Під силу все змінити: історія Дениса Ковальова, який евакуювався з Бахмута

Семаковська Тетяна 12:01, 5 Січня 2023

photo 2022 12 30 09 58 10 4df5cВ мирному житті, Денис Ковальов займався танцями, чоловік був у збірній України по спортивних танцях на візках, а також в збірній по баскетболу на візках. Денис танцював зі здоровою партнеркою, разом пара здобула титул віцечемпіонів світу. 

Евакуація з Бахмута

photo 2022 12 30 09 58 11 3 d54a4

Денис розповідає, що він сам тривалий час жив у Бахмуті з мамою, навіть коли почалися бойові дії, згодом чоловік вивіз матір. Її Денис влаштував у Волинську область, у будинок для літніх людей. Сам евакуюватися вирішив вже тоді, коли зрозумів, що ситуація в місті стає все більш небезпечною, а обстріли посилюються. 

Крім того, були побоювання, що незабаром до району Денису будуть боятися їздити. Для цього звернувся до волонтерів у вересні. Чоловік евакуювався до Івано-Франківська.

Невдалий досвід

photo 2022 12 30 10 04 37 c1d83

Денис з товаришем. Фото: особистий архів героя

Однак, на новому місці, все виявилося геть не пристосованим до людей з особливими потребами. Відтак, в будинку, де жив Денис, не було води в домі, а туалет знаходився на вулиці. Щоб помитися, люди гріли воду у бойлері, але й це нелегко, тож звичне купання стало розкішшю. 

Були проблеми з опаленням приміщення. За словами, чоловіка, їм до оселі волонтери з «Карітас» привозили дрова, однак ті були сирі, тож їх неможливо було розтопити. Крім того, ці дрова треба було рубати.

«В пічку засовуєш дрова, а з них вода тече. Тут такі дерева, які довго сохнуть, бук…Коли на вулиці був мороз – 4, у мене в кімнаті було приблизно +2 градуси. Таке у нас життя, світла немає теж. У нас є переноска ми кидаємо з одного корпусу до іншого, щоб у нас було світло», — каже Денис.

Мешканці тимчасового притулку вже зверталися до влади, але поки безрезультатно, більшість людей збираються виселятися. Денис також шукав нове житло з нормальними умовами. 

«Люди починають просто бігти звідси, це не умови для життя, тут не можна покупатися. Можна покупатися раз в місяць, якщо ти будеш стояти контролювати коли в тебе гріється бойлер», — розповідає Денис.

Розв’язання проблеми

obriy02n1 f7f2b

«Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «ОБРІЙ». Фото: офіційна сторінка центру

Попри це, чоловік не покладав зусиль покращити своє становище, він звернувся до волонтерів з проханням організувати переїзд у більш комфортні умови. 

Зараз Денис Ковальов завдяки волонтерам вже переїхав у «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «ОБРІЙ» новим житлом чоловік задоволений. Про це нам розповіла пані Катерина, волонтерка БФ «Наш Сокіл», яка опікувалася Денисом.

Як бачимо, навіть у складній ситуації, коли евакуація не одразу вийшла такою, як хотілося б, важливо не опускати руки, а шукати допомогу. Історія Дениса чудовий тому приклад.

Головне фото: особистий архів героя

Читайте також: Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Реакції не було, люди були просто беземоційні”, — 19 річний волонтер розповів про свої поїздки в Бахмут

“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]

Притулок «Лада»

Рік в евакуації: як притулок «Лада» готується до зими на Дніпропетровщині

Рівно рік тому Бахмутське товариство захисту тварин «Лада», рятуючись від війни, евакуювалося на Дніпропетровщину. За цей час волонтери допомогли врятувати сотні собак від неминучої загибелі. […]

17:33, 28.09.2023 Микола Ситник

“Не дозволила собі плакати жодного дня”: як бахмутянка Ірина Яценко навчає чирлідерок у Польщі

Бахмутяни були вимушені покинути свої будинки та їхати у невідомість у пошуках безпеки для себе та для своїх родин. У місті вони залишили не тільки […]

Прапор України на пошкодженій будівлі в Сіверську

Щоденні обстріли: як живуть мешканці прифронтового Сіверська

Сіверськ Бахмутського району Донецької області знаходиться приблизно за дев’ять кілометрів від лінії фронту. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну місто щоденно обстрілюють війська рф. […]

14:22, 22.09.2023 Микола Ситник
Ситуація у Часів Ярі з гризунами

У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]

15:30, 21.09.2023 Микола Ситник