У проросійських Telegram-каналах поширюють агітаційне відео, у якому пропонують повернути росії українські пісні, разом з Одесою та Києвом. У ролику демонструють російських військових, які сидять навколо співака з кобзою — акіма апачєва. Сам музикант виконує українську пісню “Ой, чий то кінь стоїть”.
Росіяни використовують українську пісню
Відео є рекламою служби за контрактом в росармії. У ролику декілька окупантів у військовій формі з шевронами, у декого зброя в руках, сидять разом з артистом біля розвалин у невідомій місцевості. Діалог окупантів звучить так:
- Як ви, брати?
- Відбились від накату, танк спалили… полонених взяли.
- А чого такі похмурі?
- Ну так давай, зіграй нашу!
Далі музикант починає грати на кобзі пісню “Ой, чий то кінь стоїть” українською мовою. Саме відео є водночас рекламою “армії росії” в тимчасово окупованому Криму та фрагментом кліпу на згадану пісню, виконавцем якої є акім алачєв.
Примітка. Кобза — старовинний український народний грушоподібної форми струнно-щипковий інструмент з хроматизованим строєм. Розповсюджений на Східній Україні. В різних дослідженнях кобзу вважають попередником сучасної бандури (часто під словами “кобза” і “бандура” розуміють той самий інструмент).
Окупанти доповнили відео лозунгом: “Повернемо росії українську пісню… разом з Одесою та Києвом”. Тим самим пропагандисти знов хочуть підкреслити, що не визнають територіальну цілісність України та підтримують окупацію.
Сам кліп знятий у Білогірському районі Криму, біля скелі Ак-Кая (Біла скеля). Як декорацію використали техніку з маркуванням “z”, сцени з військовими в полях та у військовому КамАЗі.
Що відомо про виконавця пісні?
Примітка. Акім гасанов (апачєв) — проросійський пропагандист та музикант родом з Маріуполя. У 2014 році він підтримав агресію проти України, окупацію Криму та дії російських бойовиків на Донбасі. Розповідав про “героїв лднр” на пропагандистському медіа ANNA-news.
У 2022 році після знищення та окупації Маріуполя апачєв разом з іншою виконавицею дар’єю фрей заспівали пісню “Пливе кача”, а у червні 2022 року пропагандистське змі russia today зняло кліп на руїнах Азовсталі у Маріуполі, що викликало обурення з боку українців. Кліп з відеохостингу YouTube був видалений, однак перепости доступні у мережі, а сама пісня залишається на платформі Apple Music.
Кліп та виконання пісень українською є, за словами артиста, трофеєм у результаті захоплення Маріуполя.
Припускаємо, що з такою позицією щодо мови окупантам було дуже вигідно використати апачєва та його “творчість” задля створення агітації.
Загарбники не полишають спроб інформаційно переконати суспільство в належності українських земель та культури до росії. Подібні перфоманси підкріплюють популярний російський наратив: “ми братські народи!”. Однак коли на окупованих територіях люди починають розмовляти українською, їх ловлять окупаційні правоохоронні органи, потім знущаються або катують. Це є справжнім обличчям “руского міра”, а не ті музичний кліпи, які публікують росзмі.
Раніше проросійські Telegram-канали поширювали скан документа, де нібито державне підприємство “Документ” чоловікам призовного віку, які перебувають за кордоном, замість видачі закордонного паспорта надає тимчасовий проїзний для повернення в Україну.
Читайте також:
- “Козаки проти пацюків”: у мережі з’явилась обкладинка загадкового індійського видання
- “Український гітлерюґенд”: чому підготовка підлітків на фронт є фейком роспропаганди
- “Любовне гніздечко Геббельса за 8 млн євро”: новий фейк роспропаганди про родину Зеленського
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!