Візія Бахмута: як у міськраді працюють над відновлення міста-фортеці

Семаковська Тетяна 18:39, 21 Листопада 2023
Ілюстрація Бахмут IN.UA

14-15 листопада 2023 року делегація представників Бахмутської міської військової адміністрації та міської ради презентувала у Варшаві першочерговий план відновлення міста. Йдеться про фінансові витрати, які будуть потрібні на перші етапи відбудови, а також про розмінування й нові проєкти, що допомагатимуть Бахмуту та його жителям.

Редакція розпитала заступника міського голови Олександра Марченка про враження від візиту у Варшаву, перспективи та плани на відновлення міста.

Конференція у Варшаві

За словами Олександра Марченка, про захід у Варшаві, який був присвячений темі відбудови, мерія дізналася досить пізно, тож готувалися у пришвидшеному порядку. Втім, враження залишилися тільки позитивні.

Чимало зусиль доклали до того, аби бути не просто відвідувачами, а повноцінними учасниками. Близько місяця велися прорахунки комунальними підприємствами, щоб представити їх на заході. Відтак, є розрахунки з теплопостачання, водопостачання тощо. Всі роботи по фінансах мерія робила своїми силами, додаткових коштів з бюджету на це не виділяли.

На заході Бахмутська мерія презентувала два проєкти: перший, який стосується розмінування, а другий — розчищення території громади. Олександр Марченко каже, що за приблизними розрахунками на розмінування всієї громади (436 км²) потрібно буде 1,2 мільярда євро.

Це приблизні цифри. Щільність, з якою прийдеться працювати у розмінуванні, вражає термінами та коштами. Нам потрібно вже готуватися до таких процесів. На заході були представники фірм, які  займаються розмінуванням на різних територіях України. Такі проєкти можна частково сплачувати за підтримки міжнародних донорів,

Олександр Марченко // заступник мера Бахмута

Водночас посадовець пояснює, що поки невідомо, як виглядатиме процес розмінування у Бахмуті. Можна тільки приблизно уявити це, зважаючи на досвід Донеччини.

Перероблювання будівельного сміття

Олександр Марченко на заході / Фейсбук

Після деокупації Бахмута у місті буде чимала кількість будівельного сміття. У коментарі редакції Марченко пояснює, що понад 90% міста зруйновано. Мерія провела приблизні розрахунки й визначила, що пріоритетом у майбутній відбудові може стати саме перероблення сировини.

Сировина — це будинки, магазини, кафе та інші споруди, де колись жили люди. Через напад росіян ці споруди перетворилися на будівельне сміття. Марченко додає, що на заході учасникам презентували одну із концепцій, яка демонструвала варіант перероблювання будсміття. Заступник мера каже, що невдовзі будуть проводити перемовини з американською компанією, яка потенційно може допомагати у цій сфері.

Крім того, розглядають варіант побудови у Бахмуті потужного підприємства з перероблювання сировини. Це можливий варіант залучення для повернення жителів й бізнесу, адже будуть робочі місця.

Пілотна візія Бахмута

Архітектори представили візію Маріуполя / Ro3Kvit

Візія Бахмута — важлива концептуальна частина відбудови. Подібні проєкти дають можливість громаді побачити візуалізацію окремого району чи навіть цілого міста. Так, наприклад, представляли візію Маріуполя архітектори з різних компаній. Візія буде й у Бахмута, анонсує Олександр Марченко.

Ми знайшли групу досвідчених архітекторів з України, які зможуть представити пілотну візію, на прикладі одного з мікрорайонів Бахмута. Зараз ми працюємо над технічним завданням. У нас буде календарний план, який ми обов’язково опублікуємо згодом. Також попередньо буде опитування мешканців з території, яку планують візуалізувати,

Олександр Марченко // про візію Бахмута

Всі процеси пов’язані з візією Бахмута перебувають у пілотній стадії, тож конкретних термінів реалізації проєкту ще немає. Посадовець наголошує, що зараз відбувається процес навчання та переймання досвіду від інших громад, які мали схожі виклики.

Робота з місцевим бізнесом

Завод ігристих вин Artwinery / фото з відкритих джерел

Паралельно із плануванням візії Бахмута та планів з його відновлення ведеться робота з місцевим бізнесом в евакуації. Нагадаємо, що до повномасштабної війни кількість малих і середніх підприємств зареєстрованих на території Бахмутської міської територіальної громади складала 509 одиниць.

Через напад росії людям довелося релокуватися. Олександр Марченко запевняє, що з локальними підприємцями та компаніями підтримують комунікацію.

Бізнесу також потрібні умови, аби повернутися.  Всі вище сказані проєкти можуть бути втілені тільки за двох головних умов. Це припинення бойових дій та відновлення територіальної цілісності. Потрібно розуміти, що ніхто не буде вкладати кошти у непідконтрольні території,

Заступник мера Бахмута // про відбудову міста

Марченко пояснює, що закордонні партнери слідкують за розвитком подій в Україні. Вони будуть вкладати кошти, коли це стане можливо, як мінімум після деокупації Бахмута. Зараз ведуться роботи, які не потребують фінансових вкладень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Одесі обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:30, 14 Червня 2024
Реєстрація на презентацію / фото ілюстративне

Бахмутян та інших небайдужих до процесу післявоєнної відбудови України запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції “Сталева Мрія Бахмут”. Подія відбудеться 6 липня в Одесі.

Про це повідомили в Бахмутській міській раді.

Післявоєнна відбудова Бахмута

Універсальна концепція післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут” передбачає створення нового району в межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. У цьому кварталі Бахмута зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Презентація проєкту запланована на 7 липня 2024 року. Вона почнеться о 13.00 у місті Одеса. Інформацію про місце проведення заходу буде додатково повідомлено телефонним дзвінком.

Як долучитися

Реєстрація на зустріч вже доступна за посиланням. Кількість учасників обмежена.

Скористатися можливістю взяти участь в публічних обговореннях можуть:

  • мешканці усієї Бахмутської громади;
  • усі небайдужих до процесу відбудови (відновлення);
  • фахівці у сфері просторового планування, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства;
  • ті, хто цікавиться даною концепцією або готовий долучитися до робочої групи з її вдосконалення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні з’явиться державний реєстр замінованих територій: як він працюватиме

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 10 Червня 2024
Замінована територія / фото ДСНС України

В Україні планують створити перший державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Він дозволить прискорити процеси у сфері гуманітарного розмінування, а також створити умови для реалізації проєктів з відновлення України

Про це повідомили в Мінекономіки.

Реєстр замінованих територій

Реєстр замінованих територій України будуть формувати спеціалісти на основі наявної інформації з різних джерел, зокрема, щодо результатів проведення нетехнічного обстеження земель чи відомості про дослідження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги та інше.

Також до реєстру можна буде вносити результати обстеження, які провели за допомоги супутникових знімків чи інших технічних засобів сканування. До реєстру включатимуть всю територію, де велися бойові дії. Це стосується й тимчасово окупованих територій.

Для чого буде використовуватися реєстр

Завдяки реєстру можна буде відстежувати процес розмінування територій майже в реальному часі та планувати подальші роботи. Крім того, влада зможе надавати місцевим витяги про статус земель в їх власності, зокрема, з інформацією щодо забруднень вибухонебезпечними предметами.

Використовувати державний реєстр замінованих територій планують й для автоматизації процесів у сфері гуманітарного розмінування та для подальшої реалізації проєктів з відновлення України з урахуванням усіх ризиків.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вокзал в Бахмуті

“Він бачив більше сліз, ніж РАЦС”: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]

БАХМУТ 24 23471

На відновлення землі підуть сотні років: як війна вплинула на ґрунти Бахмута

Через повномасштабне вторгнення рф в Україні піддалися бомбардуванню тисячі кілометрів заповідної землі. Термобарична зброя на кшталт російського “Сонцепека” вщент випалювала ґрунти. Деякі природні процеси, які […]

Як зруйнована набережна Бахмутки може стати громадським простором на прикладі Німеччини

Що таке громадський простір у розумінні громади? Насамперед — це місце, де можуть збиратися містяни, щоб відпочивати, ухвалювати рішення чи зустрічатися з близькими людьми. Зазвичай […]