Main menu

“Робочий день почався о 5 ранку”: як працювала Бахмутська міська рада 24 лютого

Bahmutska miska rada 6bdd2У перші години від повномаштабного вторгення 24 лютого Бахмутська міська рада врегульовувала десятки питань. Які рішення ухвалювали та з якими труднощами зіштовхувалися - читайте в матеріалі.

Начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради, Наталя Кисиличина ранок 24 лютого запам'ятала, як й всі українці - новинами про напад росії.

Робота міськради

В перший день повномасштабного вторгнення всі працівники міськради вийшли на роботу, людям провели необхідний інструктаж. Бахмутяни через офіційні джерела, засоби масової інформації, чи соціальні мережі дізналися як діти під час повітряної тривоги. 

“Всі ми цього ранку прокинулися від найстрашнішого – новини про те, що російська федерація розпочала наступ на Київ.  Робочий день у Бахмутській міській раді розпочався близько 5.00 години ранку. Вже о 5.30 відбулася нарада міського голови з заступниками, старостами, керівниками структурних підрозділів, правоохоронними органами з метою визначення першочергових заходів в період дій воєнного стану”, — зазначає Наталя Кисиличина.

Після цього в стінах міськради були численні наради з керівництвом управління освіти, охорони здоров’я, директорами підприємств критичної інфраструктури, представниками бізнесу, керівниками банківських установ та ін.

Транспорт та школи

24 лютого в Бахмуті ще їздили тролейбуси за всім маршрутами до 18:00 години, а після введення комендантської години міський транспорт курсував  до 15-16 години. 

Школи, дитячі садочки, позашкільні заклади освіти одразу ж перейшли на дистанційне навчання. Натомість міська інфраструктура працювала у штатному режимі, комунальні підприємства працювали в оперативному режимі. 

Приватні об'єкти торгівлі працювали в обмеженому режимі, торгівельні мережі - у звичайному режимі. В місті працювали банки, інкасація та наповнення банкоматів відбувалася з незначною затримкою. Бахмутяни в цей день пригадують черги біля банкоматів, люди намагалися зняти готівку про всяк випадок.  Працював й «Бахмут - Хліб».

Евакуація

До слова, вже 24 лютого в Бахмуті провели перші наради стосовно організації евакуації бахмутян до західних регіонів країни.

26 лютого зі стоянки біля адміністративної будівлі Бахмутської міської ради відправили автобуси на Краматорський залізничний вокзал, звідти люди прямували на евакуаційний потяг Краматорськ-Львів. Попри те, у перший тиждень бажаючих виїхати було відносно небагато, наголошують в Бахмутській пресслужбі.

“У перший тиждень війни з Бахмутської громади евакуювалося близько 100 осіб. Дані є приблизними, адже люди виїжджали як і організованими  евакуаційними маршрутами, так і самостійно. Звісно, що люди були схвильовані, розгублені”, — пригадує Наталя Кисиличина.

Оборона міста

В перші дні вторгнення влада займалася облаштуванням захисних споруд та найпростіших укриттів. Перелік адрес цих укриттів 24 лютого було оприлюднено. 

Паралельно з цим бахмутян інформували як поводитись у надзвичайних ситуаціях, зокрема під час артилерійського обстрілу житлових масивів, під час проїзду блок постів і т.д.

Фото: Донецький обласний краєзнавчий музей

Читайте також: Напередодні 24 лютого: спогади бахмутян про початок Великої Війни

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!