Де знайти приміщення, як запросити місцевих, чим зацікавити і як збирати кошти — розповіла Дар’я Грудкіна, яка провела благодійну вечерю для німців, на підтримку України.
Жінка разом з дітьми евакуювалися з Торецька до невеличкого містечка в Баварії ще в березні. Туди приїхало близько двадцяти українців. Волонтери організували для них мовні курси. Там люди зустрічались та мали можливість комунікувати. Курси вела Альона Бойченко з Одеси, з якою Даша об’єдналась спільною ідеєю зробити якийсь збір або захід на підтримку України:
«Коли ти сидиш в Німеччині, і розумієш, що в твоїй країні війна, хочеться, якось допомагати. Донатити не у всіх є можливість, бо виплати, які люди отримують за статусом прихистку в Німеччини, вони не мають право відправляти на армію. Тому ми були безсилі, а зробити щось хотілось, що могло б допомогти нашій країні».
Почали з продажу хенд-мейд виробів
Українська атрибутика на заході. Фото: особистий архів героїні
У Дар’ї з Альоною була ідея познайомити німців з українською культурою. Допомогла дівчатам німкеня Магдалена, яка порадила звернутись до управи міста й поговорити з мером.
«Альона пішла до нього й він дав зрозуміти, що з цим буде складно. Пройшло трохи часу, й Магдалена, домовилась, що ми можемо взяти участь в різдвяному ярмарку. Там є певні обмеження щодо їжі, тому ми вирішили робити новорічні прикраси, свічки, та патріотичні прикраси з бісеру», — згадує Дар’я.
На матеріали для прикрас були потрібні гроші. На них збирали по 20 євро в українців, які хотіли долучитись. Гроші пішли на вощину для свічок та гніти, які замовляли з України, а також на фетер та бісер для іграшок.
«Ми хотіли зробити свято з українською кухнею, борщем і варениками, бо на ярмарку таке неможливе. Ідея з благодійною вечерею подяки українців німецькому народу за їх підтримку й допомогу, почала розвиватись. По трохи почала вимальовуватись стратегія», — розказує організаторка.
Приміщення для вечері попросили в храмі
Приміщення, в якому відбувався захід. Фото: особистий архів героїні
Дізнались, що пастор зможе надати приміщення, а саме святкову залу, де зустрічаються парафіяни церкви. Готуватися до вечері допомагали місцеві: жінка, яка працює на млині, дала борошно, місцевий бізнес – овочі, пастор і помічники закупили напої для заходу.
Захід відбувся 20 листопада. На святі не було встановлених цін. За прикраси, свічки, пироги, торти, та навіть за воду, німці з задоволенням кидали донати.
«Це була можливість подякувати німцям і зібрати кошти для допомоги України — тому залучали якомога більше українських біженців. Німцям було цікаво й приємно це бачити. Ми казали промову що вдячні всьому народу. Вони були в захваті», — розповідає Даша.
Як готувались та організували культурну програму
Захід, організований українцями в Німеччині. Фото: особистий архів героїні
Дівчата знайшли дітей, які співали, грали на піаніно та скрипці. Між собою розподілили завдання — хтось шив новорічні ялинкові іграшки, хтось прикраси з бісеру. Щоб ліпити вареники, збирались на кухні гуртожитку церкви по 6-8 людей декілька разів.
Для запрошення запустили онлайн реєстрацію.
«Ми поширювали рекламу в фейсбуці та місцевих чатах. Наша головна помічниця, організаторка, робила оголошення про можливість зареєструватись на захід до 13 листопада. Всього зареєструвались 120 людей, приблизно стільки й прийшло», — пояснює жінка.
Це були німці, які допомагали українцям з початку повномасштабного вторгнення, багато місцевих бізнесменів, бурмистри. Було декілька українців, які давно іммігрували. Серед гостей була стоматологиня Ольга Брікс, яка допомагає українцям гуманітарною допомогою, та допомагає евакуюватись в Німеччину. Від неї дізнались про збір на реанімобіль для ЗСУ. Всього вдалось зібрати 1607 євро, які були передані Ользі Брікс.
Волонтерка за роботою. Фото: особистий архів героїні
Збір продовжать на різдвяних ярмарках.
«Також, Ольга нам запропонувала брати участь в різдвяному ярмарку, на якому ми можемо виручити ще більше коштів. Тому, 4 грудня ми будемо на ярмарку в нашому місті, а 15 грудня вже в великому місті Пфаффенгофен», — розповіла Дар’я Грудкіна.
Дар’я поділилась головним секретом організації успішного заходу за кордоном:
«Треба звертатись до місцевих, бо без них нереально щось організувати. Головне мати бажання, так це складно, але можливо».
Фото: особистий архів героїні
Читайте також: Волонтерка з красивим голосом: як бахмутянка Ганна Голубцова розпочала волонтерську діяльність
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!