Ситуація у Часів Ярі з гризунами / фото «Бахмут. IN. UA»
Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини поїдають гуманітарну допомогу та всі харчі, які тільки можуть знайти.
Відомий на Донеччині волонтер і ветеринар із Часів Яру Євген Ткачов розповів редакції «Бахмут. IN. UA» про загрозу від гризунів та як із нею можна боротися.
Проблема з гризунами
За словами фахівця, проблема з гризунами є не тільки в Часів Ярі, а й в інших населених пунктах Донеччини.
Волонтер і ветеринар із Часів Яру Євген Ткачов / фото Facebook
Кожної осені гризуни приходять з полів. Але в цьому році є свої особливості. По-перше, поля порожні і навіть полівки не змогли собі зробити запасів зерна на зиму для діточок. Тому, щоб не було голоду, вони йдуть поближче до людей.
По-друге, їх у цьому році просто більше. Чомусь раз на кілька років вони більше плодяться та розводяться.
Також людей менше стало. А гризуни концентруються там, де є запаси харчів у людей. У Часів Ярі та в інших містах біля лінії фронту є багато легкодоступної гуманітарки. Хочеш тобі гречка, хочеш пшеничка, хочеш спагеті. Тобто вибір є. Погано не те, що вони щось з’їдять, а те, що все перепсують.
Євген Ткачов // ветеринар із Часів Яру
Спеціаліст нагадав, що гризуни здатні переносити небезпечні хвороби. Також накопичуються і санітарні проблеми. До того ж, на гуманітарці вони краще ростуть, краще харчуються, тому зможуть вигодувати більше потомство.
Польові миші / фото з відкритих джерел
Як з ними боротися?
Для Часів Яру, за словами фахівця, оптимальним варіантом є витравлювання гризунів за допомогою недорогого препарату. Наразі волонтерам вдалося закупити приблизно половину від кількості, що потребує місто.
Це буде як лавина наростати. Тому треба зменшити їх популяцію якнайшвидше. Залишається тільки витравлювати. Ми обрали оптимальний препарат за ціною та якістю («Цунамі»). Виходить десь 20 гривень при оптових цінах на оселю. Цей препарат підходить і мишам, і щурам. Дуже важливо, що він безпечний для котів і собак, вони його їсти не будуть. Це просто отруєне зерно без присмаків та принад, у цьому його плюс.
Наразі назбирали через бахмутську волонтерку Інну Гайдай на п’ятсот таких упаковок, половину. Тобто п’ятсот упаковок уже замовлено і на вихідних вони повинні до нас приїхати. Далі з військовою адміністрацією будемо вирішувати, як усім мешканцям отримати цей препарат. Загалом на Часів Яр потрібно десь тисячу упаковок.
На епілепсію страждають приблизно 65 мільйонів людей у всьому світі. За оцінками лікарів, на кожні 100 здорових людей припадає принаймні одна людина з епілепсією. Ми […]
Щорічно 17 листопада відзначають День студента. Зараз саме українська молодь стає рушійною силою для змін в країні. Тож редакція вирішила дізнатися у студентів про те, […]
Тайвань — це країна у Східній Азії за багато тисяч кілометрів від України. Попри таку відстань, там добре знають про Україну та слідкують за подіями, […]
3 листопада в Україні відзначають свято ракетних військ та артилерії. Саме вогнева підтримка наземних військ є визначальною на полі бою. Хто такі артилеристи, та з […]
1 листопада відзначають день народження Європейського Союзу. Через повномасштабне вторгнення мільйони українців були змушені евакуюватися до країн Європи. Бахмутяни також знайшли тимчасовий дім закордоном. У […]