Стріляли в мирне населення: в росії ширять пропаганду про ЗСУ

Семаковська Тетяна 16:33, 14 Квітня 2023

Screenshot 621 9e7aaВ російському інформпросторі з’являється все більше відеосюжетів, де вихідці з Бахмута поширюють російську пропаганду про життя в Україні. Часто звучать тези про нацистів, стрілянину у мирне населення та знищені міста.

Бахмутянка (ред. так її представляють на російському каналі) яка виїхала з міста в росію, тепер розповідає про жахливе життя під обстрілами в Бахмуті. Жінка запевняє — стріляли українці, а «росії й близько там не було».

Зрадниця у російському відео

На відео в пропагандистському каналі «Mash» опублікували свідчення жінки, яка розповідає про життя в місті. Біженка з Бахмута, як її представляє російський канал, зазначає, що в місті з червня не було зв’язку, води та світла. Втім героїня ролика не каже, чому так відбулося.

Зазначимо, що зв’язок, світло та вода в Бахмуті зникли через регулярні російські обстріли. Втім, в Пунктах Незламності були Старлінки, куди бахмутяни йшли, щоб зателефонувати рідним та прочитати новини. Зв’язок з Бахмутом був ще в середині січня, тоді редакція брала коментар у бахмутської лікарки Олени Молчанової, яка жила в місті. Щоб забезпечити містянам тепло, влада й волонтери закупили буржуйки, які безплатно роздавали. Воду возили працівники ДСНС, також волонтери зробили свердловину.

Це фото зроблено фотографом Романом Потапенком в грудні 2022 року. На ньому люди на вулицях ловлять зв’язок, щоб поговорити з рідними.

Жінка у відеоролику заявляє, про те, що ЗСУ, мовляв, стріляли в мирне населення, а також, що росії в Бахмуті не було.

Жінка розповідає фейки про ЗСУ. Фото: скріншот

«Стріляли по мирному населенню, стріляли по місту, мости підривали й говорили, що все росія. Коли росії взагалі й близько там не було», — каже особа на відео.

Наратив про те, що ЗСУ, мовляв, стріляють у мирне населення у росії почали використовувати ще з 2014 року, таким чином намагаючись дискредитувати українську армію. Українська армія не стріляє по цивільних, а захищає їх від окупантів. 

Читайте також: Бахмутські зрадники: як колаборанти поширюють пропаганду про ЗСУ та Україну

Також жінка на відео, заявила, мовляв, ЗСУ переховуються у будинках, з яких евакуювалися люди. ЗСУ займають позиції за необхідності у житлових будинках, адже місто зараз майже повністю знищено. Ведуться стрілкові бої, Бахмут обороняється від ворога.

Карта з позначками відстані від Бахмута окупованих громад. Фото: скріншот

Стосовно наративу «росії взагалі й близько там не було». Нагадаємо, що Бахмут розташований всього за 30 км від окупованої у 2014 році Горлівки. У 2015 році район Забахмутки у лютому обстріляли касетними снарядами. Це був перший сильний обстріл міста. 

Неподалік від Бахмута знаходиться окуповане Дебальцево, а з травня 2022 року окупований Світлодарськ, окуповані з середини літа села Клинове і Покровське. Тобто, позиції російських сил знаходилися поруч з містом протягом всієї війни, з 2014 року. 

Читайте також: Фейки від росіян: як окупанти виставляють ЗСУ мародерами

Від початку повномасштабного вторгнення, українців просили евакуюватися, адже в місті могли б відбуватися бої. Власне, зараз це можна побачити на прикладі Бахмута. Втім, ЗСУ знаходяться на території своєї держави й боронять землю, а російські війська окупують територію іншої держави.

Серед бахмутян ще в серпні 2022 року були хибні настрої. Відтак, люди вважали, що залишаючись в Бахмуті, вони вбережуть стіни міста.

«Шановні земляки, які виїхали! Досить агітувати тих, хто залишився, наслідувати ваш приклад. Вони своєю присутністю хоч трохи стримують протиборчі сторони від руйнувань будинків. Будьте вдячні за їх вибір. Можна сказати, що вони собою прикривають ваші стіни. Ті, хто лишився! Припиніть ненавидіти та ображати тих, хто виїхав. Не хаміть їм на прохання та запитання (з приводу вікон). Місто майже порожнє. Ви також зацікавлені в тому, щоб їхні будинки залишилися цілими. Ви ж не хочете жити у місті-привиді з населенням 5 тисяч людей?», – пише бахмутянин Олексій.

 

Жінка передає побажання Володимир Зеленському. Фото: скріншот з відео

Біженка з Бахмута скаржиться на президента України Володимира Зеленського, та називає його «бункерним». Але річ, у тому, що так називають путіна, у Вікіпедії є ціла стаття присвячена цьому прізвиську. Вочевидь, російська пропаганда вирішила вкрасти навіть іронічні назви з українського лексикону, не маючи достатньо уяви, щоб вигадати власні.

Стаття у Вікіпедії про Бункерного діда. Фото: скріншот

Фото: скріншот з відео

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро