Чим зайнятися Києві: перелік безплатних розваг на тиждень

Семаковська Тетяна 11:45, 3 Січня 2024
Екскурсії Києвом / фото ілюсративне

У Києві щотижня проводять безплатні екскурсії для дітей та дорослих. Оскільки в столиці зараз проживає багато бахмутян, а також інших переселенців, то такі заходи будуть корисні, аби зекономити бюджет та цікаво провести час у Києві.

Про перелік заходів повідомляє КМДА.

Безплатні екскурсії у Києві

4 січня на 15:00 запланована екскурсія “Провулками київського Кудрявця”, гостям розповідатимуть про літописні місця Києва та багатьох видатних киян, серед яких архітектори, художники, письменники та актори, що мешкали в цій місцевості в різні часи. Реєстрація за посиланням.

5 січня на 12:00 запланована екскурсія “Зустріч на Майдані Різдва”. Маршрут пролягає через Поштову площу, разом гості будуть досліджувати особливості прилеглих вулиць та розвиток цьог району. Реєстрація за посиланням.

5 січня на 14:00 відбудеться екскурсія “Київ – у вирі романтики”, де можна буде побачити культові романтичні об’єкти міста та дізнатися про любовні історії його відомих мешканців. Реєстрація за посиланням.

5 січня на 14:30 запланована екскурсія “Все починається з Університету”, тут розповідатимуть про створення навколо червоного корпусу парку та ботанічного саду. Реєстрація за посиланням.

Екскурсії Києвом у вихідні

У суботу 6 січня на 12:00 буде екскурсія “Київ хрещатий” для тих, хто цікавиться історією міста та людьми, які формували, створювали і будували Київ. Також розповідатимуть про боротьбу українського народу за свою свободу та незалежність. Реєстрація за посиланням.

У неділю 7 січня на 12:00 січня буде екскурсія “Київ історичний”, яка зацікавить тих, хто хоче більше дізнатися про історію стародавнього Києва, подивитися на його пам’ятки, архітектуру, Майдан Незалежності та Поділ. Реєстрація за посиланням.

7 січня на 13:00 запланована дитяча квест-екскурсія “Пізнаємо Київ – обираємо професію”. Це прогулянка, під час якої дітям та їхнім батькам розкажуть про події в історії України, а також пояснять сутність низки професій. Реєстрація за посиланням.

Зверніть увагу, що реєстрація на екскурсії обов’язкова, бо кількість місць обмежена. Всі зареєстровані учасники отримають підтвердження реєстрації телефонним дзвінком або SMS-повідомленням.

Якщо під час екскурсії гостей застане повітряна тривога, то людей проведуть у найближче укриття.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Італії створять видавництво на честь загиблої в Краматорську письменниці Вікторії Амеліної

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 16 Вересня 2024
Вікторія Амеліна / фото з соціальних мереж Вікторії

Наступного року в Італії з’явиться видавництво української та італійської літератури, назване на честь української письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула в Краматорську внаслідок російського ракетного удару. Воно отримає назву Vika.

Про це повідомила громадська організація Український ПЕН.

Видавництво на честь Вікторії Амеліної

Запуском видавництва, котре займатиметься випуском української та італійської літератури, опікуватиметься італійський медіахолдинг Linkiesta. Представники новоствореної установи планують протягом трьох років з відкриття перекласти й видати 11 класичних українських творів Валер’яна Підмогильного, В. Домонтовича, Лесі Українки та інших. Вони також створять дві поетичні антології.

Окрім того, видавництво планує працювати з сучасною італійською прозою та подальшим перекладом українською. Для цього до діяльності видавництва будуть залучати талановитих перекладачів та перекладачок, зокрема, публіцистку та культурну менеджерку Ярину Грушу.

Хто така Вікторія Амеліна

Вікторія Амеліна — українська письменниця та засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю, який проводився у місті Нью-Йорк Бахмутської територіальної громади. Її романи, зокрема, “Синдром листопаду, або Homo Compatiens” та “Дім для Дома”, книг для дітей” публікувалися в перекладах польською, чеською, німецькою, нідерландською та англійською мовами. 

27 червня 2023 року Вікторія Амеліна зазнала важких поранень внаслідок ракетного обстрілу Краматорська російськими військами. У цей день письменниця перебувала у центрі міста із делегацією колумбійських журналістів і письменників.

1 липня 2023 року Вікторія Амеліна померла у лікарні у Дніпрі. Їй було 37 років.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Проєкт орієнтований на людину”: як урбаністи оцінили “Сталеву мрію” Бахмута

Валентина Твердохліб 16:51, 16 Вересня 2024
відбудови
Проєкт відбудови Бахмута / фото Facebook Олексія Реви

У Чернівцях відбувся урбаністичний форум “Суспільство і простір: Як досліджувати міста”. Участь у ньому взяла і представниця міської влади Бахмута Наталя Отюніна. Вона представила архітектурній спільноті проєкт відбудови Бахмута “Сталева мрія Бахмут”.

Як пройшла презентація та як проєкт оцінили експерти, начальниця Управління муніципального розвитку Бахмутської міськради Наталя Отюніна розповіла редакції “Бахмут IN.UA”.

Проєкт відбудови Бахмута: презентація

Урбаністичний форум у Чернівцях відбувся 13-14 вересня. Бахмутська міська рада виступала в сесії коротких презентацій, під час якої була презентована концепція відбудови “Сталева мрія Бахмут”.

Раніше цей проєкт відбудови був представлений бахмутянам, які нині живуть у різних куточках України. А презентація проєкту на широкий загал — це можливість знайти майбутніх інвесторів для реалізації проєкту.

“Проєкт “Сталева мрія Бахмут” раніше був презентований громаді. Обговорення проходили в різних містах України, а саме в тих, де мешкають найбільша кількість бахмутян. Зустрічі з бахмутянами проходили з березня по липень, а в липні ще й відбулася онлайн-презентація, щоб залучити тих, хто не зміг бути присутнім особисто. А цей урбан-форум став шансом для того, щоб створений проєкт донести архітектурній спільноті і фаховому середовищу, розповісти їм, що ми вже маємо концепцію відбудови. У подальшому, після перемоги України, ми сподіваємося знайти інвесторів та втілити цей проєкт у життя”, — розповідає Наталя Отюніна.

Наталя Отюніна на урбаністичному форумі в Чернівцях / фото Бахмутська міськрада

За словами посадовиці, проєкт відбудови позитивно оцінили експерти з архітектурної і урбаністичної галузі. Найбільше їм сподобалося те, що проєкт передусім орієнтований на людину.

“Експерти дали схвальні відгуки відносно того, що громади продовжують свою роботу попри важкі обставини, окупацію та вимушену евакуацію. А щодо самого проєкту, то фахівці високо оцінили рівень самої концепції з точки зору людиноцентризму, адже наш проєкт орієнтований передусім на людей, саме людина є в центрі процесу відбудови. Також були позитивні відгуки щодо наявності в концепції мультифункціональних просторів, їх інклюзивності та доступності. Особливо зачепила людей і тема меморіальності. У проєкті передбачено спорудження меморіального об’єкту на території житлового кварталу, що є дуже важливим і також високо оцінилося спільнотою”, — зауважила очільниця Управління муніципального розвитку.

“Сталева мрія Бахмут”: що передбачено у проєкті

Концепцію післявоєнної відбудови “Сталева Мрія Бахмут” безоплатно розробила команда проєктного офісу Метінвест-СМЦ, що належить групі компаній олігарха Ріната Ахметова. У центрі проєкту — відбудова мікрорайону Ювілейний.

Концепція проєкту ґрунтується на ідеї “Місто 15 хвилин”. Тобто, для жителів мікрорайону має бути в доступі у 15 хвилин робота, відпочинок і розваги. Це буде сучасний простір з житлом, зонами відпочинку та безбар’єрним середовищем.

Презентація проєкту “Сталева мрія Бахмут” / фото Бахмутська міськрада

Загальна площа кварталу становить близько 87 гектарів. Планується, що забудова займе близько 23 гектарів, а зелені зони — понад 47 гектарів. Проєкт передбачає відмову від висотного житла на користь будинків на 1-6 поверхів. Житлова забудова буде в центрі мікрорайону, а по його периметру розташуються зони для відпочинку та розваг.

Центром мікрорайону стане площа з торговельними центрами, кінотеатрами, дитячими кімнатами, прогулянковими зонами з ресторанами, кафе та магазинами.

У проєкті врахована й транспортна доступність, додано велосипедні доріжки. Окремо передбачено систему укриттів у будинках та публічних просторах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дніпро центр підтримки

Власний бізнес з нуля: у Дніпрі українці можуть безплатно проконсультуватися

У Дніпрі відкрили Центр підтримки бізнесу, у якому можуть безоплатно проконсультуватися усі охочі. Приміщення створили на базі “Прозорого офісу”, що на Слобожанському проспекті. Про це […]

Кафе в Дніпрі

Пончики та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Офіс Відновлення

Офіс Відновлення: у якому місті відкрили хаб для розвитку Донеччини

У Дніпрі з’явився новий хаб — це Офіс відновлення та розвитку Донецької області. На базі осередку будуть працювати разом бізнес та міжнародні партнери, аби відновити […]