Лічені кілометри до лінії фронту: як живе Торецька громада

Семаковська Тетяна 17:09, 31 Жовтня 2023
Торецьк / Ілюстрація Бахмут IN.UA

Торецьк до повномасштабного вторгнення налічував 66 тисяч жителів. Основною галуззю міста вважають видобуток вугілля, однак з початком війни працювати у регіоні вкрай небезпечною: у шахту ДП “Торецьквугілля” тільки нещодавно були прильоти. На території громади зараз залишилося близько 12 тисяч мешканців.

Як живе Торецьк сьогодні, чи працюють магазини та як відбувається евакуація, редакції розповіли у військовій адміністрації.

Життя у прифронтовому Торецьку

Лариса Гусева, заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації, ще наприкінці серпня повідомляла, що Торецьк, ймовірно, залишиться без газозабезпечення. Але люди не покидають місто на зиму, тож їх забезпечать буржуйками, дровами та пелетами.

У міській військовій адміністрації нам повідомили, що планують відкрити й Пункти Незламності. Тут можна буде зарядити телефони, зігрітися та поїсти. Однак скільки саме пунктів буде не уточнюють, все залежатиме від ситуації.

Зараз у громаді залишилося 12 678 осіб, а до вторгнення росіян проживало понад 66 тисяч людей. Попри постійні обстріли життя у місті триває, працюють продуктові й продовольчі магазини.

Зараз пріоритетом для місцевої влади є евакуація дітей. Станом на 30 жовтня 2023 року у місті залишилося 167 сімей, у яких виховується 203 дитини. Безплатний виїзд з громади організовують практично кожного тижня.

Евакуація з Торецька

За вересень та жовтень з громади евакуювали 407 людей, допомагає вивозити людей у безпечне місце поліція. Батьків, які відмовляються вивозити дітей з небезпечної зони, неодноразово відвідують працівники підрозділу “Білі Янголи”. Щоденно на території громади працюють 4 евакуаційні групи.

Залишити заявку на евакуацію мешканці Торецької громади можуть за номерами телефону: 099 601 9491, за цим номером телефонувати можна цілодобово, а за контактом 066 952 6360, дзвонити можна щоденно з 08:00 до 17:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ворог втратив унікальну техніку: в районі Часів Яру знищено рідкісний БТР

Семаковська Тетяна 20:24, 2 Квітня 2025
Фрагмент знищення ворожої техніки у районі Часів Яра / скриншот з відео

У районі Часів Яру український безпілотник ліквідував рідкісний російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80. Це машина хімічного захисту, яку окупанти використовують для розвідки зараженої місцевості.

Про це повідомили в ОСУВ “Хортиця”.

Часів Яр: поблизу міста знищили ворожу техніку

Оператори дронів полку “Рарог” ліквідували в районі Часів Яра російський бронетранспортер РХМ-4 на базі БТР-80 під час пересування. Разом з ним знищено ще близько десятка окупантів.

Бронетранспортер, на якому пересувалися росіяни, виявився машиною хімічного захисту, яка призначена для розвідки зараженої місцевості.

Відео зі знищенням ворожої техніки з окупантами оприлюднив 427-й окремий полк безпілотних систем “Рарог”.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Ворзелі нададуть безоплатне житло для пенсіонерів: як подати заявку

Семаковська Тетяна 18:15, 2 Квітня 2025
Пансіонат, де проживатимуть літні ВПО / фото Олександр Явтушенко

Люди старшого віку, які втратили житло, можуть заповнити анкету на отримання безоплатного помешкання в пансіонаті Київської області, у курортному містечку Ворзель.

Про це повідомляє Олександр Явтушенко, голова ради з питань ВПО, голова Ради волонтерів при Київській обласній державній адміністрації

Житло для ВПО у Київській області

В пансіонаті Київської області, що знаходиться у курортному містечку Ворзель, пропонують безоплатні помешкання для людей старшого віку, які постраждали внаслідок війни та стали ВПО. Заявку на отримання житла можна подавати:

  • сімейним парам;
  • родичам-пенсіонерам;
  • самотнім пенсіонерам.

Заповнити форму за посиланням. Проєкт впроваджується за підтримки БФ “До України з Любов’‎ю”. Цей фонд впроваджував містечко Хансена на Київщині.

Ванна кімната у пансіонаті / фото Олександр Явтушенко
Кімната відпочинку / фото Олександр Явтушенко
Пансіонат Ворзель / фото Олександр Явтушенко
Спальня у пансіонаті / фото Олександр Явтушенко

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ціни на дрова

Ціна за тепло: скільки коштують дрова в Донецькій області

До календарної зими залишилося менш ніж два місяці. Чимало українців вже розпочали підготовку оселі, хтось утеплює вікна, а хтось замовляє дрова. Жителі Донецької області також […]

зображення viber 2022 10 26 12 14 47 174 b75f4

«В кредит корм не дають»: як бахмутянка допомагає місту триматися на плаву

Підприємиця, а наразі місцева волонтерка Інна Гайдай окрім допомоги тваринам, відгукується й на прохання мешканців. Для цього вони з однодумцями створили чат в Телеграмі, де […]

«Виїжджав з батьком та 30-кілограмовою собакою»: лікар з Бахмута Сергій Старусєв розповів про роботу під обстрілами та нове життя в Києві

Сімейного лікаря Сергія Старусєва у Бахмуті знали й відвідували багато пацієнтів. Чоловік залишився в місті попри обстріли, й евакуювався у Київ тільки весною цього року. […]