
  • амбулаторію;
  • спортивний комплекс;
  • об’єкти торгового та культурно-розважального призначення; паркінги та стаціонарні укриття, які мають стати невіддільною частиною житлових районів по всій Україні.

Загалом у житловому масиві під назвою “Сталева Мрія Бахмут” зможуть проживати до 18 тисяч бахмутян.

Проєкт
Концепт садочків / фото Метінвест
Проєкт
Концепт школи / фото Метінвест
Проєкт
Концепт амбулаторії / фото Метінвест
Проєкт
Концепт спортивного комплексу / фото Метінвест
Проєкт
Паркінг майбутнього / фото Метінвест

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Оборонні та захисні споруди при відновленні міст: чим відрізняються та як мають виглядати після перемоги України

Повномасштабне вторгнення рф змусило нас навчитись складати тривожнy валізу, серед ночі одягатись за лічені секунди та вивчити дороги до бомбосховищ власного міста. Тепер ми не […]

12:00, 18.05.2024 Гук Лідія

“Це завжди про людей” – шлях бахмутського комітету доступності до створення інклюзивного міста

Питання безбар’єрності та доступності вже кілька років стоїть ребром для українців. Попри добре написане законодавство, яке дозволяє та сприяє впровадженню інклюзивних рішень, виділення коштів та […]

Хто повернеться до Бахмута: редакція почула думки бахмутян

Бахмут вже майже рік в окупації, за цей час росіяни зробили з нього плацдарм для подальшого наступу на інші населені пункти та міста. Саме ж […]

17:55, 13.05.2024 Носуля Марина
пошук тіл

“Повертаємо загублені душі додому”: як відбувається ексгумація тіл на ДОТ та лінії фронту

Після деокупації територій відбувається не тільки розмінування та в’їзд у місто української влади та правоохоронних органів, але й починається важливий етап — пошук та ексгумація […]

Відбудова України

Реконструкція історичного центру та житло для ВПО: у міськраді розповіли над чим працюють

Минулий місяць представники Бахмутської МВА представляли концепцію відбудови району Ювілейний по різних містах України. Бахмутяни мали змогу не тільки побачити візуалізацію, але й запитати те, […]