Школяр із Часів Яру допомагає військовим на фронті: історія юного волонтера Рустама Шистки

Валентина Твердохліб 11:30, 2 Червня 2025
Рустам Шистка / фото надане мамою хлопчика

Школяр із Часів Яру, третьокласник Рустам Шистка, волонтерить для ЗСУ. Разом зі своєю мамою і старшим братом вони підтримують військових на Сумському напрямку. За активну допомогу воїнам родина отримала медалі “За служіння Богу і Україні”.

Про волонтерську роботу і нагородження своїх синів редакції Бахмут IN.UA розповіла їхня мама.

Хлопчик із Часів Яру волонтерить для ЗСУ

Сім’я Шисток родом із Часів Яру. Жінка є матір’ю трьох дітей. Старший — Андрій Шистка — був військовим. З 2018 року проходив службу в прикордонних військах, а у 2021 році підписав контракт із ЗСУ і продовжив військову службу в десантно-штурмових військах. Коли почалось повномасштабне вторгнення, Андрій Шистка був командиром відділення аеромобільного десантного взводу, брав участь у боях під Мар’їнкою, Святогірськом та в інших районах Донецької області. У травні 2022 року загинув, коли виносив пораненого товариша з лісу біля Олександрівки Краматорського району.

Двоє інших синів жінки — 10-річний Рустам і 20-річний Микита — у вільний час допомагають своїй матері-волонтерці. Раніше жінка підтримувала військових на Донецькому напрямку, а наразі — на Сумському, де продовжують службу побратими старшого сина.

Як розповідає жінка, молодший син активно долучається до волонтерства. Це і робота з речами для військових, і творчі поробки для них.

“Він (ред. Рустам) медицину перебирає. Бувало таке, що мені по 7-10 коробок медицини привозять, і її треба перебрати хлопцям, щоб хлопцям передати посортоване — окремо шприци, окремо голки, ліки тощо. Разом ми сиділи і ночами це все перебирали. Також Рустам допомагає перебирати різні коробки з речами для воїнів. Окрім цього, він ще й мотанки робив, їх було достатньо багато, мабуть вже десь з пів сотні зробив. Також різні малюнки, поробки відправляв”, — розповідає мама хлопчика.

Минулої зими школяр робив для військових камуфляж. Його передали воїнам на Курський і Сумський напрямки.

“Взимку Рустам робив для хлопців камуфляж. Ми купували білі комбінезони і чорну фарбу. А Рустам вже самостійно фарбував їх. Робив “брудний сніг”, а також фарбував рюкзаки. Відправили ми їх на Курський і Сумський напрямки, до сотні таких кобінезонів зробили. Також ми разом робили окопні свічки, близько пів тисячі їх зробили і відправили. Молодший син крутив картон і клав у банки, а я зі середнім сином їх заливали”, — розповідає жінка.

Нагородження і мотивація для волонтерства

Саме за допомогу військовим на Сумському напрямку родина отримала медалі “За служіння Богу і Україні”. Мама хлопчика розповідає, що нагородження стало для них справжньою несподіванкою.

“Нагороди нам вислали від спілки громадських організацій України “Народна рада”. Очікувалось, що там буде лише одна медаль, але мені сказали, що там є “подарунки” і для дітей. Але ми й не думали, що там будуть аж три медалі — для мене і синів. Звісно, діти дуже зраділи. Були й сльози на очах”, — каже жінка.

Медаль для Рустама Шистки / фото Часовоярська МВА

Мама Рустама Шистки розповідає, що син має велике бажання допомагати війську. Його мотивацією є добрі слова і відео-привітання від військових.

“Він дуже любить наших хлопців-військових. Коли, наприклад, вони відправляють мені голосові повідомлення для Рустама, я показую йому і в нього прямо очі горять. А коли кажеш йому чи зробить він ще мотанок, то відповідь одна: “Звісно зроблю, це ж для хлопців”. У нього справжній азарт і непереборне бажання допомогти. Він навіть має мрію відкрити своє кафе, де він буде безкоштовно годувати військових. Можливо на ці його бажання спонукало те, що він бачив, як я допомагаю війську, їздила до хлопців. Або ж, можливо, його спонукає приклад старшого брата. Бо він неодноразово казав, що й Андрюшці допомагав би”, — розповідає жінка.

Наразі підрозділ, якому допомагає родина, потребує тепловізор. Мета — зібрати 65 тисяч гривень. Долучитись до збору можете і ви. Банка відкрита за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 17 Червня 2025
Кордон України та Молдови / фото з Вікіпедії

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій частині світу. Здійснити перевірку можна онлайн через вебсайт ДМС України.

Детальніше про те, як перевірити готовність закордонного паспорта — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити, чи готовий закордонний паспорт

Закордонний паспорт є основним документом для виїзду за кордон громадян та громадянок. Його наявність дозволяє перетинати державний кордон, а також слугує підтвердженням громадянства України.

Готовність біометричного закордонного паспорта можна перевірити через офіційний сайт Державної міграційної служби України. Для цього слід виконати кілька простих кроків:

  • перейти на сайт ДМС України;
  • у меню “Сервіси” обрати розділ “Перевірка стану оформлення документів”;
  • заповнити запропоновану форму, де у першому полі потрібно вказати тип документа — “Паспорт громадянина України для виїзду за кордон”;
  • обрати, для кого оформлювався документ — для дорослого чи дитини;
  • ввести серію та номер паспорта.

Після заповнення форми система надасть інформацію про стан виготовлення документа. Якщо він готовий, то його можна забрати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ветеранам у віддалених громадах отримати допомогу: контакти

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:30, 17 Червня 2025
Допомога військовим та їх сім’ям у восьми областях / фото 24 ОМБр

У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам.

Про це повідомили представники Програми реінтеграції ветеранів IREX.

Безплатна юридична, соціальна та психологічна допомога для ветеранів

У восьми областях України реалізовується програма реінтеграції ветеранів, у межах якої працюють спеціальні мобільні групи. Вони надають військовим і їхнім родинам безплатну юридичну, соціальну та психологічну допомогу.

Ініціатори проєкту зазначають, що у складі команди є юрист, психолог і соціальний працівник із практичним досвідом роботи. Вони можуть приїхати до будь-якої громади в межах областей, де діє програма.

Як зв’язатися з мобільною групою

Щоб зв’язатися з мобільною групою та отримати допомогу, потрібно зателефонувати за одним із номерів, що відповідають конкретним регіонам:

  • Львівська область — +380 (97) 952 2090;
  • Вінницька область — +380 (67) 959 4065;
  • Одеська область — +380 (93) 000 3979;
  • Хмельницька область — +380 (96) 563 0090;
  • Миколаївська область — +380 (512) 776 451;
  • Сумська область — +380 (96) 687 3575;
  • Рівненська область — +380 (93) 894 2227;
  • Чернігівська область — +380 (77) 556 7777.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Як ветеранам у віддалених громадах отримати допомогу: контакти

У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам. Про це повідомили представники Програми […]

16:30, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Допомога після обстрілу Києва: куди звертатися постраждалим від російської атаки 17 червня

17 червня росіяни обстріляли Київ — російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі, внаслідок чого є поранені та загиблі. У місті почали діяти осередки, де […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

часовоярська громада

Проїзд для цивільних недоступний: Сергій Чаус про ситуацію в Часовоярській громаді

У Часовоярській громаді тривають активні бойові дії. Попри це, у громаді продовжують лишатися цивільні. Їх наразі налічується понад 140 осіб. Через складну безпекову ситуацію вивезення […]