Спецпроєкт Бахмут IN.UA «Перемагали раніше – переможемо зараз!». Просто і цікаво розповідаємо про перемоги українців крізь історичний час.
Завойовницькі походи – це справа гідна і благочестива у реаліях середніх віків. Правителі Русі-України бачили у тогочасній державі-сусідці Візантії могутнього ворога, а значить можливість здобути славу і закласти свої імена в анали історії. У червні 860 року правителі молодої української держави Аскольд і Дір вирушили походом на Візантію.
Стіни легендарного міста Константинополь були дуже міцні, дружина Київських князів взяла місто в облогу. Приблизна чисельність руського війська становить 10 тисяч воїнів, а чисельність супротивників невідома.
Друга частина дружини на 300 кораблях зайшла у гавань Константинополя. За легендою, Візантійський патріарх Фотій особисто занурив ікону Богородиці у Чорне море, в результаті – здійнялась страшна буря, яка не дозволила воїнам Русі-України напасти на столицю Візантійської імперії. Аскольд і Дір наказали відступати, а потім, побачивши силу Духа Святого, охрестились самі.
Після цього походу почалась історія дипломатичних відносин між Візантією та Київською Руссю, яка була сповнена різними культурними обмінами між ними. Історія навчає нас, що не тільки війна править світом, не тільки війна є джерелом вирішення проблем, не тільки війна має сенс життя… Наші давні предки це зрозуміли, а чи зрозуміють це наші сусіди?
Автор тексту історик, краєзнавець Микита Безмен.
Авторка ілюстрації художниця Маша Вишедська.
Читайте також: Історичні перемоги українців: як Святослав Хоробрий розгромив Хозарський каганат
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!