В Україні презентували “Мапу якісних медіа”: у списку є ЗМІ з Бахмута

Семаковська Тетяна 18:12, 18 Вересня 2023

8 вересня 2023 року ІМІ та “Детектор медіа” презентували інтерактивну Мапу рекомендованих медіа. У перелік за результатами моніторингу та оцінки, яку проводили медіаексперти, аналітики та юристи Інституту масової інформації та “Детектора медіа“, потрапили якісні журналістські проєкти з усіх регіонів України. Загалом було проаналізовано кілька сотень українських медіа, включаючи радіо, телеканали та онлайн-медіа.

Редакція “Бахмут. IN. UA” увійшла у перелік якісних медіа України.

Мета цього проєкту – поінформувати громадян України, потенційних донорів та партнерів, про джерела інформації, яким варто довіряти і підтримувати. Нас оцінювали за такими критеріями, як:

  • прозорість;
  • дотримання професійних стандартів;
  • дотримання журналістської етики.

За всіма критеріями “Бахмут. IN. UA” отримав схвальні результати.

Бахмут IN.UA – став прикладом якісної журналістики

Наше медіа у переліку найкращих / скриншот Мапи якісних медіа

Бахмут IN.UA – перше проукраїнське медіа Бахмута, яке почало працювати у 2015 році, та єдине громадське незалежне місцеве медіа. Наше медіа має найбільшу бахмутську аудиторію. Ми представлені на всіх популярних платформах: фейсбук, інстаграм, телеграм, ютубу, тікток та твіттер.

Ми працюємо у межах бахмутської громади, підтримуємо суспільний простір бахмутян, допомагаємо мешканцям міста зберегти свою ідентичність та надаємо доступ до перевіреної інформації. Ми висвітлюємо проблеми та шукаємо рішення, дотримуємось балансу думок, створюємо унікальний контент, комплексні матеріали про мешканців та місто, ділимось корисною інформацією.

Про вплив Бахмут IN.UA на громаду

Редакція провела прямі трансляції для жителів міста, три з яких стосувались відновлення Бахмута та компенсацій за зруйноване житло. Учасниками онлайн-конференцій стали провідні фахівці, представники місцевої та центральної влади. Серед них депутатка Олена Шуляк, яка після зустрічі з бахмутянами анонсувала, що парламент вдосконалить механізм компенсації за знищене житло. Гостем наших ефірів стали представники Маріупольської міськради.

Ми лобіюємо права бахмутян на загальнонаціональному рівні та сприяємо обʼєднанню громади.

За нашим клопотанням трьох жителів, які дискредитували себе перед громадою, зокрема й через підтримку рф, позбавили звання “Почесний громадянин міста”.

Де шукати Бахмут IN.UA?

Окрім сайту у нас є соцмережі:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Сильних затоплень не буде”: представники влади у Кураховому прокоментували підрив дамби

Валентина Твердохліб 15:30, 12 Листопада 2024
Підрив Курахівської дамби / скриншот

11 листопада російські військові підірвали Курахівську дамбу. Внаслідок цього сталися підтоплення населених пунктів Великоновосілківської громади.

Яка ситуація у громаді станом на 12 листопада і чи будуть звідти евакуйовувати людей, редакції “Бахмут IN.UA” розповів представник міської влади Курахового.

Підрив Курахівської дамби: наслідки

Вчора, 11 листопада, російські військові підірвали Курахівську дамбу. Внаслідок знищення дамби почали фіксувати підтоплення населених пунктів у напрямку села Багатир. На надзвичайну ситуацію оперативно відреагували в Донецькій ОВА. За словами голови військової адміністрації Вадима Філашкіна, рівень води у річці в межах Великоновосілківської громади піднявся на 1,2 метри. Підтоплень житла не фіксували.

За інформацією, наданою представником міської влади Курахового, наразі ситуація під контролем. Підтоплення є, але вони не критичні.

“Так, дамбу підірвали. Але нічого суттєво не затоплюється, бо річка була зміліла. Все під контролем. Підтоплення є, але вони не критичні. Вони фіксуються на дорогах у полях, що не асфальтовані, вони частково постраждали. Основні дороги проїзні, критичного підтоплення немає”, — зазначає представник міськради.

Міська влада дає позитивні прогнози. Кажуть, що страшних наслідків ця подія не спровокує.

“Річка була зміліла, бо давно не було дощу. Тому сильних затоплень, як всім може здатися, не буде. Такого страшного, як на Каховській ГЕС, не передбачається. Тим паче, Курахівська електростанція вже давно не працювала”, — каже джерело у міськраді.

Евакуація населення через підрив дамби проводитись не буде. Втім, людей закликають евакуюватися через складну ситуацію з обстрілами і російським наступом.

“Необхідність евакуації з Курахівської громади є, але не через підрив дамби чи підтоплення, а через напружену воєнну ситуацію. Територія дуже небезпечна, тому евакуація людей проходить”, — каже представник Курахівської МВА.

Нагадаємо, що оцінити руйнування греблі на водосховищі біля Курахового наразі неможливо. Виїхати на місце події і оглянути пошкодження не дозволяє безпекова ситуація. Росіяни постійно обстрілюють територію біля дамби.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Підрив Курахівської дамби: чи є підтоплення будинків

Валентина Твердохліб 14:35, 12 Листопада 2024
Затоплення / фото AP

Вчора, 11 листопада, російські військові підірвали Курахівську дамбу. Наразі ситуація з цим об’єктом складна, адже дамба знаходиться під обстрілами.

Детальніше про ситуацію розповів начальник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун в етері “Суспільне. Студія”.

Курахівська дамба: ситуація зараз

За словами голови Курахівської МВА, зараз вода продовжує прибувати нижче за течією від пошкодженої Тернівської греблі на Курахівському водосховищі, проте критичних ситуацій та підтоплень будинків поки не фіксували.

Роман Падун зазначає, що росіяни активно намагалися пошкодити греблю протягом останніх трьох місяців. Проте, навіть уся вода з водосховища не витече.

Дамба так збудована, що все дзеркало водойми не може злитися. Там є критичний рівень водойми, який може злитись, і є той рівень, який залишається“, — говорить Роман Падун.

Голова МВА також розповів й про те, чи вдалося провести оцінку руйнування греблі на водосховищі біля Курахового. За його словами, наразі неможливо виїхати на місце розташування гідротехнічної споруди та провести детальну оцінку пошкодження. Причина — постійні російські обстріли.

Підрив дамби: що сталося

Момент взриву / скриншот

Дамба Курахівського водосховища розташована на річці Вовча. Довжина водосховища — 40 кілометрів. Внаслідок російської агресії дамба Курахівської ТЕС перебувала в зоні тимчасових обстрілів.

Ймовірно, учора, 11 листопада, російські військові підірвали Курахівську дамбу, через що почали фіксувати підтоплення населених пунктів у напрямку села Багатир.

За словами голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна, рівень води у річці в межах Великоновосілківської громади піднявся на 1,2 метри. Підтоплень житла наразі не зафіксовано.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

зображення viber 2023 04 13 20 07 30 093 24734

Громадська організація «Бахмутська Фортеця» у Вільногірську — як активісти вчать дітей робити власні громади кращими

Хто такий депутат міської ради, що він робить, як до нього можна звернутися? Звідки беруться гроші в місцевому бюджеті й куди їх можна витрачати? Та […]

5 1 8f306

Долаємо тривожність, стрес та невпевненість в собі: як громадська організація “Бахмутська Фортеця” допомагає переселенцям

Громадська організація “Бахмутська Фортеця” утворилася на початку 2015 року. Спочатку основним завданням організації було залучення громади до культурного та соціального життя міста. З початком повномасштабного […]

БАХМУТ 85 7e7be

Вільногірський психологічний ХАБ: як його робота допомогла ВПО покращити життя

Діти та підлітки йдуть сюди за новими знайомствами та вивченням власних емоцій в ігровій формі. Батьки ходять сюди, щоб опановувати психологічну самодопомогу та розвантажувати тіло […]