“Є райони, які мало чим відрізняються від Бахмута”: волонтер Євген Ткачов про ситуацію в Костянтинівці

Валентина Твердохліб 13:20, 5 Червня 2025
костянтинівка
Наслідки обстрілу в Костянтинівці / фото Костянтинівська МВА

На Донеччині триває евакуація населення. Через погіршення безпекової ситуації багато заявок на виїзд лишають мешканці міста Костянтинівка. Однією з організацій, яка вивозить людей до більш безпечних місць, є гуманітарна місія “Проліска”. Наразі одним з основних напрямків її роботи є евакуація маломобільних людей з Костянтинівки та навколишніх населених пунктів.

Про ситуацію в Костянтинівці і евакуацію людей редакції Бахмут IN.UA розповів волонтер Євген Ткачов.

Костянтинівка: ситуація в місті, евакуація

Волонтер Євген Ткачов працює у складі гуманітарної місії “Проліска”. Наразі його головним напрямком є вивезення людей з Костянтинівської, Дружківської громад та населених пунктів, що наближені до лінії фронту. Основна кількість заявок — від маломобільних і немобільних людей, а також людей похилого віку.

“Переважно заявки надходять з Костянтинівки, Іллінівки та Берестка. Це специфічний напрямок евакуації, до якого ми залучаємо спеціальний медичний транспорт, тобто “швидкі допомоги”. Щодня вивозимо від 3 до 10 людей”, — розповідає Євген Ткачов.

костянтинівка
Евакуація маломобільних людей / фото Facebook-сторінка Євгена Ткачова

Окрім основного напрямку евакуації немобільних людей, “Проліска” вивозить й інші категорії населення. Перевагу надають родинам з дітьми, які виїжджають із громад, де оголошена примусова евакуація.

“Вивозимо і на Павлоград кожного дня мікроавтобусом. Більший акцент робимо на сім’ях з дітьми. Переважно вивозимо їх з Олексієво-Дружківки, Дружківки і Костянтинівки. Намагаємось в першу чергу евакуювати людей з громад, де оголошена примусова евакуація. Звідти родини з дітьми вивозимо на Павлоград”, — розповідає Євген Ткачов.

Загальну ситуацію по Костянтинівці волонтер описати не може, оскільки вона відрізняється по районах. У деякі райони заїжджати вже небезпечно, а в інших ситуація краща. Втім, до Костянтинівки вже залітають ворожі дрони, тому безпечних місць тут немає.

“Я зараз кажу, що є дві різні Костянтинівки. Є Костянтинівка, яка, на жаль, мало чим відрізняється від Бахмута і Часів Яру. Тобто, там постійні обстріли, “висять” дрони і таке інше. Це райончики, що розташовані з боку Торецька і Часів Яру — там вже дуже небезпечно. А в центрі міста ситуація краща. Там є інтернет, вайфай, продають каву і хот-доги, можна розрахуватись карткою, є електрика, вода, газ. Але хочу наголосити, що дрони можуть літати по всьому місту. Тому безпечних місць у Костянтинівці вже немає”, — описує ситуацію волонтер.

Контакти для евакуації

Волонтер Євген Ткачов вивозить людей у складі гуманітарної місії “Проліска”. Зробити заявку на евакуацію можна за телефонами: +380 (93) 202 2232, +380 (96) 404 1034.

Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перші фото обміну 14 червня: як українські захисники повертаються з російського полону

Семаковська Тетяна 15:19, 14 Червня 2025
Додому повернулися звільнені захисники / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

14 червня Україна провела черговий великий обмін полоненими. Додому повернулися важкохворі, тяжкопоранені та молоді захисники, які перебували в російській неволі з 2022 року. Ми зібрали перші 20 фото, які передають емоції цієї довгоочікуваної миті.

Обмін 14 червня: фото звільнених

Обмін 14 червня / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Український військовий вдома / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Воїн, звільнений з полону / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Дзвінок рідним / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Перші емоції по поверненню додому / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Міцні рукостискання / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Українські оборонці вдома / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Український прапор, який обгортують звільнених / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Військовий, звільнений 14 червня / фото Володимир Зеленський
Збройні Сили зустрічають наших звільнених з полону / фото Володимир Зеленський
Прапорами вкривають наших військових після звільнення з російського полону / фото Володимир Зеленський
Звільнені 14 червня / фото Володимир Зеленський
Наші вдома / фото Володимир Зеленський
Український військовий телефонує рідним, щоб сказати “Я вдома” / фото Володимир Зеленський
Обійми побратимів / фото Володимир Зеленський
Перші дзвінки рідним / фото Володимир Зеленський
Військові звільнені 14 червня / фото Володимир Зеленський

Про обміни

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

З полону повернулися офіцери, молоді воїни та оборонці Маріуполя — обмін 14 червня

Семаковська Тетяна 14:56, 14 Червня 2025
Обмін 14 червня / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

У суботу, 14 червня, відбувся черговий етап масштабного обміну полоненими між Україною та росією. На підставі домовленостей, досягнутих у Стамбулі, з полону повернулися українські військові, які мали важкі поранення або серйозні проблеми зі здоров’ям.

Про обмін 14 червня повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Обмін 14 червня: кого повернули

Новий обмін 14 червня став вже четвертим етапом масштабного обміну полоненими між Україною та росією. З полону повернулися українські військові, які мали важкі поранення або серйозні проблеми зі здоров’ям.

Звільнені бійці — це представники Збройних Сил України, зокрема:

  • Десантно-штурмових військ;
  • Військово-морських сил;
  • Сил територіальної оборони;
  • Нацгвардії;
  • Держприкордонслужби;
  • Державної спеціальної служби транспорту.

Переважна більшість звільнених провела в російському полоні понад два роки — з 2022 року. Значна частина потрапила в полон під час оборони Маріуполя.

Серед звільнених, в основному офіцери. Частина з них — молодь до 25 років. Вони воювали на найгарячіших напрямках: Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському.

Після звільнення українські військові пройдуть комплексну медичну діагностику, фізичну та психологічну реабілітацію. Вони також отримають усі належні грошові виплати за час перебування у полоні.

Координаційний штаб наголошує, що робота триває, наступні етапи обміну — попереду. Держава працює над поверненням кожного українця.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перші фото обміну 14 червня: як українські захисники повертаються з російського полону

14 червня Україна провела черговий великий обмін полоненими. Додому повернулися важкохворі, тяжкопоранені та молоді захисники, які перебували в російській неволі з 2022 року. Ми зібрали […]

Важливо

З полону повернулися офіцери, молоді воїни та оборонці Маріуполя — обмін 14 червня

У суботу, 14 червня, відбувся черговий етап масштабного обміну полоненими між Україною та росією. На підставі домовленостей, досягнутих у Стамбулі, з полону повернулися українські військові, […]

У Маріуполі планують відкрити музей, присвячений російській окупації: що відомо

У Маріуполі окупанти планують відкрити пропагандистський музей. Він буде працювати в будівлі колишнього центру розвитку стартапів. Наразі у приміщенні проводять ремонт. Про це повідомляє Маріупольська […]

соледар

Окупований Соледар влітку 2025 року: росіяни показали нові кадри

Російські окупанти опублікували нові кадри з Соледара. На них потрапили різні райони міста. Знімки зроблені в червні. Редакція публікує вибрані фото. Фото Соледара, 2025 рік Російські окупанти […]

ліки

ВПО в Одесі можуть безоплатно отримати дороговартісні ліки

Родини переселенців, які мешкають в Одесі, можуть безоплатно отримати дороговартісні ліки. Благодійники прийматимуть заявки весь червень. Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Ваше місто”. Безоплатні […]