У столиці працює хаб для жителів Часів Яру: графік роботи та адреса

Семаковська Тетяна 14:54, 7 Листопада 2023
Осередок у Києві / ілюстрація Бахмут IN. UA

У столиці вже кілька місяців працює центр підтримки для жителів Часів Яру. Тут мешканцям надають гуманітарну допомогу, люди спілкуються та отримають юридичні й психологічні консультації.

Про це редакції розповіла Марина Прийменко, співробітниця “Мій Часів Яр” у Києві.

Як працює центр?

За словами Марини Прийменко, центр працює з понеділка по четвер, з 10:00 до 15:00, у неділю з 12:00 до 16:00. Адреса: вулиця Бажова, 9А, метро Дарниця. Загалом в осередку вже зареєстровано 780 осіб, серед них 140 діток. У середньому протягом дня проходять по 20 осіб, люди чекають на отримання гуманітарної допомоги або консультуються з юристом чи психологом.

Кількість людей буває різна. Якщо роздаємо чай чи рис, то може прийти 20 осіб. Якщо гуманітарну допомогу, то і по 50, і по 100 можуть приходити. Це залежить від того, який день та що видають,

Марина Прийменко // про відвідувачів осередку

Чим допомагають людям?

Часів Яр, центр підтримки / Фейсбук

Переселенцям стараються видавати продуктові набори щомісяця. Також видають гігієну, її привозять раз у 2 місяці. Люди в основному просять памперси для дорослих, адже велика кількість ВПО з Часів Яру евакуювалась після перенесених інсультів. Ці особи не можуть самостійно пересуватися, тож потребують цих речей.

Також мають попит памперси та суміші для дітей. Постійно в осередку можна взяти речі, вони не нові, але в гарному стані. Днями до центру привезли нові куртки.

Про постачання допомоги людям пишуть у соцмережі. Мешканці Часів Яру, які евакуювалися, не тільки приходять по продуктові набори, але й допомагають їх розвантажити, коли приїздять великі партії.

За час роботи центру жодних конфліктів між місцевими не було. Марина Прийменко додає, що в черзі люди часто спілкуються, діляться новинами. Для них хаб став місцем, де можна зустріти своїх знайомих, друзів.

Послуги юриста

Мешканці Часів Яру зібралися для спільного фоту / Фейсбук

Центр забезпечують допомогою різні благодійники, комунікацію з ними веде військова міська адміністрація. Час від часу люди можуть прийти, аби проконсультуватися у психолога. Крім того, тут є можливість отримати витяги з реєстру територіальної громади, ця послуга доступна постійно.

Мешканці міста часто звертаються за допомогою до юриста, каже пані Марина. Найактуальнішим є питання про компенсації за пошкоджене житло.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Реакції не було, люди були просто беземоційні”, — 19 річний волонтер розповів про свої поїздки в Бахмут

“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]

Вокзал в Бахмуті

“Він бачив більше сліз, ніж РАЦС”: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]

Ситуація у Часів Ярі з гризунами

У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]

15:30, 21.09.2023 Микола Ситник