Main menu

5642 4b314Коли справа стосується зменшення суми у платіжках за світло, цифри скажуть краще за будь-які слова. Онлайн-калькулятор енергоефективності YASNO допоможе мешканцям Донеччини розрахувати, які прилади в їхній оселі найбільш енергозатратні та скільки можна заощадити за допомогою енергоефективних приладів.

Щоб побачити можливу економію за місяць, рік, 5 чи 10 років, слід:

  • ·      Обрати побутові електроприлади, що використовуються в домі;
  • ·      Зазначити їхню кількість та час роботи;
  • ·      Встановити потужність приладів або залишити середню, що визначається автоматично.

Наприклад, один тільки бойлер при роботі 3,5 години на день за місяць «з’їсть» 217 кВт·год електроенергії, а 2 години охолодження кондиціонером щодня додадуть до рахунку майже 50 кВт·год. Проте в домі є ще пральна машина, комп’ютер, праска, телевізор та багато інших приладів. Кожна сім’я може скоротити витрати на електроенергію до 50% за допомогою енергоефективного набору з двозонним лічильником, розумною розеткою та LED-лампами. Наприклад, якщо щомісячно родина витрачає 400 грн на електроенергію, то зекономити можна 200 грн на місяць, а це 2400 грн економії на рік, 12 тис. грн за 5 років та 24 тис. грн за 10 років!

«Якщо переставити на нічний час нагрів бойлера, а на вечірній чи вранішній – прання, приготування у мультиварці, замінити усі лампи розжарювання на енергоефективні та встановити при цьому двозонний лічильник, можна заощадити до 50% витрат на електроенергію. А з новітніми цифровими технологіями керування освітленням та власними енергозатратами стає ще простішим та зрозумілішим», – зазначив директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях.