Життя в офісі металобази: бахмутянка розповіла про шелтер на Франківщині

Семаковська Тетяна 17:46, 19 Жовтня 2023
Один із шелтерів/отримані редакцією Бахмут IN.UA

Житло в оренду сьогодні не по кишені багатьом ВПО, тож люди шукають прихистку у безплатних шелтерах або гуртожитках. Бахмутянка Лілія живе на Франківщині, тут жінці з родиною надали тимчасовий дім у модульному житлі від компанії “АВ метал груп”. Бізнес від початку повномасштабної війни звільнив свої офісні приміщення для переселенців. Зараз тут живуть люди з Донецької та Луганської областей.

Які умови у прихистку надає металобаза редакції Бахмут IN.UA розповіли дві переселенки, пані Лілія з Бахмута та пані Наталія з Волновахи. Чи є ще місця для заселення – розпитали у адміністраторів шелтера.

Замість металобази створили притулок для ВПО

Після початку повномасштабного вторгнення тисячі людей залишилися без даху над головою. Оренда житла дороговартісна, тож ВПО шукають можливості отримати прихисток безоплатно. Таку опцію надає у різних областях Україна металобаза “АВ метал груп”. Це бізнес з Дніпра, який має філії у кількох регіонах.

Офісні приміщення, які колись слугували працівникам за робоче місце, обладнали житловими меблями:

  • Ліжка;
  • шафи;
  • тумби;
  • крісла;
  • мікрохвильовки;
  • пральні машинки.

Загалом, у імпровізованих шелтерах є все для зручності. Українці, які там живуть створили свій графік чергувань, для дітей є зона дозвілля, а для дорослих можливість працювати дистанційно.

Бахмутянка Лілія мешкає на Франківщині, жінка розповідає, що умовами життя в прихистку задоволена. У кімнатах проживають по дві родини, для дітей та дорослих є зони відпочинку. Також на поверсі є кухня, де люди готують собі сніданки й вечері.

Як я знайшла це житло? Ми шукали собі прихисток, бо дорого було винаймати й так натрапили на компанію з Дніпра, яка має шелтери. Нам надали номер телефону, після цього ми приїхали поглянути на умови, оскільки все сподобалося, то переїхали сюди жити. Й вже півтора року тут перебуваємо.

Лілія // бахмутянка

Лілія додає, що в прихистку все облаштовано, є нові меблі. Більшість мешканців вже потроху адаптувалися: дорослі ходять на роботу, а діти в школи та садочки, каже бахмутянка.

Як заселитися у шелтер на Франківщині?

Місця у прихистку ще є. Якщо ви потребуєте житла зверніться за телефоном: 066 150 42 99, Леона-адміністраторка. У коментарі журналістам редакції, пані Леона повідомила, що для того, аби заселитися, потрібно мати довідку ВПО, пройти медогляд, а чоловікам стати на облік у військкомат.

Шелтер у Олександрії

Місто Олександрія/Вікіпедія

Ще один притулок від металобази розмістився у місті Олександрія, це Кіровоградська область. Тут проживає переселенка з Волновахи. Пані Наталя каже, що умови проживання у притулку хороші.

Я проживаю тут з квітня 2023 року. Умови у нас чудові, всі меблі та техніка у новому стані. У кімнаті ми проживаємо родиною, нас троє осіб, а сусідів немає. Для малечі у нас є дитяча кімната, але переважно тут уже дорослі дітки 10-12 років. Також є майданчик на вулиці й умови для навчання чи дистанційної роботи.

пані Наталя // про умови проживання

Їсти у шелтері готують на спільній кухні, черг немає. Попри те, що умови у тимчасовому домі хороші, адаптуватися все одно важко, пояснює пані Наталя. Жінка приїхала сюди з Волновахи, її дім зруйнували росіяни, тож доводиться починати все спочатку.

Як заселитися у Олександрівський шелтер?

Звертайтеся за номером телефону 067 176 75 35, контактна особа Марина. Адміністраторка пояснила, що всі умови та вимоги до проживання розповість у індивідуальному порядку.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як працюють Офіси Відновлення в регіонах: пояснює “Донеччина в евакуації” (Відео)

Семаковська Тетяна 18:22, 13 Грудня 2024

Локації Офісів відновлення та розвитку є в різних частинах України. Вони оснащені новою технікою та мали б слугувати важливими майданчиками для відновлення. От тільки кожна громада по-своєму вирішує, як цим користуватися. Не завжди це використання результативне.

Повний текстовий варіант від Бахмут IN.UA за посиланням.

Офіси Відновлення

Станом на жовтень 2024 року UNDP за фінансової підтримки ЄС, Уряду Швеції та Данії відкрили в Україні 10 таких Офісів. У самій назві Офісів фігурує слово “відновлення”, тож логічним було б думати, що робота Офісів має бути спрямована, зокрема, й на це. Однак, як виявилося, у багатьох громад немає розуміння програми відновлення.

Власне, такого чіткого розуміння немає не тільки в громадах, але й на державному рівні, бо на питання про відновлення прифронтових регіонів, не під запис, ми почули, що це не на часі. Втім, якщо це не на часі, то для чого виділяють кошти? Чи не потрібно їх переспрямувати в інше русло або вчити громади, як можна використовувати надане майно з користю?

Ми дослідили питання роботи Офісів відновлення та розвитку в Україні й ділимось результатами у матеріалі. Розповідаємо про Офіси.

Більше у відео:

https://youtu.be/PWm4zIkXKkI

Дивіться також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Продуктові набори для ВПО у місті Тернопіль: як отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 13 Грудня 2024
Продуктові набори від Міського центру турботи / фото Міський центр турботи у місті Тернопіль

Міський центр турботи у місті Тернопіль анонсував надання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО.

Про це повідомили представники Міського центру турботи у місті Тернопіль в Telegram.

Гуманітарна допомога у Тернополі

Гуманітарна допомога у Тернополі надаватиметься ВПО, які проживають у місті чи районі та належать до однієї з наступних категорій:

  • багатодітні сім’ї;
  • вдовці та вдови;
  • особи, що опікуються сиротами;
  • одинокі матері чи особи, що самостійно виховують дітей;
  • одинокі особи похилого віку, старше 65 років;
  • сім’ї учасників бойових дій
  • особи з інвалідністю, пріоритет надаватиметься 1 та 2 групам;
  • новоприбулі переселенці, які прибули до міста у 2024 році та ще не отримували допомогу в Центрі турботи.

Як зареєструватися ВПО

Для отримання продуктового набору, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Вона буде відкрита 3 січня 2025 року.

Зазначається, що реєстрацію за формою повинна проходити лише одна доросла особа з сім’ї.

Якщо заявка була ухвалена, то з ВПО зв’яжуться представники Центру турботи та запросять на певну дату для отримання допомоги. При собі ж потрібно буде мати наступний перелік документів:

  • довідку ВПО;
  • документ, що підтверджує особу отримувача допомоги;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН);
  • супутні документи, які підтверджують належність до певної категорії вразливості.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БАХМУТ 37 2 3b6b8

«Важливо дати людині не рибу, а вудочку»: як програма Всімдім дає нове життя для переселенців?

VSIMDIM — це програма адаптації родин, що втратили дім через війну, її ініціювали Кирило Ярко і Тетяна Каменєва. Завдяки цьому проєкту ті, чия домівка окупована […]

Компенсація за житло

Де бахмутяни можуть купити квартири і чому досі не дають компенсацію?

Сьогодні бахмутяни не можуть отримати компенсацію за зруйноване житло, а розрахованої ж суми виплат вистачить на квартиру далеко не в кожному місті. Редакція “Бахмут.IN.UA” поговорила […]

На який догляд і житло можуть розраховувати одинокі пенсіонери-переселенці?

У Бахмуті зруйнований або знищений практично кожний будинок, тож люди вже намагаються дізнатися як працюватиме компенсація, та на яку суму вони зможуть розраховувати. Не всі […]