Дрова чи централізоване опалення: якою буде зима 2024 для Торецька та Часів Яру?

Семаковська Тетяна 15:35, 28 Серпня 2023

Минулого року в Бахмуті залишилося зимувати близько 15 тисяч людей. Втім, за рік чимало змінилося, в місті тривають бої, ні міської влади, ні цивільних тут немає. Але підготовка до зими активно триває в інших сусідніх громадах, зокрема вже готуються до опалювального сезону Торецьк, Часів Яр, та інші населені пункти. У деяких громадах опалення не буде, люди можуть розраховувати на буржуйки.

Про підготовку до опалювального сезону розповіла на брифінгу заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації Лариса Гусева.

Донеччина відстає від рекомендованої норми підготовки до опалювального сезону

За словами Лариси Гусевої підготовка до опалювального сезону в області триває з травня місяця. Й на цей час за нормами вже мали б складати 80 відсотків, однак Донецька область має невелике відставання, зараз це 63 відсотки з 80 рекомендованих. 

Однак, є громади лідери, які вже мають понад 70 відсотків рівня підготовки до зими:

  • Андріївська;
  • Білозерська;
  • Великоновосілківська;
  • Гродівська;
  • Іллінівська;
  • Костянтинівська;
  • Мирноградська;
  • Покровська;
  • Очеретинська;
  • та Слов’янська територіальні громади. 

У Святогірській та Лиманській громаді справи гірші

Святогірськ після деокупації. Фото: Роман Потапенко для «Бахмут. IN.UA»

Повільними темпами йде підготовка до зими у Миколаївській, Комарській, Селидівській, Лиманській та Святогірській громадах. Нагадаємо, що відеооператор редакції «Бахмут. IN.UA»  Роман Потапенко побував у деокупованому Святогірську та зняв життя місцевих. Раніше люди ходили за дровами у ліс, але через мінування вони розраховують тільки на підтримку від держави.

За словами Гусевої, у Селидівській, Лиманській та Святогірській громадах наразі гірші, ніж в інших громадах, показники, обласна влада вживає заходів для допомоги у проведенні підготовчих робіт. 

У Торецьку, Часів Ярі та інших громадах — опалення не буде

Через бойові дії в області зруйновано 41 об’єкт водопостачання, 46 об’єктів водовідведення та 110 об’єктів теплопостачання. 

Це негативно впливає на підготовку до опалювального сезону, і в області залишаються ті громади, в яких відсутнє централізоване опалення і де не буде можливості розпочати опалювальний сезон.

Лариса Гусева // заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації

Серед таких громад:

  • Сіверськ;
  • Торецьк;
  • Часів Яр;
  • Вугледар;
    Авдіївка;
  • Святогірськ;
  • та Лиман. 

У цих громадах наразі немає газозабезпечення, також тут зруйновані котельні. Але люди тут все ж залишаються на зиму, вони будуть забезпечені «буржуйками», дровами та пелетами. 

Людям видаватимуть кошти на дрова

Загалом, за словами Лариси Гусевої, в Донецькій області налічується 35 тисяч господарств, які не матимуть централізованого опалення. Їх забезпечуватимуть дровами, на це піде понад пів мільярда гривень, 630 млн грн.

Зараз в області складений перелік громад, яким планують першочергово надати кошти на придбання дров. Пріоритет надаватимуть тим, де не буде централізованого опалення. 

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як зробити електронний підпис в Приват24: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 23 Березня 2025
Електроний підпис / фото ілюстративне, iStock

Електронний підпис (ЕЦП) — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Ця технологія дозволяє підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами та навіть реєструватися на державних порталах. А отримати її можна в декілька кліків, використовуючи платформу Приват24.

Детальніше про те, як оформити електронний підпис в Приват24, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Електронний підпис 2025

Електронний підпис (ЕЦП) — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Електронний підпис може зберігатися у вигляді MobileID, підпису на ID-картці чи на “токені”, захищеному носії інформації.

Електрону варіацію підпису можна використовувати для:

  • підписання електронних документів;
  • отримання доступу до певних електронних ресурсів;
  • реєструватися та взаємодіяти з різними опціями на державних порталах.

Як згенерувати електронний підпис в Приват24

Клієнти ПриватБанку можуть отримати ЕЦП онлайн за допомогою особистого кабінету в застосунку Приват24.

Для того, щоб отримати підпис SmartID в мобільному застосунку, потрібно:

  • авторизуватися в Приват24. Для цього перейдіть на офіційний сайт ПриватБанку. У верхньому правому куті треба натиснути на кнопку Приват24 та ввести свої дані для входу, після чого варто підтвердити операцію за допомогою SMS-коду або телефонного дзвінка;
  • натиснути на розділ “Сервіси” та обрати “Бізнес”;
  • знайти та натиснути на пункт Електронний цифровий підпис для фізичних осіб”;
  • перевірити дані та ввести пароль для SmartID, після чого генерувати;
  • підтвердити операцію за допомогою дзвінка, пуш-повідомлення в Приват24 або СМС.

Вже готовий підпис можна завантажити для збереження на власний електронний девайс.

Варто зазначити, що для коректного створення та використання ЕЦП може знадобитися встановлення спеціального розширення для браузера або додаткового програмного забезпечення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

НМТ і ЗНО: в чому різниця між фінальними іспитами для школярів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 21 Березня 2025
Іспит / фото ілюстративне, Freepik

НМТ і ЗНО — це стандартизовані іспити, які мають пройти учні для вступу до закладів вищої освіти на території України. Вони мають на меті оцінити знання учнів і забезпечити справедливий вступ до вишів. Утім, існують деякі відмінності.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, які існують основні відмінності між НМТ і ЗНО.

НМТ і ЗНО: в чому різниця

НМТ і ЗНО — це схожі поняття, які виконують одну й ту ж функцію в українській освітній системі, а саме фінальне оцінювання знань учнів шкіл для подальшого забезпечення справедливого вступу до закладів вищої освіти (ЗВО).

Для того, щоб виявити різницю, потрібно розібрати самі поняття та характерні їх характерні риси.

Що таке ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання або ЗНО — це спеціальний іспит, який проводиться для оцінки знань випускників шкіл з різних предметів. Він є обов’язковою частиною вступу до вищих навчальних закладів України. Фінальні результати відіграють ключову роль у конкурсі на вступ до вишів.

Оцінювання здійснюється за шкалою від 100 до 200 балів, де кожен предмет оцінюється окремо. Такий формат дає можливість більш точно визначити рівень знань з кожного предмету.

Ця традиційна форма оцінювання знань проводиться з трьох обов’язкових дисциплін та однією на вибір. У 2021 році — останньому році проведення ЗНО — були наступні дисципліни:

  • українська мова та література; математика;
  • історія України або іноземна мова (на вибір).
  • четверта — на вибір, залежно від спеціальності в університеті.

Кожен іспит тривав приблизно 2–3 години.

Що таке НМТ

Національний мультипредметний тест (НМТ) — це фінальний іспит для школярів, який проводиться за спрощеною системою. Формат був впроваджений у 2022 році, як наслідок початку війни в Україні. Його головна мета — це забезпечення безпеки школярів та зменшення часу проведення іспитів.

НМТ проводиться в рамках одного комплексного іспиту, який триває декілька годин на комп’ютері. Він об’єднує тестування з усіх обов’язкових предметів, на кожен з яких виділяють по годині

У 2022 абітурієнти складали 3 предмети — українську, математику та історію України. У 2023 — українську, математику та третій предмет на вибір. А у 2024 — українську, математику, історію України та четвертий предмет на вибір.

Відмінності між НМТ і ЗНО

Тож, стандартизовані іспити для українських школярів мають декілька відмінних рис, які спираються на той факт, що НМТ — це спрощений варіант ЗНО.

Національний мультипредметний тест, на відміну від Зовнішнього незалежного оцінювання, проходить в один день і триває декілька годин. Крім того, він передбачає компʼютерний формат та не має завдань з відкритою формою відповіді.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

vugillya2 9b87a

Мешканці Торецької громади можуть отримати безкоштовне вугілля

Жителі Торецької міської територіальної громади можуть отримати тверде паливо (вугілля) для того, щоб мати тепло в наступний опалювальний сезон в період 2023-2024 року.

«Виїжджав з батьком та 30-кілограмовою собакою»: лікар з Бахмута Сергій Старусєв розповів про роботу під обстрілами та нове життя в Києві

Сімейного лікаря Сергія Старусєва у Бахмуті знали й відвідували багато пацієнтів. Чоловік залишився в місті попри обстріли, й евакуювався у Київ тільки весною цього року. […]

Screenshot 211 81fe1

«Щоб отримати пенсію, доводилося наймати таксі і їхати в Костянтинівку»: пенсіонер з Бахмута

Василь Юлійович – бахмутянин, чоловік пенсіонер, йому 75 років. Лише нещодавно він евакуювався з міста, адже через постійні обстріли в Бахмуті стає все небезпечніше. Василь […]

35 main v1663082992 6106f

Як вибрати генератор та про які небезпеки потрібно знати: пояснення енергетика

В Україні через ракетні обстріли ворога по енергетичній інфраструктурі збільшився попит на генератори як серед бізнесу, так і серед звичайних українців. Як обрати генератор у […]

Screenshot 195 102a6

Як не спровокувати аварію після відновлення світла: поради від ДТЕК Донецької області

При відновленні електропостачання після планових відключень багато споживачів відразу вмикають потужні електроприлади. Однак, такі дії можуть мати негативні наслідки. Відділ з комунікацій ДТЕК Донецькі електромережі поділився […]