Main menu

Фейки від росіян: як окупанти виставляють ЗСУ мародерами

Screenshot 508 6d7b1Пропагандисти створили черговий, нашвидкуруч зліплений, відеоролик, в якому вони розповідають, що наша армія, начебто, мародерить, забирає собі всю гуманітарну допомогу та краде в своїх же. Відео створене з нарізаних частин знятих українськими воїнами. Тож розберемось, що ці кадри несли в собі насправді та чому це російський фейк.

 «ЗСУ — армія мародерів. Відступаючи, українські військові грабують мирне населення. Виносять з покинутих будинків все цінне», — пишуть в пропагандистському матеріалі. 

Цікаво, що армія, яка прославилась крадіжкою унітазів та всього, що знаходилось в українських будинках, звинувачує нашу армію в мародерстві. 

Перше, що приводять як доказ росіяни, відео наших військових, де боєць каже:

«Війна війною, а солярку треба. Мародеримо трохи. Забираємо все, що можна забрати». 

Це відео було опубліковано українським військовим, який розповідає, що вони забирають все, що у них лишилось, бо окупанти сильно обстріляли місто й розбили всі машини, які у них були. Саме тому бійці зливають солярку з побитих машин. 

«Машина навантажена холодильниками, пральними машинами, матрацами. І видно, шо це не з магазинів, бо це з квартир людей», — розповідає мешканець Соледару, а як доказ показують кадр з відео Мадяра, де він начебто радіє вкраденому холодильнику.

Насправді, це відео було опубліковано Мадяром, 20 лютого. У ньому він спростовує теорії про хімічну зброю, й показує наповнення свого холодильника снарядами, який слугує йому як шафа. Ніякого відношення до мародерства ні це відео, ні Мадяр не мають. 

«Солдати крадуть в своїх же в окопах. Командування забирає всю гуманітарну допомогу собі», — розповідають у відео. 

У всіх великих українських фондів шляхи постачання гуманітарної допомоги проходять через командування. Та надалі про всі поставки звітують благодійникам, а вони своєю чергою звітують людям. Те, що не відео командири несуть коробки з гуманітарною допомогою, не означає, що вони несуть її собі. 

При цьому, є багато волонтерських організацій, які допомагають хлопцям напряму й особисто передають їм допомогу за потребами. .

Відео зроблене з окремих фраз та нарізаних шматочків відео різних часів. Окупанти не залишають спроб підривати довіру українського народу до ЗСУ та показувати росіянам, що Україна — це погано. Втім, цими відеороликами окупанти тільки підтверджують теорію про власну недолугість, відсутність критичного мислення та перекладання своїх злочинів на інших.

Фото: REUTERS

Читайте також: Фейки на центральних каналах: продовжуємо розбирати брехню російського телебачення про Бахмут

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!