Через війну багато людей втратили зв’язок зі своїми рідними та друзями. Це стається, як через зникнення людей, так і через нестабільний зв’язок в містах бойових дій. Чи багато людей зникло в Бахмуті та як діяти в такій ситуації — редакції розповідає поліція Донеччини.
Від початку вторгнення росії більшу частину населення з Бахмута було евакуйовано. Деякі мешканці виїхали самостійно до більш безпечних регіонів, або навіть за межі України. На жаль, багато людей також зникли безвісти за різними причинами. Відтак, бахмутяни почали звертатися у правоохоронні органи, щоб знайти рідних.
Звернення про зникнення людей
Щодо звернень містян за фактом зникнення рідних, вони надходять в поліцію кожного дня у великій кількості, якусь точну статистику наразі назвати важко.
«Надходять повідомлення щодо зникнення або втрати зв’язку з мешканцями Бахмута, тому на даний час казати про статистику звернень, не є доцільним, у зв’язку з тим, що цифри постійно змінюються», — повідомляє поліція Донеччини.
Причинами звернення є декілька факторів:
- Відсутній мобільний зв’язок;
- Втрата зв’язку через евакуацію близьких;
- Безвісти зниклі під час бойових дій.
Що робити рідним у випадку зникнення?
Якщо вам відомі факти зникнення людини, її викрадення або потрапляння у полон, необхідно негайно звертатись до найближчого підрозділу поліції із заявою.
Ви можете подати заяву декількома способами:
1). Передати інформацію поштою або електронною поштою
2). Звернутися за телефоном 102 або на гарячу лінію
3). Безпосереднього звернутися до територіального підрозділу поліції.
У заяві автор повинен зазначити всю відому йому інформацію про обставини зникнення людини та відомості про особу.
За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон слідчі Нацполіції розпочинають кримінальне провадження.
«Водночас, рекомендуємо близьким родичам осіб, які зникли безвісти, потрапили у полон, викрадені, разом із наданням заяви про вказаний факт здавати біологічні зразки для виведення ДНК-профілю. У разі відсутності близьких родичів, для отримання біологічних зразків потерпілого можуть бути використані його особисті речі (зубна щітка, гребінець, інші предмети гігієни)», — зауважують в поліції.
Пошук зниклих цивільних у Бахмуті
На території Бахмутського району постійно працюють працівники поліції, проводять евакуацію людей, а також як і раніше реагують на повідомлення, зокрема про зникнення громадян.
Також, в правоохоронних органах зауважили, що є немало випадків встановлення місцеперебування зниклих осіб після звернення близьких. Трапляються випадки, коли люди вже евакуювалися, та перебувають в інших містах та навіть областях України, але працівники поліції не опускають руки, а продовжують знаходити з ними контакт, та зв’язуються з рідними, що їх розшукують.
Раніше ми писали, що шукати зниклих рідних допомагає й Бюро Центрального агентства МКЧХ. Ми запитали у поліції чи співпрацюють вони з агентством:
«Офіційну інформацію щодо можливого місцеперебування безвісти зниклих громадян — Червоний Хрест насамперед надає близьким родичам зниклого. Тому рекомендуємо при зверненні до поліції, паралельно звернутися до Червоного Хреста, для отримання додаткової допомоги з розшуку зниклих осіб», — пояснюють в поліції.
Фото: ілюстративне, поліція Донецької області
Читайте також: Як змінити місце проживання та скасувати статус ВПО у Дії?
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!