У столиці працює хаб для жителів Часів Яру: графік роботи та адреса

Семаковська Тетяна 14:54, 7 Листопада 2023
Осередок у Києві / ілюстрація Бахмут IN. UA

У столиці вже кілька місяців працює центр підтримки для жителів Часів Яру. Тут мешканцям надають гуманітарну допомогу, люди спілкуються та отримають юридичні й психологічні консультації.

Про це редакції розповіла Марина Прийменко, співробітниця “Мій Часів Яр” у Києві.

Як працює центр?

За словами Марини Прийменко, центр працює з понеділка по четвер, з 10:00 до 15:00, у неділю з 12:00 до 16:00. Адреса: вулиця Бажова, 9А, метро Дарниця. Загалом в осередку вже зареєстровано 780 осіб, серед них 140 діток. У середньому протягом дня проходять по 20 осіб, люди чекають на отримання гуманітарної допомоги або консультуються з юристом чи психологом.

Кількість людей буває різна. Якщо роздаємо чай чи рис, то може прийти 20 осіб. Якщо гуманітарну допомогу, то і по 50, і по 100 можуть приходити. Це залежить від того, який день та що видають,

Марина Прийменко // про відвідувачів осередку

Чим допомагають людям?

Часів Яр, центр підтримки / Фейсбук

Переселенцям стараються видавати продуктові набори щомісяця. Також видають гігієну, її привозять раз у 2 місяці. Люди в основному просять памперси для дорослих, адже велика кількість ВПО з Часів Яру евакуювалась після перенесених інсультів. Ці особи не можуть самостійно пересуватися, тож потребують цих речей.

Також мають попит памперси та суміші для дітей. Постійно в осередку можна взяти речі, вони не нові, але в гарному стані. Днями до центру привезли нові куртки.

Про постачання допомоги людям пишуть у соцмережі. Мешканці Часів Яру, які евакуювалися, не тільки приходять по продуктові набори, але й допомагають їх розвантажити, коли приїздять великі партії.

За час роботи центру жодних конфліктів між місцевими не було. Марина Прийменко додає, що в черзі люди часто спілкуються, діляться новинами. Для них хаб став місцем, де можна зустріти своїх знайомих, друзів.

Послуги юриста

Мешканці Часів Яру зібралися для спільного фоту / Фейсбук

Центр забезпечують допомогою різні благодійники, комунікацію з ними веде військова міська адміністрація. Час від часу люди можуть прийти, аби проконсультуватися у психолога. Крім того, тут є можливість отримати витяги з реєстру територіальної громади, ця послуга доступна постійно.

Мешканці міста часто звертаються за допомогою до юриста, каже пані Марина. Найактуальнішим є питання про компенсації за пошкоджене житло.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Реакції не було, люди були просто беземоційні”, — 19 річний волонтер розповів про свої поїздки в Бахмут

“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]

Вокзал в Бахмуті

“Він бачив більше сліз, ніж РАЦС”: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]

Ситуація у Часів Ярі з гризунами

У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]

15:30, 21.09.2023 Микола Ситник