Яку можна отримати допомогу багатодітним сім’ям під час війни

Семаковська Тетяна 13:30, 21 Травня 2024
Допомога багатодітним / фото ілюстративне

Допомога багатодітним родинам у 2024 році складає 2 100 гривень на одну дитину, вона призначається на третю та кожну наступну дитину.

На яку допомогу може розраховувати багатодітна сім’я пояснює Юридичний порадник для ВПО.

Хто вважається багатодітною сім’єю?

Багатодітною сім’єю вважається подружжя, яке перебуває у шлюбі, разом проживає та
виховує 3-х і більше дітей, у тому числі дітей кожного з подружжя, або один батько / мати, який (яка) проживає разом з 3-ма і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Також до складу багатодітної сім’ї включаються діти, які навчаються за денною / дуальною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, після досягнення ними 18 років, але не довше, ніж до закінчення закладу освіти або досягнення 23 років.

Яка допомога багатодітним сім’ям 2024?

Станом на сьогодні, сума допомоги складає 2 100 гривень на одну дитину, яка призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6 років включно.

Якщо у родині одночасно народилося двоє і більше дітей, та сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Грошова допомага надається одному з батьків дитини за умови постійного проживання разом з дитиною, а оформити її можна у Дії, послуга “єМалятко”. Зверніть увагу, що сукупний дохід родини не впливає на соцдопомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Критерії погіршуються”: голова Комісії з питань захисту ВПО про виплати

Семаковська Тетяна 11:45, 23 Квітня 2024
Виплати для ВПО / фото ілюстративне

З березня 2024 року тисячі переселенців залишилися без виплат ВПО. Ця мінімальна допомога в розмірі дві-три тисячі гривень допомагала багатьом вразливим категоріям. Зараз виплати ВПО отримують лише 700 тисяч осіб, тоді як раніше ця цифра складала 2, 5 мільйона. Критерії для отримання виплат погіршуються, тому в уряді розглядають можливість поновлення виплат окремим категоріям.

Про це розповів Павло Фролов, голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.

Виплати ВПО 2024

Примітка. У березні 2024 року без виплати залишилися 1, 8 мільйона ВПО. Втім й ті, хто мав право на автоматичне продовження виплат — повідомляють про випадки неотримання коштів.

“Система Єдиної бази переселенців не працює настільки коректно, тому трапляються такі випадки, на жаль. Ми звернулися до прем’єр-міністра щодо того, щоб автоматично продовжити (ред. виплати), ухвалити рішення про те, щоб негайно відновити ці виплати”, — каже Павло Фролов.

Він пояснює, що в бюджеті України, який був ухвалений ще в листопаді 2023 року є кошти, які дозволятимуть надавати виплати близько 2 мільйонам ВПО. Тож, ТСК (тимчасова спеціальна комісія з прав захисту ВПО) вимагає продовження виплат.

Павло Фролов зауважає, що таке різке скорочення виплат значно вплинуло на переселенців. ТСК також звернулася до президента України Володимира Зеленського з проханням провести засідання, де окремо розглянули би поточні проблеми ВПО.

Відомо, що в цьому роді на виплату допомоги з проживання ВПО запланували 58 мільярдів гривень, це на 18 мільярдів менше, ніж в 2023 році. Водночас переселенців не меншає, через важку ситуацію на сході та півдні все більше людей евакуюються до безпечніших регіонів, а тому важливо надати їм мінімальну грошову підтримку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Марш Жінок” анонсувала допомогу для мешканок прифронтових територій

Семаковська Тетяна 13:20, 8 Квітня 2024
Допомога жінкам / фото ілюстративне

Громадська ініціатива “Марш Жінок” сьогодні, 8 квітня, відкриває форму на реєстрацію для мешканок прифронтових територій. Жінки, які проживають у Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях зможуть отримати гуманітарну допомогу.

Про відкриття форми на реєстрацію ініціатива “Марш Жінок” повідомила у Instagram.

Заявка на отримання допомоги Марш Жінок

“Марш Жінок” відриває форму для отримання допомоги о 14:00, заявки прийматимуть до 14:30. Форма за посиланням. Пріоритет на отримання мають:

  • багатодітні мами та жінки з малими дітьми
  • вагітні жінки
  • жінки з інвалідністю
  • жінки третього (пенсійного) віку.

Аби отримати допомогу ви повинні відповідати 3 умовам:

  • проживати в одній із зазначених областей: Донецька, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Харківська (гуманітарну допомогу відправляють за умови, що відділення пошти працюють);
  • проживання в населених пунктах з цифрою населення до 100 тисяч людей;
  • ваші обставини мають кризовий характер: статус ВПО або інші обставини, через які немає можливості купити необхідні речі (втрата роботи тощо).

У гуманітарну допомогу включають харчові продукти, гігієну, медикаменти за наявності, також ви можете вказувати, що саме вам потрібно. За можливості ці речі нададуть. Ви можете заповнити форму одночасно на дві родини, наприклад для своєї сім’ї та сусідки чи бабусі. Після отримання допомоги вам потрібно буде надіслати фотозвіт.

Примітка. Марш Жінок — це громадська ініціатива, створена у 2018 році жінками для допомоги та захисту прав жінок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки військові формування Бахмута приносили у бюджет міста

До повномасштабної війни у Бахмуті були розташовані військові формування, які щороку регулярно платили податки, також до бюджету надходили кошти від зборів на доходи фізосіб. Це […]

Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at […]

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так […]

16:10, 19.06.2024 Скопіч Дмитро
субсидія нарахування

Як продовжити отримання субсидій та пільг: що треба знати донеччанам

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомляє, що людям, які отримували житлово-комунальні субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року, необхідно до […]

Бахмутські колективи виступили на Співочому полі: як пройшов концерт 

15 червня на Співочому полі Національного музею народної архітектури та побуту України відбувся концерт “Незламна культура Бахмута”, на якому виступили творчі колективи Бахмута. Про це […]