У столиці працює хаб для жителів Часів Яру: графік роботи та адреса

Семаковська Тетяна 14:54, 7 Листопада 2023
Осередок у Києві / ілюстрація Бахмут IN. UA

У столиці вже кілька місяців працює центр підтримки для жителів Часів Яру. Тут мешканцям надають гуманітарну допомогу, люди спілкуються та отримають юридичні й психологічні консультації.

Про це редакції розповіла Марина Прийменко, співробітниця “Мій Часів Яр” у Києві.

Як працює центр?

За словами Марини Прийменко, центр працює з понеділка по четвер, з 10:00 до 15:00, у неділю з 12:00 до 16:00. Адреса: вулиця Бажова, 9А, метро Дарниця. Загалом в осередку вже зареєстровано 780 осіб, серед них 140 діток. У середньому протягом дня проходять по 20 осіб, люди чекають на отримання гуманітарної допомоги або консультуються з юристом чи психологом.

Кількість людей буває різна. Якщо роздаємо чай чи рис, то може прийти 20 осіб. Якщо гуманітарну допомогу, то і по 50, і по 100 можуть приходити. Це залежить від того, який день та що видають,

Марина Прийменко // про відвідувачів осередку

Чим допомагають людям?

Часів Яр, центр підтримки / Фейсбук

Переселенцям стараються видавати продуктові набори щомісяця. Також видають гігієну, її привозять раз у 2 місяці. Люди в основному просять памперси для дорослих, адже велика кількість ВПО з Часів Яру евакуювалась після перенесених інсультів. Ці особи не можуть самостійно пересуватися, тож потребують цих речей.

Також мають попит памперси та суміші для дітей. Постійно в осередку можна взяти речі, вони не нові, але в гарному стані. Днями до центру привезли нові куртки.

Про постачання допомоги людям пишуть у соцмережі. Мешканці Часів Яру, які евакуювалися, не тільки приходять по продуктові набори, але й допомагають їх розвантажити, коли приїздять великі партії.

За час роботи центру жодних конфліктів між місцевими не було. Марина Прийменко додає, що в черзі люди часто спілкуються, діляться новинами. Для них хаб став місцем, де можна зустріти своїх знайомих, друзів.

Послуги юриста

Мешканці Часів Яру зібралися для спільного фоту / Фейсбук

Центр забезпечують допомогою різні благодійники, комунікацію з ними веде військова міська адміністрація. Час від часу люди можуть прийти, аби проконсультуватися у психолога. Крім того, тут є можливість отримати витяги з реєстру територіальної громади, ця послуга доступна постійно.

Мешканці міста часто звертаються за допомогою до юриста, каже пані Марина. Найактуальнішим є питання про компенсації за пошкоджене житло.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:45, 26 Березня 2025
Страховий стаж / фото ілюстративне, iStock

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні у 2025 році та як все працює.

Чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні

Страховий стаж – це період, протягом якого людина офіційно працювала та сплачувала внески до Пенсійного фонду України (ПФУ). Він враховується при призначенні пенсії та інших соціальних виплат.

До страхового стажу зараховується:

  • час офіційного працевлаштування у компанії;
  • періоди відпусток;
  • декретні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустки для догляду за дитиною тощо.

У ПФУ зазначають, що робота за кордоном визнається та зараховується до страхового стажу в Україні, якщо між з цими країнами укладено міжнародний договір у сфері пенсійного забезпечення. В кожному з таких договорів прописується порядок зарахування стажу. В більшості міжнародних договорів діє пропорційний принцип, тобто за напрацьовану кількість стажу платить пенсію та сторона, де цей стаж був набутий.

На сайті ПФУ також зазначається, що в червні 2024 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення”, відповідно до якого періоди трудової діяльності за межами України зараховують до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, якщо це передбачено цим Законом або міжнародними договорами України.

При цьому періоди трудової діяльності до 1 січня 1992 року за межами України у республіках колишнього радянського союзу зараховуються до страхового стажу за умови нездійснення іншою державою пенсійних виплат таким особам за зазначені періоди, а від 1 січня 1992 — якщо це передбачено міжнародними договорами.

Як підтвердити стаж роботи за кордоном у 2025 році

Для того, щоб українцям та українкам підтвердити факт роботи за кордоном та набутий стаж, потрібно звернутися до органів ПФУ та надати її представникам наступний перелік документів:

  • копію закордонного паспорта;
  • документи, що підтверджують факт роботи за кордоном;
  • підписану угоду з роботодавцем;
  • витяг із соціального реєстру;
  • реєстрацію в податкових органах;
  • свідоцтво про реєстрацію в соціальному реєстрі.

Зазначимо, що документи, які були складені будь-якою іноземною мовою, мають подаватися разом із копіями з перекладом українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 26 Березня 2025
Пенсіонери в України / фото ілюстративне, Depositphotos

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям ТОТ отримувати виплати на рахунок будь-якого українського банку, а не лише Ощадбанку, як було раніше.

Про це повідомили представники Мінсоцполітики.

Нові правила пенсійних виплат 2025

У Кабінеті Міністрів України зазначили, що раніше деякі категорії пенсіонерів мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат. Це ускладнювало отримання ними коштів. Наразі відомо, що мова йде про:

  • ВПО, які отримали відповідний статус до 24 лютого 2022 року;
  • громадян та громадянок, які виїхали за кордон після цієї дати;
  • осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Для врегулювання ситуації Уряд ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцеперебування в Україні, на ТОТ чи за кордоном. Це дозволить пенсіонерам отримувати виплати не тільки в Ощадбанку, але й на рахунки будь-якого банку України.

Також встановлено, що для отримання пенсійних виплат громадяни та громадянки, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, мають хоча б раз рік проходити ідентифікацію. Вона має відбуватись щороку до 31 грудня.

Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців за умови, якщо в ці пів року пенсіонери не проходили фізичну ідентифікацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Реакції не було, люди були просто беземоційні”, — 19 річний волонтер розповів про свої поїздки в Бахмут

“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]

Вокзал в Бахмуті

“Він бачив більше сліз, ніж РАЦС”: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]

Ситуація у Часів Ярі з гризунами

У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]

15:30, 21.09.2023 Микола Ситник