Без орендної плати: як бахмутянка отримала квартиру на Львівщині

Семаковська Тетяна 18:19, 20 Листопада 2023

Бахмутянка Оксана Гапієнко разом з сином Сашком живе на Львівщині в евакуації, тут героїня отримала безплатне пільгове житло. Жінка виховує хлопчика з ДЦП, тож підпадає під вразливу категорію населення. Таке житло є у різних громадах України, часто воно перебуває на балансі міста.

Редакція розпитала бахмутянку, як їй вдалося отримати квартиру на Львівщині, а також чи задоволена переселенка новими умовами.

Як все починалося?

Оксана Гапієнко разом з дитиною мешкала в Бахмуті, її син Сашко живе з ДЦП. Коли почалася війна, жінці довелося евакуюватися самотужки. Родину прийняли на Львівщині, спершу пані Оксана проживала у місті Стебник. Квартира у сусідньому місті Дрогобичі відчутно била по сімейному бюджеті, тож бахмутянка почала шукати можливість отримати житло в оренду на безплатній основі.

У цьому жінці допоміг мер міста Тарас Кучма, який пішов на зустріч та посприяв тому, що переселенка отримала житло. Спершу жінка пішла в місцеве земельне управління, аби дізнатися чи є в області пільгове житло для ВПО. Оскільки бахмутянка належить до вразливої категорії населення, вона стала у чергу на квартиру. Загалом пані Оксана чекала 7 місяців, аби отримати помешкання. Цей процес дуже та довготривалий складний, каже співрозмовниця, тож підготуйтеся до бюрократії.

Якщо ви також плануєте спробувати шукати квартиру на безоплатній основі у своїй громаді, вам потрібно зібрати перелік документів, зокрема це:

  • копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • довідка про те, що ви є батьком/матір’ю чи опікуном особливої дитини;
  • кількість членів родини;
  • податковий номер з пенсійного фонду;
  • довідка про те, що дитина постраждала від бойових дій тощо.

Квартира за бали

Оксана Гапієнко отримала свою квартиру в оренду за бальною системою. Команда юристів з БФ “Право на захист” пояснює, як сама працює ця схема. Відтак, пріоритетність надання для переселенців житлових приміщень з фондів житла для ВПО визначається за кількістю балів, що набере родина.

До пріоритетних відносять такі критерії:

  • сім’ї з трьома і більше дітьми — 27 балів;
  • сім’ї з двома дітьми — 26 балів;
  • сім’ї з однією дитиною — 25 балів;
  • сім’ї, у складі яких є вагітні жінки — 24 бали;
  • сім’ї, у складі яких є особи, які втратили працездатність — 23 бали;
  • сім’ї, у складі яких є особи пенсійного віку — 22 бали.

Також пріоритет надають родинам загиблих військових, особам з інвалідністю тощо.

Після того, як людині надають житло, вона зобов’язується дбати про нього, а якщо захоче переїхати в інше місто по ВПО, то квартиру передадуть людям, які також її потребуватимуть. Зверніть вагу, що особа, яка має пільгове житло не звільняється від сплати житлово-комунальних послуг.

Бахмутянка отримала своє нове житло у місті Стебник, новими умовами жінка дуже задоволена. Переселенці з сином виділили двокімнатну квартиру з ванною, туалетом, кухнею, пральною машиною.

Втім нюанс все ж є, квартира бахмутянки на третьому поверсі, а пандуса у під’їзді немає. Однак, каже пані Оксана, це не біда, адже головне, що у Сашка тепер є охайний та зручний дім та навіть власна кімната.

Крім того, у місті для діток є майданчики для ігор, школи, дитсадки та вся потрібна інфраструктура, каже бахмутянка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:05, 26 Липня 2024
Консультація психолога / фото ілюстративне

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”.

Про це редакції Бахмут IN.UA розповіли в БФ “Право на захист”.

Безплатна психологічна допомога українцям

Наразі представники та представниці БФ “Право на захист” проводить широку просвітницьку кампанію, метою якої є розповісти про основні аспекти й етапи проживання горя, заохочуючи українців не відкладати тему власного психологічного стану на інші дні, тижні чи місяці. 

В межах кампанії також надаватиметься безплатна психологічна допомога від спеціалістів.

Як отримати психологічну допомогу

Психологічна допомога тривалістю 50 хвилин надаватиметься в очному та онлайн форматах як дорослим, так і дітям. 

Для того, щоб отримати безплатну психологічну допомогу, потрібно  заповнити спеціальну форму за посиланням. При цьому треба надати наступну інформацію:

  • ім’я та прізвище;
  • статус заповнювача анкети;
  • очна чи онлайн консультація психолога;
  • якщо очно, то треба вказати місто (Київ, Полтава, Чернігів, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Павлоград, Миколаїв, Одеса, Чернівці, Житомир);
  • мобільний номер телефону.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут та його околиці

На крок ближче до компенсації: переселенці, дім яких є на ТОТ, отримають відшкодування

Кабінет Міністрів України затвердив порядок обстеження знищеного житла, що розташоване в окупації, методом дистанційного зондування Землі. Згодом люди почнуть отримувати кошти за втрачене майно. Про […]

13:11, 16.11.2023 Микола Ситник
Як відбудовували Варшаву

Відродження Бахмута. Погляд із Варшави

У майже знищеної під час Другої Світової війни Варшави, і нині зруйнованого росіянами Бахмута є чимало спільного. Мало хто вірив, що польська столиця постане з […]

17:24, 02.11.2023 Гембік Ольга
єВідновлення

Донеччанам відмовляють у компенсації за житло у єВідновленні. У чому причина

Від початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували в Україні тисячі жилих будинків. Своєю чергою, щоб допомогти людям матеріально уряд запровадив програму компенсації коштів за зруйноване чи […]