Шуляк назвала населені пункти, які Україна може не відбудувати

Микола Ситник 15:45, 14 Жовтня 2023
Шуляк
Голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк / фото Facebook

Під час повномасштабної війни частина території України суттєво постраждала через бойові дії, особливо на Півдні та Сході. Деякі населені пункти, можливо, не відновлюватимуть після війни через великий масштаб руйнувань. Утім, є міста й села, які відбудувати вкрай важливо. Одне з них — Бахмут.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк розповіла в коментарі «Новини.Live».

Найбільші руйнування

Народна депутатка зауважила, що найбільше повністю зруйнованих населених пунктів знаходиться на Донбасі.

У Луганській області майже повністю зруйновано Сєвєродонецьк, Попасну, Рубіжне, Щастя, Кремінну. На Донеччині практично одні руїни залишилися від Волновахи, Вугледара, Мар’їнки, Лимана. Фактично знищено Соледар. І, звісно, Бахмут. Як ми будемо їх відновлювати і чи будемо — питання болюче.

Олена Шуляк // голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

За її словами, питання відбудови вирішуватиметься після припинення бойових дій на цих територіях і проведення детального аналізу економічної та соціальної доцільності відновлення.

«На Донбасі підприємства, навколо яких були були зосереджені міста та села, вже зруйновані або сильно пошкоджені. Немає підприємства — немає тих, хто на ньому працює та обслуговує інфраструктуру прилеглих населених пунктів. Тож для міст, створених навколо промислових комплексів, відбудова буде залежати від перезапуску цих підприємств», — додала Олена Шуляк.

Руйнування
Руйнування населених пунктів внаслідок війни / фото Facebook Олени Шуляк

Яка доля Бахмута?

Водночас очільниця партії «Слуга народу» підкреслила, що деякі міста, містечка і села відбудувати вкрай важливо і одне з таких — Бахмут.

Такі знакові міста, як Бахмут — не просто населені пункти на карті України, вони — історія про нас як незалежну країну. Вони — фортеця і символ української боротьби за незалежність, адже саме в боях за них ми продемонстрували, чого ми прагнемо і чому не здаємося. Тому їх необхідно відбудовувати, скільки б це не коштувало.

Олена Шуляк // голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Бахмут та його околиці
Зруйнований росіянами Бахмут / фото Instagram libkos

Чи залежатиме відбудова від кількості охочих повернутися в населений пункт?

«Не можна виключати того, що після деокупації Сходу України структура цього регіону значно зміниться, багато малих містечок залишатимуться порожніми. Якщо ж говорити про маленькі населені пункти, наприклад до 500 мешканців, то навряд чи відновлення там відбуватиметься швидко, зважаючи на кількість людей, які бажатимуть повернутися. 

Потрібно розуміти, що люди не матимуть стимулу повертатися за відсутності у держави нової стратегії розвитку. Тому наше ключове завдання — створити там умови для розвитку бізнесу, який давав би робочі місця. Буде робота — приїдуть люди, а значить і відбудова (ред. буде)», — пояснила Олена Шуляк.

Вона додала, що відбудова Півдня України відбуватиметься швидше, адже це переважно аграрний регіон. За її словами, робота місцевих мешканців передусім пов’язана з сільським господарством та переробленням сільськогосподарської продукції, тому відновлення багатьох населених пунктів там більш ймовірне.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Учасники програми єВідновлення зобов’язані подати звіт про використання коштів

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:30, 23 Серпня 2024
єВідновлення / фото Краматорська міська рада

Учасники програми єВідновлення повинні вчасно подати звіт про використання коштів через портал Дія. В іншому випадку їх чекає обов’язкова верифікація комісією з відвідуванням об’єкта. Дотримання цього порядку допоможе уникнути зайвих бюрократичних труднощів та забезпечить швидке завершення участі в програмі.

Про це повідомляє Краматорська міська рада.

Подання звіту в рамках програми єВідновлення

У рамках програми єВідновлення учасники повинні обов’язково подати звіт про використані кошти для завершення участі. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України №381. Звітність є ключовою умовою, що допомагає уникнути додаткових перевірок та забезпечити швидке завершення участі в програмі.

Згідно з правилами, лише 5% учасників категорії А та 10% категорії Б, які вчасно подали звіти, підлягають верифікації комісією з відвідуванням об’єкта. Якщо ж учасник не подав звіт вчасно, верифікація з обов’язковим відвідуванням об’єкта є неминучою. 

Комісія перевіряє відповідність фактично проведених ремонтних робіт та придбаної будівельної продукції тим, що вказані у чек-листі. Під час перевірки також здійснюється фотофіксація. Важливо розуміти, що уникнути верифікації шляхом неповідомлення про завершення ремонту не вдасться — ремонт вважатиметься завершеним автоматично через 12 місяців після зарахування коштів на спеціальний рахунок.

Після завершення ремонтних робіт, визначених у чек-листі, учасник програми зобов’язаний подати звіт через портал Дія. Це потрібно зробити протягом 12 місяців (або 18 місяців для категорії Б) після зарахування коштів. Для цього необхідно:

  • увійти в розділ єВідновлення на порталі або у додатку Дія;
  • обрати об’єкт, щодо якого подається звіт;
  • натиснути «Повідомити про ремонт»;
  • зазначити поточний стан ремонту;
  • додати до 10 фото, що підтверджують виконання робіт або придбання матеріалів (кожне фото не має перевищувати 5 МБ);
  • надіслати звіт.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дія спрощує процес подання заявок на єВідновлення

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 13 Серпня 2024
єВідновлення / фото Мінцифра

Міністерство цифрової трансформації України оновило сервіс єВідновлення в застосунку Дія, спростивши процедуру подання заявок для власників майна, пошкодженого внаслідок російської агресії. Нові функції дозволяють швидше отримувати необхідні документи та розширюють коло осіб, які можуть подавати заявки.

Про це повідомляє Мінцифра.

єВідновлення

Спрощення процедури подання заявок та розширення можливостей сервісу дозволяють прискорити процес відновлення пошкодженого майна та покращити доступ до державної допомоги.

Нові оновлення сервісу єВідновлення в Дії включають два ключові покращення. 

По-перше, впроваджено можливість онлайн-замовлення витягу про несудимість безпосередньо під час заповнення заявки. Це значно пришвидшує процес оформлення документів, адже раніше перевірка здійснювалася місцевими комісіями, що суттєво затягувало процедуру. 

По-друге, розширено коло осіб, які можуть подавати заявки на єВідновлення. Тепер законні представники мають змогу подавати заявки від імені власників пошкодженого майна у випадках, коли такими власниками є неповнолітні або недієздатні особи. Для цього необхідно звернутися до ЦНАПу та надати відповідні підтверджувальні документи. 

Процедура подання заявки:

  • звернення до ЦНАПу;
  • надання документів, що підтверджують статус законного представника;
  • подання заявки через Дію;
  • отримання коштів на картку єВідновлення представника.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Учасники програми єВідновлення зобов’язані подати звіт про використання коштів

Учасники програми єВідновлення повинні вчасно подати звіт про використання коштів через портал Дія. В іншому випадку їх чекає обов’язкова верифікація комісією з відвідуванням об’єкта. Дотримання […]

Дія спрощує процес подання заявок на єВідновлення

Міністерство цифрової трансформації України оновило сервіс єВідновлення в застосунку Дія, спростивши процедуру подання заявок для власників майна, пошкодженого внаслідок російської агресії. Нові функції дозволяють швидше […]

Олександр Марченко

Марченко повідомив, скільки бахмутян готові повернутися до міста після деокупації

Олександр Марченко, заступник начальника військової адміністрації Бахмута розповів про плани відбудови міста в ефірі Антикризового медіа-центру, настрої мешканців та першочергові кроки для відновлення після деокупації. […]

Влада та громада у Департаменті економіки: яка частка громадськості є при Донецькій ОВА. Інфографіка

Загалом, за інформацією Донецької обласної адміністрації, яку редакція отримала у відповідь на запит, налічується понад 30 Робочих груп, Координаційних рад та Комісій при Департаментах та […]

Міста привиди та відновлення для нас без нас: як працює Офіс Відновлення Донеччини

На початку листопада 2023 року у Дніпрі відкрили Офіс Відновлення та розвитку Донеччини. Його створили за підтримки уряду ЄС, Швеції та програми розвитку ООН. У […]