Дистанція з перешкодами: бахмутянин Артур Радковський розказав, як посів друге місце у марафоні

Семаковська Тетяна 15:37, 27 Вересня 2023

24 вересня 2023 року в Кишиневі пройшов традиційний дев’ятий міжнародний марафон Великих сердець. Цей захід проводять щороку, брати участь у ньому можуть паралімпійці, та люди з інвалідністю. Бахмутянин Артур Радковський та донеччанка Наталія Собчинська представляли Україну та показали чудові результати.

Редакція «Бахмут.IN.UA» поспілкувалася з майстром спорту міжнародного класу Артуром Радковським та дізналася, які враження отримав чоловік від цьогорічного марафону.

Марафон Великих сердець у Кишиневі

Щороку в Кишиневі проходить марафон Великих сердець, участь у ньому приймають найкращі спортсмени з інвалідністю та паралімпійці.

Бахмутянин Артур Радковський посів друге місце. Чоловік подолав дистанцію із затяжними підйомами за 1 годину 47 хвилин, покращивши свій попередній минулорічний результат.

Враження від заходу дуже хороші, як завжди все на вищому рівні. Організатори допомогли з проїздом, житлом та харчуванням. Все оплатили. Дистанцію я пройшов краще, ніж минулого року. За нас вболівало багато людей, спортсмен з Румунії посів перше місце, він входить у Паралімпійський збірну.

 

Артур Радковський // майстер спорту міжнародного класу

Артур Радковський зараз проживає у Вінницькій області, сюди чоловік був змушений евакуюватися через російське вторгнення. В Бахмуті спортсмен мав можливість тренуватися, а от в евакуації такої опції наразі немає. Втім, бахмутянин старається підтримувати фізичну форму – коляскою їде до магазину й назад. Такий маршрут складає 10 кілометрів.

До Молдови цьогоріч з’їхалися 10000 осіб, щоб взяти участь у марафоні. Дистанції складали на 5 км, 10 км, 21 км та 42 км.

Крім Артура Радковського, у конкурсі брала участь донеччанка з міста Селідового, Наталія Собчинська. За словами бахмутянки Наталії Зубар, Собчинська першою з жінок подолала 42 км. 

Нагадаємо, раніше ми писали, що бахмутянин Денис Ковальов, який евакуювався з Бахмута зміг самостійно домогтися покращення умов в евакуації. Як саме – читайте за посиланням.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 12 Травня 2024
Допомога / фото ілюстративне

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

Про це повідомляє Міжнародна організація з міграції

Ознаки примусової праці 

Якщо роботодавець дивно поводиться під час найму, наприклад вимагає ваші документи чи чинить психологічний тиск, то перед вами недоброчесний підприємець чи компанія, також можуть бути такі ознаки:

  • роботодавець обманув щодо обіцяних умов роботи;
  • затримка або невиплата зарплати;
  • обмеження свободи пересування;
  • примус до понаднормової праці без оплати;
  • ізоляція та постійний нагляд;
  • небезпечні умови праці;
  • борги, які потрібно “відпрацьовувати”;
  • застосування фізичного або психологічного насильства.

Що не можна роботи влаштовуючись на роботу

  • нікому не віддавайте документи та мобільний телефон;
  • регулярно інформуйте близьких про ваше місцеперебування;
  • майте електронні копії документів, надішліть їх родичам;
  • шукайте роботу й житло через надійні джерела;
  • не пересувайтеся поодинці, тримайтеся групами;
  • погоджуйтеся лише на офіційну роботу за трудовим договором, написаним зрозумілою вам мовою;
  • не сідайте в транспорт до незнайомців; 
  • у крайньому разі, сфотографуйте номер авто й надішліть знайомим;
  • у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції.

Корисні контакти: гарячі лінії 

Якщо ви опинилися у складній ситуації телефонуйте за номерами:

Україна — +380 (80) 050 5501; 527

Молдова — 0 800 777 77; + 373 22 23 29 40

Польща — +48 22 628 99 99;  +48 605 68 77 50

Румунія — +40 21 313 31 00;  0 800 800 678

Словаччина — +421 800 800 818

Угорщина — +36 80 20 55 20

Німеччина — +49 911 943-0

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

Семаковська Тетяна 12:00, 12 Травня 2024

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує її на свій розсуд. Мінімальної суми внеску немає.

Сьогодні Центри готовності цивільних діють у Луцьку, Києві, Рівному, Житомирі, Полтаві, Чернігові, Тернополі, Харкові, Хмельницькому, Одесі, Кривому Розі, Умані, Чернівцях, Франківську, Львові, Дніпрі, Вінниці та у Черкасах.

Повний перелік посилань на центри знайдете тут

Учасники, які перекинуть донат БФ (ред. необхідно зробити скрін суми, або ж перекинути її на рахунок фонду перед початком тренінгу), можуть опанувати тренінги зі стрілецької справи, тактичної медицини, військового зв’язку, основи аеророзвідки, користування військовою оптикою й інші. 

Редакція дізнавалася, які тренінги можна пройти у Дніпрі, Києві та Полтаві.

Київ

У столиці можна пройти тренінги з домедичної допомоги, основи гранатометної справи або ж дізнатися про інструменти кібербезпеки. Важливо, для того, щоб пройти тренінг обовязковою є реєстрація на нього, тож слідкуйте за анонсами тренінгів у соцмережі Центру.

Дніпро

У Дніпрі проводять тренінги на тему управління стресом на лінії фронту, вчать азів стрілецької справи та тактмеду. Всі анонси можна дивитися тут.

Полтава

В Полтаві цивільні також матимуть змогу пройти тренінг “Домедична допомога. Алгоритм M.A.R.C.H. для цивільних”. Тривалість заняття 4 години, також проводять тренінги на тему “Інженерна справа. Основи фортифікації” або ж можна дізнатися основи поводження з гранатометами і ПТРК. За анонсами подій слідкувати можна тут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Інклюзія 1abd2

Бахмутянка розповіла, як зробити «фортецю» інклюзивним містом

Відбудова Бахмута буде проводитися ледве не з нуля. В цьому процесі треба передбачити відновлення інфраструктури таким чином, щоб всі громадяни мали безбар’єрний та безперешкодний доступ […]

Інклюзивне місто або як зробити Бахмут доступним для всіх після відбудови

Повномасштабна війна привнесла в наше життя величезну кількість фізичних та моральних травм. Після перемоги на нас очікує багаторічний процес відновлення. Відбудова Бахмута буде проводитися ледве […]

Чемпіонат

Бахмутянка стала віцечемпіонкою Європи зі спортивного орієнтування

У Фінляндії, в громаді Пьовтюя, відбувся Чемпіонат Європи зі спортивного орієнтування серед дорослих та молоді у виді рогейн. Донецьку область у складі збірної України представили […]

12:45, 24.09.2023 Микола Ситник