Відбудова Бахмута буде проводитися ледве не з нуля. В цьому процесі треба передбачити відновлення інфраструктури таким чином, щоб всі громадяни мали безбар’єрний та безперешкодний доступ до будь-яких локацій та створити візію інклюзивного міста. Бойові дії та постійні обстріли кожного дня підвищують актуальність цього питання. Адже велика кількість людей зазнають поранень, які впливають на їхнє життя.
У майбутньому є низка моментів, які потрібно врахувати під час відбудови міста-фортеці. Бахмутянка, мати дитини з інвалідністю Дар’я Ковшарова, поділилася з редакцією «Бахмут. IN.UA» кількома з них.
Інклюзивний транспорт
Насамперед — це інклюзивний транспорт. Адже не всі (ред. громадяни) мають змогу використовувати власний транспорт для пересування.
Доступне житло
Доступні житлові будинки: це і й пандуси із правильним та безпечним кутом нахилу, і й широкі ліфти, в які може поміститися колісне крісло.
Зручні двори
Планування дворів: спуски та пандуси не мають перекриватися жодними транспортними засобами. Також потрібно зменшити кількість бордюрів та їх висоту, щоб будь-хто міг безперешкодно пересуватися.
Безбар’єрна дорожня інфраструктура
Потрібно мати більше звукових світлофорів та контактних доріжок.
Безперешкодні соціальні об’єкти
Треба продумувати соціальні об’єкти (наприклад, школи чи лікарні тощо) не тільки ззовні, але й зсередини: широкі ліфти для крісел колісних, інклюзивні вбиральні тощо.
«Соціальні об’єкти, як школа чи лікарня, повинні враховувати, що є люди з особовими потребами. Потрібно врахувати це не тільки в контексті доступу до будівлі, але й в, наприклад, біологічних потребах людини. Всередині приміщення людина має мати доступ до всього, щоб вона не тільки потрапила в будівлю, але й отримала там весь спектр послуг.
У нас була поліклініка. Це висока, велика будівля, але не всі кабінети, які потрібні в людині, були на першому поверсі. Ліфт в ній був не дуже широким, не кожен візок поміститься. Як жінці на візку прийти на верхні поверхи на огляд, наприклад, до гінеколога? Тому, такі простори треба повністю продумувати, не тільки ззовні, але й зсередини», — поділилася з редакцією «Бахмут. IN.UA» Дар’я Ковшарова.
Читайте також: Як працює Бахмутський інклюзивно-ресурсний центр в евакуації?
Нагадаємо, Торецький професійний ліцей здобув нагороду за організацію інклюзивного навчання. Як вдалося отримати престижну нагороду та як навчаються учні в евакуації редакції «Бахмут IN.UA» розповіла директорка ліцею Інна Чернобровкіна.
Раніше ми писали, що в столиці вже декілька років функціонує інклюзивна пекарня Good Bread from Good People, в якій працюють люди з ментальною інвалідністю. Співробітники пекарні возили до Бахмута свіжий хліб. Про те, як кияни почали допомагати Бахмуту та про перші поїздки до міста-фортеці — читайте в матеріалі.
Фото: almaua.com
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!