У Дніпрі для переселенців облаштували сучасний шелтер: як отримати прихисток

Семаковська Тетяна 16:17, 22 Січня 2024
Дім для ВПО Дніпро / фото ілюстративне

Переселенці, які живуть в місті Дніпро та шукають прихистку можуть скористатися безплатним шелтером. Житло оснащене сучасними меблями, коворкінгом, а також дитячою зоною.

Редакція дізнавалася у адміністраторки прихистку, як бахмутяни можуть заселитися.

Житло для ВПО у Дніпрі

Житло для ВПО
Житло для переселенців / скриншот

Житло для переселенців у Дніпрі можна отримати безплатно, якщо ви його потребуєте. З міркувань безпеки адресу прихистку не розголошують. Щоб заселетися потрібно надати довідку ВПО, паспорт та обґрунтувати необхідність прихистку. Військовий квиток для військовозобов’язаних чоловіків надавати не потрібно. Щоб записатися на поселення, телефонуйте за номером +380 (50) 925 1152.

У нас гарні умови, не старий гуртожитківський ремонт. У кімнатах живуть кілька осіб, є спільна кухня та ванна кімната. Всі мешканці задоволені,

каже адміністраторка шелтеру // у коментарі

Також, як нам повідомили, у помешканні є дитяча зона, коворкінг для роботи та кімната для людей з інвалідністю. Останню можуть надавати у користування тільки тимчасово, оскільки інклюзивний простір не розрахований на довготривале проживання.

Мешканці шелтеру можуть користуватися медичними послугами за потреби. Сюди щотижня запрошують медиків, або спрямовують пацієнтів на лікування у міські лікарні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Життя в офісі металобази: бахмутянка розповіла про шелтер на Франківщині

Семаковська Тетяна 17:46, 19 Жовтня 2023
Один із шелтерів/отримані редакцією Бахмут IN.UA

Житло в оренду сьогодні не по кишені багатьом ВПО, тож люди шукають прихистку у безплатних шелтерах або гуртожитках. Бахмутянка Лілія живе на Франківщині, тут жінці з родиною надали тимчасовий дім у модульному житлі від компанії “АВ метал груп”. Бізнес від початку повномасштабної війни звільнив свої офісні приміщення для переселенців. Зараз тут живуть люди з Донецької та Луганської областей.

Які умови у прихистку надає металобаза редакції Бахмут IN.UA розповіли дві переселенки, пані Лілія з Бахмута та пані Наталія з Волновахи. Чи є ще місця для заселення – розпитали у адміністраторів шелтера.

Замість металобази створили притулок для ВПО

Після початку повномасштабного вторгнення тисячі людей залишилися без даху над головою. Оренда житла дороговартісна, тож ВПО шукають можливості отримати прихисток безоплатно. Таку опцію надає у різних областях Україна металобаза “АВ метал груп”. Це бізнес з Дніпра, який має філії у кількох регіонах.

Офісні приміщення, які колись слугували працівникам за робоче місце, обладнали житловими меблями:

  • Ліжка;
  • шафи;
  • тумби;
  • крісла;
  • мікрохвильовки;
  • пральні машинки.

Загалом, у імпровізованих шелтерах є все для зручності. Українці, які там живуть створили свій графік чергувань, для дітей є зона дозвілля, а для дорослих можливість працювати дистанційно.

Бахмутянка Лілія мешкає на Франківщині, жінка розповідає, що умовами життя в прихистку задоволена. У кімнатах проживають по дві родини, для дітей та дорослих є зони відпочинку. Також на поверсі є кухня, де люди готують собі сніданки й вечері.

Як я знайшла це житло? Ми шукали собі прихисток, бо дорого було винаймати й так натрапили на компанію з Дніпра, яка має шелтери. Нам надали номер телефону, після цього ми приїхали поглянути на умови, оскільки все сподобалося, то переїхали сюди жити. Й вже півтора року тут перебуваємо.

Лілія // бахмутянка

Лілія додає, що в прихистку все облаштовано, є нові меблі. Більшість мешканців вже потроху адаптувалися: дорослі ходять на роботу, а діти в школи та садочки, каже бахмутянка.

Як заселитися у шелтер на Франківщині?

Місця у прихистку ще є. Якщо ви потребуєте житла зверніться за телефоном: 066 150 42 99, Леона-адміністраторка. У коментарі журналістам редакції, пані Леона повідомила, що для того, аби заселитися, потрібно мати довідку ВПО, пройти медогляд, а чоловікам стати на облік у військкомат.

Шелтер у Олександрії

Місто Олександрія/Вікіпедія

Ще один притулок від металобази розмістився у місті Олександрія, це Кіровоградська область. Тут проживає переселенка з Волновахи. Пані Наталя каже, що умови проживання у притулку хороші.

Я проживаю тут з квітня 2023 року. Умови у нас чудові, всі меблі та техніка у новому стані. У кімнаті ми проживаємо родиною, нас троє осіб, а сусідів немає. Для малечі у нас є дитяча кімната, але переважно тут уже дорослі дітки 10-12 років. Також є майданчик на вулиці й умови для навчання чи дистанційної роботи.

пані Наталя // про умови проживання

Їсти у шелтері готують на спільній кухні, черг немає. Попри те, що умови у тимчасовому домі хороші, адаптуватися все одно важко, пояснює пані Наталя. Жінка приїхала сюди з Волновахи, її дім зруйнували росіяни, тож доводиться починати все спочатку.

Як заселитися у Олександрівський шелтер?

Звертайтеся за номером телефону 067 176 75 35, контактна особа Марина. Адміністраторка пояснила, що всі умови та вимоги до проживання розповість у індивідуальному порядку.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нове життя бахмутян: Родина з Бахмута розповіла, як отримала дім у Київській області

Семаковська Тетяна 11:56, 6 Вересня 2023

Родина бахмутян Марина й Андрій раніше жили в центрі міста, виховували двох дітей 5-річного Микиту та 2-річну Майю. В травні 2022 року сім’я разом з дітьми евакуювалася до Дніпра, відтоді почалися скитання з одного місця до іншого. Але в серпні 2023 року доля посміхнулася й родина отримала шанс на нове життя, волонтерські організації придбали бахмутянам будинок на Київщині, де відтепер і мешкатимуть бахмутяни. 

Як живуть бахмутяни у новому домі, чи планують повертатися у Бахмут, та що розповідають про доступне житло — зібрала редакція «Бахмут. IN. UA».

У Бахмуті родина налагодила життя, Марина працювала тату-майстром, Андрій на автомийці

Будинок Марина та Андрія в Бахмуті. Фото: надані героями

В Бахмуті Марина та Андрій в Бахмуті залишалися до 22 травня 2022 року, тоді ще місто функціонувало, але прильоти вже почали частішати. До війни подружжя мало гарну роботу, дівчина працювала тату-майстром, чоловік був адміністратором на автомийці. Коли влучило в сусідній дім Андрій та Марина вирішили їхати. 

Евакуюватися допомогли волонтери від храму Свідків Єгови. Спочатку виїхали в Дніпро, там родині запропонували два варіанти: шукати квартиру в оренду, або їхати далі, обрали другий варіант. Через місяць Марина дізналася, що ворожий обстріл знищив їх будинок в Бахмуті.

Читайте також: Як бахмутянка Катерина Арісой допомагає інтегруватися людям, які врятувалися з російської окупації

Ми поїхали у Рівненську область, місто Млинів. Жили там в школі, нам пропонували житло, але умови нас там не влаштували. Далі вирішили знову їхати в Дніпро, бо нас покликали знайомі, але у них теж були діти й ми не хотіли заважати, тож повернулися у Покровський район, там нам безоплатно здавали дім.

Марина // бахмутянка

Новий дім на Київщині

У новій оселі родина має власний город. Фото: з відкритих джерел

Марина пригадує, що в новому домі вони прожили до листопада, допоки Покровськ не почали сильно обстрілювати. Цього разу батьки вирішили не чекати, коли прилетить у сусідній дім, зібрали речі й переїхали у Черкаську область, до Шибельників. Гуманітарної допомоги в селі не видавали, тож мама дітей постійно моніторила телеграм-канали та соцмережі шукаючи допомогу. 

Так бахмутянка натрапила на оголошення організації Nestu, @leavenoonebehind2020 та BASE UA. У ньому шукали родину, якій придбають будинок на Київщині, за умови, що переселенці проживуть там п’ять років.

Вчора, після року постійних переїздів, Марина і Андрій нарешті знайшли новий дім. Разом із організацією Nestu та @leavenoonebehind2020 ми придбали будинок на Київщині, де відтепер і мешкатиме родина. Це вже четверта успішна реалізація проєкту Rebase, у межах якого ми купуємо будинки для родин-переселенців. Rebase – це шанс повернутися до повноцінного життя замість того, аби раз за разом змінювати тимчасові помешкання. Це реінтеграція у суспільство та новий дім для тих, хто його втратив.

BASE UA — Ukrainian NGO with broad scope of operations // волонтерська організація

Бахмутянка каже, що спочатку не вірила у те, що вони можуть отримати дім, але все ж звернулася до волонтерів з організації. Потім їй передзвонили, сказали, що є шанс отримати житло у Київській області.

Родині допомогли переїхати з речами, вже близько трьох тижнів сім’я обживається у новому помешканні, проте звикнути до того, що цей дім їхній все ж важко, ділиться у розмові Марина. Допомагають новим мешканцям – сусіди, громада дуже тепло прийняла родину, додає бахмутянка.

Читайте також: Щодня йшла через підірваний міст Забахмутки: як лікарка Олена Воронова рятувала людей в Бахмуті

Адаптація та робота в селі

Бахмутяни отримали шанс на нове життя. Фото: надані героями

У новому домі Марина та Андрій мають власну територію, город, який планують обробляти аби вирощувати домашню картоплю. Діти вже ходять у садочок в селі. 5-річний Микита займається одразу у двох дошкільних закладах, місцевому та онлайн у Бахмутському, говорить мама хлопчика. 

У дітей тепер є своя кімната, у нас також. В домі є кухня, вітальня, на вулиці є сад. В селі є магазини. Я працюватиму майстром нігтьового сервісу, чоловік також влаштувався на роботу, будемо адаптуватися до нового життя.

Бахмут для сім’ї був особливим містом, але повертатися туди зараз неможливо, а до відбудови, каже Марина, ще невідомо скільки років. Тож родина будує нове життя на Київщині. 
Нагадаємо, що на Чернігівщині шукають 13 сімей ВПО, які отримають власні будинки. Бахмутяни також можуть взяти участь у проєкті та спробувати отримати житло.

Фото: «Бахмут. IN. UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутська міськрада закупила троянди для нагородження: скільки витратили

У вересні на порталі публічних закупівель Прозорро опублікували дані про закупівлю Бахмутською міськрадою 150 троянд для нагородження. Ціна за одну квітку склала 99 гривень, загалом […]

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: як долучитися

Завтра, 10 жовтня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями громади. Бахмутяни під час заходу зможуть зателефонувати заступнику міського голови Сергію Родіну та поставити […]

12:30, 09.10.2024 Скопіч Дмитро

Діти бахмутян в Одесі можуть отримати новорічні подарунки: як подати заявку

Бахмутяни та бахмутянки, які проживають в Одесі та мають дітей від 3 до 16 років можуть заповнити попередню заявку на отримання новорічних подарунків. Про це […]

Як оформити перепустку в комендантську годину та хто може це зробити

На Донеччині з 7 жовтня діє посилена комендантська година, у цей час пересуватися по місту цивільним заборонено. Є виняток, якщо у цей час відбувається організована […]

Розкривав дані про оборону Покровська: прокуратура затримала місцевого інформатора фсб

Донецька обласна прокуратура затримала жителя прифронтового Покровська, який розкривав ворогу дані про логістичні та інфраструктурні об’єкти у місті. Про це повідомили представники Донецької обласної прокуратури […]

11:15, 09.10.2024 Скопіч Дмитро