Main menu

Бахмутські зрадники: як колаборанти поширюють пропаганду про ЗСУ та Україну

зрадники з Часів ЯраНа телебаченні рф після успіхів російської армії в Бахмуті, все частіше почали з'являтися інтерв'ю із колаборантами з України, які виїхали до країни-агресорки. Люди діляться «страшними історіями свого перебування в Україні». Серед найбільш частих проблем зрадників — так звані українські нацисти, та «ущемление русского язика».

Хто такі зрадники та яку пропаганду вони поширюють на росії — розбиралися в редакції «Бахмут. IN. UA».

Нещодавно на пропагандистському каналі «Россия 1» опублікували відео із мешканцями Бахмута, родиною Удовенків. Станом на сьогодні це відео вже видалено з Ютубу.

скрін 1

Відео видалено. Фото: скріншот

Родина зрадників в росії

Сім'я з відео — це родина Удовенків, які раніше жили в Часів Ярі, місцеві підприємці, які перейшли на сторону окупантів. В росію Лариса Удовенко переїхала з сином, онуком та невісткою, вся сім'я вже отримала російські паспорти. По телебаченню вони розповідають про страшне життя з нацистами, якого начебто зазначали в Часів Ярі. 

скрін 2

Бахмутяни не підтримують позицію Удовенків. Фото: скріншот

На відео родина розповідає, що, мовляв, в місті не показували нічого російського по телебаченню, все забороняли. Волонтерка з Часів Яру пані Аліса каже, що не пригадує випадків, коли забороняли спілкуватися російською на вулиці, чи в школі.  

У Часів Ярі військовий Руслан Петренко розповідає дітям російською мовою про будні на фронті

На цьому відео за рік до повномасштабного вторгнення люди в Бахмуті спокійно спілкуються й російською, й українською мовою

«Є закон України про державну мову згідно з яким викладання ведеться виключно державною мовою. Як школа може щось забороняти? Ніби якісь розпорядження видавалися чи що? Діти теж відповідали українською мовою, цей етап перехідний ми пережили без жодних нарікань. В магазині обслуговували теж українською мовою, це тішило, що люди починали поступово переходити на обслуговування українською мовою. Звісно, в побуті, продовжували спілкування російською, або суржиком. Але не відчувала напруги чи незадоволення суспільства з цього приводу», - пригадує волонтерка.

Колаборантка Лариса Удовенко каже, що чекає «побєди» росії. Її онука Владислава також долучили до пропаганди, хлопець запевняє, що його ледь не розстріляли «українські націоналісти». 

скрін 3

Бахмутяни не підтримують позицію Удовенків. Фото: скріншот

За словами хлопця, до нього вдерлися в квартиру й заламали руки. В коментарях до цього відео, бахмутяни, які впізнали родину Удовенків висловлюють свою думку стосовно інциденту із заламуванням рук.

скрін 4

Коментарі під дописом в інстаграмі. Джерело: скріншот

скрін 5

Олексій Удовенко розповідає про заборону всього російського в Україні. Фото: скріншот

Олексій Удовенко — уродженець Часів Яру каже, що в місті забороняли все російське, зокрема телебачення та школу.

Громадські слухання в Часів Ярі в 2015 році відбувалися російською мовою

Активісти, депутат і сама міський голова говорять російською мовою

Родина Удовенків мала в місті бізнес, зараз вони хочуть відкрити власну справу й в росії, прийманні так запевняють на відео.

«Чувствуем себя русскими, всю жизнь по-русски разговаривали. Нам Россия ближе, чем Украина», — каже на відео Олексій Удовенко.

скрін 6

Місцеві впізнали родину на відео. Фото: скріншот

Колаборанти в Польщі? 

скрін 7

Удовенки в росії. Фото: скріншот

Родину Удовенків впізнали читачі «Бахмут. IN. UA», в коментарях під дописом декілька читачів стверджують, що хтось з членів сім'ї знаходиться в Польщі. Перевірити ці дані неможливо, однак випадки, коли з росії українці потрапили в Польщу чимало.

скрін 8

 В коментарях під дописом припускають, що один із Удовенків знаходиться в Польщі. Фото: скріншот

Фото: скріншот з відео

Читайте також: Фейки на центральних каналах: продовжуємо розбирати брехню російського телебачення про Бахмут

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!