Без орендної плати: як бахмутянка отримала квартиру на Львівщині

Семаковська Тетяна 18:19, 20 Листопада 2023

Бахмутянка Оксана Гапієнко разом з сином Сашком живе на Львівщині в евакуації, тут героїня отримала безплатне пільгове житло. Жінка виховує хлопчика з ДЦП, тож підпадає під вразливу категорію населення. Таке житло є у різних громадах України, часто воно перебуває на балансі міста.

Редакція розпитала бахмутянку, як їй вдалося отримати квартиру на Львівщині, а також чи задоволена переселенка новими умовами.

Як все починалося?

Оксана Гапієнко разом з дитиною мешкала в Бахмуті, її син Сашко живе з ДЦП. Коли почалася війна, жінці довелося евакуюватися самотужки. Родину прийняли на Львівщині, спершу пані Оксана проживала у місті Стебник. Квартира у сусідньому місті Дрогобичі відчутно била по сімейному бюджеті, тож бахмутянка почала шукати можливість отримати житло в оренду на безплатній основі.

У цьому жінці допоміг мер міста Тарас Кучма, який пішов на зустріч та посприяв тому, що переселенка отримала житло. Спершу жінка пішла в місцеве земельне управління, аби дізнатися чи є в області пільгове житло для ВПО. Оскільки бахмутянка належить до вразливої категорії населення, вона стала у чергу на квартиру. Загалом пані Оксана чекала 7 місяців, аби отримати помешкання. Цей процес дуже та довготривалий складний, каже співрозмовниця, тож підготуйтеся до бюрократії.

Якщо ви також плануєте спробувати шукати квартиру на безоплатній основі у своїй громаді, вам потрібно зібрати перелік документів, зокрема це:

  • копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • довідка про те, що ви є батьком/матір’ю чи опікуном особливої дитини;
  • кількість членів родини;
  • податковий номер з пенсійного фонду;
  • довідка про те, що дитина постраждала від бойових дій тощо.

Квартира за бали

Оксана Гапієнко отримала свою квартиру в оренду за бальною системою. Команда юристів з БФ “Право на захист” пояснює, як сама працює ця схема. Відтак, пріоритетність надання для переселенців житлових приміщень з фондів житла для ВПО визначається за кількістю балів, що набере родина.

До пріоритетних відносять такі критерії:

  • сім’ї з трьома і більше дітьми — 27 балів;
  • сім’ї з двома дітьми — 26 балів;
  • сім’ї з однією дитиною — 25 балів;
  • сім’ї, у складі яких є вагітні жінки — 24 бали;
  • сім’ї, у складі яких є особи, які втратили працездатність — 23 бали;
  • сім’ї, у складі яких є особи пенсійного віку — 22 бали.

Також пріоритет надають родинам загиблих військових, особам з інвалідністю тощо.

Після того, як людині надають житло, вона зобов’язується дбати про нього, а якщо захоче переїхати в інше місто по ВПО, то квартиру передадуть людям, які також її потребуватимуть. Зверніть вагу, що особа, яка має пільгове житло не звільняється від сплати житлово-комунальних послуг.

Бахмутянка отримала своє нове житло у місті Стебник, новими умовами жінка дуже задоволена. Переселенці з сином виділили двокімнатну квартиру з ванною, туалетом, кухнею, пральною машиною.

Втім нюанс все ж є, квартира бахмутянки на третьому поверсі, а пандуса у під’їзді немає. Однак, каже пані Оксана, це не біда, адже головне, що у Сашка тепер є охайний та зручний дім та навіть власна кімната.

Крім того, у місті для діток є майданчики для ігор, школи, дитсадки та вся потрібна інфраструктура, каже бахмутянка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут та його околиці

На крок ближче до компенсації: переселенці, дім яких є на ТОТ, отримають відшкодування

Кабінет Міністрів України затвердив порядок обстеження знищеного житла, що розташоване в окупації, методом дистанційного зондування Землі. Згодом люди почнуть отримувати кошти за втрачене майно. Про […]

13:11, 16.11.2023 Микола Ситник
Як відбудовували Варшаву

Відродження Бахмута. Погляд із Варшави

У майже знищеної під час Другої Світової війни Варшави, і нині зруйнованого росіянами Бахмута є чимало спільного. Мало хто вірив, що польська столиця постане з […]

17:24, 02.11.2023 Гембік Ольга
єВідновлення

Донеччанам відмовляють у компенсації за житло у єВідновленні. У чому причина

Від початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували в Україні тисячі жилих будинків. Своєю чергою, щоб допомогти людям матеріально уряд запровадив програму компенсації коштів за зруйноване чи […]