В Україні через ракетні обстріли ворога по енергетичній інфраструктурі збільшився попит на генератори як серед бізнесу, так і серед звичайних українців.
Як обрати генератор у квартиру або приватний будинок, чому в квартиру краще підключати прилад на під’їзд — покрокове пояснення редакції Бахмут IN.UA від енергетика з багаторічним досвідом Дениса Скоблякова.
Як обрати генератор
Почати вибір потрібно з підрахунку загальної потужності своїх електроприладів, адже від цього буде залежати й сама потужність генератора.
На середню квартиру з сім’єю з чотирьох людей гарним варіантом є дизельний генератор на 5 кВт. При такому варіанті буде працювати телевізор, холодильник, бойлер. По черзі можливо користуватись навіть чайником або мікрохвильовкою. Якщо потрібно зекономити, то можна купити навіть менший генератор на 3 кВт. Як зазначає енергетик, 4-5 кВт для генератора — це середній показник на будинки.
Які є види генераторів
Генератори є двох видів: ті, що вмикаються автоматично при зникненні електропостачання, та ті, які необхідно вмикати особисто, коли є необхідність.
Також є моделі з баками на 10-20 літрів палива. Розрахунок йде, що вони працюють 6-8 годин. Потім можна заправити генератор знову й відпочинку він не потребуватиме. Влітку, наприклад, це робити обов’язково, а взимку — ні.
Як обрати генератори для квартири або приватного будинку
У квартирах його можна розмістити на балконі, але вони дуже голосні, через що їх використання потрібно заздалегідь узгоджувати з сусідами.
Якщо пристрій потрібен на приватний будинок чи квартиру, то варто обрати побутовий 220 вольтовий генератор зі стандартною напругою. Якщо ж генератор потрібен на під’їзд, то варто обирати 380 вольтові варіанти.
Ціни в Україні
Наразі, ринок генераторів дуже великий, але постійні блекаути створили дефіцит та підвищення цін. Знайти хороший японський генератор зараз важко, проте є багато китайських та українських моделей.
Наразі ціни на генератори різні. Вони залежать від загальної потужності. Наприклад, бензиновий генератор на 3,5 кВт можна знайти за 20 000 гривень, а на 5 кВт — за 30 000 гривень.
Читайте також:
- Не генератором єдиним: бюджетні альтернативи на випадок відключення електроенергії
- Як уникнути завищених платіжок за світло: пояснення фахівця
- Які тарифи на електроенергію в Україні та коли чекати подорожчання світла
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!