Аграрії Донеччини у надзвичайно складних умовах продовжують працювати на продовольчу безпеку регіону і країни. За інформацією Донецької ОВА, в області вже зібрали урожай ранніх зернових і зернобобових культур на площі понад 143 тисяч га (близько 90,6% від запланованих обсягів). Цьогоріч збір урожаю ускладнили не тільки бойові дії, а й погодні умови. Через постійні дощі фермерам доводилось відкладати роботи. Незважаючи на це, з літнім сезоном аграрії Донеччини впорались.
Фермер з Бахмутського району розповів редакції «Бахмут. IN. UA», як цього року збирав урожай та поділився складнощами процесу через активні бойові дії.
Небезпечні жнива
Як пояснює аграрій, самі комбайнери відмовляються їхати в деякі райони, бо там дуже небезпечно.
Залишки боєприпасів посеред поля
Не в усіх районах вдалося прибрати пшеницю. Ось, наприклад, у Миколаївці (один із старостинських округів Костянтинівської громади) була можливість її прибрати. Така можливість була навіть неподалік Часів Яру. Вже далі, ближче до Бахмутського району, пшеницю не змогли прибрати. Наприклад, село Предтечине хоч і відноситься до Костянтинівської громади, але знаходиться дуже близько до лінії вогню.
Виїжджав на ті місця, куди відмовлялися їхати комбайнери. Видно свіжі місця прильотів, у деяких місцях стоять наші військові. Всі землі розбиті. Тому, дійсно, дуже небезпечна ситуація, щоб виходити туди і збирати врожай. Цьогоріч із 190 гектарів пшениці вдалося прибрати лише 60.
Бахмутський фермер // про небезпеку під час жнив
Через постійні дощі фермерам доводилось відкладати роботи
Чи заробляють аграрії під час війни?
Мешканець Бахмутського району розповів нам, що вартість збору однієї тонни пшениці обійшлася йому біля 2000 гривень. Фермеру довелося взяти в оренду комбайн у іншої приватної фірми, і це коштувало 1500 гривень (оренда комбайну з комбайнером), ще близько 500 гривень вартувало паливо.
Тобто 2000 гривень чоловік витратив на збирання врожаю і близько 4000 гривень він отримав за тонну після продажу.
Якщо порівняти з минулим роком, то найняти приватного комбайнера коштувало 1000 гривень, тобто дешевше на 500. Але в тому році я використовував власні сили. Зараз такої можливості немає, бо техніку вивіз, а всі наймані працівники пішли: хто воювати, хто просто знайшов інше місце роботи. Зараз продати пшеницю вдалося по ціні 3800-4000 гривень за тонну. Це без врахування витрат на посівну, на насіння. Тобто, якщо порахувати і податки, які сплатив, то дуже мало заробив.
Раніше пшеницю продавав не з поля, а зберігав її. Десь після півроку продавав і виходила ціна 9500 гривень за тонну. Зараз ціна прямо з поля 3800-4000 гривень. Минулого року ціна з поля така ж була. До війни була можливість зберігати цю пшеницю, щоб потім дорожче продавати. Зараз зберігати ніякого сенсу немає. Минулого року спробував так зробити: орендував елеватор у Дніпропетровській області, а коли продав пшеницю і заплатив за її зберігання, то на те й вийшов. Тобто немає ніякого сенсу зберігати півроку, а потім продавати. Вигідніше зараз продавати.
Бахмутський фермер // розповів про цьогорічний дохід
Аграрії Донеччини у надзвичайно складних умовах продовжують працювати на продовольчу безпеку регіону і країни
Нагадаємо, на початку липня на півдні Донеччини фермери регіону розпочали збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Завершити жнива планували за 15-20 днів.
Фото: всі світлини Донецька ОВА
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!
9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.
Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.
Бахмутський ЦНАП в Києві
Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:
+380 (98) 850 0561;
+380 (99) 667 9206;
+380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).
В установі мешканці Бахмутської громади можуть:
актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
отримати витяг із реєстру територіальної громади;
подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.
Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.
Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.
Як отримати консультацію
Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.
В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки дитини до школи.
За словами Дениса Шмигаля, програма соціальної підтримки першокласників з’явилася за ініціативи Президента України, а її реалізацією займатиметься Міністерство соціальної політики. Виплату зможе отримати кожна українська родина, дитина якої йде до першого класу в офлайн-форматі навчання.
“Запуск ‘Пакунку школяра’ — це невеличка частина новацій, які також покликані створити умови для того, щоб українці залишалися жити й працювати в Україні“, — написав Прем’єр-міністр.
Як скористатися
Подати заявку на отримання допомоги можна буде через застосунок “Дія” — процедура обіцяє бути швидкою та зручною. Проте більше деталей, що стосуються безпосереднього запуску реєстрації на програму, наразі немає.
Відомо, що кошти можна буде витрачати виключно у безготівковій формі, розраховуючись банківською карткою за товари, необхідні для школи: канцелярське приладдя, підручники, одяг та взуття для дитини.
Денис Шмигаль також зазначив, що виплата в розмірі 5 тисяч гривень не вплине на призначення житлових субсидій чи інших соціальних допомог.
Читайте також:
Червоний Хрест надає допомогу мешканцям Краматорська: хто може отримати
9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]
В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]
У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]
2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]
Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]