Заявки на тверде паливо та пункти видачі буржуйок: як бахмутянам отримати піч від міськради

Семаковська Тетяна 16:37, 21 Листопада 2022

315847776 568831505251061 5747390020129451665 n 581daНещодавно в Бахмут завезли буржуйки від Товариства Червоного Хреста України, а також була закупка печей за міські кошти. Як отримати буржуйку, та хто з містян може розраховувати на них, ми дізнавались у начальниці відділу пресслужби Бахмутської міської ради Наталі Кисиличиної.

У Бахмут на минулому тижні надійшла перша партія печей-буржуйок від Товариства Червоного Хреста України – отримали 584 штуки. У суботу, 19 листопада додались ще 250 буржуйок. Зараз буржуйки видають для обігріву приміщень загального користування, які облаштовані у багатоповерхових будинках, про це нашій редакції розповіла начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради, Наталя Кисиличина.

«Печі можна отримати за адресою вулиця Румянцева, 2. Туди може звернутись представник від багатоповерхового будинку. Просимо людей не приходити всім гуртом, і не створювати черги, щоб не наражати себе на небезпеку. Якщо людина оформила уже заявку на дрова та вугілля, списків ніяких не потрібно», — пояснює Наталя Кисиличина. 

З 10 жовтня спеціалісти управління соціального захисту населення приймали та опрацьовували заявки на тверде паливо. Якщо в людини є ця заявка, то буржуйку автоматично можна отримати на вулиці Румянцева, 2, бо списки постійно туди передаються. 

«Комісія засідає раз на тиждень, опрацьовує всі прийняті заявки, вони передаються на вулицю Рум’янцева. На сьогодні це єдиний пункт видачі, дуже сподіваємося, що буде відкрито ще один пункт, в якому зможуть отримувати буржуйки люди, що проживають ближче до центру. З самого початку було заплановане відкриття двох пунктів видачі: на Румянцева 2, та Соборна 8. Центральний пункт видачі потрапив під обстріл, наразі ведуться ремонтні роботи», — зауважила пані Наталя.

За словами начальниці відділу пресслужби Бахмутської міської ради, ніяких великих проблем з отриманням буржуйок, як пишуть в соціальних мережах немає. Тобто, якщо людина вже зробила заявку на тверде паливо, вона є в списках на отримання буржуйки, то ніяких додаткових списків чи ще чогось не потрібно, окрім паспорта представника багатоповерхівки. 

Щодо роздачі буржуйок у приватний сектор, пані Наталя повідомляє, що давати їх туди також планують, але згодом:

«На цей момент роздача відбувається для мешканців багатоповерхівок, будемо роздавати і для приватного сектора. На цей момент, роздача у нас йде на багатоповерхівки, тому що там складніші умови для обігрівання». 

В Бахмут планують доставити ще й буржуйки, які закупили коштом громади, це близько двох тисяч штук. Наталя Кисиличина зауважила, що були проблеми з казначейством, як і по всій Україні, тому процес закупівлі й отримання печей затримався. Закупляли печі через комунальне підприємство «Бахмутська житлова управляюча компанія».

Screenshot 144 a86e5

Дані про закупівлі «Бахмутської житлової управляючої компанії». Фото: Скріншот з платформи Prozorro

На платформі Prozorro ми знайшли дані про вартість закупівлі. Відтак, необхідні складові для облаштування пісок в приміщеннях (це — труба димохідна, коліно, гриб) обійшовся місту у понад 3 млн. грн за 16000 штуки. Перша партія буржуйок з варочною поверхнею у кількості 840 штук коштувала понад 4 млн. грн. Друга партія буржуйок з варочною поверхнею у кількості 985 штук вартували понад 5 млн грн.

«Договори підписано, але річ у тому, що були проблеми з казначейством, вони були по всій країні. Дуже сподіваємося, що найближчим часом буде  видача буржуйок за кошти місцевого бюджету», — розповідає пані Наталя.

На жаль, в місті залишились люди з інвалідністю, які неспроможні самі приходити в пункти видачі та отримати буржуйки. Чи є адресна доставка в Бахмуті, у такому випадку, пояснила Наталя Кисиличина:

«На минулому тижні співробітники міської ради разом із заступником розвозили печі на Комаровку, на вулицю Ювілейну, у центр. Планується зробити доставку на Забахмутку. Будуть завезені буржуйки на Ступки, у храм, де люди зможуть прийти й отримати їх».

В храм попередньо планують доставити близько десяти буржуйок, якщо буде не вистачати, то будуть підвозитись ще. Через квартальні, голів ОСББ, комунальні служби, пункти видачі гумдопомоги відбувається сповіщення людей про адреси видачі буржуйок.

«У місті є проблеми з інтернетом і мобільним зв’язком, тому ми сповіщуємо людей і розказуємо про те, де можна отримати буржуйки. Також, просимо людей, які отримують печі, щоб вони розповідали сусідам, тобто працює сарафанне відео. Виставляємо відповідну інформацію на фейсбук».

Якщо Ви подали заявку на тверде паливо, то Ви повинні отримати й буржуйку. Бахмутян закликають подавати заявки на дрова, вугілля, щоб потім мати й піч та якомога комфортніше змогти пережити зиму.

Фото: Олексій Рева, Фейсбук

Читайте також: У міськраді надали роз’яснення щодо фури, яку планують передати Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Семаковська Тетяна 15:00, 27 Лютого 2024
Українські волонтери / фото Бахмут Український

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами військових та допомагають простим українцям, часто ризикуючи при цьому життями. Саме завдяки таким людям Україна стає на крок ближчою до перемоги, до світлого майбутнього.

Редакція Бахмут IN UA звернулася до бахмутських громадських діячів Інни Гайдай, Віктора Зіпіра та Марини Шажко та ділиться їх думками стосовно волонтерства.

Волонтерство в Україні

Сьогодні волонтери — найпотужніша частина громадянського суспільства України, від роботи якої залежить багато аспектів держави. Наприклад, частина усього забезпечення військових на фронті надходить від небайдужих громадян. Це все частина їх боротьби за свободу рідної землі За словами Віктора Зіпіра, голови громадської організації “Бахмут Український”, до боротьби залучена не тільки вся Україна, але й волонтери США, Чехії, Польщі та інших країн. Вони допомагають грошима й речами, не рідко закупають й спорядження для військових на фронті.

Чоловік розповідає, що зараз волонтери намагаються допомогти всім цивільним і військовим. Про основні задачі, які зараз постають перед волонтерами відповідає наступне:

Є такі потреби, які зараз стосуються військових — це мороз. Забезпечуємо теплими речами, термобілизною, кариматами й обладнання прицільне, тепловізійне. Це те, що вирішує на полі бою ситуацію… Якщо ми говоримо про цивільних — це теж теплі речі, буржуйки для тих, хто залишився в тих містах, де волонтери намагаються якось відправити генератори, бензин, паливо, буржуйки, щоб люди пристосувалися до нового сезону. На перспективу ми маємо готуватися налагоджувати життя людей, які залишилися без своїх домівок, які виїхали, які ще перебувають в інших містах, більш безпечних. Волонтери мають в цьому об’єднатися і робити все необхідне, щоб зробити умови для людей, які були вимушені переїхати,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

На питання, чому без волонтерів не було б Перемоги, Віктор Зіпір заявив, що все було б по-іншому, це була б інша Україна:

У нас вся країна — це потенційний волонтер. Коли в країні біда — народ звісно чекає від держави певних дій, але він починає діяти й сам,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

Марина Шажко, керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

Screenshot 179 ec565
Марина Шажко разом з волонтерками Бахмутського товариства захисту тварин / фото з особистого архіву героїні

Часто буває так, що допомога під час війни потрібна не людям, а тваринам. В авангарді цього аспекту в Бахмутській громаді стоїть Бахмутське товариство захисту тварин “Лада” та його керівниця Марина Шажко

За словами жінки, її організація з трьох волонтерів опікується притулком, який евакуювали із Бахмута. До нього постійно надходять нові тварини, яких рятують з-під обстрілів на найгарячіших ділянках фронту.

Наразі волонтери притулку займаються реабілітацією тварин, а також передають їжу для хвостиків, які все ще залишаються в місті. Ми запитали пані Марину, про будні волонтерів у притулку, на що отримали наступну відповідь:

Зараз в нас 163 тваринки з різними життєвими історіями… Також ми хвилюємося про долю безхатніх тваринок, які залишилися в місті, тому при першій можливості передаємо туди корма з перевізником. Роздачею корму займається чоловік, який завжди допомагав нам з притулком,

Марина Шажко // керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

На думку жінки, її головне для її ініціативи та волонтерства в цілому — бажання допомагати, отримувати новий досвід та змінювати себе та суспільство на краще. Зараз кожен волонтер також наближає Перемогу

Інна Гайдай, бахмутська волонтерка

297988696 5370648099684914 7370130798731349370 n 9e2d5
Інна Гайдай / Фото: Фейсбук

Інна наголошує, що не вважає себе волонтеркою. На її думку, вона не робить нічого такого, щоб не міг зробити будь-хто інший. На питання про те, скільки зараз є волонтерів під її кураторством, бахмутянка відповідає наступне:

Я більше телефоністка ніж волонтерка. На жаль я не зможу розрахувати скільки у нас є людей, бо у команді волонтерів, які нам допомагають дуже багато людей й вони то поповнюються, то змінюються. У нас є наш волонтер Андрій, в якого в команді є Клавдія, Наталя… У нас також дуже багато помічників по Україні. Сказати якусь кількість точну я не можу, я вважаю, що зараз волонтери — це всі люди, які щось роблять для когось…,

Інна Гайдай // бахмутська волонтерка

На думку жінки, ЗСУ й волонтери, це дві складові, які ведуть нас до Перемоги, й одне без іншого не може бути, якась лінія відірветься й все рухне. Це все одне ціле, головна особливість якого — єдність.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

317860860 526823459355910 214461758514573183 n f9009

“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами […]

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]