Бахмутянка розповіла, як зробити «фортецю» інклюзивним містом

Семаковська Тетяна 14:38, 8 Серпня 2023

Інклюзія 1abd2

Відбудова Бахмута буде проводитися ледве не з нуля. В цьому процесі треба передбачити відновлення інфраструктури таким чином, щоб всі громадяни мали безбар’єрний та безперешкодний доступ до будь-яких локацій та створити візію інклюзивного міста. Бойові дії та постійні обстріли кожного дня підвищують актуальність цього питання. Адже велика кількість людей зазнають поранень, які впливають на їхнє життя.

У майбутньому є низка моментів, які потрібно врахувати під час відбудови міста-фортеці. Бахмутянка, мати дитини з інвалідністю Дар’я Ковшарова, поділилася з редакцією «Бахмут. IN.UA» кількома з них.

Інклюзивний транспорт

Насамперед — це інклюзивний транспорт. Адже не всі (ред. громадяни) мають змогу використовувати власний транспорт для пересування.

Доступне житло

Доступні житлові будинки: це і й пандуси із правильним та безпечним кутом нахилу, і й широкі ліфти, в які може поміститися колісне крісло.

Зручні двори

Планування дворів: спуски та пандуси не мають перекриватися жодними транспортними засобами. Також потрібно зменшити кількість бордюрів та їх висоту, щоб будь-хто міг безперешкодно пересуватися.

Безбар’єрна дорожня інфраструктура

Потрібно мати більше звукових світлофорів та контактних доріжок.

Безперешкодні соціальні об’єкти

Треба продумувати соціальні об’єкти (наприклад, школи чи лікарні тощо) не тільки ззовні, але й зсередини: широкі ліфти для крісел колісних, інклюзивні вбиральні тощо.

«Соціальні об’єкти, як школа чи лікарня, повинні враховувати, що є люди з особовими потребами. Потрібно врахувати це не тільки в контексті доступу до будівлі, але й в, наприклад, біологічних потребах людини. Всередині приміщення людина має мати доступ до всього, щоб вона не тільки потрапила в будівлю, але й отримала там весь спектр послуг. 

 

У нас була поліклініка. Це висока, велика будівля, але не всі кабінети, які потрібні в людині, були на першому поверсі. Ліфт в ній був не дуже широким, не кожен візок поміститься. Як жінці на візку прийти на верхні поверхи на огляд, наприклад, до гінеколога? Тому, такі простори треба повністю продумувати, не тільки ззовні, але й зсередини», — поділилася з редакцією «Бахмут. IN.UA» Дар’я Ковшарова.

Читайте також: Як працює Бахмутський інклюзивно-ресурсний центр в евакуації?

Нагадаємо, Торецький професійний ліцей здобув нагороду за організацію інклюзивного навчання. Як вдалося отримати престижну нагороду та як навчаються учні в евакуації редакції «Бахмут IN.UA» розповіла директорка ліцею Інна Чернобровкіна.

Раніше ми писали, що в столиці вже декілька років функціонує інклюзивна пекарня Good Bread from Good People, в якій працюють люди з ментальною інвалідністю. Співробітники пекарні возили до Бахмута свіжий хліб. Про те, як кияни почали допомагати Бахмуту та про перші поїздки до міста-фортеці — читайте в матеріалі.

Фото: almaua.com

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Прозоре відновлення: Шуляк запрошує ВПО долучатися до консультацій

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:30, 19 Липня 2024
Політика відновлення / фото Олена Шуляк

У липні-серпні 2024 року відбудуться онлайн-консультації для обговорення законопроєкту “Про засади відновлення України”. Комітет Верховної Ради з питань державної влади та місцевого самоврядування запрошує громадян, експертів та представників різних груп долучитися до формування ефективної політики відновлення країни.

Про це повідомила очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

Відновлення України

Головна мета заходів – зібрати пропозиції щодо доопрацювання законопроєкту “Про засади відновлення України” та обговорити ширше коло питань, пов’язаних з відбудовою країни.

Консультації пройдуть онлайн на платформі Zoom у три етапи:

До участі запрошуються представники різних груп населення, органів влади, громадських організацій, бізнесу та експертного середовища.

Для участі необхідно зареєструватися за посиланнями, вказаними для кожної сесії. Ті, хто не зможе взяти участь в онлайн-обговореннях, матимуть можливість переглянути записи та надати пропозиції через електронну анкету до 30 серпня 2024 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутян, які не брали участь в презентаціях “Сталева Мрія”, запрошують на зустріч

Семаковська Тетяна 11:10, 9 Липня 2024
Будинок у Бахмуті
Пошкоджений будинок у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

12 липня бахмутян, які не брали участь у обговоренні проєкту відновлення Бахмута “Сталева Мрія” запрошують на онлайн-зустріч. Нагадаємо, що план післявоєнної відбудови охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць Вартових неба (колишня вулиця Чайковського), Захисників України, Іллі Ахметгарєєва (колишня вулиця Декабристів) та Ювілейна (до межі селища Хромове).

Про зустріч повідомляє Бахмутська міська рада.

Сталева Мрія, Бахмут

Презентація онлайн планується 12 липня (п’ятниця) о 12:00. Посилання зареєстрованим учасникам буде надіслане на електронну пошту, зазначену в заповненій вами анкеті.

На зустріч запрошують мешканців Бахмутської громади, які цікавляться концепцією відновлення міста або готові долучитися до робочої групи з вдосконалення проєкту “Сталева Мрія”. Реєстрація на участь за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прозоре відновлення: Шуляк запрошує ВПО долучатися до консультацій

У липні-серпні 2024 року відбудуться онлайн-консультації для обговорення законопроєкту “Про засади відновлення України”. Комітет Верховної Ради з питань державної влади та місцевого самоврядування запрошує громадян, […]

Будинок у Бахмуті

Бахмутян, які не брали участь в презентаціях “Сталева Мрія”, запрошують на зустріч

12 липня бахмутян, які не брали участь у обговоренні проєкту відновлення Бахмута “Сталева Мрія” запрошують на онлайн-зустріч. Нагадаємо, що план післявоєнної відбудови охоплює мікрорайон Бахмута […]

Бахмут

Скільки бахмутян мають побоювання, що не отримають компенсацію: результати опитування

14 червня редакція опублікувала опитування для бахмутян в евакуації. Участь в ньому взяли понад 700 людей. Бахмутяни відповіли на питання пов’язані з відновленням та компенсацією. […]

Проєкт відбудови Бахмута

Як долучитися до робочої групи з відновлення Бахмута

У Києві, Дніпрі, Одесі, Львові та ще кількох містах вже відбулася презентація відновлення одного з мікрорайонів Бахмута. Бахмутяни мають можливість долучитися до робочої групи, яка […]

В Одесі обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян та інших небайдужих до процесу післявоєнної відбудови України запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції “Сталева Мрія Бахмут”. Подія відбудеться 6 липня […]

13:00, 30.06.2024 Скопіч Дмитро