Які документи потрібні військовому для призначення пенсії: список

Семаковська Тетяна 16:00, 26 Березня 2024
Отримати пенсію можуть військові з інвалідністю/Pexels

Військові, які претендують на отримання пенсії мають подати до районного ТЦК перелік документів разом із заявою. Пенсію можна отримати за вислугу років, через набуту інвалідність, або у разі втрати годувальника родини. Також пенсію тепер можна отримувати раніше 50 років.

Про те, які саме документи потрібні військовому, або його родичам – повідомляє Медійний майданчик Сил оборони.

Пенсії військовим 2024 останні новини

Військові різного віку можуть отримати пенсію/ Генштаб
Військові різного віку можуть отримати пенсію/ Генштаб

Пенсію можна отримати за вислугу років після звільнення зі служби, незалежно від віку, при наявності календарної вислуги 25 років і більше. Однак, пенсії військовослужбовцям 2024 мають певні обмеження.

Також її можна отримати, за умови, що на день звільнення ви досягли 45-ти річного віку, за наявності 25 років і більше страхового стажу з яких не менше 12 років 6 місяців становить служба в силових структурах.

Окремо начисляють пенсії по інвалідності.

Пенсія військовослужбовців за станом здоров’я

Люди, які втратили на війні кінцівки можуть отримувати пенсії/Pexels

Відтак, пенсію можна по інвалідності можна отримати після звільнення військового зі служби, незалежно від його віку та тривалості служби. Також, за умови, якщо інвалідність настала в період проходження служби або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби, або якщо інвалідність настала пізніше тримісячного терміну після звільнення зі служби, але внаслідок захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва тощо), яке виникло в період проходження військової служби.

Остання категорія під яку підпадають родини загиблих чи зниклих безвісти військових, це пенсії в разі втрати годувальника

Вони призначаються непрацездатним членам сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців. Також, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім’ям пенсіонерів, якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати.

Додамо, що у 2022 році максимальна пенсія військовослужбовця складала трохи більш як 20 тисяч гривень.

Які документи потрібні для призначення пенсії?

Щоб отримувати пенсію потрібно надати документи до ТЦК/Pexels

 Перелік документів, що подається до ТЦК та СП для призначення пенсії: 

 • Заява;
 • грошовий атестат (з останнього місця служби); 
 • довідка про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення з усіх частин, де військовослужбовець проходив військову службу за останні 24 місяці; 
 • витяги з наказів про зарахування та виключення зі списків особового складу військової частини; 
 • паспорт; 
 • податковий номер;  
 • витяг про реєстрацію місця проживання особи; 
 • довідка ОК-5 з Пенсійного фонду України; 
 • довідка за реквізитами банківського рахунку. 

Якщо родина втратила годувальника, то їй потрібно надати наступні документи:

 • Витяг ЦВЛК; 
 • свідоцтва, підтверджуючі родинний звʼязок (свідоцтва про народження, про шлюб тощо); 
 • довідки про навчання дітей. 

Додатково для пенсії по інвалідності: 

 • Довідка медико-соціальної експертної комісії;
 • свідоцтво про хворобу/витяг ВЛК. 

Куди подавати документи?

Зверніть увагу, що заяву та необхідні документи для призначення пенсії подаються особисто за місцем реєстрації заявника, або місцем проживання згідно з довідкою ВПО до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.  

РТЦК та СП приймає заяву та необхідні документи та робить запити до військових частин для отримання фінансових та інших документів, необхідних для призначення пенсії. 

Після цього сформований пакет направляється до обласного ТЦК та СП, а ОТЦК та СП направляє після відпрацювання справу до Пенсійного фонду України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пенсія військовим з першого січня зросте, в середньому, на 1500 тисячі гривень

Уряд розпочав підняття військових пенсій ще до ухвалення спеціального закону Сьогодні, 21 лютого, на засіданні Кабінету Міністрів ухвалено  постанову про перерахунок пенсій особам, які звільнені […]

Пенсія 7ada0

Як українцям за кордоном віддалено подати заяву на призначення пенсії?

Громадяни України, які вимушені тимчасово проживати за кордоном у зв’язку з військовою агресією росії, отримали можливість надсилати заяву про призначення (поновлення) пенсії за допомогою поштового […]

Пенсія 79f72

Як українцям за кордоном отримати пенсію?

Уряд спростив механізм виплати українських пенсій і грошових допомог для тих одержувачів, які тимчасово проживають за кордоном.

Пенсія 3ed18

Як мешканцям із ТОТ та українцям за кордоном отримати пенсію?

Кабінет Міністрів України підтримав комплексну законодавчу ініціативу Мінсоцполітики щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами нашої держави.