Що потрібно знати, аби безпечно користуватися велосипедом. Розповідає бахмутянин

Семаковська Тетяна 10:00, 4 Травня 2024

IMG 3298 20ddcВесна та літо — це ідеальна пора для того, щоб пересуватися вулицями велосипедом. Цей негабаритний транспортний засіб не тільки допомагає швидко дістатися потрібної точки, але й підтримує фізичне здоров’я. Бахмутянин Павло Товт, який вже кілька років їздить на велосипеді розповів, як правильно доглядати за велосипедом.

Догляд за велосипедом: основні правила

Бахмутянин та велолюбитель Павло Товт радить за можливості все ж віддати велосипед у руки професіоналів, щоб вони здійснили повний технічний огляд. Річ у тому, що для якісної підготовки велосипеда необхідно мати спеціальні інструменти, їхня купівля буде значно дорожчою, ніж разовий у сезон техогляд. Бажано здавати транспорт до та перед сезоном катання. Ціна техогляд варіюється від 300 до 700 гривень залежно від вашого міста проживання.

Техогляд — головна підготовка велосипеду після зими

Після техогляду велосипеда фахівцями слід переконатися самостійно, що у вас все працює. Зверніть увагу на гальма, вони мають справно працювати. Деталі ровера повинні бути змащені мастилом

Як правильно змастити велосипед?

bicycle g1978bbeae 1280 907df

Велосипед на природі / фото з відкритих джерел

Важливо правильно доглядати за своїм транспортом, дехто помилково може вважати, що велосипед не потребує особливого догляду, однак в такому разі — готуйтеся до витрат в бюджеті через несвоєчасно змащений велоланцюг чи не підкачані шини. Змащувати велоланцюг потрібно хоча б двічі у сезон.

Чому скриплять гальма на велосипеді?

Особливу увагу треба приділити гальмам, перевірте їх справність, протріть механізми, які рухаються. Несвоєчасне змащення гальм приведе до того, що вони скрипітимуть у русі. Своєчасно віддавайте велосипед на техогляд. Велосипед потрібно мити в міру забруднення, для цього можна використовувати воду та спеціальну щітку, якщо потрібно відмити важкі ділянки. Потім насухо протерти транспорт.

Перевірка коліс та шин

Перед експлуатуванням велосипеда потрібно переконатися, що ваші шини підкачані, на них не має бути дірок, колеса транспорту очистіть від бруду. Вдома потрібно зберігати помпу для накачування коліс, робити це треба орієнтовно раз в місяць.

Як правильно зберігати велосипед

Павло Товт зазначає, що велосипед незалежно від пори року потрібно зберігати в сухому, теплому приміщенні. Виняток — літо, в такому випадку його можна ставити на балкон. Якщо кімната зберігання буде холодною, це спричинить підвищену вологу, тоді можна очікувати іржу на транспорті. Навіть, якщо ваш велосипед алюмінієвий — багато металевих деталей постраждають.

Щоб ваше пересування було безпечним потрібно подбати про вивчення правил дорожнього руху, а також придбати шолом, налокітники та наколінники. Така захисна амуніція дозволить при падінні максимально убезпечити тіло від можливих травм.

Як вибрати велосипед

girls g364c0afab 1280 d2fad

Діти на велосипедах / фото з відкритих джерел

За словами експерта, немає універсальної моделі велосипеда, яка б підходила всім. Однак, є загальні поради, які допоможуть вибрати ідеальний транспорт для себе, для цього дайте відповідь на такі питання:

  • ви збираєтесь кататися на велосипеді щодня, чи рідко;
  • для яких потреб потрібен велосипед? Їхати на роботу, здійснювати покупки на ринку;
  • яку швидкість катання Ви любите? Повільну чи навпаки швидку;
  • чи є у Вашому місті велодоріжки? Чи зручно буде для Вас кататися;
  • з ким Ви плануєте їздити, з дитиною, домашнім улюбленцем чи самі.

Опираючись на власні потреби ви зможете знайти найкращий для себе варіант велосипеда.

Наприклад, якщо ви знаєте, що транспортом користуватиметеся, щоб пересуватися по бездоріжжю — зверніть увагу на гірські велосипеди. Вони мають колеса більшого діаметра, а ще товсту й міцну раму, яка зручна для кермування по бездоріжжю. Важливо розуміти, що гірський велосипед потрібно опанувати у кермуванні, інакше травми будуть неминучі.

Якщо ж ви живете в місті краще за все придбати універсальний велосипед. Його колеса менші, ніж в гірського. Орієнтовно від 24 до 26 дюймів, перевагою такого роверу є те, що він легкий, тож кермувати зможуть навіть підлітки.

Також, якщо плануєте їздити з дитиною — обирайте моделі із дитячим сидінням та не ігноруйте безпекові міри, проінформуйте малюка про його поведінку під час їзди.

Як їзда на велосипеді допомагає фізичному самопочуттю?

15068879 235760416844153 6032339274208129403 o 653e7

Павло Товт / фото соцмережі

Павло Товт щодня їздить на роботу велосипедом, дорога в обидва кінці складає 22 кілометри. Така фізична активність, запевняє чоловік, дуже добре відображається на фізичному здоров’ї й збільшує витривалість особи.

За словами бахмутянина завдяки щоденній фізичній активності він не хворіє та має добре самопочуття. Експерт зазначає, якщо людина давно не каталася — то в перші дні може відчуватися кріпатура, але вона швидко проходить.

Наразі Павло Товт живе й працює в Дніпрі, місто має велосипедні доріжки, але не так багато. Попри те, водії на дорозі дуже ввічливі й без проблем пропускають велосипедистів, каже бахмутянин.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Підписав петицію — втратив акаунт: як шахраї грають на почуттях українців

Лідія Гук Гук Лідія 10:30, 25 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Користувачі WhatsApp отримують інформацію від свого контакту з проханням перейти на сайт президента. Петиція про присвоєння звання Героя України капітану Анатолію Савенко — те, що в першу чергу бачить відвідувач. Однак, це брехня. Петиція та сам сайт Президента України є фейковими та створені для фішингових атак.

Як зрозуміти чи посилання, які надсилають нам контакти є безпечні — пояснюємо у матеріалі, а нашим експертом з цифрової безпеки виступив Павло Бєлоусов.

Петиція: проголосувати

Першим про фейк повідомив ІТ Product Manager та учасник бойових дій під ніком пан Ілон Мазь на своїй сторінці у X (колишній Twitter). За його словами, користувачам у WhatsApp надходять повідомлення від зламаних, або фейкових акаунтів друзів з проханням підписати петицію на сайті Президента України. 

Після переходу на сторінку та ідентифікації за номером телефону користувач втрачає доступ до свого акаунту у WhatsApp, в той час, як шахрай його здобуває.

Фейкове повідомлення про підписання петиції / скриншот
Фейковий сайт президента / скриншот

Справжній та фішинговий сайт президента мають дуже схожу адресу посилання, через що не одразу вдається виявити фейк.

Експерт з цифрової безпеки Павло Бєлоусов у коментарі для Бахмут IN.UA  розповів, що, як правило, в адресі фішингового сайту буде відрізнятися кілька символів, або адреса буде схожою, але відрізнятися неправильністю написання тощо. Також трапляється, що фішинговий сайт ховають за сервісом скорочення посилань. Таким чином звертаємо увагу на справжню адресу сайту Президента України: https://petition.president.gov.ua. Натомість той, що використовується для обману, в адресному рядку виглядає так: petition-presidenta.com.

Після переходу за фішинговим посиланням, сайт просить ввести номер телефону та цифри, що надходять як підтвердження. Після цього користувач втрачає доступ до свого акаунту, і він переходить у власність до шахрая.

Зазначимо, що, українські державні сайти не використовують номери телефонів для ідентифікації, а потребують:

  • Дія.Підпис
  • Bank ID
  • НБУ
  • або електронний підпис
Фейковий сайт президента / скриншот

Експерт з цифрової безпеки Павло Бєлоусов зауважив, що навіть якщо користувач перейшов за посиланням, ввів номер телефону та отримав код, але не встиг його занести у відповідне віконце — зловмисник не може отримати доступу до акаунту. 

У випадку, якщо людина ввела цифри —  шахрай одразу отримає доступ до профілю та особистих листувань, інформацію щодо розташування, а також матиме можливість писати від імені людини і так далі. 

Допис у соцмережі X / скриншот

Шахраї часто користуються ситуацією в країні для своєї вигоди. Таким чином створення фішингового сайту з проханням підписати петицію щодо присвоєння звання Героя України, є маніпулятивним. Адже грає на почуттях людей, маючи корисливі цілі. Також припущення, що перехід на “державний сайт” може становити загрозу для особистої інформації, розхитує довіру до влади в час війни. 

Неможливо стверджувати, що ця схема створена проросійськими шахраями, однак може бути використана їм на користь. Викрадена інформація: військові дані, відомості про волонтерів та родичів військовослужбовців, які часто є активними учасниками петицій на підтримку Героїв, можуть стати об’єктом маніпуляцій та атак з боку противника. Це нагадує нам про важливість завжди перевіряти на достовірність джерела навіть тоді, коли їх поширюють друзі та знайомі, а вміст повідомлення, на перший погляд, не викликає ніяких підозр. 

Читайте також:

Живий сніговик та квиток на концерт: найкращі прем’єри 2024-2025 для святкового настрою

2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері […]

16:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]

12:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Соціальні виплати на дітей в Україні: наявні програми та як їх оформити

В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не […]

11:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро