Розважальний центр “Перемога” на вулиці Ювілейній до повномасштабного вторгнення був найбільшим приватним культурним осередком міста. Тут проводили безплатні кінопокази патріотичного кіно, організовували творчі вечори. Чимало бахмутян – це місце асоціюють з домашнім відпочинком на вихідні. Проте, вже під час повномасштабної війни відомий центр був знищений росіянами.
Редакція Бахмут IN.UA згадує, яким був Розважальний центр “Перемога” в Бахмуті
Яким був РЦ “Перемога” у Бахмуті
РЦ “Перемога” відкрився 2006 році. В цьому центрі одразу почали організовувати дитячі дні народження, влаштовувати цікаві розважальні програми. Крім того, на території комплексу працювали кафе й нічний клуб, де полюбляли проводити вечори місцева молодь..
Родини в Бахмуті святкували дня народження / Фото з Facebook
В “Перемозі” працював й кінотеатр, де регулярно проводили безплатні сеанси з перегляду патріотичного кіно. Там же проходили різні мистецькі зустрічі, зокрема у 2016 році відбувся виступ письменника Сергія Жадана.
“Ми там також проводили безплатно заходи наша ГО — вони завжди нас приймали ніколи не відмовляли, там перша в місті Арт резиденція пройшла, потім Маша Вишедська роботи там вішала — вони на всі свята долучалися і робили свою цікаву програму створювали неповторну атмосферу у себе через декор, музику, розважальну програму. Там навіть проводили якісь свята професійні заводи та бюджетні організації”, — пригадує Ганна Бокова, головна редакторка “Бахмут. IN. UA”.
Сам власник РЦ “Перемога” Володимир Бабенко згадує, що як й будь-який бізнес, перед відкриттям оцінювали ризики старту такого центру. Проте, він та його команда вирішили, що місто повинно мати простір, щоб творити.
“Коли змінювався ринок, ми також йшли в ногу з часом. Якщо щось потрібно було змінювати, то ми робили це. Розвивалися постійно. Завжди щось було цікаве, ми творили те, що було потрібно місту. Це був живий організм, там працювало багато людей, які горіли своєю справою. Досі мені працівники дзвонять, пишуть, всі згадують з теплотою. Всім подобалося”, — каже пан Володимир.
Закохана пара в кінотеатрі / фото з Facebook
За словами засновника центру, головне чому навчили бахмутян з відкриттям розважального центру — творити. До закладу приходили люди різного покоління: діти, дорослі, пенсіонери. Всі знаходили, чим зайнятися.
“Ми вчили родину — бути родиною, щоб добре було всім. Не тільки діткам, щоб усім було цікаво. Багато робили безкоштовних заходів, хоча втрачали кошти на цьому“, — пригадує бахмутянин.
Мистецький простір та свята
Святкові заходи до Дня вишиванки / фото з Facebook
На території культурного центру діяв справжній мистецький простір, який регулярно проводив різноманітні активності для бахмутян. Окремої уваги заслуговує День Вишиванки, який святкували у кінотеатрі. Тоді десятки юних містян у народних костюмах збиралася в залі, щоб разом провести час разом. Свято супроводжувалося виступами, дефілюванням у вишиванках й співами.
Мурал в Бахмуті. Фото: Фейсбук
Крім того, на стінах центру реалізовувався мистецький проєкт “Мозаїка”, який дозволяв талановитим митцям створили власний стріт-арт. Картини висіли на кінотеатрі “Перемога”. Серед них роботи Маші Вишедської та художника Євгена Трачук. В 2019 році на стінах кінотеатру намалювали сучасний мурал митці з України та закордону.
Розважальний центр “Перемога” в особі керівника Вікторії Лещінер виступив одним з меценатів проєкту в Бахмуті, годували художників та придбали необхідні матеріали для створення муралу.
Пам’ятна дошка
Відкриття пам’ятної дошки / фото з Facebook
У кінотеатрі “Перемога” була пам’ятна дошка, присвячена кінорежисерці Ларисі Шепітько. В день її відкриття також відбувся прем’єрний показ документального фільму “Одесити на Донбасі”, що відкрив показ всеукраїнського туру патріотичного документального кіно в зоні АТО.
Роздолівка, одна з вулиць у селі / фото Бахмут IN.UA
Роздолівка — невелике село на Донеччині, яке має особливу історію. Саме тут до війни мешкали нащадки переселенців, які раніше проживали на заході України, та були вимушено переміщені на Донеччину у післявоєнні роки. Вони зберігали традиції, попри десятиліття радянської політики асиміляції.
Детальніше про те, як виглядало селище Роздолівка до війни — в матеріалі редакції Бахмут IN.UA. Це наш архівний фоторепортаж, у Роздолівку ми їздили в 2016 році.
Роздолівка: як виглядало село до війни
Роздолівка — село в Донецькій області, яке, на перший погляд, мало чим відрізнялося від інших населених пунктів Бахмутського району. Проте воно унікальне, адже саме тут проживали нащадки переселенців із західної частини України, які оселилися під Соледаром після Другої світової війни. Вони привезли з собою майже всі традиції — мову, віру, звичаї.
Залізнична станція в Роздолівка / фото Бахмут IN.UA
Дістатися до села можна було лише електричкою або власним транспортом. При в’їзді до Роздолівки гостей зустрічали три водонапірні башти, дві з яких уже впали від старості — метал не витримав навантаження. Далі розташовувалися типові сільські будинки, дитячий майданчик, а також дитячий садок зі школою, розрахованою на чотири класи.
Одна з будівель в селі / фото Бахмут IN.UA
Дитячий майданчик у селі / фото Бахмут IN.UA
Бібліотека / фото Бахмут IN.UA
Навчальний заклад у селі Роздолівка / фото Бахмут IN.UA
Головною визначною пам’яткою села була греко-католицька церква візантійського обряду. Будівлю зводили за спогадами переселенців про рідну святиню, яка стояла в їхніх краях до переселення на Донеччину.
Греко-католицька церква візантійського обряду / фото Бахмут IN.UA
Бахмутяни перед “Авангардом” / фото прес-служба Бахмутської міської ради
У серпні 2017 року в Бахмуті на Донеччині відбулася масштабна патріотична акція до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. Містяни спільними зусиллями розфарбували понад 400 метрів паркану навколо стадіону “Авангард”, перетворивши його на символічну вишиванку у кольорах національного прапора. Це стало найдовшою вишиванкою, створеною на Донеччині просто неба.
Редакція Бахмут IN.UA публікує архівні кадри міста. Шукайте себе та знайомих на фото.
Бахмут та найдовша вишиванка на Донеччині
Бахмутяни зібралися на патріотичну акцію / фото прес-служба Бахмутської міської ради
По цеглині малюють візерунок місцеві жительки / фото прес-служба Бахмутської міської ради
Поруч з парканом паралельно чистили узбіччя / фото прес-служба Бахмутської міської ради
Кожен докладався до роботи, як жінки так й чоловіки / фото прес-служба Бахмутської міської ради
Бахмутянки малюють візерунок вишиванки / фото прес-служба Бахмутської міської ради
Паркан навколо стадіону / фото прес-служба Бахмутської міської ради
Бахмутяни працювали декілька годин / фото прес-служба Бахмутської міської ради
Охочих долучитися було дуже багато / фото прес-служба Бахмутської міської ради
Перед нанесенням фарби, ставили розмітку хрестиками / фото прес-служба Бахмутської міської ради
Патріотична акція в місті / фото прес-служба Бахмутської міської ради
Готовий візерунок вишиванки / фото прес-служба Бахмутської міської ради
Роздолівка — невелике село на Донеччині, яке має особливу історію. Саме тут до війни мешкали нащадки переселенців, які раніше проживали на заході України, та були […]
У серпні 2017 року в Бахмуті на Донеччині відбулася масштабна патріотична акція до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. Містяни спільними зусиллями розфарбували понад […]
Вулиця Кооперативна — одна з найстаріших у Бахмуті, яка зберегла сліди кількох історичних епох міста. Її виникнення пов’язане з розвитком торгівлі та кооперативного руху, що […]
У 2016 році День Державного Прапора України в Бахмуті відзначили з урочистістю та піднесенням — свято традиційно передувало Дню Незалежності, створюючи атмосферу єдності й патріотизму. […]
До повномасштабного вторгнення бахмутський універсам був одним із найпопулярніших торгівельних осередків міста. Щодня саме тут бахмутяни купували харчові продукти, товари для дому та інші необхідні […]