Main menu

Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

7ee77355c0fc15f519d338f5c631ff22 1671674438 extra large b1c24Президент України Володимир Зеленський вперше з 24 лютого виїхав за територію України, з візитом до США. Він зустрівся з американським президентом Джо Байденом та виступив з історичною промовою у Конгресі США.

Володимир Зеленський під час візиту в Сполучені штати Америки виступив у Конгресі з промовою, яка змусила присутніх аплодувати стоячи нашому президенту. 

«Дорогі американці! В усіх штатах, містах і громадах. Усі, хто цінує свободу та справедливість. Цінує, так само як українці – в усіх наших містах, у кожній родині. Хай сьогодні мої слова поваги та вдячності будуть почуті кожним американським серцем!», — розпочав свій виступ президент 

У своєму виступі Володимир Олександрович розповів про поїздку в Бахмут за день до цього, та запевнив усіх присутніх, що Бахмут стоїть:

«Учора, перед поїздкою сюди, у Вашингтон, я був на передовій, у нашому Бахмуті. У нашій фортеці на сході України, на Донбасі, яку російські військові та найманці штурмують безперервно з травня. Атаки щодня й щоночі. Але Бахмут стоїть»

Президент розповів, що ще минулого року там жили 70 тисяч людей, а зараз лишилися одиниці цивільних. Там немає місця, яке не було б полито кровʼю, не буває години, коли не звучав би страшний гуркіт артилерії. Там один окоп може по кілька разів на день переходити з рук у руки після кривавих боїв, іноді рукопашних. Але український Донбас стоїть.

«Російська тактика примітивна. Вони випалюють все перед собою. Вони нагнали на фронт головорізів. Вони відправляють «зеків» на війну... Вони кинули все проти нас, так само як свого часу інша тиранія кинула все проти вільного світу... Подібно до того, як відважні американські солдати чинили опір і відбивалися від гітлерівських військ, попри всі труднощі під час Різдва 1944 року, відважні українські солдати роблять те саме з військами путіна цього Різдва. Україна стоїть і ніколи не здасться!», — каже Зеленський.

8f022dcd74e6301bf0c697e661eb48c7 1671674436 extra large 912d1

Володимир Зеленський у Конгресі США. Фото: ОП

Президент запевнив, що Україна потребує допомоги США, щоб не просто вистояти в таких боях, а щоб переломити їх. Щоб перемогти на полі битви.

«У нас є артилерія. Так. Дякую вам. Чи її достатньо? Відверто – ні. Щоб Бахмут був не лише фортецею, яка відбиває атаки російської армії, а щоб російська армія повністю відступила, потрібно більше гармат і снарядів. У такому випадку, як і в битві під Саратогою, боротьба за Бахмут змінить перебіг і нашої війни за незалежність і свободу. Якщо ваші «Патріоти» зупинять російський терор проти наших міст, це дасть змогу українським патріотам повною мірою працювати на захист нашої свободи». 

Цей п’ятихвилинний відрізок промови про Бахмут змусив усіх присутніх на Конгресі аплодувати нашому президенту п'ять разів. Загалом, протягом виступу Володимира Зеленського у Конгресі, присутні аплодували стоячи понад 10 разів.

«Коли я був учора в Бахмуті, наші герої передали мені прапор. Бойовий прапор. Прапор тих, хто захищає Україну, Європу та світ ціною своїх життів. Вони попросили мене передати цей прапор вам – Конгресу Сполучених Штатів Америки, членам Палати представників і сенаторам, чиї рішення можуть врятувати мільйони людей», — промовив президент передавши прапор з Бахмута. 

«Нехай же ці рішення будуть ухвалені! Нехай цей прапор буде у вас, пані та панове! Цей прапор символізує те, що ми переможемо в цій війні. Ми стоїмо, ми боремось і ми виграємо. Бо ми – разом. Україна, Америка й увесь вільний світ».

Допомога Україні

Зауважимо, що президент США Джо Байден оголосив про надання нового пакету військової допомоги для України на 2 мільярди доларів. Про це стало відомо під час пресконференції Байдена та Зеленського. 

«Я повертаюсь додому з хорошими новинами, з пакетом військової допомоги майже на $2 мільярди, і основний елемент цього пакету системи Patriot, які підсилять можливості нашої протиповітряної оборони», – заявив президент України.

Також, 20 грудня в конгресі США ухвалили бюджет на 2023 рік. У документі серед іншого є "Акт про додаткові асигнування для України". Саме він передбачає майже 45 мільярдів доларів на допомогу Україні та союзникам. 

Фото: конгрес США, офіс Президента

Читайте також: Бахмут у Миргороді: у проєкті консервний завод, унікальні теплиці та альтернативні джерела енергії

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!