Заявки на тверде паливо та пункти видачі буржуйок: як бахмутянам отримати піч від міськради

Семаковська Тетяна 16:37, 21 Листопада 2022

315847776 568831505251061 5747390020129451665 n 581daНещодавно в Бахмут завезли буржуйки від Товариства Червоного Хреста України, а також була закупка печей за міські кошти. Як отримати буржуйку, та хто з містян може розраховувати на них, ми дізнавались у начальниці відділу пресслужби Бахмутської міської ради Наталі Кисиличиної.

У Бахмут на минулому тижні надійшла перша партія печей-буржуйок від Товариства Червоного Хреста України – отримали 584 штуки. У суботу, 19 листопада додались ще 250 буржуйок. Зараз буржуйки видають для обігріву приміщень загального користування, які облаштовані у багатоповерхових будинках, про це нашій редакції розповіла начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради, Наталя Кисиличина.

«Печі можна отримати за адресою вулиця Румянцева, 2. Туди може звернутись представник від багатоповерхового будинку. Просимо людей не приходити всім гуртом, і не створювати черги, щоб не наражати себе на небезпеку. Якщо людина оформила уже заявку на дрова та вугілля, списків ніяких не потрібно», — пояснює Наталя Кисиличина. 

З 10 жовтня спеціалісти управління соціального захисту населення приймали та опрацьовували заявки на тверде паливо. Якщо в людини є ця заявка, то буржуйку автоматично можна отримати на вулиці Румянцева, 2, бо списки постійно туди передаються. 

«Комісія засідає раз на тиждень, опрацьовує всі прийняті заявки, вони передаються на вулицю Рум’янцева. На сьогодні це єдиний пункт видачі, дуже сподіваємося, що буде відкрито ще один пункт, в якому зможуть отримувати буржуйки люди, що проживають ближче до центру. З самого початку було заплановане відкриття двох пунктів видачі: на Румянцева 2, та Соборна 8. Центральний пункт видачі потрапив під обстріл, наразі ведуться ремонтні роботи», — зауважила пані Наталя.

За словами начальниці відділу пресслужби Бахмутської міської ради, ніяких великих проблем з отриманням буржуйок, як пишуть в соціальних мережах немає. Тобто, якщо людина вже зробила заявку на тверде паливо, вона є в списках на отримання буржуйки, то ніяких додаткових списків чи ще чогось не потрібно, окрім паспорта представника багатоповерхівки. 

Щодо роздачі буржуйок у приватний сектор, пані Наталя повідомляє, що давати їх туди також планують, але згодом:

«На цей момент роздача відбувається для мешканців багатоповерхівок, будемо роздавати і для приватного сектора. На цей момент, роздача у нас йде на багатоповерхівки, тому що там складніші умови для обігрівання». 

В Бахмут планують доставити ще й буржуйки, які закупили коштом громади, це близько двох тисяч штук. Наталя Кисиличина зауважила, що були проблеми з казначейством, як і по всій Україні, тому процес закупівлі й отримання печей затримався. Закупляли печі через комунальне підприємство «Бахмутська житлова управляюча компанія».

Screenshot 144 a86e5

Дані про закупівлі «Бахмутської житлової управляючої компанії». Фото: Скріншот з платформи Prozorro

На платформі Prozorro ми знайшли дані про вартість закупівлі. Відтак, необхідні складові для облаштування пісок в приміщеннях (це — труба димохідна, коліно, гриб) обійшовся місту у понад 3 млн. грн за 16000 штуки. Перша партія буржуйок з варочною поверхнею у кількості 840 штук коштувала понад 4 млн. грн. Друга партія буржуйок з варочною поверхнею у кількості 985 штук вартували понад 5 млн грн.

«Договори підписано, але річ у тому, що були проблеми з казначейством, вони були по всій країні. Дуже сподіваємося, що найближчим часом буде  видача буржуйок за кошти місцевого бюджету», — розповідає пані Наталя.

На жаль, в місті залишились люди з інвалідністю, які неспроможні самі приходити в пункти видачі та отримати буржуйки. Чи є адресна доставка в Бахмуті, у такому випадку, пояснила Наталя Кисиличина:

«На минулому тижні співробітники міської ради разом із заступником розвозили печі на Комаровку, на вулицю Ювілейну, у центр. Планується зробити доставку на Забахмутку. Будуть завезені буржуйки на Ступки, у храм, де люди зможуть прийти й отримати їх».

В храм попередньо планують доставити близько десяти буржуйок, якщо буде не вистачати, то будуть підвозитись ще. Через квартальні, голів ОСББ, комунальні служби, пункти видачі гумдопомоги відбувається сповіщення людей про адреси видачі буржуйок.

«У місті є проблеми з інтернетом і мобільним зв’язком, тому ми сповіщуємо людей і розказуємо про те, де можна отримати буржуйки. Також, просимо людей, які отримують печі, щоб вони розповідали сусідам, тобто працює сарафанне відео. Виставляємо відповідну інформацію на фейсбук».

Якщо Ви подали заявку на тверде паливо, то Ви повинні отримати й буржуйку. Бахмутян закликають подавати заявки на дрова, вугілля, щоб потім мати й піч та якомога комфортніше змогти пережити зиму.

Фото: Олексій Рева, Фейсбук

Читайте також: У міськраді надали роз’яснення щодо фури, яку планують передати Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]