У столиці працює хаб для жителів Часів Яру: графік роботи та адреса

Семаковська Тетяна 14:54, 7 Листопада 2023
Осередок у Києві / ілюстрація Бахмут IN. UA

У столиці вже кілька місяців працює центр підтримки для жителів Часів Яру. Тут мешканцям надають гуманітарну допомогу, люди спілкуються та отримають юридичні й психологічні консультації.

Про це редакції розповіла Марина Прийменко, співробітниця “Мій Часів Яр” у Києві.

Як працює центр?

За словами Марини Прийменко, центр працює з понеділка по четвер, з 10:00 до 15:00, у неділю з 12:00 до 16:00. Адреса: вулиця Бажова, 9А, метро Дарниця. Загалом в осередку вже зареєстровано 780 осіб, серед них 140 діток. У середньому протягом дня проходять по 20 осіб, люди чекають на отримання гуманітарної допомоги або консультуються з юристом чи психологом.

Кількість людей буває різна. Якщо роздаємо чай чи рис, то може прийти 20 осіб. Якщо гуманітарну допомогу, то і по 50, і по 100 можуть приходити. Це залежить від того, який день та що видають,

Марина Прийменко // про відвідувачів осередку

Чим допомагають людям?

Часів Яр, центр підтримки / Фейсбук

Переселенцям стараються видавати продуктові набори щомісяця. Також видають гігієну, її привозять раз у 2 місяці. Люди в основному просять памперси для дорослих, адже велика кількість ВПО з Часів Яру евакуювалась після перенесених інсультів. Ці особи не можуть самостійно пересуватися, тож потребують цих речей.

Також мають попит памперси та суміші для дітей. Постійно в осередку можна взяти речі, вони не нові, але в гарному стані. Днями до центру привезли нові куртки.

Про постачання допомоги людям пишуть у соцмережі. Мешканці Часів Яру, які евакуювалися, не тільки приходять по продуктові набори, але й допомагають їх розвантажити, коли приїздять великі партії.

За час роботи центру жодних конфліктів між місцевими не було. Марина Прийменко додає, що в черзі люди часто спілкуються, діляться новинами. Для них хаб став місцем, де можна зустріти своїх знайомих, друзів.

Послуги юриста

Мешканці Часів Яру зібралися для спільного фоту / Фейсбук

Центр забезпечують допомогою різні благодійники, комунікацію з ними веде військова міська адміністрація. Час від часу люди можуть прийти, аби проконсультуватися у психолога. Крім того, тут є можливість отримати витяги з реєстру територіальної громади, ця послуга доступна постійно.

Мешканці міста часто звертаються за допомогою до юриста, каже пані Марина. Найактуальнішим є питання про компенсації за пошкоджене житло.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Реакції не було, люди були просто беземоційні”, — 19 річний волонтер розповів про свої поїздки в Бахмут

“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]

Вокзал в Бахмуті

“Він бачив більше сліз, ніж РАЦС”: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]

Ситуація у Часів Ярі з гризунами

У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]

15:30, 21.09.2023 Микола Ситник