Безплатні літні табори для дітей-переселенців

Семаковська Тетяна 09:31, 18 Липня 2023

Літні табори для дітей існують для того, щоб після навчального року у дитини була можливість присвятити свій час спілкуванню з однолітками, оздоровленню та іграм. Особливо це може буде корисно молодим переселенцям. Саме в такому форматі адаптація проходить легше та швидше. Наша редакція запитала у Бахмутської міської ради, чи існує можливість у дітей відвідати безплатні літні табори цього року.

Як дітям-переселенцям потрапити у безплатні літні табори — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA»

У зв’язку із воєнними діями та нестабільною безпековою ситуацією по всій Донецькій області, відвідувати табори для дитячого відпочинку немає можливості. Але необхідність цього літнього дозвілля не тільки залишилася,  але й збільшилася. Важливо не ігнорувати безплатні можливості відпочинку для дітей переселенців, це може допомогти їм знайти нових друзів, опрацювати емоційні травми та сприятиме соціалізації.

Літні табори для дітей допоможуть в адаптації та соціалізації. Джерело: Відкриті джерела

Літні табори для бахмутян

Управління соціальної освіти Бахмута протягом літа 2023 року проводить різні заходи для дітей переселенців по всій країні. В рамках цих заходів бахмутяни можуть взяти участь в онлайн або офлайн активностях для дітей на безоплатній основі. 

Наприклад, нещодавно завершив свою роботу онлайн майданчик для школярів  «Позашкільник», а на базі освітніх осередків при центрах підтримки мешканців Бахмута в містах Київ, Дніпро, Полтава, Харків, Кривий Ріг, Жовті Води, Одеса протягом червня 2023 проводилися заходи щодо відпочинку дітей офлайн. Для того, щоб дізнатися програму та проконсультуватися щодо участі у таких заходах, потрібно зв’язатися з осередком у тому місті, де ви перебуваєте. Детальніше про їх діяльність та контакти ми описували у матеріалі: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні.

Нагадаємо, що підлітки-дівчата з Бахмута можуть поїхати у безкоштовний табір в Дніпрі

Бахмутська міська рада сприяє проведенню онлайн та офлайн заходів для дітей. Джерело: Відкриті джерела

Крім того, вже 250 бахмутян від 6 до 12 років отримали путівки в дитячий медичний центр психологічної реабілітації «Джерело», який знаходиться у місті Києві. А в рамках проєкту «Пізнай Львівщину» учні середньої та старшої школи можуть відпочити у Львівський області. 

Для того, щоб взяти участь у таких літніх таборах або програмах для дітей переселенців потрібно звернутися до своїх навчальних закладів. Бахмутська міська рада надсилає оголошення про ці можливості через адміністрації шкіл, класних керівників або батьківські чати.

Харчування, проживання та дозвілля є безплатними для родин. Батьки або опікуни мають покрити тільки вартість дороги. Тривалість зміни залежить від  кожного окремого дитячого табору або центру. Заявка на участь подається в онлайн форматі, а список необхідних документів складається зі свідоцтва про народження, документу щодо певного статусу чи пільг. Важливо зауважити, що статус ВПО є пільговим. 

Для того, щоб потрапити у дитячий табір чи на програму, зв’яжіться з адміністрацією школи або із вчителями. Джерело: Depositphotos

Табори та програми для переселенців

Багато бахмутян зараз знаходяться у Дніпрі, в цій області заборонено відкривати зміни у таборах для дітей через безпекову ситуацію. Проте, місто відкрило 22 літніх майданчики для дітей від 4 до 16 років. Діти можуть провести там 10 днів та отримати насичену навчальну та розважальну програму.

Важливо знати, що кожен такий майданчик знаходиться поряд з укриттям та під час повітряної тривоги діти перебувають саме там. Для участі варто написати Департаменту молодіжної політики й національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради у соціальних мережах або зв’язатися будь-яким іншим зручним способом. 

Дитячі табори або програми можна знайти в кожній області України. Джерело: Depositphotos

 

Крім того, велика кількість літніх таборів працюють на заході країні. Одним з таких є Gen.Ukrainian Camp у Карпатах, який допомагає дітям впоратися із психологічними травмами, спричиненими повномасштабною війною. Також, благодійна організація “СОС Дитячі містечка” організувала 14-денний ресурсний проєкт, який спрямований на психологічну підтримку, відпочинок та відновлення дітей, які постраждали внаслідок війни. 

Не зважаючи на те, в якій області ви зараз знаходитеся, ви маєте можливість взяти участь у  безплатних літніх таборах та програмах для дітей. Важливо перевіряти соціальні мережі та сайти міської ради, департаментів освіта або молодіжної політики, зв’язатися із вчителями, адміністраціями шкіл та з місцевими громадськими організаціями. З початку повномасштабного вторгнення табори для дітей надають своїм учасникам можливість не тільки весело проводити свій час, але й отримати психологічну допомогу під час перебування там. А це дуже важливо для кожної дитини. 

В таборах дитина зможе отримати психологічну та емоційну підтримку. Джерело: Depositphotos

Вам буде цікаво:

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Все, що відбувається — це нормальна реакція на ненормальну війну”: психолог з Костянтинівки про життя та власну діяльність

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:15, 18 Жовтня 2024

Андрій Кузнєцов — спеціалізований психолог з Костянтинівки, який наразі проживає у Львові. Чоловік є частиною спільноти місцевого театру імпровізації, де люди можуть передавати власні емоції в правильне річище.

Історію психолога з Донеччини Андрія розповідає Бахмут IN.UA у своєму відеорепортажі.

Психологічний стан ВПО

Андрій — професійний психолог, який працює у благодійному фонді Première Urgence Internationalе. Чоловік почав працювати в цьому БФ ще у Костянтинівці, де збирав гуманітарну допомогу та проводив творчі заходи для сімей. 

Переїзд у Львів стався спонтанно. Йому сказали, що в місці відкриватиметься офіс. Тоді герой вирішив діяти. Він подав заявку на спеціальний конкурсний відбір співробітників, виграв його та почав працювати психологом в бригадах мобільної медичної бригади, яка працювала по всій області.

Чоловік прекрасно розуміє людей ВПО, які переїхали до Львова зі Сходу. 

Все, як в тумані. Не може оговтатися від побаченого та пережитого. І таких людей було дуже багато. Звісно, вони отримували допомогу і підтримку. Але вже після стабілізації емоційного стану важливо було нормалізувати життя людини“, — каже психолог.

Гарним способом, як зазначає чоловік, стали спільноти. Сам він є частиною імпровізаційного театру, де люди не грають по сценарію, а вчаться розуміти власні почуття та передавати їх героям.

Ми повертаємо глядачеві історію через рух, емоції, голос та пластику. Інколи відбувається магія і людина зцілюється після того, як побачила гру акторів, котрі змогли показати її у форматі плейбеку“, — додає герой.

Детальніше про життя психолога з Донеччини, його діяльність та спільноти — у відеорепортажі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 15:15, 18 Жовтня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

23 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 23 жовтня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Додатково адміністратор ЦНАП проводитиме консультації за всіма видами послуг у понеділок, 21 жовтня, з 9:00 до 16:00. Записатися можна за вказаними номерами телефонів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Все, що відбувається — це нормальна реакція на ненормальну війну”: психолог з Костянтинівки про життя та власну діяльність

Андрій Кузнєцов — спеціалізований психолог з Костянтинівки, який наразі проживає у Львові. Чоловік є частиною спільноти місцевого театру імпровізації, де люди можуть передавати власні емоції […]

18:15, 18.10.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

23 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф. Про це омбудсман […]

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених […]

16:15, 16.10.2024 Скопіч Дмитро

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]