Візія Бахмута: як у міськраді працюють над відновлення міста-фортеці

Семаковська Тетяна 18:39, 21 Листопада 2023
Ілюстрація Бахмут IN.UA

14-15 листопада 2023 року делегація представників Бахмутської міської військової адміністрації та міської ради презентувала у Варшаві першочерговий план відновлення міста. Йдеться про фінансові витрати, які будуть потрібні на перші етапи відбудови, а також про розмінування й нові проєкти, що допомагатимуть Бахмуту та його жителям.

Редакція розпитала заступника міського голови Олександра Марченка про враження від візиту у Варшаву, перспективи та плани на відновлення міста.

Конференція у Варшаві

За словами Олександра Марченка, про захід у Варшаві, який був присвячений темі відбудови, мерія дізналася досить пізно, тож готувалися у пришвидшеному порядку. Втім, враження залишилися тільки позитивні.

Чимало зусиль доклали до того, аби бути не просто відвідувачами, а повноцінними учасниками. Близько місяця велися прорахунки комунальними підприємствами, щоб представити їх на заході. Відтак, є розрахунки з теплопостачання, водопостачання тощо. Всі роботи по фінансах мерія робила своїми силами, додаткових коштів з бюджету на це не виділяли.

На заході Бахмутська мерія презентувала два проєкти: перший, який стосується розмінування, а другий — розчищення території громади. Олександр Марченко каже, що за приблизними розрахунками на розмінування всієї громади (436 км²) потрібно буде 1,2 мільярда євро.

Це приблизні цифри. Щільність, з якою прийдеться працювати у розмінуванні, вражає термінами та коштами. Нам потрібно вже готуватися до таких процесів. На заході були представники фірм, які  займаються розмінуванням на різних територіях України. Такі проєкти можна частково сплачувати за підтримки міжнародних донорів,

Олександр Марченко // заступник мера Бахмута

Водночас посадовець пояснює, що поки невідомо, як виглядатиме процес розмінування у Бахмуті. Можна тільки приблизно уявити це, зважаючи на досвід Донеччини.

Перероблювання будівельного сміття

Олександр Марченко на заході / Фейсбук

Після деокупації Бахмута у місті буде чимала кількість будівельного сміття. У коментарі редакції Марченко пояснює, що понад 90% міста зруйновано. Мерія провела приблизні розрахунки й визначила, що пріоритетом у майбутній відбудові може стати саме перероблення сировини.

Сировина — це будинки, магазини, кафе та інші споруди, де колись жили люди. Через напад росіян ці споруди перетворилися на будівельне сміття. Марченко додає, що на заході учасникам презентували одну із концепцій, яка демонструвала варіант перероблювання будсміття. Заступник мера каже, що невдовзі будуть проводити перемовини з американською компанією, яка потенційно може допомагати у цій сфері.

Крім того, розглядають варіант побудови у Бахмуті потужного підприємства з перероблювання сировини. Це можливий варіант залучення для повернення жителів й бізнесу, адже будуть робочі місця.

Пілотна візія Бахмута

Архітектори представили візію Маріуполя / Ro3Kvit

Візія Бахмута — важлива концептуальна частина відбудови. Подібні проєкти дають можливість громаді побачити візуалізацію окремого району чи навіть цілого міста. Так, наприклад, представляли візію Маріуполя архітектори з різних компаній. Візія буде й у Бахмута, анонсує Олександр Марченко.

Ми знайшли групу досвідчених архітекторів з України, які зможуть представити пілотну візію, на прикладі одного з мікрорайонів Бахмута. Зараз ми працюємо над технічним завданням. У нас буде календарний план, який ми обов’язково опублікуємо згодом. Також попередньо буде опитування мешканців з території, яку планують візуалізувати,

Олександр Марченко // про візію Бахмута

Всі процеси пов’язані з візією Бахмута перебувають у пілотній стадії, тож конкретних термінів реалізації проєкту ще немає. Посадовець наголошує, що зараз відбувається процес навчання та переймання досвіду від інших громад, які мали схожі виклики.

Робота з місцевим бізнесом

Завод ігристих вин Artwinery / фото з відкритих джерел

Паралельно із плануванням візії Бахмута та планів з його відновлення ведеться робота з місцевим бізнесом в евакуації. Нагадаємо, що до повномасштабної війни кількість малих і середніх підприємств зареєстрованих на території Бахмутської міської територіальної громади складала 509 одиниць.

Через напад росії людям довелося релокуватися. Олександр Марченко запевняє, що з локальними підприємцями та компаніями підтримують комунікацію.

Бізнесу також потрібні умови, аби повернутися.  Всі вище сказані проєкти можуть бути втілені тільки за двох головних умов. Це припинення бойових дій та відновлення територіальної цілісності. Потрібно розуміти, що ніхто не буде вкладати кошти у непідконтрольні території,

Заступник мера Бахмута // про відбудову міста

Марченко пояснює, що закордонні партнери слідкують за розвитком подій в Україні. Вони будуть вкладати кошти, коли це стане можливо, як мінімум після деокупації Бахмута. Зараз ведуться роботи, які не потребують фінансових вкладень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВідНОВА:UA: як молоді долучитися до відновлення України

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:10, 25 Квітня 2024
Анонс реєстрації / фото Департамента молодіжної політики Міністерства молоді та спорту

Департамент молодіжної політики Міністерства молоді та спорту відкрив реєстрацію на участь у програмах обміну для молодих учасників проєкту ВідНОВА:UA. В межах ініціативи молодь зможе відкрити для себе нові куточки України та отримати нові корисні навички.

Про це повідомили в Департаменті молодіжної політики Міністерства молоді та спорту.

Відновлення України

Молоді люди від 18 до 35 років межах Національної програми залучення молоді до відновлення країни ВідНОВА:UA можуть зареєструватися в програмі обміну, в межах якої вони поїдуть на 5 днів в іншу громаду, щоб долучитися до відновлювальних робіт. Організатори обіцяють:

  • нові знайомства;
  • насичені дні з корисними та цікавими активностями й тренінгами;
  • участь у відновлювальних роботах метою створення нових молодіжних просторів.

Реєстрація в програмі доступна за посиланням. Усі витрати на проїзд, проживання та харчування беруть на себе організатори.

ВідНОВА:UA

Програма залучення молоді до відновлення України, яка отримала назву ВідНОВА:UA, з’явилася у 2022 році в результаті співпраці Міністерства молоді та спорту України, Всеукраїнського молодіжного центру, UNDP в Україні у партнерстві з ГО “Молодіжний центр Волині” та урядами Данії та Японії.

 В основу програми закладені принципи популяризації волонтерства, залучення молоді та сприяння соціальній згуртованості. Окрім того, вона дозволяє підвищити власну обізнаність про культуру, історію різних куточків країни та силу розмаїття. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Сталева Мрія Бахмута”: як у Кропивницькому представляли відбудову міста-фортеці

Семаковська Тетяна 18:30, 19 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Днями у Кропивницькому відбулася презентація відбудови одного з районів міста Бахмут. Універсальна концепція під назвою “Сталева Мрія Бахмут” охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць: Чайковського-Захисників України-Декабристів-Ювілейна (до межі селища Хромове). У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Відеооператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував на заході.

Відбудова Бахмута

У межах ініціативи відновлення міста Бахмута після деокупації міська влада разом з архітекторами розробляла проєкт відбудови району Ювілейний. Тепер презентацію показують бахмутянам у різних містах, її вже побачили у Києві, Дніпрі, Вінниці, а також Кропивницькому. На захід зібралося кілька десятків бахмутян.

Більше дивіться у відеосюжеті Романа Потапенка:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вокзал в Бахмуті

“Він бачив більше сліз, ніж РАЦС”: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]

БАХМУТ 24 23471

На відновлення землі підуть сотні років: як війна вплинула на ґрунти Бахмута

Через повномасштабне вторгнення рф в Україні піддалися бомбардуванню тисячі кілометрів заповідної землі. Термобарична зброя на кшталт російського “Сонцепека” вщент випалювала ґрунти. Деякі природні процеси, які […]

Як зруйнована набережна Бахмутки може стати громадським простором на прикладі Німеччини

Що таке громадський простір у розумінні громади? Насамперед — це місце, де можуть збиратися містяни, щоб відпочивати, ухвалювати рішення чи зустрічатися з близькими людьми. Зазвичай […]