У деокупованих громадах Донеччини відбудують 4 мости

Семаковська Тетяна 11:20, 4 Листопада 2023
Відбудова мостів / Донецька ОВА

У деокупованих громадах Донеччини триває відновлення 4 мостів, які були зруйновані під час активних бойових дій. Крім того, ремонтують й дороги.

Про це повідомив в. о. начальника Донецької ОВА Ігор Мороз.

Відбудова

Ремонтні роботи / Донецька ОВА

За словами Ігора Мороза, зараз відбувається капітальний ремонт однієї з доріг, яка поліпшує та скорочує на 20 кілометрів шлях з напрямку Покровська до Дружківки та Краматорська. Дорога була вщент зруйнована та потребувала ремонту ще декілька років тому.

Ремонт дороги / Донецька ОВА

Він пояснив, що ремонт автомобільних шляхів сьогодні забезпечить евакуацію населення та поранених, як військових, так і  цивільних. Крім того, дороги будуть використовувати також забезпечення області продовольством та гуманітарною допомогою.

Нагадаємо, що раніше ми писали, як відновлюватимуть зв’язок у деокупованому Бахмуті, дізнавалися у телекомунікаційної компанії Vodafone.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

Валентина Твердохліб 15:25, 21 Листопада 2024
Такий вигляд можуть мати будинки для бахмутян у Гощі / скриншот

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції Rebuild Ukraine, присвяченій відбудові України. Для реалізації проєкту тепер необхідне схвалення Гощанської громади та залучення донорів, які забезпечать фінансування

На якому етапі ухвалення проєкту в Гощі, редакції “Бахмут IN.UA” розповів очільник Гощанської громади Микола Панчук.

“Бахмут-Гоща”, презентація проєкту

Наразі в Гощанській громаді проводять презентації проєкту “Бахмут-Гоща”. Його вже представили виконавчому комітету й освітянам. Після цього, за потреби, презентації проведуть у старостинських округах.

“Презентація і обговорення проєкту вже відбулися для виконавчого комітету селищної ради, всіх освітян, директорів нашої територіальної громади. Також презентація запланована для депутатів громади і керівників комунальних установ. Далі, якщо буде потрібно, ми поїдемо в старостинські округи, щоб показати проєкт там і презентувати з перших вуст від представників Бахмута і мене, як селищного голови. Наприклад, якщо буде потреба в медиків почути це, то ми поїдемо й до них. Будемо максимально публічно висвітлювати все”, — розповів Микола Панчук.

Окремо селищна рада збиратиме думки та зауваження від громадськості та бізнесу.

“Буде зроблена анкета, яку ми надамо для опитування людей. Туди наші мешканці зможуть надавати свої пропозиції й рекомендації, розповісти, що, можливо, вони бачать по-іншому. Також зараз ми робимо зріз по бізнесу — їхні потреби, кількість працівників у нашій громаді, кількість працівників, які ще потрібні”, — розповідає очільник громади.

Презентувати проєкт і збирати думки громадськості планують протягом двох тижнів. Після цього буде ухвалене юридичне рішення щодо виділення землі під будівництво.

“Нам важливо почути думки всіх людей, які тут проживають, врахувати їхні зауваження. Тільки після цього буде затверджено генплан у цьому році та ухвалене рішення про виділення земельної ділянки”, — розповідає Микола Панчук.

Будівництво житла для бахмутян: реакція громади

Звести житло для переселенців у Гощі планували вже давно. Адже сюди релокувалося Бахмутське професійно-технічне училище, і для викладачів немає житла.

Очільник громади каже, що спочатку місцеві жителі з обережністю ставилися до нових жителів громади. Однак вже зараз їхня думка змінилася.

“Коли релокувалося Бахмутське училище (Бахмутський центр професійно-технічної освіти — ред.), громада ставилася дуже з обережністю. Але всі освітяни, які сюди приїхали, дуже гарно себе зарекомендували. Вони професійно, відповідально та якісно надають свої послуги. Але вони не мають тут власного житла. І за цей період я, як голова, і мої представники, які їздять по Україні, шукали всі можливості для того, щоб десь знайти фінанси на житло”, — розповідає голова селища.

Збудувати житловий квартал для бахмутян у Гощі запропонувала Бахмутська міська рада. На цю пропозицію схвально відреагувало керівництво громади і бізнес. Більшість жителів селища також позитивно сприйняли новину.

“Я скажу чесно, цей проєкт нам точно цікавий, бо нам не вистачає дуже багато людей для бізнесу”, — зауважив селищний голова Микола Панчук.

Ознайомитися з проєктом “Бахмут-Гоща” можна в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Бахмут-Гоща”: хто може отримати житло, яке планують будувати для бахмутян, та чи буде воно в Баришівці

Семаковська Тетяна 14:21, 20 Листопада 2024

13 листопада 2024 року у Варшаві відбувся захід Rebuild Ukraine присвячений відбудові України, тут представили й проєкт житла для бахмутян “Бахмут-Гоща”. Він розроблений компанією Метінвест, яка раніше створила концепт відбудови міста “Сталева Мрія Бахмут”. Попередньо на заході Rebuild Ukraine мали презентувати проєкт побудови житла в Баришівці, Київської області. Але громада Баришівки відмовилась від реалізації кварталу для ВПО на її території. Тож міськрада була змушена в екстреному порядку шукати іншу громаду, нею стала Гощанська.

Про це редакції у коментарі повідомив Олександр Марченко, заступник начальника військової адміністрації Бахмута.

Бахмут в Баришівці: чи буде житло?

У 2023 році бахмутянам презентували проєкт відбудови міста “Сталева Мрія Бахмут”. Його представили у 15 містах України, провели онлайн обговорення з бахмутянами. Паралельно з презентаціями тривав прийом заявок та пропозицій щодо покращення цієї стратегії.

“Але під час обговорення ми зрозуміли, що зараз першочергове питання для бахмутян — це житло. Тому ми звернулись до проєктантів “Метінвест” за допомогою, щоб вони розробили нам стратегію побудови кварталу на території будь-якої громади в Україні, яка погодиться на такі умови. Першою такою громадою була Баришівка. Ми провели перемовини, були досягнуті певні домовленості по строках реалізації проєкту. Але на жаль так трапилося, що домовленостей по спільному проєкту ми не досягли. Питання виникло в передачі земельної ділянки під будівництво й все це застопорилось”, — пояснює Олександр Марченко.

Примітка. 13 листопада 2024 року, у Варшаві відбувся захід Rebuild Ukraine, на якому представили проєкт побудови житла для бахмутян від Бахмутської громади у Гощі. Раніше на сторінці заходу опублікували анонс, що Бахмут представлятиме ідею кварталу для ВПО в Баришівці. Однак виявилося, що громада відмовилась. До форуму у Варшаві міськрада готувалась пів року, тож на презентацію взяли іншу громаду на Рівненщині, яка зацікавлена у реалізації проєкту.

Квартал в Гощі

На пропозиції проєкту побудови житла для бахмутян відгукнулась ще одна громада, це селище Гоща, Рівненської області.

Проєкт “Бахмут-Гоща” розроблений Метінвест / скриншот

Ми приготували їм концепцію, переробили проєкт під ділянку для забудови, яка вільна в Гощі. Триває процес, як по законодавству, ми можемо долучитись до цього питання у плані фінансування. Тому станом на зараз програми немає (ред.програма відбудови житла для бахмутян), бо ще немає земельної ділянки, якщо земельна ділянка буде передаватись у постійне користування на час будівництва, що передбачає діюче законодавство, тоді ми зможемо виділити кошти на проєкт з місцевого бюджету. Проєктні роботи можуть бути розбиті на черги для того, щоб скоріше реалізувати такий проєкт”, — пояснює заступник начальника військової адміністрації Бахмута.

За словами Олександра Марченка, незабаром в Гощі буде проведено опитування щодо того, чи згодна громада, аби на її території розпочали будівництво. Відповідь залежить від місцевих депутатів та громадськості селища Гоща.

Проєкт 4-поверхових будівель для бахмутян в Гощі / скриншот

“Якщо все вирішиться позитивно, тоді ми почнемо рухатися далі. Звісно, якщо це буде фінансування по програмі з місцевого бюджету на виконання проєктних робіт, це дозволить нам виділяти кошти. Ми внесемо зміни до цільової програми на виконання таких робіт. Цим буде займатися або Управління муніципального розвитку, у них є програми, які підходять під такі дії, або Управління житлового комунального господарства”, — додає заступник начальника військової адміністрації Бахмута.

За словами Олександра Марченка, Бахмут вже підписав Меморандум з Гощанською громадою по співпраці. Зокрема, у Меморандум вписали такі проєкти, як будівництва житла для ВПО.

“Зараз розв’язуємо питання із землею, земельна ділянка є, вона має цільове призначення під забудову. Тому чекаємо рішення від самої громади (ред. мається на увазі, чи погодиться громада на втілення проєкту)”, — каже Олександр Марченко.

Бахмут-Гоща. Фінансування

Проєкт “Бахмут-Гоща” передбачає фінансування розміром приблизно в 111 мільйонів доларів. Це розрахунки архітекторів, але це приблизні цифри. Остаточний підрахунок можна буде зробити під час робіт з планування.

“Ми шукаємо інвесторів, спонсорів та всі можливі шляхи фінансування. Звісно, що один донор не може фінансувати такий вартісний проєкт. Ми подаємо пропозиції, надаємо матеріали, в тому числі й у Варшаві два дні ми попрацювали. Мали перемовини з компаніями, які можуть бути зацікавленими, ми надали всю інформацію та чекаємо на відповіді”, — каже співрозмовник.

Хто зможе отримати житло?

За словами Олександра Марченка, є два варіанти для розподілу житла у кварталі для бахмутян. Перший, коли діятимуть згідно з Житловим Кодексом, який унормовує розподіл житла між пільговими категоріями.

Другий варіант, це коли сам інвестор може вказувати категорії громадян, яким будуть надавати житло. Олександр Марченко наводить приклад містечка Хансена. Тут донор самостійно обирає категорії.

“Я сподіваюсь, що в Гощі ми будемо рухатись швидше, ніж в Баришівці. На жаль, це витрачений час та сили. Це рішення було за громадою, місцевими депутатами. Водночас місцевий голова Гощі зацікавлений у цьому проєкті, він прибув на захід у Варшаві, щоб підтримати на презентації проєкту”, — резюмував Олександр Марченко.

Примітка. У презентації Метінвесту опублікували мапу України, де у 11 областях є маркування з підписом “Нові квартали для ВПО з Бахмута”. Олександр Марченко уточнив, що не володіє інформацією щодо цього питання. Редакція звернеться за роз’ясненням до “Метінвест”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Інклюзія 1abd2

Бахмутянка розповіла, як зробити «фортецю» інклюзивним містом

Відбудова Бахмута буде проводитися ледве не з нуля. В цьому процесі треба передбачити відновлення інфраструктури таким чином, щоб всі громадяни мали безбар’єрний та безперешкодний доступ […]

Розмінування

Як розміновують деокупований Святогірськ та де брати ресурси на розмінування України?

Станом на січень 2023 року, 30% території України потенційно вважають замінованою, але цей показник може збільшуватися, бо бойові дії ще тривають. Водночас у деокупованих громадах […]

Бахмутська міськрада анонсувала першочерговий план відновлення міста

Бахмутська міська військова адміністрація вже працює над питаннями щодо відновлення м. Бахмут та території громади після завершення активних бойових дій. Експерти з урбаністики вже почали […]