Бахмутський фермер розповів, як працюють аграрії за кілька кілометрів від фронту

Микола Ситник 17:32, 24 Серпня 2023

Аграрії Донеччини у надзвичайно складних умовах продовжують працювати на продовольчу безпеку регіону і країни. За інформацією Донецької ОВА, в області вже зібрали урожай ранніх зернових і зернобобових культур на площі понад 143 тисяч га (близько 90,6% від запланованих обсягів). Цьогоріч збір урожаю ускладнили не тільки бойові дії, а й погодні умови. Через постійні дощі фермерам доводилось відкладати роботи. Незважаючи на це, з літнім сезоном аграрії Донеччини впорались.


Фермер з Бахмутського району розповів редакції «Бахмут. IN. UA», як цього року збирав урожай та поділився складнощами процесу через активні бойові дії.

Небезпечні жнива

Як пояснює аграрій, самі комбайнери відмовляються їхати в деякі райони, бо там дуже небезпечно.

Залишки боєприпасів посеред поля

Не в усіх районах вдалося прибрати пшеницю. Ось, наприклад, у Миколаївці (один із старостинських округів Костянтинівської громади) була можливість її прибрати. Така можливість була навіть неподалік Часів Яру. Вже далі, ближче до Бахмутського району, пшеницю не змогли прибрати. Наприклад, село Предтечине хоч і відноситься до Костянтинівської громади, але знаходиться дуже близько до лінії вогню.

Виїжджав на ті місця, куди відмовлялися їхати комбайнери. Видно свіжі місця прильотів, у деяких місцях стоять наші військові. Всі землі розбиті. Тому, дійсно, дуже небезпечна ситуація, щоб виходити туди і збирати врожай. Цьогоріч із 190 гектарів пшениці вдалося прибрати лише 60.

Бахмутський фермер // про небезпеку під час жнив

Через постійні дощі фермерам доводилось відкладати роботи

Чи заробляють аграрії під час війни?

Мешканець Бахмутського району розповів нам, що вартість збору однієї тонни пшениці обійшлася йому біля 2000 гривень. Фермеру довелося взяти в оренду комбайн у іншої приватної фірми, і це коштувало 1500 гривень (оренда комбайну з комбайнером), ще близько 500 гривень вартувало паливо.

Тобто 2000 гривень чоловік витратив на збирання врожаю і близько 4000 гривень він отримав за тонну після продажу. 

Якщо порівняти з минулим роком, то найняти приватного комбайнера коштувало 1000 гривень, тобто дешевше на 500. Але в тому році я використовував власні сили. Зараз такої можливості немає, бо техніку вивіз, а всі наймані працівники пішли: хто воювати, хто просто знайшов інше місце роботи. Зараз продати пшеницю вдалося по ціні 3800-4000 гривень за тонну. Це без врахування витрат на посівну, на насіння. Тобто, якщо порахувати і податки, які сплатив, то дуже мало заробив.

Раніше пшеницю продавав не з поля, а зберігав її. Десь після півроку продавав і виходила ціна 9500 гривень за тонну. Зараз ціна прямо з поля 3800-4000 гривень. Минулого року ціна з поля така ж була. До війни була можливість зберігати цю пшеницю, щоб потім дорожче продавати. Зараз зберігати ніякого сенсу немає. Минулого року спробував так зробити: орендував елеватор у Дніпропетровській області, а коли продав пшеницю і заплатив за її зберігання, то на те й вийшов. Тобто немає ніякого сенсу зберігати півроку, а потім продавати. Вигідніше зараз продавати.

Бахмутський фермер // розповів про цьогорічний дохід

Аграрії Донеччини у надзвичайно складних умовах продовжують працювати на продовольчу безпеку регіону і країни

Читайте також: Росіяни знищили поле пшениці на Донеччині

Нагадаємо, на початку липня на півдні Донеччини фермери регіону розпочали збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Завершити жнива планували за 15-20 днів.

Фото: всі світлини Донецька ОВА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:12, 26 Серпня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки”З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 28 серпня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 26 Серпня 2024
Освітній процес / фото ілюстративне

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають проти такої системи, називаючи її незаконною.

Редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на допис Офісу Омбудсмена України в Facebook, розповідає, чи взагалі законні такі дії зі сторони адміністрації школи та як правильно на них реагувати.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі

Практика збору коштів з батьків на закупівлі школи існує не перший рік. Як результат, у батьків регулярно просять по 50, 100, 200 гривень, а то й більше.

Омбудсмен прокоментував ситуацію, посилаючись на Закони України, зокрема на “Про освіти” та “Про повну загальну середню освіту”. Вони забороняють будь-які збори коштів учасниками освітнього процесу. Аналогічна норма частково регламентується статтею 53 Конституції України.

Стаття 58 ЗУ “Про повну загальну середню освіту” також говорить про те, що фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється коштом держави, місцевого самоврядування та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Батьки ж можуть допомагати школі, але лише на добровільній основі у вигляді благодійних внесків. 

Порушення вимог законодавства у сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Будь-яке вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди — це незаконні дії, які містять ознаки корупції.

Що робити, якщо вимагають кошти в школі

В Офісі Омбудсмена рекомендують наступний алгоритм дій:

  • варто написати заяву на ім’я директора школи у двох примірниках про примусове збирання коштів, один з яких буде залишатися в канцелярії освітнього закладу;
  • потрібно проконтролювати те, щоб на примірнику заяви стояла відмітка із вхідним номером. Письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів з моменту подачі заяви;
  • якщо адміністрація школи не надала відповіді та не здійснила жодних дій, то потрібно звернутися в управління чи департамент освіти;
  • якщо управління чи департамент освіти не надали відповіді, то потрібно звертатися до правоохоронців із заявою про вимагання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають […]

11:40, 26.08.2024 Скопіч Дмитро
image 21 f2c1d

7 правил, як не треба реагувати на людей з протезами

Через повномасштабну війну тисячі українців втратили кінцівки, ще хтось залишився без ока, або з половиною обличчя. Після поранення ветеранам війни доводить стикатися не тільки із […]

Єдине вікно послуг: 459 програм підтримки для ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю

Державна служба зайнятості об’єднала 459 програм соціальної підтримки для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та людей з інвалідністю в рамках нового сервісу «Єдине вікно послуг». Це […]

Міжнародні акції до Дня Незалежності України: де проведуть та як долучитися

Незабаром країна відзначатиме 33-тю річницю своєї Незалежності. З цієї нагоди Світовий конгрес українців закликає співгромадян в різних куточках планети згуртуватися та вийти на вулиці, аби […]