«Одяг — це важлива частина життя»: як Олена Хизуненко допомагає бахмутянкам розпочати нове життя

Семаковська Тетяна 12:43, 23 Грудня 2022

Screenshot 244 8f50dВласниця українського бренду одягу «Pravda label» Олена Хизуненко повернулась до Києва й має ціль допомогти бахмутянкам, які вимушено переїхали в столицю, зібрати новий образ за донати.

Двічі починати життя спочатку

Уродженка Бахмута двічі через війну змінювала місце проживання. Вперше у 2015 році їй довелось залишити все в Бахмуті й переїхати до Києва через російську агресію на Донбасі. Та через 7 років тікати довелось знову, але тепер в Париж, через повномасштабне вторгнення росії на територію України 24 лютого. 

Про те, як жінці важко було вдруге починати все з початку,  ми вже розповідали в нашому матеріалі. Наразі, Олена вже повернулась в Київ і активно допомагає бахмутянкам, які опинились в скрутних обставинах через війну. 

Паризький досвід

320124337 1246380445915366 2897338893123758501 n f40f7

Олена Хизуненко. Фото: особистий архів героїні

Олена Хизуненко запевняє, що вирішила допомогти жінкам з одягом, бо сама розуміє наскільки це важко, залишитись без всього:

«Коли я приїхала в Париж і пішла в кімнату допомоги, щоб взяти собі хоч якісь речі. Я просто плакала там, бо розуміла, що в мене нічого нема з собою. Та в цей час коли я обирала собі речі в Парижі, в Україні одяг з мого магазину вантажили для двохсот жінок з Бучі й Ірпеня».

Олена будучи в іншій країні допомогла жінкам, які тут, під Києвом, втратили все через напад росії. За словами жінки, її в Парижі врятувало те, що вона професіонал у цій справі:

«Я знайшла в кімнаті нову чоловічу сорочку та джинси, додатково придбала футболку, й так вийшов гарний повсякденний лук». 

Куртки для бахмутянок

320803091 3542674442678701 2884239537545173208 n fcd63

Жінка з подарунком від «Pravda label». Фото: особистий архів героїні

Вже у Києві Олена відкривши шафу побачила, скільки в неї є зимових курток, а в цей час у когось немає жодної, бо люди тікали з Бахмута без речей. Саме тоді вона вирішила обрати куртки однакових моделей і кольорів, щоб нікого не образити, та подарувати їх жінкам з Бахмута. Про це вона повідомила в соціальних мережах на своїй сторінці та сторінці бренду:

«Ми вирішили зробити приємне переселенцям з Бахмута. Чому з Бахмута? Тому що наша @elena__pravda з цього міста. Ми подаруємо 7 пуховиків людям яким це потрібно, які переїхали. Ми розуміємо, що зараз все дорого, а червона, новорічна куртка не тільки зігріє, а і підніме настрій», — пишуть на сторінці бренду. 

Власниця бренду розповіла, що вона віддала пуховики жінкам, які перші відгукнулись на пости. Це були українки, які дійсно потребують підтримки, бо за словами Олени, одна з бахмутянок прийшла за курткою в піджаку:

«Жінкам це дійсно дуже потрібно. Щоб там не казали, що одяг — це речі не першої необхідності, я впевнена в протилежному. Ми прокидаємось оголені, й саме одяг робить з нас когось. Багато людей коли тікали, нічого з собою не брали, й залишились тут “оголені”. Одна жінка, яка прийшла за курткою, була в осінньому піджаку. Ще одна розповіла мені, що не може влаштуватись на роботу, бо їй нема в чому на неї ходити. Також, через сучасні проблеми зі світлом, є жінки які просто не встигають прати свої речі, бо вони в них одні». 

Бокси з речами

320722879 833136407789222 3876478646472878491 n 5d39c

«Pravda label». Фото: особистий архів героїні

Після цієї акції, Олена вирішила не зупинятися, й створити капсули з луками для бахмутянок:

«Ми з командою маємо бажання зробити бокси для жінок переселенців з Бахмута.  Місто і жінки обрані зі зрозумілих причин. Я розумію, що кожній жінці хочеться одягти нову річ, випити кави в кав’ярні в спокійному місці, зануритись в попереднє життя й знайти в собі сили починати новий шлях, жити далі. 

Ми  зробимо ці бокси по мінімальним цінам, які тільки можливо. Я буду розповідати кому саме допомагаємо й історію саме цієї жінки. Будемо класти в бокси найнеобхідніші речі, які потрібні саме їй і про все я буду звітувати в соціальних мережах».

Олена пояснила, що це будуть луки підібрані персонально кожній жінці. Вони будуть особисто приходити в магазин, отримають безплатну консультацію стиліста та необхідний одяг. В капсулі буде найнеобхідніше: куртка, теплий костюм, штани, кофти та інше.

«Ці бокси будуть капсулою для початку нового життя жінок, з реальною особистою історією. Я буду сама обирати героїнь по їх історіях, бо хочу, щоб одяг отримали дійсно ті, кому це потрібно», — запевняє власниця Pravda label.

Донати для нового початку життя

Вартість такої капсули з одягом буде приблизно 10 тисяч гривень. Олена запропонувала своїм партнерам, чиї бренди є в її магазині, також долучитись до допомоги. 

«Жінка, яка виховує дітей, несе їм свій емоційний стан. Тому я сподіваюсь, що зробивши добро їм, вони понесуть його у світ та особливо своїм дітям», — розповідає Олена. 

Який саме способом будуть збиратись донати на одяг бахмутянкам, наразі вирішується. Оленка каже, що способів буде декілька, щоб кожен обрав для себе відповідний. 

«Це будуть як маленькі донати, так і повноцінні покупки людям одягу. Кожен може обрати спосіб, який йому підходить. Хтось не вип’є один раз каву, й скине ці гроші нам, а хтось можливо захоче повноцінно вдягти якусь жінку», — запевняє Олена.

Наразі ця ініціатива буде діяти в Київській області для жінок з Бахмута. Але Олена планує, що акція розширить свої кордони на всю Україну, й вони зможуть допомагати усім жінкам переселенкам в країні:

«Ті, кому насправді потрібна допомога, або не знають де отримати її, або соромляться. Якщо ви знаєте людей, які потребують допомоги, але не знають де її отримати або соромляться, напишіть Олені, й вона зв’яжеться з ними»

Зауважимо, що для фільмування історій жінок, Олена шукає відеографів волонтерів, які хочуть долучитись та допомогти в зйомці й монтажі відео. 

Зв’язатися для співпраці та слідкувати за розвитком цієї акції можна на сторінці Олени або на акаунті її бренду:

https://www.facebook.com/Elena.khizynenko 

https://instagram.com/pravda_label?igshid=NTdlMDg3MTY= 

https://instagram.com/elena__pravda?igshid=NTdlMDg3MTY= .

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: Загублений в «ЛНР»: історія Юрія Закопець, який вже 8 місяців знаходиться в полоні

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Семаковська Тетяна 15:00, 27 Лютого 2024
Українські волонтери / фото Бахмут Український

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами військових та допомагають простим українцям, часто ризикуючи при цьому життями. Саме завдяки таким людям Україна стає на крок ближчою до перемоги, до світлого майбутнього.

Редакція Бахмут IN UA звернулася до бахмутських громадських діячів Інни Гайдай, Віктора Зіпіра та Марини Шажко та ділиться їх думками стосовно волонтерства.

Волонтерство в Україні

Сьогодні волонтери — найпотужніша частина громадянського суспільства України, від роботи якої залежить багато аспектів держави. Наприклад, частина усього забезпечення військових на фронті надходить від небайдужих громадян. Це все частина їх боротьби за свободу рідної землі За словами Віктора Зіпіра, голови громадської організації “Бахмут Український”, до боротьби залучена не тільки вся Україна, але й волонтери США, Чехії, Польщі та інших країн. Вони допомагають грошима й речами, не рідко закупають й спорядження для військових на фронті.

Чоловік розповідає, що зараз волонтери намагаються допомогти всім цивільним і військовим. Про основні задачі, які зараз постають перед волонтерами відповідає наступне:

Є такі потреби, які зараз стосуються військових — це мороз. Забезпечуємо теплими речами, термобілизною, кариматами й обладнання прицільне, тепловізійне. Це те, що вирішує на полі бою ситуацію… Якщо ми говоримо про цивільних — це теж теплі речі, буржуйки для тих, хто залишився в тих містах, де волонтери намагаються якось відправити генератори, бензин, паливо, буржуйки, щоб люди пристосувалися до нового сезону. На перспективу ми маємо готуватися налагоджувати життя людей, які залишилися без своїх домівок, які виїхали, які ще перебувають в інших містах, більш безпечних. Волонтери мають в цьому об’єднатися і робити все необхідне, щоб зробити умови для людей, які були вимушені переїхати,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

На питання, чому без волонтерів не було б Перемоги, Віктор Зіпір заявив, що все було б по-іншому, це була б інша Україна:

У нас вся країна — це потенційний волонтер. Коли в країні біда — народ звісно чекає від держави певних дій, але він починає діяти й сам,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

Марина Шажко, керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

Screenshot 179 ec565
Марина Шажко разом з волонтерками Бахмутського товариства захисту тварин / фото з особистого архіву героїні

Часто буває так, що допомога під час війни потрібна не людям, а тваринам. В авангарді цього аспекту в Бахмутській громаді стоїть Бахмутське товариство захисту тварин “Лада” та його керівниця Марина Шажко

За словами жінки, її організація з трьох волонтерів опікується притулком, який евакуювали із Бахмута. До нього постійно надходять нові тварини, яких рятують з-під обстрілів на найгарячіших ділянках фронту.

Наразі волонтери притулку займаються реабілітацією тварин, а також передають їжу для хвостиків, які все ще залишаються в місті. Ми запитали пані Марину, про будні волонтерів у притулку, на що отримали наступну відповідь:

Зараз в нас 163 тваринки з різними життєвими історіями… Також ми хвилюємося про долю безхатніх тваринок, які залишилися в місті, тому при першій можливості передаємо туди корма з перевізником. Роздачею корму займається чоловік, який завжди допомагав нам з притулком,

Марина Шажко // керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

На думку жінки, її головне для її ініціативи та волонтерства в цілому — бажання допомагати, отримувати новий досвід та змінювати себе та суспільство на краще. Зараз кожен волонтер також наближає Перемогу

Інна Гайдай, бахмутська волонтерка

297988696 5370648099684914 7370130798731349370 n 9e2d5
Інна Гайдай / Фото: Фейсбук

Інна наголошує, що не вважає себе волонтеркою. На її думку, вона не робить нічого такого, щоб не міг зробити будь-хто інший. На питання про те, скільки зараз є волонтерів під її кураторством, бахмутянка відповідає наступне:

Я більше телефоністка ніж волонтерка. На жаль я не зможу розрахувати скільки у нас є людей, бо у команді волонтерів, які нам допомагають дуже багато людей й вони то поповнюються, то змінюються. У нас є наш волонтер Андрій, в якого в команді є Клавдія, Наталя… У нас також дуже багато помічників по Україні. Сказати якусь кількість точну я не можу, я вважаю, що зараз волонтери — це всі люди, які щось роблять для когось…,

Інна Гайдай // бахмутська волонтерка

На думку жінки, ЗСУ й волонтери, це дві складові, які ведуть нас до Перемоги, й одне без іншого не може бути, якась лінія відірветься й все рухне. Це все одне ціле, головна особливість якого — єдність.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

317860860 526823459355910 214461758514573183 n f9009

“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами […]

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]