“Квартира у Києві та вологі мрії окупантів”: росЗМІ поширили агітаційне відео

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 12:00, 22 Квітня 2024
Арка Свободи українського народу, Київ / фото з відкритих джерел

Росіяни поширюють агітаційний відеоролик, у якому військові начебто роздумують над тим, де вони хочуть купити собі квартиру. Один хоче на Печерських пагорбах у Києві, а інший – в Одесі. У відеоролику демонструють кадри з окопів, бойові дії, шеврони з літерами “Z” та іншу пропагандистську символіку окупантів.

Чому це маніпуляція та з якою метою робляться подібні агітації, розповідає журналіст видання Данило Вінниченко.

Печерські пагорби у Києві / фото з відритих джерел

Росіяни зневажають територіальну цілісність України

Сам відеоролик є агітацією вступати до російського війська та рекламою сімферопольського окупаційного військомату. Ми вже раніше розповідали про подібні відеоматеріали в попередніх матеріалах, де росіяни зневажають територіальну цілісність України, привласнюють українську культуру, спотворюють назви міст та, звісно, пропагандують війну проти нашої держави. 

У ролику, який привернув нашу увагу, окупанти в окопах сидять та розмірковують над тим, як будуть розпоряджатись українськими територіями:

— Ти випадково не знаєш, де Печерські пагорби? У Києві.

— Це центр, у мене там тітка живе. Крутий район, а що?

— Мрія у мене. Квартиру хочу там купити.

— Війна закінчиться, Київ повернемо, сім’ю туди перевеземо. 

Окупанти розмірковують над українськими територіями / скриншот

Далі у відеоролику демонструють плашку зі словами: “Обери місто своєї мрії” та плашку з довідковою інформацією про військомат в окупованому Сімферополі. 

Вже наприкінці відео другий окупант також ділиться емоціями: “А я в Одесу рвану, море люблю…”. 

Зауважимо, що у цьому відео намагаються підкреслити привабливість українських міст, які, на думку росіян, треба “звільняти”. Натомість ніяк не згадуються саме російські міста. Тим самим росіяни пропагандисти намагаються власному суспільству підкреслити, що війна та окупація — це нормальне явище, однак потрібно долучатись до лав зс рф. 

РосЗМІ просувають наративи про окупацію Києва

Андрій Юсов
Андрій Юсов / фото з відкритих джерел

Як ми вже зазначили, окупанти зневажають територіальну цілісність України. А щоб ефективніше вести війну, ворог застосовує різні техніки, як, наприклад, інформаційно-психологічні операції.

Після відходу зс рф з низки регіонів України, зокрема з півночі, росЗМІ поширюють ІПСО про напад з Білорусі, накопичення військ біля північних областей України, неминуче захоплення міста та взагалі, що лівобережжя Дніпра — історично російська територія. Допомагати в цьому росіянам приходять різноманітні західні експерти та топ-пропагандисти рф. 

Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) в етері телемарафону зазначив, що все це робиться заради того, щоб посіяти паніку.

“Ось знову активізувалася білоруська тема, наприклад, та й  інші, які ворог любить використовувати для того, щоб збурювати панічні настрої, зокрема, всередині країни. Нічого стратегічно нового по формуванню модерних угруповань не відбулося”, — підкреслив представник ГУР МО Юсов. 

Підкреслимо, що росЗМІ активно маніпулюють темою наступу своїх військ по всій лінії фронту. Провали на фронті та відступи з півночі країни, Харківщини та Херсонщини пропагандисти намагаються всіляко приховати від власного населення та привернути увагу на провали в українському війську, або на міжнародній арені. Будьте пильними та не піддавайтесь на вороже ІПСО!

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Каховську ГЕС продадуть Польщі

Лідія Гук Гук Лідія 16:00, 20 Травня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Посилаючись на допис в Telegram-каналі голови Фонду держмайна України (ФДМУ) Віталія Коваля, російські пропагандистські канали стверджують, що Україна нібито планує продати Каховську ГЕС Польщі в межах плану Великої приватизації на 2024 рік.

Україна не продає гідроелектростанцію Польщі. Слова Віталія Коваля було перекручено та використано для поширення фейку. Про що мова в дописі Коваля насправді та навіщо рф маніпулює фактами — розповідаємо на Бахмут IN.UA.

Велика приватизація: продаж об’єктів

11 травня на своєму робочому Telegram-каналі голова Фонду держмайна Віталій Коваль повідомив про зустріч із заступником міністра Міністерства державних активів Польщі Яциком Доркмінським. Відтак Коваль розповів про основні напрями діяльності ФДМУ та Велику приватизацію, яка розпочинається влітку 2024 року.

Допис в Telegram-каналі голови Фонду держмайна України Віталія Коваля / скриншот

Про план Великої приватизації було оголошено 14 березня 2023 року з метою залучення іноземних інвестицій, створення нових робочих місць та додаткові кошти для Сил оборони України. З переліком об’єктів, що доступні для продажу, можна ознайомитись на сайті ФДМУ. Зазначається, що оновлений список Уряд затвердить в травні цього року.

У згаданому дописі Віталія Коваля нічого не вказано про продаж Каховської ГЕС. Також ми не знайшли цю гідроелектростанцію в переліку об’єктів, що виставлені на продаж. За словами голови ФДМУ, Польща розглядає купівлю приватних одиниць в галузі харчової промисловості, а саме комбінати хлібопродуктів. Ці об’єкти польська делегація відвідає в майбутньому.

Неправда також те, що вслід за Каховською ГЕС, яка знищена рф, Україна нібито може продати й Запорізьку АЕС, що знаходиться на тимчасово окупованій території.

Росмедіа навмисно неправильно трактує слова офіційних осіб та поширює фейки. Брехлива інформація щодо продажу української гідроелектростанції Польщі створена для поширення посилення недовіри до влади, яка нібито намагається збагатитись коштом  держави. Ця неправдива новина також має за мету змінити думку соціуму, змусивши сприймати Польщу як ворога.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маніпуляція: поліція у Києві затримала ветеранку Другої світової війни

Лідія Гук Гук Лідія 16:04, 17 Травня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Росмедіа поширюють інформацію, що 9 травня у київському Парку вічної слави поліція зупинила, а згодом склала протокол на Савченко Галину Петрівну, яка нібито є ветеранкою Другої світової війни. Насправді жінка не є ветеранкою, а протокол склали за носіння радянської символіки.

Хто ця жінка та як росія використовує цю подію для маніпуляцій, — пояснюємо у матеріалі Бахмут IN.UA

9 травня у Києві: що сталося

Покласти квіти до Парку вічної слави пенсіонерка прийшла із забороненою радянською символікою: у формі армії срср, головному уборі із зображенням серпа і молота та нагрудних відзнаках. Саме через це поліція зупинила жінку.

На відео вона представляється, як лейтенант Савченко Галина Петрівна, учасницею організації «Союз радянських офіцерів». З 2018 року пенсіонерка занесена до бази Центру досліджень ознак злочинів «Миротворець» за антиукраїнську пропаганду та участь в антидержавних акціях. 

База центру досліджень ознак злочинів «Миротворець» / скриншот

Савченко кожного року одягає радянську символіку та “святкує день побєди” в Києві, за що неодноразово була затримана поліцейськими. Також пенсіонерка ділилася світлинами парадів 9 травня з інших років.

Савченко Галина Петрівна на акціях / колаж

На фотографіях можна побачити ті самі медалі, що на недавно опублікованому відео. За словами савченко — відзнаки ювілейні, а сама форма належала її матері. Втім, деякі нагрудники не є медалями, а радше сувенірами на честь народження сталіна. 

Колаж Бахмут IN.UA

Савченко також збрехала і про свій статус ветеранки: жінка народилась приблизно в 1949-1950 рр., який точно з цих років поки невідомо. Втім однозначно, що після завершення Другої світової війни у 1945 році. 

Пенсіонерка у забороненій радянській символіці  на “день побєди” 9 травня грає на руку кремля, адже дає простір для роспропаганди на тему нацизму. Це щорічні вистави з метою поширення думки, що українці не тільки не поважають пам’ять про перемогу над нацизмом, але й не визнають внеску тих, хто воював.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Каховську ГЕС продадуть Польщі

Посилаючись на допис в Telegram-каналі голови Фонду держмайна України (ФДМУ) Віталія Коваля, російські пропагандистські канали стверджують, що Україна нібито планує продати Каховську ГЕС Польщі в […]

16:00, 20.05.2024 Гук Лідія

Маніпуляція: поліція у Києві затримала ветеранку Другої світової війни

Росмедіа поширюють інформацію, що 9 травня у київському Парку вічної слави поліція зупинила, а згодом склала протокол на Савченко Галину Петрівну, яка нібито є ветеранкою […]

16:04, 17.05.2024 Гук Лідія

Пропаганда: “Вантаж їх!”. Росіяни зняли ролик про ТЦК українською

Мережею шириться пропагандистський відеоролик про мобілізацію агітаційного характеру, нібито знятий в Україні. В мережі опублікували ролик, знятий росіянами, які кажуть, що це “соціальний ролик” українського […]

Фейк: в Україні чоловіки призовного віку можуть зняти лише 100 гривень через банкомат

На російських Telegram-каналах поширюється інформація, що тепер для чоловіків призовного віку існує ліміт у розмірі 100 гривень на день при знятті готівки в українських банкоматах.  […]

15:30, 15.05.2024 Гук Лідія

Знайомтесь, діпфейк: у чому небезпека та як розпізнати брехню

На сьогодні технологія діпфейк є доволі відомою: тримаючи у руках смартфон, можна створити як жартівливе відео, в якому “Анджеліна Джолі” вітає друга з Днем народження, […]