Офіс Відновлення: у якому місті відкрили хаб для розвитку Донеччини

Семаковська Тетяна 15:09, 6 Листопада 2023
Офіс Відновлення та розвитку / Донецька ОВА

У Дніпрі з’явився новий хаб — це Офіс відновлення та розвитку Донецької області. На базі осередку будуть працювати разом бізнес та міжнародні партнери, аби відновити область. 

Про це йдеться у відеосюжеті Донецької ОВА.

Офіс відновлення та розвитку

Новостворена установа — це спеціальний хаб, який обʼєднуватиме владу, громадські організації, бізнес, медіа та міжнародних партнерів України для спільної роботи заради майбутнього відновлення та розвитку Донеччини. 

Також цей осередок стане своєрідним комунікаційним майданчиком для Регіонального офісу міжнародної співпраці та Координаційної ради з питань стабілізації ситуації на деокупованих територіях Донецької області.

Офіс Відновлення, учасники відкриття / Донецька ОВА

Як зазначає в.о начальника Донецької обласної військової адміністрації Ігор Мороз, Донецька обласна адміністрація та інші органи самоврядування працюють в дистанційному режимі, перебуваючи в евакуації. Для того, щоб мати можливість оперативно працювати над розв’язання проблемних питань, був створений Офіс відновлення та розвитку Донецької області.

На відкритті були представники Донецької ОВА, начальники міських військових адміністрацій, а також представники інших країн та міжнародних організацій. Зокрема, посол Швеції в Україні Мартін Оберг та постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.

Відбудова Бахмута

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи будуть Бахмуту допомагати з відбудовою закордонні донори. Тоді, за словами Бахмутської міськради, влада опрацьовувала варіанти, щоб залучити міжнародні компанії до відбудови міста. Однак через те, що місто потребує повної відбудови, а не окремого району, питання з привернення увагу донорів ще потребує опрацювання.

Днями мер міста звернувся до донорів, які зацікавлені відбудувати Бахмут. Він розказав, що до повномасштабного вторгнення у Бахмуті залучалися інвестиційна політика та донори, громада розвивалася. З містом співпрацювали транснаціональні компанії, зокрема це фірма SINIAT, група КНАУФ, Умвельт тощо.

Однак, каже Рева, війна змінила все. Через російське вторгнення місто зруйноване: знищені об’єкти соціальної сфери, критична та транспортна інфраструктури.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутян, які не брали участь в презентаціях “Сталева Мрія”, запрошують на зустріч

Семаковська Тетяна 11:10, 9 Липня 2024
Будинок у Бахмуті
Пошкоджений будинок у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

12 липня бахмутян, які не брали участь у обговоренні проєкту відновлення Бахмута “Сталева Мрія” запрошують на онлайн-зустріч. Нагадаємо, що план післявоєнної відбудови охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць Вартових неба (колишня вулиця Чайковського), Захисників України, Іллі Ахметгарєєва (колишня вулиця Декабристів) та Ювілейна (до межі селища Хромове).

Про зустріч повідомляє Бахмутська міська рада.

Сталева Мрія, Бахмут

Презентація онлайн планується 12 липня (п’ятниця) о 12:00. Посилання зареєстрованим учасникам буде надіслане на електронну пошту, зазначену в заповненій вами анкеті.

На зустріч запрошують мешканців Бахмутської громади, які цікавляться концепцією відновлення міста або готові долучитися до робочої групи з вдосконалення проєкту “Сталева Мрія”. Реєстрація на участь за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки бахмутян мають побоювання, що не отримають компенсацію: результати опитування

Семаковська Тетяна 13:15, 3 Липня 2024
Бахмут
Пошкоджений будинок у Бахмуті, осінь 2023 /фото Бахмут IN.UA

14 червня редакція опублікувала опитування для бахмутян в евакуації. Участь в ньому взяли понад 700 людей. Бахмутяни відповіли на питання пов’язані з відновленням та компенсацією. Більшість опитаних, навіть попри те, що місто в окупації, хочуть повернутися додому. Водночас бахмутяни мають переживання щодо компенсації за зруйноване житло, зараз людям найбільше не вистачає житла. Публікуємо детальні результати опитування.

Опитування було опубліковане на ресурсах медіа.

Евакуація з Бахмута

Серед опитаних респондентів, 83% евакуювалися з Бахмута 2 роки тому й більше, ще близько 12% виїхали з міста 1/2 роки тому.

Результати опитування / скриншот

63% опитаних не адаптувалася у новому місті/селі, 36% навпаки.

Результати опитування / скриншот
Результати опитування / скриншот

Серед опитаних респондентів 71% людей хочуть повернутися до Бахмута, коли це стане можливо. 16% думали про це раніше, ще 9% не хочуть повертатися до міста навіть, якщо це буде можливо.

Результати опитування / скриншот

За результатами опитування, серед респондентів найбільша частка людей старшого віку 65+, їх частка складає понад 30%, ще 23% налічують люди віком від 55 до 65 років, 21% налічують люди віком від 45 до 55 років, участь в опитуванні людей від 35 до 45 років склала 15%, 5% налічують люди від 25 до 35 років, та 1, 5% — респонденти від 18 до 25 років.

Результати опитування / скриншот

Серед опитаних бахмутян, 37% мають роботу як наймані працівники, 41% не працюють, адже є пенсіонерами/пенсіонерками, також 1% не працюють, оскільки є студентами.

Результати опитування /скриншот

3,6% бахмутян мають свій бізнес та працюють як підприємці, 96% не мають власної справи.

Результати опитування / скриншот

Серед ризиків, які бачать бахмутяни для тих, хто повернеться у Бахмут, перше місце займає фактор того, що у місті не буде де жити, адже все зруйновано/заміновано, таку думку висловили 48% опитаних. 16% відзначили, що держава не дасть компенсацію на відновлення житла, 15% респондентів вважать, що земля та вода будуть забруднені настільки, що жити у Бахмуті буде неможливо. 8% висловили побоювання, що гроші, які виділяться на відбудову після деокупації, можуть розкрасти.

5% бахмутян вважать, що росія може напасти повторно й місто знову буде у зоні ризику, а 3% вважають, що грошей на відбудову міста не буде, ще майже 3% висловили думку, що в місті не буде роботи, адже всі підприємства зруйновані.

Результати опитування / скриншот

57% опитаних бахмутян вважають, що міжнародна підтримка допоможе повернути Бахмут, 42% не думають так.

Результати опитування / скриншот

58% опитаних вірять у деокупацію Бахмута, 41% не вірять у те, що місто буде звільнене від росіян.

Результати опитування / скриншот

75% респондентів розглядали варіант, що вони можуть не повернутися у Бахмут, 24% таку можливість відкидає.

Результати опитування / скриншот

На думку 47% опитаних бахмутян їм допомогло б повернутися у місто після деокупації надане житло та робота, 29% відзначили безпековий фактор, а саме розмінування, укріплення міста, достатня кількість зброї, 18% надали б перевагу фінансовій підтримці, 4% висловили думку про зміну місцевої влади або її реформування.

Результати опитування / скриншот

Серед потреб, яких зараз не вистачає бахмутянам, найбільша кількість респондентів проголосувала за житло, це майже 70% людей. Ще 21% відзначили брак грошей, а 8% не мають належного спілкування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Олена Шуляк компенсація

Компенсації за зруйноване житло: Шуляк розповіла про процедуру

Донецька область входить у програму компенсації єВідновлення. Так, станом на сьогодні, мешканцям регіону вже виплатили 159 мільйонів гривень. Про це повідомила Олена Шуляк, очільниця партії […]

Оформлення документів 73b87

Адвокатеса пояснила, як бахмутянам оформити факт пошкодженого або зруйнованого житла

Війна, яку почала росія, стала причиною того, велика кількість приватних будинків та квартир зазнали руйнувань. За попередніми даними, їх кількість сягає понад 250 тисяч. На […]

16:45, 16.04.2024 Микола Ситник
Консультації для громадян

Парламент вдосконалить механізм компенсації за знищене житло

В Україні за допомогою публічних консультацій планують покращити програму компенсацій за пошкоджене та знищене внаслідок збройної агресії росії майно. Серія таких публічних заходів відбудеться у […]

12:22, 14.09.2023 Микола Ситник