Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки у цьому процесі. Дотримуючись всіх рекомендацій, ви зможете допомогти дітям безпечно та корисно провести свій час.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає більше про правила безпеки дітей на воді та засоби безпеки.
Правила безпеки на воді для дітей
Для людини вода є неприродним середовищем, тому треба дуже серйозно підходити до перебування в ній, особливо дітям. Уникнути неприємних ситуацій під час плавання допоможе ряд правил безпеки на воді для дітей, які підходять майже кожному. Вони допоможуть дітям зрозуміти потенційну небезпеку, пов’язану з водою, і сприятимуть відповідальній поведінці. Кожного року сайтах поліції, ДСНС, міських рад тощо публікують такі правила.
Як поводитися на воді
Першочергово треба зауважити, що діти ніколи не повинні плавати самі та завжди повинні перебувати під наглядом відповідального дорослого. Це гарантує, що поряд буде хтось, хто може визначити потенційну небезпеку та швидко прийти на порятунок в разі надзвичайної ситуації.
Навчання дітей плаванню є одним із найкращих способів підвищити їхню безпеку на воді. Запис на спеціальні тренування в ранньому віці може навчити їх основним навичкам плавання та зміцнити їхню впевненість у воді.
Крім того, перебуваючи поблизу водойм, діти повинні носити відповідне захисне спорядження, таке як надувні рятувальні жилети або інші пристрої, які допоможуть уникнути неприємної ситуації на воді. Вони забезпечують плавучість і додатковий рівень захисту, особливо для тих, хто не вміє плавати або маленьким дітям.
Безпека дітей у басейні
Басейни — це також досить популярне місце для відпочинку дітей. Щоб вони залишалися у безпеці, важливо дотримуватися правил безпечної поведінки й там.
Перш за все треба навчити дітей правилам, які характерні для басейну, яким вони користуються. Вони, наприклад, можуть включати заборону на біг на майданчику басейну, заборону пірнання на мілководді, а також заборону штовхання чи грубої гри.
В басейнах існують окремі секції для плавання з дітьми. Зазвичай, вони не такі глибокі, як звичайні басейни для дорослих. Там дитині там буде безпечніше. Але навіть в таких випадках не залишайте дитину без нагляду. Біля неї завжди має бути дорослий, який може допомогти.
Правила безпеки під час купання у водоймі
Плавання в природних водоймах, таких як озера, річки чи океан, вимагає додаткових знань та дотримання техніки безпеки для дітей на воді.
Перед тим, як увійти у воду, варто завжди оцінювати довколишнє середовище на наявність потенційних небезпек. Це може бути сильна течія, підводні перешкоди або раптові зміни глибини. Уникайте купання в незнайомих або небезпечних місцях.
Перед тим як почати плавання у відкритій водоймі варто перевірити берег на наявність попереджувальних знаків, стендів з інформацією про рівень безпеки у конкретно цій водоймі. Краще обирати місця, у яких присутні рятувальники.
Важливою складовою безпеки дітей та дорослих на воді є перевірка її якості. Варто уникати купання у водоймах з видимими ознаками забруднення або цвітіння водоростей, оскільки це може становити ризик для вашого здоров’я.
Як навчити дитину триматися на воді
Навчити дітей триматися на воді є важливою навичкою, яка може значно сприяти їхній безпеці. Найбільш ефективно це можуть зробити тренера на спеціальних курсах. Проте, якщо з тих чи інших причин ви наразі не можете записати дитину на таке навчання, то це можна спробувати зробити самостійно. Головне завжди бути уважним та слідкувати за безпекою дитини.
Для початку треба сформувати у вашої дитини впевненість у воді, поступово знайомлячи її з водним середовищем. Почніть з мілководдя, надійно тримаючи її, при цьому заохочуйте дитину плескатися та гратися. Також покажіть дитині як плавати на спині тримаючи обличчя над водою. Ця техніка допомагає відпочити та відновити дихання, якщо дитина втомилася або перевантажилися під час плавання. Постійно знаходьтеся біля дитини під час такого плавання у водоймах. Притримуйте спину дитини поки вона вчиться триматися на воді. Використовуйте плавучі пристрої, такі як надувні нарукавні пов’язки або жилети, щоб забезпечити плавучість під час тренування.
Як навчити дитину плавати
Вміння плавати також вважається життєво важливою навичкою, яка підвищує безпеку на воді для дітей. Найкращим способом є запис на уроки плавання до сертифікованих інструкторів, адже такі уроки відбуваються за структурованою навчальною програмою та допомагають дітям розвивати правильні техніки плавання.
Якщо немає можливості віддати дитину на курс плавання, то варто зайнятися цим питанням самостійно. Наприклад, навчання може відбуватися в формі гри, адже так діти краще пізнають різні речі. Редакція рекомендує додати іграшки та інші приємні речі до сеансів, щоб зробити процес навчання став веселим і захопливим. Такий підхід створює позитивні асоціації й заохотить дітей регулярно тренуватися.
Читайте також:
- Українським дітям пропонують безоплатно відпочити на Закарпатті: реєстрація
- Чому дорослим і дітям варто вживати вітамін D
- Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!