Медузи, туалети та весілля: підбірка музеїв Києва, які варто відвідати

Семаковська Тетяна 14:40, 2 Березня 2024
Художній музей / фото з відкритих джерел

Живучи у столиці чи приїжджаючи сюди навіть на кілька днів, варто відвідати завітати до музеїв міста. Зазвичай найпопулярніші з них мають попереднє бронювання, тож слід заздалегідь спланувати, куди саме ви плануєте сходити та які експозиції побачити.

Редакція Бахмут IN.UA підібрала перелік музеїв Києва, де кожен знайде щось цікаве.

Цікаві київські музеї

Попри складні часи через російське вторгнення в Україні все ж відкриваються музеї, в тому числі й в Києві. В них можна побачити як класичні музейні експонати, так експериментальні речі. Саме вони створюють незабутній культурний колорит столиці, який подарує гарний настрій.

Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків

Музей мистецтв / Юрій Стефаняк

До повномасштабної війни у київському музеї Ханенків зберігалася одна з найбільших в Україні колекція творів західного та східного мистецтва. Тут були полотна Рубенса, Франсуа Буше тощо. Також гості могли на власні очі побачити культури мистецтва Ірану, Тибету, Китаю та Японії. На відео нижче, ви можете побачити, як виглядав музей Ханенків до початку повномасштабної російської агресії.

Однак через війну експозиція наразі убезпечена. Втім, в музеї все ще можна відвідати:

  • виставкові проєкти;
  • події концертної програми;
  • науково-освітні заходи.

Також радимо побачити інтер’єр музею, який заснували ще в 1919 році подружжя Ханенків.

Музей працює з середи по неділю, з 10:30 до 17:30 (каси до 17:00), а музейний дворик у суботу та неділю, з 12:00 до 17:00. Ціни на квитки в середньому складають 100 гривень, вартість також залежить від виставки та участі в екскурсії. Квитки можна придбати онлайн на сайті та в касі музею.

Музей медуз

Музей медуз / Фейсбук

Музей медуз у Києві сподобається дітям та дорослим. Його відкрили наприкінці 2018 року. Тут представлені різні види морських жителів, серед яких:

  • Рожева медуза;
  • Річкова медуза;
  • Медуза Кассіопея;
  • Пурпурова-смугаста медуза.

Музей працює з вівторка по п’ятницю, з 12:00 до 20:00. Каса працює до 19:30, а в суботу та неділю — з 10:00 по 20:00, каса працює до 19:30. Дітям до 5 років вхід безплатний, за наявності свідоцтва про народження. Студентам потрібно заплатити 180 гривень, а дорослим 220 гривень.

Музей архітектури та побуту в Пирогові

Національний музей архітектури та побуту в Пирогові розташований просто неба. Тут можна побачити українські хати та храми, які привезли у скансен з усієї України. Загалом зібрали експозиції з:

  • Полісся;
  • Слобожанщини;
  • Полтавщини;
  • Карпат;
  • Наддніпрянщини;
  • Поділля;
  • Півдня.

Музей працює з 9:00 до 18:00. Ціни на квитки стартують від 100 гривень. Також у скансені часто проходять фестивалі, тут відтворюють традиції українського весілля. Можна замовити й авторську екскурсію. Тоді вартість слід уточнювати індивідуально за номером телефону: +38 (098) 913 8007.

Музей історії Туалету

Музей історії туалету / Фейсбук

Сучасні музеї Києва здатні дивувати своєю експериментальністю. У столиці є дуже незвичайний музей, де можна прослідкувати цілу історію трансформації сучасного туалету. Гості можуть побачити, як виглядав туалет 100 та 200 років тому, якими винаходами користувалися тогочасна заможна верства населення. Також тут часто проводять театралізовані екскурсії, які сподобаються малечі.

Ціни на квитки від 100 до 150 гривень: у цю вартість вже входить й екскурсійне обслуговування. Музей працює з середи по понеділок, з 10:00 до 18:00.

Національний художній музей

Художній музей відносно нещодавно знову відкрив двері для відвідувачів, де вони можуть побачити полотна українських митців, зокрема Тетяни Яблонської та Олександра Богомазова. Також часто проводять майстер-класи для дітей, пізнавальні заходи для дорослих тощо.

Вхідний квиток у художній музей коштує 60 гривень, майстер-клас 150 гривень. Якщо ви плануєте відвідати музейний лекторій, то за дорослу особу потрібно віддати 180 гривень, а за студента, школяра чи пенсіонера 90 гривень.

Музей працює у середу та четвер, з 10:00 до 18:00, у п’ятницю з 12:00 до 20:00, у суботу з 11:00 до 19:00 та у неділю з 10:00 до 18:00.

Океанаріум

Київський океанаріум / фото з відкритих мереж

Столичний океанаріум сподобається тим, хто любить морську тематику. Зараз у музеї проживає понад 2 тисячі мешканців — це риби, рептилії, амфібії тощо. У кожному акваріумі живуть унікальні морські істоти, яких не побачиш в Україні.

Океанаріум працює з понеділка по неділю. У понеділок з 10:00 до 15:00. З вівторка по п’ятницю з 10:00 до 19:00, а у суботу та неділю з 10:00 по 20:00. Дітям до 3 років вхід безплатний, а для дорослих вартість квитка складе 300 гривень.

Музей Івана Гончара

Музей Івана Гончара / Інстаграм

Автентичний музей у Києві, який допомагає гостям в інтерактивній формі познайомитися з українською культурою. Тут часто проводять фестивалі, майстер-класи, де навчають старовинних обрядових пісень, малюнку, розпису тощо. У музеї представлені великі колекції автентичного одягу, кераміки, писанок, ікон.

Заклад працює з середи по неділю з 10:00 до 18:00. Квитки стартують від 75 гривень за пільгову особу та від 100 для осіб без пільг. На фестивалі, лекції та майстер-класи ціни відрізняються залежності від тривалості заходу та його лекторів.

Музей історичного костюма та стилю Вікторії Лисенко

Київський Victoria Museum сподобається всім, хто любить або цікавиться темою історії моди, адже в ньому можна побачити типовий міський одяг 1830-1920 років. Музей працює з четверга по неділю, з 11:00 до 18:00. Квиток коштує 130 гривень, а для студентів, пільгових категорій та пенсіонерів ціна складатиме 65 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бойовик від бджоляра та українське кіно за 120 млн грн: що подивитися на вихідних

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 2 Лютого 2024
Перегляд фільму / фото з відкритих джерел

Провести вихідні дні після робочого тижня за кінострічками — хороша ідея. Психологи зазначають, що перегляд фільмів на вихідних може допомогти відвернути увагу від поганих новин навколо, покращити настрій тощо.

Саме тому редакція Бахмут IN.UA ділиться власною підбіркою гарних кінокартин для вихідних.

Фільми на вихідні

Який фільм можна подивитися на вихідних? Для вдалого проведення часу варто визначитися з вашим улюбленим жанром, редакція знайшла найкращі фільми за такими категоріями:

  • комедія;
  • драма;
  • бойовик;
  • мультфільм.

Довбуш

Постер українського фільму / фото з відкритих джерел

Цей фільм вважається одним з найдорожчих в історії українського виробництва. На його створення витратили 120 мільйонів гривень. Він розкаже історію про життя та становлення легендарного гуцульського лицаря Олекси Довбуша, який став на шлях боротьби проти жорстокого правління шляхти заради людського, заради свободи.

“Бджоляр” (The Beekeeper)

Постер фільма з Джейсоном Стейтемом / фото з відкритих джерел

Бойовик у класичному сенсі. Він розкаже історію про Клея — законослухняного жителя сільської місцевості разом із бджолами. Все йшло добре, поки одного разу не сталася жахлива подія — його близький друг став жертвою жорстокого вбивства, і мотиви цього злочину залишилися невідомими. Головний герой не міг залишатися осторонь, а тому вирішив взяти розслідування у свої руки. Для цього потрібно повернутися до старих звичок минулого.

Ґран Туризмо (Gran Turismo)

Фільм про геймера, який став гонщиком / фото з відкритих джерел

Чи подобається вам спостерігати історії аутсайдерів, які досягають вершини Олімпу? Якщо так, то історія Майкла з фільму “Ґран Туризмо” саме для вас.

Головний герой більшу частину свого часу проводив за реалістичним автосимулятором Gran Turismo, де він мав неймовірні навички в управлінні транспортом. Якось йому пощастило дізнатися про те, що компанія Nissan запускає серію змагань, де призери зможуть отримати білет у вищу лігу та стати професіоналом.

Згодом, хобі Майкла приверне увагу провідних гонщиків та тренерів, але вже у реальності. Вони починають наставляти хлопця, щоб він перевів свою любов до машин у реальність.

Літні татусі (Old Dads)

Головні герої / кадри з фільму “Літні татусі”

Божевільна комедія від Біла Барра про трьох друзів-ровесників, які усіляко ігнорували зміни у світі. Дійшло до того, що люди старшого покоління почали розуміти, що світ навкруги раптом став для них незнайомим і чужим. Чи зможуть вони адаптуватися та зустрітися з викликами на шляху?

Вонка (Wonka)

Віллі Вонка / кадр з фільму “Вонка”

Новий фільм про легендарного Віллі Вонку — це сімейна комедія, класика у сучасному вигляді.

Кінокартина розповідає історію не класичну історію хлопчини з небагатої сім’ї. Вона акцентує на власнику шоколадної фабрики — таємничої та дуже дивної особи, яка до кінця буде тримати у собі будь-яку інформацію про своє минуле, про своє сучасне. Як взагалі з’явився той, хто зараз відомий, як легендарний засновник імперії солодощів? Що він приховав від дітей? Відповіді у кіно.

Вільшанка Робін (Robin Robin)

Демонстрація героїв / постер до мультфільму “Вільшанка Робін”

Події фільму відбуваються напередодні Різдва. Дивні пригоди головної героїні, на ім’я Робін почалися ще незадовго до її народження. Вся річ у тому, що вона була всередині яйця, коли випала з гнізда.

Дивом головна героїня не розбилася при падінні, а потрапляє до сім’ї мишей. Ті оточили дитину турботою та любов’ю. Вся проблема у тому, що вони живуть крадіжками й намагаються виховати Робін, як “злодійку”. Утім, це їм не вдається. Коли розчарування дійшло до Робін, вона вирішує провернути щось грандіозне, щось для визнання.

Скупий (Penny Pincher!)

Постер фільму “Скупий” / фото з відкритих джерел

Легка французька комедія з легкою перчинкою. Вона розкаже про життя талановитого скрипаля, якого всі знають як справжнього скупердяя. Він стежить за кожною копієчкою, купує лише майже прострочені продукти. В такій ситуації навіть про стосунки не йде мова, адже чоловіка лякає перспектива витрат в ресторані за двох.

Так і йшло життя, допоки Франсуа не зустрічається з медсестрою Валері. Ця жінка — ключ до нового життя скнари.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Подорожі до Європи: куди поїхати, якщо за кордон збираєтеся вперше

Семаковська Тетяна 12:12, 12 Червня 2023

Жінка з валізоюПісля запровадження безвізового режиму у 2017 році, подорожі до Європи стали простішими та дешевшими для українців. Початок повномасштабної війни також вніс великі зміни у сферу туризму. Проте, навіть закриття повітряного простору та години очікування на кордоні не зупиняють українців від поїздок за кордон.

Світлана Прохорович, керівниця туристичної агенції Токіо, розповіла нашій редакції про те, як українці поступово відновляють свої поїздки до Європи та що змінилося в туристичній сфері.  Як спланувати поїзду та як організувати собі подорож до Європи — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA»

Подорож до Європи

Світлана Прохорович, керівниця туристичної агенції Токіо

Директорка туристичного агенства Світлана Прохорович розповіла про відпочинок в Європі ексклюзивно для «Бахмут.IN.UA»

Європа, це прекрасне місце для відпочинку на будь-який смак. Не важливо, любите ви активно проводити час, ходити по музеях та виставках чи хочете просто лежати на пляжі. Під час подорожі по Європі кожен зможе знайти своє ідеальне місце для проведення відпустки. Крім того, подібне дозвілля допоможе відновити свої сили та енергію, які зараз так необхідні для роботи задля перемоги.

Світлана Прохорович прийшла в туристичний бізнес ще у 2007-2008 роках без глибоких знань про цю сферу. Проте, у неї було сильне бажання навчитися та стати професіоналкою. Протягом всіх цих років вона активно відвідувала навчальні семінари та тури, що допомогло їй досягти своєї мети та заробити свою репутацію. Вона допомогла організувати відпочинок для багатьох людей з різних куточків України. Наразі вона керує туристичною агенцією «Токіо» та змогла зберегти свій бізнес навіть попри повномасштабну війну.

«Спочатку війні було страшно та важко. Як і всім. Але я й далі працюю в цій галузі. Я думала, що з туризмом буде все глухо. Адже люди витрачають кошти на туризм, коли у них все добре, коли мають стабільний дохід та знають, що буде завтра. Тоді ніхто нічого не розумів та не знав, коли війна закінчиться. Те літо (ред.-2022 року) було важке, мало людей подорожувало. Але цього літа вже більше людей питають про відпочинок. Я навіть робила опитування у своїх соціальних мережах: 50% тих, хто відповів, хочуть відпочивати», – поділилася Світлана Прохорович.

Підготовка до подорожі Європою

Підготуйте всі необхідні документи та речі перед подорожжю. Джерело: Depositphotos

 Підготовка – це важливий етап перед будь-якою подорожжю, особливо за кордон. Навіть маленькі неприємності можуть зіпсувати вам настрій від поїздки, а мовний та культурний бар’єр збільшить час на розв’язання проблем. Тому, важливо мінімізувати різні несподіванки під час подорожей.

Першочергово важливо перевіряти різні варіанти щодо транспорту/розміщення/країни для відпочинку тощо. Якщо ви хочете спланувати бюджетну подорож, то обов’язково передивіться та порівняйте різні варіанти для її здійснення. Це може зайняти певний час та потребує терпіння, проте фінальний результат буде того вартувати.

Основне, що треба перевіряти перед подорожами – документи. Для виїзду за кордон вам потрібно мати:

Важливо перевіряти термін дії вашого закордонного паспорта перед поїздкою. Джерело: 24 канал

  • Біометричний паспорт. Не забудьте перевірити, до якого терміну дійсний ваш паспорт та вчасно його замінити у разі потреби.
  • Свідоцтво про народження для дітей, які не мають паспорту або доручення на осіб, які супроводжують дитину за кордон (якщо це не офіційні опікуни). Деякі країни вимагають, щоб родичі мали таке доручення для супроводу дитини. Наприклад, у випадку, якщо дитина їде з бабусею чи дідусем.
  • Бажано оформити на кожного мандрівника туристичне страхування. В різних онлайн сервісах це можна зробити дистанційно і це не буде дорого коштувати (близько 300-500 грн).
  • Квитки. Зараз багато людей купляють квитки в інтернеті та зберігають на телефонах. Перед поїздкою перевірте, чи маєте ви доступ до цих квитків навіть у випадку, якщо зв’язок буде відсутній. Також, краще надіслати файли з квитками людям, з якими ви подорожуєте на випадок, якщо ваш телефон розрядиться.

Світлана також радить контролювати кількість днів, які ви знаходитеся за кордоном. Українцям за умовами безвізу можна перебувати на території Європи не більше 90 днів за пів року.

Крім того, при пакуванні валіз перевірте, чи ви зібрали наступні речі:

  • Ліки, які можуть вам знадобитися під час поїздки. В Європі багато ліків можна купити лише за рецептом від лікаря. А ті, що продаються вільно в аптеках, можуть мати інакшу назву чи склад. Майте у себе в запасі необхідні для комфортної подорожі медикаменти.
  • Павербанк. Без телефону та інтернету дуже легко загубитися в іншій країні, тому важливо завжди мати можливість підзарядитися.
  • Готівка. Хоча в Європі майже всюди є термінали, для вашої впевненості та безпеки краще завжди мати невелику суму готівки. Наприклад, в Німеччині ви не зможете розплатитися в багатьох ресторанах карткою, а в магазині вас попросять придбати продукти мінімум на 10 євро, щоб оплатити їх через термінал. Також, готівка може знадобитися, щоб доїхати від аеропорту до міста, або навіть оплатити за вхід до вбиральні, які в Європі майже завжди платні.
Вам може бути цікаво

Перед поїздкою краще спланувати своє дозвілля. По-перше, інколи купівля квитків в музей, галереї тощо можуть вартувати дешевше, якщо їх придбати заздалегідь. По друге, деякі заклади мають дуже багато туристів та продають квитки на кілька днів чи тижнів наперед.

Також, ви можете перевірити, які заклади надають українцям безплатний вхід. В Європі ви знайдете таку опцію в різних музеях, галереях або історичних пам’ятках. Не забудьте взяти з собою паспорт, бо Дія не має офіційного статусу документів за кордоном.

Як доїхати до Європи

Через закриття повітряного простору, українці стали частіше купляти автобусні тури. Джерело: Ліга.Life

До повномасштабної війни потрапити в Європу з України було достатньо швидко та дешево. Завдяки великій кількості авіакомпаній, які пропонували дешеві квитки, цей варіант став доступний для багатьох українців. Зараз, щоб потрапити з Києва до найближчих країн Європи потрібно мінімум 15-20 годин. Проте, навіть ці перешкоди не змогли припинити роботу туристичної сфери країни.

«Ми (ред.- туроператори) підлаштовуємося. Таке життя. Я думаю, кожен бізнес зараз так виживає. Наразі багато туроператорів зробили на літній відпочинок цього року автобусні тури з виїздом з Києва, Запоріжжя, Дніпра, Львова», – розповідає Світлана. 

Українські туроператори зараз зробили багато автобусних турів: до Чорногорії, Греції, Болгарії. Остання має великий попит і вже багато готелів заповнені, адже там знаходиться таке улюблене українцями Чорне море. Також, завдяки роботі Укрзалізниці, українці можуть потягами доїхати до Польщі, Угорщині, Молдови, Словаччини тощо. Це комфортніше, ніж автобусом, адже туристи можуть відпочити у дорозі.

Світлана. Джерело: надане героїнею 

За словами Світлани, туроператори України налагодили співпрацю зі своїми колегами з Європи та тепер є можливість бронювати тури під чартери з Молдови, Польщі, Румунії та інших країн. На жаль, ціни на такі тури є вищими, аніж було раніше.

«Ми з жалем цінуємо те, що у нас було раніше. Коли наші літаки літали й люди могли вилетіти не у сезон за 25 тисяч грн у п’ятизірковий готель, а по гарячих турах і за 20 тисяч грн. Зараз таких цін вже нема, ціни європейські набагато вищі», – поділилася Світлана.

Як змінилися українські туристи

Українці демонструють високий рівень адаптивності в усіх сферах, зокрема і в туристичній. Багато людей отримали вимушений досвід поїздок до Європи, самостійного життя в нових умовах. Можливо, тому люди стали сміливішими у питаннях планування власних подорожей. Оскільки, виїзд за кордон за останній рік для багатьох став звичним явищем.

«Туристи стали сміливішими. Раніше десь 70% клієнтів обирали пасивний відпочинок у Туреччині або Єгипті. Люди боялися відпочивати в Європі, бо там немає послуг «все включено», до яких вони звикли. Зараз вони більш самостійні. Вони подорожують потягом по Європі до аеропортів і далі по світу. Ми бронюємо окремо квитки, проживання, надаємо послуги прорахування таких подорожей тощо», – говорить Світлана. 

Світлана. Джерело: надане героїнею 

Паелья в Іспанії та круасани у Парижі. Яку країну обрати для подорожі?

Якщо це ваша перша поїздка до Європи, то Світлана рекомендує почати знайомство з міста Краків у Польщі або з Праги у Чеській Республіці.

«Я не знаю жодної людини, якій би не сподобалася Прага. Всі просто у захваті від неї», – поділилася Світлана.

Для першої поїздки за кордон рекомендуємо обрати Прагу, Чеська Республіка. Джерело: Depositphotos

Шукаючи ідеальне місце для літнього відпочинку, варто звернути увагу на Італію, де можна подорожувати містами та комбінувати це з відпочинком на морі. Варто відвідати Чорногорію. Ця країна має старі міста та прекрасну природу. Не забудьте сходити на екскурсію до неперевершеного каньйону.

«Я люблю подорожувати, тому для мене кожна країна Європи дивовижна. Але влітку я б виділила Іспанію. Це якісні пляжі, парк для дітей Авентура, де навіть дорослому буде дуже цікаво, це смачна та натуральна їжа. Тут подається паелья, можна пити вино та їсти хамон на балконі готелю або посидіти на пляжі за келихом сангрії. Тут можна поєднати відпочинок на морі та екскурсійну програму. Погуляти по вулицях Барселони й кожного разу знаходити щось нове для себе», – розповіла Світлана. 

Іспанія – країна, де можна поєднати відпочинок на пляжі та екскурсії старовинними містами. Джерело: www.cnbc.com 

 Якщо ж вам хочеться чогось цікавого, то Світлана рекомендує поїхати у Париж.

«Я була там декілька разів і знову хотіла б повернутися туди. Ти гуляєш історичними місцями й ти їх згадуєш з книг, які раніше читав. Рекомендую відвідати екскурсії по старим творчим районам, пагорбу Монмартр. Взяти вина з сиром брі та посидіти на Марсовому полі, скуштувати французьких круасанів. Я б дуже радила кожній людини побувати в Парижі й відчути всю цю красу», – згадує Світлана. 

Відчуйте красу Парижа через прогулянки історичними районами міста. Джерело: https://www.earthtrekkers.com/ 

Фото: Depositphotos

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Ягоди 23d7d

Що робити при алергії на ягоди у дитини? Поради від фахівців Бахмутської лікарні

Ягоди є одними з найкорисніших літніх смаколиків. Вони містять вітаміни та поживні речовини, які збагачують організм. Особливо корисними ці дари природи будуть для малечі, яка […]

15:30, 09.05.2024 Микола Ситник
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 15 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

Стільці в обмін на житло для ВПО: у Києві відкриють благодійну виставку

У київській Avangarden Gallery за адресою вулиця Січових Стрільців, 23а, з 16 до 21 травня відбудеться виставка-аукціон колекції ексклюзивних стільців від українських митців та дизайнерів. […]

У Києві стартує безкоштовний курс підготовки для першокласників: як ВПО подати заяву

Фонд “Карітас-Київ” запрошує дітей ВПО, майбутніх першокласників на спеціальний безкоштовний курс підготовки до школи. Протягом 3 місяців діти матимуть змогу адаптуватися до навчального процесу та […]

ВПО у Луцьку: де знайти притулок, харчування та підтримку під час вимушеної евакуації

Для внутрішньо переміщених осіб у Луцьку організовано низку пунктів гуманітарної допомоги.  Редакція Бахмут.IN.UA зібрали всю необхідну інформацію про те, куди можна звернутися за тимчасовим житлом, […]