Бахмутянка розповіла, як зробити «фортецю» інклюзивним містом

Семаковська Тетяна 14:38, 8 Серпня 2023

Інклюзія 1abd2

Відбудова Бахмута буде проводитися ледве не з нуля. В цьому процесі треба передбачити відновлення інфраструктури таким чином, щоб всі громадяни мали безбар’єрний та безперешкодний доступ до будь-яких локацій та створити візію інклюзивного міста. Бойові дії та постійні обстріли кожного дня підвищують актуальність цього питання. Адже велика кількість людей зазнають поранень, які впливають на їхнє життя.

У майбутньому є низка моментів, які потрібно врахувати під час відбудови міста-фортеці. Бахмутянка, мати дитини з інвалідністю Дар’я Ковшарова, поділилася з редакцією «Бахмут. IN.UA» кількома з них.

Інклюзивний транспорт

Насамперед — це інклюзивний транспорт. Адже не всі (ред. громадяни) мають змогу використовувати власний транспорт для пересування.

Доступне житло

Доступні житлові будинки: це і й пандуси із правильним та безпечним кутом нахилу, і й широкі ліфти, в які може поміститися колісне крісло.

Зручні двори

Планування дворів: спуски та пандуси не мають перекриватися жодними транспортними засобами. Також потрібно зменшити кількість бордюрів та їх висоту, щоб будь-хто міг безперешкодно пересуватися.

Безбар’єрна дорожня інфраструктура

Потрібно мати більше звукових світлофорів та контактних доріжок.

Безперешкодні соціальні об’єкти

Треба продумувати соціальні об’єкти (наприклад, школи чи лікарні тощо) не тільки ззовні, але й зсередини: широкі ліфти для крісел колісних, інклюзивні вбиральні тощо.

«Соціальні об’єкти, як школа чи лікарня, повинні враховувати, що є люди з особовими потребами. Потрібно врахувати це не тільки в контексті доступу до будівлі, але й в, наприклад, біологічних потребах людини. Всередині приміщення людина має мати доступ до всього, щоб вона не тільки потрапила в будівлю, але й отримала там весь спектр послуг. 

 

У нас була поліклініка. Це висока, велика будівля, але не всі кабінети, які потрібні в людині, були на першому поверсі. Ліфт в ній був не дуже широким, не кожен візок поміститься. Як жінці на візку прийти на верхні поверхи на огляд, наприклад, до гінеколога? Тому, такі простори треба повністю продумувати, не тільки ззовні, але й зсередини», — поділилася з редакцією «Бахмут. IN.UA» Дар’я Ковшарова.

Читайте також: Як працює Бахмутський інклюзивно-ресурсний центр в евакуації?

Нагадаємо, Торецький професійний ліцей здобув нагороду за організацію інклюзивного навчання. Як вдалося отримати престижну нагороду та як навчаються учні в евакуації редакції «Бахмут IN.UA» розповіла директорка ліцею Інна Чернобровкіна.

Раніше ми писали, що в столиці вже декілька років функціонує інклюзивна пекарня Good Bread from Good People, в якій працюють люди з ментальною інвалідністю. Співробітники пекарні возили до Бахмута свіжий хліб. Про те, як кияни почали допомагати Бахмуту та про перші поїздки до міста-фортеці — читайте в матеріалі.

Фото: almaua.com

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Тайвані збудували сучасний житловий комплекс навколо міської ферми

Валентина Твердохліб 12:05, 13 Жовтня 2024
Житловий комплекс навколо ферми і екоставка / фото Dezeen

У Тайвані звели сучасний житловий комплекс з міською фермою, екоставком та зоною поводження з відходами. Це перший житловий проєкт у Тайвані, розроблений навколо ідеї циклічної економіки.

Про це повідомляє видання Dezeen.

Житловий комплекс з фермою і ставком

Житловий комплекс Taisugar Circular Village надає 351 орендований будинок навколо міської ферми, екоставка та зони поводження з відходами, що дозволяє задовольняти всі основні потреби мешканців.

“Це перетворює мешканців на невід’ємну частину спільної місцевої екосистеми, сприяючи відновленню зв’язку між людьми та природою, а також споживанням із виробництвом”, — зазначають архітектори.

Житловий комплекс Taisugar Circular Village / фото Dezeen

Апартаменти розташовані в трьох L-подібних будівлях, кожна з яких складається з двох окремих блоків, з’єднаних зовнішніми мостами.

Поруч із входом до ЖК є додаткова будівля, яка забезпечує різні зручності для мешканців. Там працюють пральня, тренажерний зал, бібліотека, магазин інструментів і кафе. А в центрі комплексу є загальна кухня, де люди можуть готувати їжу з продуктів міської ферми.

Центр житлового комплексу / фото Dezeen

Будинки житлового комплексу були збудовані із збірних модулів для мінімізації відходів. Після завершення терміну служби комплексу їх можна буде повторно використати. Кожному елементу конструкції присвоїли унікальний ідентифікатор, щоб можна було відстежувати повторне використання матеріалів у майбутньому.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Фінляндії звели чотириповерхову будівлю із дерева: деталі експериментального проєкту

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 6 Жовтня 2024
Центральний зал / фото Kalle Kouhia 

Архітектурна студія Anttinen Oiva Architects звела чотириповерхову будівлю із дерева в місті Гельсінкі, що у Фінляндії. Загальна площа об’єкта сягає 16 400 квадратних метрів.

Про це повідомляють в Dezeen.

Унікальна будівля із дерева Європі

Головна ідея будівлі із дерева в Гельсінках — мінімізація впливу на клімат й використання лише тих матеріалів, які здатні відновлюватися з плином часу. Загалом спеціалісти з Anttinen Oiva Architects використали приблизно 7600 кубічних метрів ялини та ясена.

Ззовні будівля включає зовнішній шар зі скла, натурального каменю і білих металевих ламелей поверх дерев’яної конструкції. Це дозволяє викликати ефект зміни зовнішнього вигляду будинку в різний час доби та з різним освітленням. 

Стеля в центральному залі / фото Kalle Kouhia 

В самій будівлі розмістилися офіси, готель та навіть ресторан фінської мережі Harbore. В центральному залі взагалі вдалося розмістити дизайнерську рейкову стелю, що перемежовується з великими вікнами. Загалом дизайн внутрішньої частини комплексу  розробили в мінімалістичному дерев’яному стилі. 

Місце для роботи / фото Kalle Kouhia 
Коридори в середені будівлі / фото Kalle Kouhia 
Сад на дасі будівлі / фото Kalle Kouhia 

Будівля із дерева також має внутрішній дворик зі справжнім березовим парком, що стає ідеальною локацією для прогулянок. Вже на даху розмістили сад, у центрі якого знаходиться бар із панорамним видом на узбережжя і міський пейзаж.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Тайвані збудували сучасний житловий комплекс навколо міської ферми

У Тайвані звели сучасний житловий комплекс з міською фермою, екоставком та зоною поводження з відходами. Це перший житловий проєкт у Тайвані, розроблений навколо ідеї циклічної […]

У Фінляндії звели чотириповерхову будівлю із дерева: деталі експериментального проєкту

Архітектурна студія Anttinen Oiva Architects звела чотириповерхову будівлю із дерева в місті Гельсінкі, що у Фінляндії. Загальна площа об’єкта сягає 16 400 квадратних метрів. Про […]

10:00, 06.10.2024 Скопіч Дмитро

В Україні відкрили Інститут житла: як він працюватиме та до чого тут комунальні підприємства? Розпитали у директорки Інституту

В Україні створили Інститут житла, який заснувала Норвезька рада у справах біженців за підтримки Агентства ООН. Як працюватиме Інститут, чи буде допомагати переселенцям шукати житло, […]

Важливо

Пам’ять для Бахмута: чи потрібні меморіали для загиблих військових та цивільних. Розпитали авторку концепції “Пантеону Героїв”

Березень 2023 року. Минуть лічені тижні, й Бахмут буде повністю окупований ворогом. Станом на січень 2023 року вже було відомо про 133 загиблих бахмутян, ще […]

В іспанській Майорці збудували унікальне соціальне житло

У місті Інка, що знаходиться на іспанському острові Майорка, збудували соціальне житло, в якому для охолодження будівлі використали унікальні технології регіону. Про це повідомляє видання […]

11:00, 08.09.2024 Скопіч Дмитро