Як гноми з JYSK допоможуть ЗСУ в розмінуванні України

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:30, 25 Січня 2024
Гноми та військові / фото “Повернись Живим”

Милі гноми з магазинів JYSK передали до ЗСУ спеціальне спорядження для розмінування від фонду “Повернись живим”, вартість якого 7,5 мільйонів гривень. Такого результату вдалося досягти завдяки фінансовій допомозі партнерів, заробленій за новорічні свята.

Про це повідомили в фонді “Повернись живим“.

Допомога військовим від JYSK

Так, у батальйону гуманітарного розмінування ЗСУ з’явилися:

  • набори для демінування;
  • сумки сапера;
  • підривні машинки;
  • планшети зі спеціальним програмним забезпеченням;
  • коптери (для оцінки ситуації з повітря).

Скільки відсотків території України заміновано

За останніми даними, в Україні потенційно замінованими вважаються 174 тисяч квадратних кілометрів, що приблизно 30% усієї території країни. На повне розмінування потрібно буде витратити понад 37 міліардів доларів та декілька десятиліть.

Крім цього, як зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі, присвяченому розмінуванню території України, наразі є ще одна проблема — ворог залишає за собою велику територію, де активно мінує місця проживання людей так й усі прилеглі землі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Робота та відновлення: в Україні запрацював сайт із вакансіями у сфері відбудови

Микола Ситник 17:35, 2 Січня 2024
Будівництво
Проєкт Робота та відновлення / фото з сайту проєкту

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом із Державним агентством відновлення створили вебсайт “Робота та відновлення”. Він допомагатиме українцям у пошуку вакансій в транспортній галузі, галузі зв’язку, будівництві та у сфері відбудови.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Проєкт “Робота та відновлення”

У межах проєкту фахівці створили сайт robotavidnovlennya.org, що відображає перелік пропозиції посад від роботодавців, залучених у відновлення регіонів, територій та інфраструктури.

Йдеться про пропозиції, що передбачають:

  • можливості безплатного навчання;
  • перекваліфікації та / або проживання (важливо для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Цей проєкт допоможе забезпечити роботою українців, в тому числі тих, які були змушені залишити свої домівки. А також підсилити кадровий потенціал підприємств інфраструктури та сфери відновлення в цілому,

зазначив // міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков

Наразі на вебсайті представлено більше тисячі актуальних вакансій, які постійно оновлюються.

Вакансії на порталі містять зручні фільтри та інструменти сортування. Користувачі можуть обирати роботу за сферою, географією чи роботодавцем. Окрім актуальних вакансій, вебсайт проєкту пропонує рекомендації щодо пошуку роботи, а також відповіді на поширені запитання щодо працевлаштування.

Примітка. Портал “Робота та відновлення” запустили Мінвідновлення разом із Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури, “Укрпоштою” та “Укрзалізницею”, за підтримки “Української інфраструктурної асоціації”, а також сайту robota.ua.

Нагадаємо, заступник міського голови Олександр Марченко розповів редакції про перспективи та плани на відновлення Бахмута.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як відновлюватимуть зв’язок у деокупованому Бахмуті: приклад Лимана та Святогірська

Семаковська Тетяна 17:53, 25 Жовтня 2023
Відновлення мобільних операторів / ілюстрація Бахмут IN.UA

Коли Бахмут деокупують, у місто разом з військовими будуть заходити сапери, поліція, працівники ДСНС. Разом з ними й інженери-зв’язківці, які відновлюватимуть мобільний зв’язок.

Редакція дізнавалася у телекомунікаційної компанії Vodafone, якими етапами відбувається відновлення зв’язку у деокупованих регіонах.

Яким оператором користуються бахмутяни?

17 жовтня редакція провела опитування у соцмережах. Ми дізнавалися, якими мобільними операторами користуються бахмутяни.

Результати опитування / скриншот

У голосування взяли участь понад 1000 бахмутян, 88% обрали Vodafone, ще 8% Київстар й 4% користуються оператором lifecell. У коментарі пресслужби Vodafone нам підтвердили, що їхній оператор найбільш поширений у Донецькому регіоні.

Водночас через це компанія несе й більші втрати, оскільки є обстріли та руйнування міст, у яких раніше базувалися філії оператора. На деокупованих територіях Vodafone вже відновив свою роботу.

Володимир Підмогильний, керівник технічного центру у Краматорську, розповів журналістам, як саме це відбувається.

Як формується бригада інженерів, які заходять у деокуповане місто?

Деокупований Святогірськ / Роман Потапенко

За словами Володимира Підмогильного, кожний інженер Vodafone має закріплений за ним перелік базових станцій та опікується станом цих об’єктів, їх відновленням.

Наші хлопці, які працюють на цих територіях, мають великий досвід відновлення мережі в умовах бойових дій і обов’язково проходили навчання ДСНС. Компанія забезпечує усіма необхідними засобами індивідуального захисту для роботи в умовах підвищеного ризику: бронежилети, шоломи, тактичні аптечки,

пояснює фахівець // про роботу зв’язківців

Якими етапами відбувається відновлення мобільних операторів на деокупованій території?

Святогірськ після деокупації / Роман Потапенко

Керівник технічного центру пояснює, що спершу компанія має отримати офіційну інформацію про звільнення населеного пункту та підтвердження розмінування шляхів. Після цього на місце виїжджають інженери.

Насамперед проводять обстеження для того, щоб оцінити стан інфраструктури, можливі строки та перелік необхідного обладнання для відновлення. Перші відрядження інженерів у деокуповані населені пункти відбувається в супроводі військових та саперів ДСНС.

Відновлювальні бригади оснащені ремонтним набором і комплектом запчастин, які, з досвіду, найчастіше можуть знадобитися при незначних руйнуваннях.

Чи можна швидко відновити мобільний зв’язок?

Швидке відновлення можливе за наступних умов:

  • об’єкти не мають критичних ушкоджень;
  • для їхнього запуску не вистачає електроживлення, є ушкоджена трансмісія чи антенно-фідерні пристрої (системи, що забезпечують передачу сигналів).

Додамо, що в Бахмуті росіяни зруйнували телевежу. Це була важлива для телерадіокомунікацій вежа, яка ретранслювала сигнали аналогового і цифрового телебачення, мобільного та спеціального зв’язку в Бахмутському районі. Її висота сягала 85 метрів.

Повертаючись до теми швидкого відновлення, Володимир пояснює, що інженери підключають генератори, які тимчасово замінюватимуть централізоване електропостачання, та обладнання Starlink, яке замінює транспортну мережу. Завдяки подібній практиці зв’язок у Святогірську та Лимані відновили в перші ж дні після деокупації, а перші базові станції були знов в етері буквально протягом 1-2 днів.

Це власна розробка наших інженерів, яку вдалось реалізувати вперше у світі, ще й в умовах війни. Ми часто застосовуємо це рішення у щойно звільнених населених пунктах. Так було, наприклад, у Святогірську,

Володимир Підмогильний // про специфіку роботи на деокупованих територіях

Після цього вже на підключеному до супутникового каналу зв’язку та електропостачання обладнанні можна діагностувати його працездатність, визначити, чи потрібен ще якийсь ремонт. Іноді потрібно ремонтувати силові кабелі та зварювати оптику, перевішувати радіорелейні модулі, каже фахівець.

Телевежа у Бахмуті до знищення / libkos

Відновивши супутникову лінію, інженери одразу починають ремонт традиційної транспортної мережі. Завдяки супутнику є можливість оперативно відновити зв’язок. Але є й недоліки: супутник не може забезпечити достатньо широку пропускну смугу, яка може впоратися з навантаженням після появи зв’язку у звільнених містах і селах.

Ми розуміємо, наскільки важлива кожна година після деокупації, адже зв’язок приходить першим туди, де ще немає світла, води, газу, нормальної їжі. Це дає змогу відновлювати життя у цих селах та містах, працювати рятівникам, державним органам, комунальникам, волонтерам. І, що не менш важливо, подати про себе звістку рідним, з якими місяцями не було зв’язку.

Володимир Підмогильний // у коментарі журналісту

Скільки станцій вже відремонтували на Донеччині?

На сьогодні фахівці Vodafone вже відновили 35 базових станцій з 83 об’єктів, які наразі вдалось обстежити на деокупованій Донеччині.

Зараз працює вже понад 50,5% мережі на деокупованій частині області. З особливостей роботи у прифронтовій зоні – деякі об’єкти зв’язку доводиться відновлювати по декілька разів.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]

Виплати

Центр підтримки бахмутян запрошує ВПО на реєстрацію для отримання грошової допомоги

У Жовтих Водах, з 20 до 24 травня, Центр підтримки бахмутян проводитиме реєстрацію мешканців Бахмута та Бахмутського району для отримання грошової допомоги від міжнародних організацій.

Пропаганда: “Вантаж їх!”. Росіяни зняли ролик про ТЦК українською

Мережею шириться пропагандистський відеоролик про мобілізацію агітаційного характеру, нібито знятий в Україні. В мережі опублікували ролик, знятий росіянами, які кажуть, що це “соціальний ролик” українського […]

“Мене врятували вагнерівці”: російські пропагандисти ширять новий фейк про ЗСУ нібито від бахмутянина

Російська пропаганда поширює фейки про нібито жорстоке поводження українських військових з цивільним населенням та обстріли житлових кварталів. Вони опитали нібито мешканця Бахмута, аби той надав […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У четвер, 23 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]